Buchalik i Traore to za mało na Legię

jag., Marta
4 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W pojedynku najlepszych snajperów ekstraklasy był remis, ale Lechia przegrała z Legią, gdyż dała się skontrować wkrótce potem, gdy Adbou Razack Traore wyrównał. Na zdjęciu gdański napastnik przyjmuje gratulacje od Marcina Pietrowskiego i Ricardinho. W pojedynku najlepszych snajperów ekstraklasy był remis, ale Lechia przegrała z Legią, gdyż dała się skontrować wkrótce potem, gdy Adbou Razack Traore wyrównał. Na zdjęciu gdański napastnik przyjmuje gratulacje od Marcina Pietrowskiego i Ricardinho.

Jak w filmowych dreszczowcach Hitchcocka rozpoczęło się od trzęsienia ziemi, czyli karnego obronionego przez Michała Buchalika. Potem kilkakrotnie gdański bramkarz nadal bronił jak natchniony, Abdou Razack Traore, który o mały włos nie dołączył do pokaźnej listy kontuzjowanych, strzelił gola, ale piłkarzy Lechii zeszli z boiska pokonani. Biało-zielonych punktów pozbawił serbski duet Miroslav Radović i Danijel Ljuboja. Gospodarze przegrali na PGE Arenie z Legią Warszawa 1:2 (0:1) i pod względem zdobyczy na własnym boisku są... przedostatnią drużyną ekstraklasy.

Buchalik - Janicki, Madera, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Łazaj - Traore
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Myrmus, Boniek
Widzów: 17 956
Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Suler, Rzeźniczak - Łukasik, Vdorjak - Kosecki, Kucharczyk, Radović - Ljuboja
  • 66' Łazaj Zmiany Kacprzycki
  • 77' Machaj Zmiany Grzelczak
  • 75' Łukasik Zmiany Furman
  • 87' Kosecki Zmiany Salinas
  • 90+2 Kucharczyk Zmiany Żyro
  • 68' Traore
  • 36' Radović
  • 72' Ljuboja
  • 20' Janicki
  • 70' Kacprzycki
  • 24' Rzeźniczak
  • 84' Jędrzejczyk

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Jan Urban Jan Urban
JAN URBAN (Legia):
Dobrze weszliśmy w mecz, kontrolowaliśmy grę. Wydaje mi się, że w pierwszej połowie byliśmy dużo lepszym zespołem. Aby był większy spokój, zabrakło drugiego gola przed przerwą. Wiedzieliśmy, że Lechia szuka długiej piłki na Trore i szybko przechodzi do kontry po przechwycie piłki na środka boiska.

Jednak nie ustrzegliśmy się tego błędy. Astiz na pewno mógł zachować się lepiej, a i zabrakło asekuracji Sulera. Zdecydowałem się na zmiany w defensywie, bo traciliśmy dużo bramek. Wawrzyniak otrzymał możliwość odetchnięcia, bo po Euro grał wszystko, a Suler jest podstawowym piłkarzem swojej reprezentacji, a zatem i w Legii musiał dostać szansę.

Nie chciałem zabić Ljuboji, bo niewykorzystane karne się
zdarzają, a w jego oczach było widać chęć rewanżu. Ponadto Danijel ma
problemy zdrowotne. Przed meczem wyszedł na próbę fizyczną, aby ocenić, czy w ogóle może grać. Dobrze, że szybko strzeliliśmy drugiego gola po stracie bramki. Potem już grało nam się łatwiej, gdyż Lechia musiała postawić wszystko na jedną szalę i pójść do przodu. Znów potwierdziło się, że gdzie nie przyjedziemy to wszyscy sprężają się na nazwę Legia. Tym bardziej cieszę się z trzech punktów.

Bogusław Kaczmarek Bogusław Kaczmarek
BOGUSŁAW KACZMAREK (Lechia):
Nie do końca zgodzę się z Jankiem odnośnie oceny pierwszej połowy. My też mieliśmy dwie dobre okazje, których nie wykorzystał Machaj. Nie powiem, że Mateusz zagrał źle, ale zdarzył mu się słabszy mecz. To naturalne, że piłkarz, który gra regularnie może mieć pewny dołek fizyczny.

Pamiętajmy, że na jakość naszej gry wpływają problemy zdrowotne. Co prawda nie opuścił nas Bieniuk, ale ta maska na jego twarzy na pewno stanowiła dla niego dyskomfort. Na wysokości zadania stanął w bramce Buchalik.

Przegrać z murowanym kandydatem do tytułu, a takim jest Legia, nie jest wstyd. Tym bardziej, że w drugiej połowie to my zaatakowaliśmy. Nie mam zastrzeżeń do drużyny, jeśli chodzi o zaangażowanie czy włożoną w grę walkę.

Mimo że stan boiska jest taki, jaki każdy widzi, to dzisiaj obie drużyny przeprowadziły wiele widowiskowych akcji, a mecz momentami stał na bardzo wysokim poziomie.

Legia Warszawa

35% 195 typowań LECHIA Gdańsk
26% 148 typowań REMIS
39% 218 typowań Legia Warszawa

17-letni Łazaj w wyjściowym składzie Lechii! Do tej odważnej decyzji trenera Kaczmarka w dużej mierze zmusiły kontuzje, w bramce za kontuzjowanego Kanieckiego zagra Buchalik
na rozgrzewce uraz zgłosił Traore (LECHIA), na wszelki wypadek zaczęli rozgrzewać się również Deleu i Grzelczak, gdyby reprezentant Burkina Faso nie mógł grać
głośne skandowanie "Lechia Gdańsk"
w Legii niespodzianki, że w "11" nie ma Żewłakowa i Wawrzyniaka
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
Traore (LECHIA) gra, dzisiaj jest ponownie napastnikiem, bo grać nie może Rasiak, młody Łazaj (LECHIA) operuje na lewej pomocy
3'
niesłabnący doping Lechii, kibiców Legii brak
3'
prostopadłe podanie do Ljuboji od Radovicia, dobrze interweniuje Janicki (LECHIA), który wyręczył stoperów zbiegając z prawej obrony do środka
5'
na razie spokojne tempo, Legia częściej przy piłce, Lechia dobrze przesuwa się na własnej połowie, odcinając rywali od dokładnych podań
7'
pierwszy pojedynek Łazaja (LECHIA), Jędrzejczyk (LEGIA) musiał ratować się faulem
7'
z wolnego dośrodkowanie Machaja (LECHIA), sędzia odgwizdał spalonego, Traore (LECHIA) przewrócił się na boisku
8'
Traore (LECHIA) leży na boisku, na rozgrzewce miał kłopoty z kręgosłupem
9'
Lechia na razie w "10", ale Traore (LECHIA) wróci do gry
9'
Lechia już w pełnym składzie
10'
Ricardinho (LECHIA) po serii zwodów zdołał dośrodkować, ale Traore (LECHIA) nie próbował walczyć w powietrzu
11'
Ljuboja (LEGIA) przepuścił piłkę przed polem karnym, czujnie Janicki (LECHIA), który pewnie wybił piłkę i nie pozwolił jej dojść do Koseckiego (LEGIA)
12'
karny dla Legii! Kosecki (LEGIA) przewrócił się na nodze Janickiego (LECHIA)
13'
Buchalik (LECHIA) złapał piłkę do strzale Ljuboji (LEGIA) z karnego!
13'
znów wspaniały doping z trybun, kibice śpiewają i wymachują szalikami
14'
Kosecki (LEGIA) przy piłce, kibice gwiżdżą na niego, gdyż uważają, że wymusił karnego!
15'
"Michał Buchalik (LECHIA)!" - skandowanie z trybun
16'
Vrdoljak brzydko sfaulował Surmę (LECHIA), na razie bez kartek
17'
ale była szansa dla Lechii, Brożek (LECHIA) do Traore (LECHIA), ten odegrał do Machaja (LECHIA), ale niestety Mateuszowi odskoczyła piłka od nogi
18'
zbyt szybko przed pole karne odegrał piłkę Łazaj (LECHIA) i legioniści wybili piłkę
18'
od kilku minut Lechia gra odważniej w ataku
18'
napór Lechii zmusił Kuciaka (LEGIA) do wybicia piłki w aut
19'
pewnie Buchalik (LECHIA) łapie piłkę po strzale Kucharczyka (LEGIA) z ostrego kąta
20'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA) po faulu na Vrdoljaku.
22'
gwizdy na trybunach, gdyż sędzia znów zauważył faul lechisty
22'
slalom Koseckiego (LEGIA), minął dwóch gdańszczan, ale na trzecim się skończyło, dobry powrót Surmy
24'
kolejna strata gdańszczan przed polem karnym, tym razem Łazaj (LECHIA) nie zrozumiał się z Machajem (LECHIA)
24'
po kilku szybkich atakach Lechii, Legia znów opanowała sytuację, goście starają się długo rozgrywać akcje
24'
faul na Buchaliku (LECHIA), w którego nogi wślizgiem wjechał Rzeźniczak (LEGIA)
24'
Żółtą kartką został ukarany Rzeźniczak (LEGIA).
26'
Bieniuk (LECHIA), który zgodnie z zapowiedziami dzisiaj gra w masce chroniącej nos, "skasował" atak Koseckiego (LEGIA)
28'
kolejny faul odgwizdany na Koseckim (LEGIA), tym razem przewinił Ricardinho (LECHIA)
28'
dobre wyjście Buchalika (LECHIA) do dośrodkowania Łukasika (LEGIA) z wolnego i pewny chwyt bramkarza gospodarzy
29'
Buchalik (LECHIA) utyka na nogę, miejmy nadzieje, że to nic złego i zmiana nie będzie potrzebna
30'
boisko coraz gorzej wygląda, coraz więcej miejsc, w których zamiast trawy jest piasek
31'
Traore (LECHIA) przechwycił piłkę, ale zaatakował ją wychodząc ze spalonego
32'
ponownie chóralne "Lechia Gdańsk" z trybun
33'
wrzutka Ricardinho (LECHIA), Machaj (LECHIA) doszedł do strzału głową, ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
33'
teraz niezbyt kulturalny doping, gdyż po słowach "strzelcie gola" pada niecenzuralne słowo
34'
Łazaj (LECHIA) nie zdecydował się na strzał, uderzał, w dużo gorszej pozycji Ricardinho (LECHIA), ale został zablokowany
35'
Buchalik (LECHIA) kapitalnie łapie piłkę po strzale Ljuboji (LEGIA), chwilę wcześniej błąd madery, który podał piłkę na nogę Radovicia
36'
[0:1] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radović. Dośrodkowanie Vrdoljaka, do piłki nie doskoczył Janicki, strzał Rzeźniczaka głową w poprzeczkę, piłka spadła prosto pod nogi Radovicia, który z kilku metrów strzelił na pustą bramkę
38'
Kosecki (LEGIA) przed pole karne, tutaj piłkę stracił Łukasik (LEGIA)
40'
"Lechia, biało-zieloni" z trybun
41'
Traore (LECHIA) nie doszedł w polu bramkowym do piłki bitej przez Machaja (LECHIA)
42'
Brożek (LECHIA) fauluje Kucharczyka (LEGIA) niedaleko narożnika pola karnego
43'
zablokowany strzał Rzeźniczaka (LEGIA) po dośrodkowaniu z wolnego Łukasika (LEGIA)
45'
kolejna strata Legii około 25 metrów od własnej bramki, ale lechiści nie potrafią skorzystać z tego prezentu, źle podawał Traore (LECHIA)
45'
szybka kontra Legii, Pietrowski (LECHIA) zablokował strzał Radovicia (LEGIA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1
w przerwie konkursów rzutów karnych dla kibiców, w bramce stanął Maciej Kozak, były golkiper Lechii, obecnie trener bramkarzy w drużynie gdańskich rezerw
w przerwie spiker podał frekwencje, na trybunach jest 17 956 widzów
gwizdy dla wracających z przerwy piłkarzy Legii, a po chwili oklaski dla lechistów
46'
Rozpoczęła się druga część meczu
46'
"Grać na całego, walczyć do upadłego" - skandowanie z trybun
46'
Gdańszczanie przy piłce ale tylko w strefie środkowej
47'
faul na Brożku
47'
Machaj (LECHIA) z wolnego w pole karne ale zagrożenia nie stworzył
47'
Traore (LECHIA) z lewej nogi ale strzał zablokowany przez Rzeźniczaka (LEGIA)
48'
Richardinho "machnął" się na linii pola karnego
48'
Gdańszczanie przy piłce ale brakuje wykończenia
48'
Piłka w polu karnym Legii ale Traore (LECHIA) zablokowany ciałem przez Astiza (LEGIA)
49'
Bieniuk (LECHIA) ograł Ljuboję (LEGIA) ale przy piłce nadal Legia
50'
Rzeźniczak (LEGIA) pociągnął lewą stroną, po dośrodkowaniu Buchalik (LECHIA) łapie piłkę
51'
Radović (LEGIA) zatrzymuje kontrę Lechii
52'
Brożek (LECHIA) do Łazaja (LECHIA) ale młody gdańszczanin nie doszedł do piłki
52'
Surma (LECHIA) "gasi" akcję Legii
52'
Kontra Legii, w ostatniej chwili gdańszczanie wybijają na róg
53'
Po rogu Janicki (LECHIA) wybija poza pole karne
53'
Traore (LECHIA) chciał przerzucić ciężar gry na lewą stronę ale nie wyszło mu uderzenie
55'
Ljuboja (LEGIA) w pole karne ale piłka nie dotarła do nikogo z jego kolegów
55'
Gdańszczanie w środkowej strefie, jednak nie mogą przedostać się pod pole karne Legii
57'
Kosecki (LEGIA) ograny przez Maderę (LECHIA) wściekły rzucił się za gdańszczaninem i wybił piłkę w trybuny
59'
Od bramki Buchalik (LECHIA)
60'
Traore (LECHIA) w pole karne do Łazaja (LECHIA), którego ubiegł Jędrzejczyk (LEGIA)
60'
Róg dla Lechii
60'
Krótko rozegrany róg, piłkę przejął Traore (LECHIA) ale nie zdołał dośrodkować dokładnie
61'
Machaj (LECHIA) do Richardinho ale piłkę przejęli goście
62'
Łazaj (LECHIA) z dystansu obok bramki
62'
"My chcemy gola" - skandują gdańscy kibice
63'
Ljuboja (LEGIA) z 6 metrów sam na sam ale Buchalik (LECHIA) broni
63'
Po rogu Vrdoljak minął się z piłką
63'
Kolejny róg Legii
65'
Gdańszczanie wybijają ale piłka wraca w ich pole karne
66'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łazaj, w jego miejsce wchodzi Kacprzycki.
66'
Bieniuk (LECHIA) wybija na aut i kończy akcję Legii
66'
Traore (LECHIA) "nadział" się na Astiza (LEGIA)
67'
Kacprzycki (LECHIA) wyszedł z piłką poza boisko
68'
Kuciak (LEGIA) od bramki w aut
68'
Kosecki (LEGIA) na spalonym
68'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore. Gdański napastnik dostał wrzutkę od Machaja, przyjął piłkę na klatkę piersiową, obrócił się w polu karnym i strzelił przewracając się już czym ośmieszył defensywę warszawską
70'
Żółtą kartką został ukarany Kacprzycki (LECHIA).
71'
Kosecki (LEGIA) z 30 metrów niedaleko obok słupka
72'
[1:2] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ljuboja. Kosecki najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Buchalikiem strzelając gdańskiemu bramkarzowi z kilku metrów, piłkę jednak przejęli goście. Radović zagrał do Ljuboji, który uderzył na bramkę, piłka po rykoszecie zmyliła Buchalika
75'
Ricardinho (LECHIA) w polu karnym podał ale... do nikogo
75'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Furman.
77'
Faul Brożka
77'
Gdańszczanie ratują sie wybiciem na aut
77'
Dośrodkowanie legionistów nie trafiło do Koseckiego (LEGIA)
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
79'
Grzelczak (LECHIA) w pole karne ale nikt nie doszedł do piłki
80'
Traore (LECHIA) w walce o piłkę z Ljuboją (LEGIA) piłka na aucie, dla Legii
81'
Madera (LECHIA) zatrzymuje akcję Legii
82'
Kacprzycki (LECHIA) w polu karnym upada ale wywalczył tylko róg
82'
Traore (LECHIA) w pole bramkowe ale faulował Ricardinho (LECHIA)
83'
gdańscy kibice cały czas wierzą, że gospodarze nie przegrają, ciągły doping z trybun
84'
Żółtą kartką został ukarany Jędrzejczyk (LEGIA), który tuż przed polem karnym faulował Grzelczaka
84'
arbiter wyciągnął też czerwoną kartkę dla Jędrzejczyka (LEGIA), bo uznał, że jest to druga kartka dla tego piłkarza, potem wycofał się z tej decyzji, bo obrońca wcześniej ukarany nie był
86'
Traore (LECHIA) z wolnego tuż nad poprzeczką
87'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kosecki, w jego miejsce wchodzi Salinas.
85'
gwizdy żegnają schodzącego Koseckiego (LEGIA)
88'
Jędrzejczyk (LEGIA) pada przy polu karnym Lechii
89'
Po wolnym Radović (LEGIA) głową nad poprzeczką
89'
Ricardinho (LECHIA) w kontrze wychodzi z piłką za linię boczną
90'
Sędzia dolicza 2 minuty do czasu gry
90+1
Janicki (LECHIA) gubi się w polu karnym Legii
90+2
Surma (LECHIA) z 17 metra nad bramką
90+2
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kucharczyk, w jego miejsce wchodzi Żyro.
90'
Buchalik (LECHIA) od bramki
90'

16 GKS Bełchatów 10 1 1 8 6:19 4

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-11-09

Wyniki 10 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
  • Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
  • Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:3 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:2 (2:0)
  • Polonia Warszawa - Korona Kielce 2:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)