Rugbiści Ogniwa wicemistrzami Polski

11 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Ogniwo Sopot

Rugbiści Ogniwa Sopot zostali wicemistrzami Polski 2017 roku. Tak wysoko w ligowej hierarchii nie byli od 14 lat. W poprzednim sezonie mieli brąz. Rugbiści Ogniwa Sopot zostali wicemistrzami Polski 2017 roku. Tak wysoko w ligowej hierarchii nie byli od 14 lat. W poprzednim sezonie mieli brąz.

Rugbiści Ogniwa Sopot po raz 19. stanęli na podium mistrzostw Polski seniorów, a po raz 7. sięgnęli po tytuł wicemistrzów kraju. W finale podopieczni Karola Czyża przegrali w Łodzi z drużyną Budowlanych SA 3:16 (3:5), która broniła złota sprzed roku. Gościom nie udało się zdobyć żadnego przyłożenia i to był czynnik, który zdecydował o wyniku. - Obrona rywali była bardzo mocna. Najbardziej boli, że dwukrotnie traciliśmy punkty po kontrach. Jednak myślę, że graliśmy dobre rugby i stworzyliśmy interesujące widowisko - ocenił Piotr Zeszutek, kapitan pokonanych, przed kamerami Polsatu Sport Extra.

Budowlani Łódź SA Budowlani Łódź SA
Mchedlidze, Kujawa, Kramarenko - Karpiński, Botes - Stępień, Justyński, Mirosz - D.Plichta - Reksulak - Kaniowski, Bosiacki, Kubalewski, Matyjak - Kozakiewicz
Sędziowie: Jasiński (Gdynia) oraz Jastrzębski, Pantoł
Marcin Wilczuk, Karol, Shashiashvili - Anuszkiewicz, Graban - Powała-Niedźwiecki, Rogowski, Zeszutek - M.Plichta - Piotrowicz - Mariusz Wilczuk, Przychocki, Szczepański, Mrowca - Żuk
  • 72' Karpiński Zmiany Walters
  • 72' Bosiacki Zmiany Walters
  • 79' Kaniowski Zmiany Orłowski
  • 52' Anuszkiewicz Zmiany Piotrowski
  • 63' Graban Zmiany Mokrecow
  • 63' Rogowski Zmiany Nitschke
  • 67' Mrowca Zmiany Hodura
  • 70' Przychocki Zmiany Szablewski
  • 75' Shashiashvili Zmiany Wojtkuński
  • 11' Kramarenko
  • 60' D.Plichta
Punkty Punkty
  • 49' Reksulak
  • 65' Reksulak
  • 38' Piotrowicz

LECHIA CZWARTA, ARKA PIĄTA. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZÓW O KOLEJNE MIEJSCA W EKSTRALIDZE RUGBY

- Jedziemy po złoto - zapowiadał Karol Czyż, trener Ogniwa

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ OSTATNIEJ SOBOTY TEGO ROKU W EKSTRALIDZE RUGBISTÓW

o tym, że dziś gramy w Łodzi, decydował mecz, który przed tygodniem odbył się w Sopocie. Budowlani wówczas pokonali Ogniwo 19:18

OSTATNI MECZ W SOPOCIE DECYDOWAŁ, GDZIE ODBĘDZIE SIĘ FINAŁ. PRZECZYTAJ RELACJĘ
po tamtym spotkaniu jeszcze więcej niż o wyniku mówiło się o tym co działo się na trybunach. Miejmy nadzieje, że dziś będzie tylko i wyłącznie o rugby

MAJĄ BYĆ KARY PO BÓJCE NA TRYBUNACH PODCZAS MECZU OGNIWO - BUDOWLANI. WYSTAW OCENY RUGBISTOM PO OSTATNICH MECZACH LIGOWYCH
dokładnie rok temu Budowlani i Ogniwo, również w Łodzi, grali w finale Pucharu Polski. Wygrali gospodarze 17:6

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z FINAŁU PUCHARU POLSKI 2016

Z perspektywy Sopotu wolimy pamiętać jednak ten finał. 23 czerwca 2003 Budowlani - Ogniwo 20:29. W tamtym meczu z obecnych zawodników Ogniwa grali bracia Wilczukowie

TAK OGNIWO SIEGNĘŁO PO OSTATNI JAK DOTĄD TYTUŁ MISTRZA POLSKI. PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK WÓWCZAS WYGRYWAŁO W ŁODZI

mecz w Łodzi ma rozpocząć się około 16:10
już wiemy, że Ogniwo będzie jedyną drużyną z Trójmiasta, która w tym roku stanie na ligowym podium. Lechia, wicemistrz Polski z sezonu 2015/16, skończyła na 4. miejscu po porażce w Siedlcach 3:18. Arka gra u siebie o 5. pozycję. Z ekstraligi spadła drużyna KS Budowlani po przegranej w Krakowie

TUTAJ WYNIKI MECZÓW O MIEJSCA 3-8

Budowlani grają o 7. tytuł mistrzowski, a Sopot o 10.
rugbiści wychodzą na prezentację. Podobne kolory trykotów. Ogniwo niebieskie z żółtymi dodatkami, gospodarze granatowe z pomarańczowymi wykończeniami
odgrywany jest hymn narodowy
na trybunach nie brakuje kibiców Ogniwa
sędzią głównym meczu jest Łukasz Jasiński, który w 2003 roku po złoto sięgał z Ogniwem
1'
od środka rozpoczęło Ogniwo
2'
Ogniwo cały czas na połowie rywali, ale niestety piłka wypadła do przodu Zeszutkowi
4'
gospodarze wychodzą z własnej połowy po przekopie w aut
5'
piłka na polu punktowym Ogniwa po indywidualnej akcji Botesa, ale przyłożenia nie ma. Sędzia nie uznał punktów, gdyż zauważył, że zawodnik najpierw położył jajo przed linią, a potem przesunął je na pole punktowe
6'
przerwany atak łodzian po spalonym Reksulaka
8'
starcie D.Plichty z Piotrowiczem. Sędzia przerwał grę, ale obyło się bez kartki
11'
Ogniwo broni się przed własnym polem punktowym przed łódzkim młynem
5 punktów
11'
[5:0] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Kramarenko (Budowlani Łódź SA).
12'
Reksulak przygotowuje się do podwyższenia, a z trybun skandowanie "Ogniwo"
12'
nieudane podwyższenie Reksulaka. Nie ma kolejnych 2 punktów dla gospodarzy
14'
próby uczynienia wyłomów przez Przychockiego
14'
konsultacja sędziów
14'
przyznają karnego Ogniwu po przewinieniu Botesa
15'
Piotrowicz będzie kopać z około 40 metrów
15'
niecelny kop z karnego Piotrowicza. Nie ma 3 punktów dla Ogniwa
17'
Budowlani przenoszą nogą grę na połowę Ogniwa
17'
murawa jest mokra. Zawsze przed wrzutem z autu widzimy wycieranie piłki ręcznikiem przez zawodnika, który ma wznowić grę
20'
głośne skandowanie "Ogniwo Sopot"
21'
błąd łodzian przy wrzucie piłki z autu. Młyn dla Ogniwa blisko środkowej linii
22'
karny dla Ogniwa, ale zbyt daleko od słupów, by kopać
a w Gdyni zacięty mecz o 5. miejsce. Po 80 minutach remis 22:22 w spotkaniu Arka - Budowlani Lublin
25'
kolejny karny dla sopocian, ale na ich połowie. Zatem Piotrowicz będzie kopał w aut, na zyskanie terenu
26'
dobrze w aucie piłkę przejął Rogowski, a następnie akcję kontynuował Anuszkiewicz. Ogniwo około 25 metrów od pola punktowego rywali
27'
błąd Grabana, który podał piłkę w ręce Kaniowskiego
28'
po przekopie M.Plichty piłkę na własnym polu punktowym przejął Kaniowski, ale grę wznowi Ogniwo, bo sędzia trzymał korzyść dla tej drużyny
29'
warto zwrócić uwagę że na pozycji nr 9 grają bracia Plichta - Mateusz w Ogniwie i Dawid w Budowlanych
30'
kolejny dobry przekop Budowlanych, który przenosi grę na połowę sopocian
30'
Ogniwo przegrywa własny rzut z autu
31'
bliski przechwytu Szczepański, ale piłka wypada mu do przodu
32'
z karnego łodzianie zgłosili próbę kopa na słupy
32'
Reksulak pudłuje z karnego, choć pozycja była niezła, około 40 metrów, niemal na wprost słupów
37'
Ogniwo atakuje. Próbuje jeszcze przed przerwą zdobyć punkty. Wywalczyło kolejnego karnego po faulu Reksulaka
37'
gdy Piotrowicz sposobi się do próby, łodzianie zebrali się całą drużyną w jednym miejscu najwyraźniej na naradę
3 punkty
38'
[5:3] Celny kop i Piotrowicz (OGNIWO Sopot) zdobywa 3 punkty z karnego
39'
sędzia ostrzega filarów obu drużyn, by pchali zgodnie z przepisami
40'
po wrzucie do młyna Łodzi, karny dla Ogniwa
40+1
Piotrowicz kopnął w aut, bo sytuacja miała miejsce na połowie Ogniwa
40+1
przed wznowieniem gry sędzia przekazał zawodnikom, że to ostatnia akcja tej połowy
40+1
Ogniwo znów przegrało wrzut z własnego autu
40+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. OGNIWO PRZEGRYWA NIEZNACZNIE W ŁODZI 3:5
Za nami bardzo wyrównana połowa. Żadnej z drużyn nie udało się narzucić własnych warunków gry. Jedyne przyłożenie zdobyli gospodarze, ale za to nie wykorzystali żadnej z prób bezpośredniego kopa na słupy. Natomiast ta sztuka udała się Piotrowiczowi z karnego. Już widać, że żelazna defensywa i wykorzystywanie stałych fragmentów gry może być kluczowe w tym spotkaniu, bo wielu przyłożeń raczej nie będzie.
sopockich sympatyków sportu, którzy mieli dziś dylemat, czy wygrać Ogniwo czy koszykarski Trefl, informujemy, że u nas nie przegapią ani jednej, ani drugiej drużyny. Równolegle trwa relacja z meczu żółto-czarnych z Turowem

TUTAJ LIVE Z MECZU KOSZYKARZY

41'
drugą połowę rozpoczęli Budowlani
41'
przód Ogniwa i młyn dyktowany dla gospodarzy na sopockiej połowie
42'
Kramarenko zgubił piłkę. Kolejne młyn dyktowany, tym razem dla Ogniwa
43'
cały czas jesteśmy na połowie Ogniwa z grą
44'
przeszli sopocianie linię środkową. Przekop M.Plichty nad defesywą łodzian, ale zorientował się w tym Kozakiewicz i przejął piłkę
46'
przepychanki między zawodnikami
47'
sędzia przywołał do siebie i poprosił, by ręce uścisnęli sobie bracia Plicha, którzy - przypomnijmy - grają po przeciwnych stronach na pozycji łącznika młyna
48'
karny dla Budowlanych około 20 metrów od słupów, po faulu na Reksulaku
3 punkty
49'
[8:3] Celny kop i Reksulak (Budowlani Łódź SA) zdobywa 3 punkty z karnego
49'
spiker zachęca publiczność do skandowania "Budowlani"
51'
do przodu piłka uciekła Marcinowi Wilczukowi
52'
OGNIWO Sopot przeprowadza zmianę w drugiej linii młyna. Boisko opuszcza Anuszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Piotrowski.
54'
Mirosz potrzebuje pomocy masażystów
54'
łódzki zawodnik pozostaje na boisku
56'
indywidualna akcja Zeszutka. Zyskał kilkanaście metrów i młyn dyktowany dla Ogniwa
57'
Ogniwo na polu 22 metrów rywali
57'
Reksulak wykopnął piłkę z własnego pola punktowego
57'
Żuk i Mrowca próbowali skontrować, ale temu pierwszemu wypadła piłka do przodu 25 metrów od słupów rywali
58'
Szczepański zablokował przekop. Ogniwo zostaje na połowie rywali
59'
Ogniwo w ataku
59'
fatalny błąd Ogniwa na połowie gospodarzy. Stracili piłkę, a ponadto po ich pole punktowe przekopnął ją Matyjak
5 punktów
60'
[13:3] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa D.Plichta (Budowlani Łódź SA). Nie pomogła ofiarna szarża Żuka. Łącznik młyna gospodarzy przedarł się na pole punktowe, kontynuując akcję rozpoczętą przez Matyjaka
61'
Reksulak pudłuje z karnego
62'
Mariusz Wilczuk nie złapał piłki i jeszcze jest spalony. Karny dla Budowlanych
63'
podwójna zmiana Ogniwa w młynie
63'
OGNIWO Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Graban, w jego miejsce wchodzi Mokrecow.
63'
OGNIWO Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rogowski, w jego miejsce wchodzi Nitschke.
63'
przekop z karnego w aut Reksulaka, pod pole punktowe Ogniwa
64'
kolejny karny dla Budowlanych
65'
jest zgłoszona próba, bo 20 metrów do słupów Ogniwa
3 punkty
65'
[16:3] Celny kop i Reksulak (Budowlani Łódź SA) zdobywa 3 punkty z karnego.
65'
w coraz trudniejszej sytuacji Ogniwo. By wygrać, muszą sopocianie zdobyć dwa przyłożenia z podwyższeniami, oczywiście już bez żadnych własnych strat
67'
OGNIWO Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mrowca, w jego miejsce wchodzi Hodura.
69'
aut dla Ogniwa 22 metry od pola punktowego rywali
69'
szarża na Powale-Niedźwieckim i piłka wypada mu do przodu 20 metrów od słupów rywali
70'
OGNIWO Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Przychocki, w jego miejsce wchodzi Szablewski.
72'
Budowlani Łódź SA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karpiński, w jego miejsce wchodzi Walters.
72'
Budowlani Łódź SA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bosiacki, w jego miejsce wchodzi Ignaczak.
72'
gospodarze wychodzą z własnego pola punktowego dzięki przekopowi
74'
Ogniwo stara się atakować
75'
Szczepański (OGNIWO Sopot) wykopnął piłkę w aut. 15 metrów od pola punktowego rywali, ale wrzut Budowlanych
75'
OGNIWO Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Shashiashvili, w jego miejsce wchodzi Wojtkuński.
76'
Zeszutek (OGNIWO Sopot) zatrzymany 3 metry od pola punktowego rywali
76'
karny dla Ogniwa, ale kopać nie ma sensu. Trzeba grać ręką i walczyć o przyłożenie
78'
znów blisko Zeszutek (OGNIWO Sopot), ale nie kontynuował akcji, oddał ją rywalom 2 metrów od celu
78'
młyn dla Budowlanych
79'
Reksulak (Budowlani Łódź SA) wykopnął piłkę w aut
79'
Budowlani Łódź SA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaniowski, w jego miejsce wchodzi Orłowski.
79'
łodzianie grają tak, by zyskać jak najwięcej czasu
80'