Osłabiony Atom Trefl rozbity w Łodzi

3 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Sopockie siatkarki w meczu z wiceliderem grały osłabione brakiem podstawowej rozgrywającej. Na zdjęciu Monika Fedusio (z lewej) i Beata Mielczarek. Sopockie siatkarki w meczu z wiceliderem grały osłabione brakiem podstawowej rozgrywającej. Na zdjęciu Monika Fedusio (z lewej) i Beata Mielczarek.

Siatkarki Atomu Trefla przegrały na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 0:3 (14:25, 14:25, 17:25). Sopocianki musiały radzić sobie bez podstawowej rozgrywającej Natalii Gajewskiej, która nabawiła się kontuzji kolana w poprzednim spotkaniu. Przy katastrofalnej grze na przyjęciu nie miały jednak najmniejszych szans.

HARMONOGRAM TRÓJMIEJSKIEJ SIATKÓWKI NA WEEKEND. M.IN. LOTOS TREFL U SIEBIE W NIEDZIELĘ O 16

BUDOWLANI: Polańska 9, Twardowska 12, Pycia 5, Grobelna 17, Vincourova 8, Grajber 8, Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc 2, Tobiasz 1, Beier, Kutyła 1

ATOM TREFL: Mras 3, Mielczarek 3, Skorupa, Goliat 12, Damaske 9, J.Łukasik 3, Kulig (libero) oraz Fedusio 4, Wójcik, Bednarek, Bodasińska, M.Łukasik

Zwycięstwem 3:1 nad Developresem SkyRes Rzeszów w Hali 100-lecia sopockie siatkarki na chwilę poprawiły nastroje swoim kibicom po sromotnej porażce bez ugranego seta w Dąbrowie Górniczej. Niestety, tylko na chwilę. Podopiecznym Piotra Mateli nie dawano dużych szans w wyjazdowym starciu z wiceliderem Orlen Ligi Budowlanymi Łódź.

ATOM TREFL POKONAŁ DEVELOPRES, DOBRE WEJŚCIE MARTYNY ŁUKASIK

Problemy zaczęły się już przed meczem, bo to Łodzi Atom Trefl pojechał bez Natalii Gajewskiej. Podstawowa rozgrywająca sopockiej drużyny doznała urazu kolana podczas meczu z Developresem. O tym jak długo potrwa jej przerwa w grze, zawyrokują lekarze po zapoznaniu się z wynikami szczegółowych badań. W sobotę na rozegraniu zastąpiła ją w wyjściowym składzie Dominika Mras.

Sopocianki zaczęły obiecująco, bo od prowadzenia 3:1, ale szybko oddały je gospodyniom. Jeszcze po serwisie Magdaleny Damaske było 6:6, ale następnie łodzianki zdobyły aż 7 pkt z rzędu, do czego przyczyniła się ich znakomita dyspozycja właśnie na zagrywce.

Zespół gości udanymi atakami próbowała pobudzić do walki Beata Mielczarek, a przy stanie 10:16 o drugą przerwę poprosił trener Matela. To nic nie dało i miejscowe wygrały pierwszą partię z 9 pkt przewagi.

Druga partia to niemal bliźniaczy scenariusz. Dwa skuteczne ataki Karoliny Goliat ze skrzydła dały sopociankom prowadzenie 2:1. Wyrównanie było do stanu 5:5, ale później zespół Budowlanych znów zaczął odskakiwać.

Atom Trefl miał duże problemu z odbiorem zagrywki swoich przeciwniczek, ale i tym przydarzały się drobne błędy. Mimo tego, zaliczyły kolejną serię punktową i dokończyły seta bez większych emocji. Natomiast gra sopocianek na przyjęciu była wręcz katastrofalna.

Łodzianki trzeciego seta rozpoczęły od serii 5 pkt. Po "kiwce" MVP spotkania Pavli Vincourovej ich przewaga wynosiła już 8 "oczek" (14:6). Co ciekawe, choć tę partię sopocianki rozpoczęły najgorzej ze wszystkich w tym meczu, ostatecznie była ona dla nich najbardziej udana. Niestety, sukces ten polegał na tym, że.. w końcu przekroczyły zdobycz 14 pkt. Atom Trefl obronił dwie piłki meczowe przy trzeciej sopocianki wpadły jednak w siatkę.

Wyniki 9 kolejki

• Budowlani Łódź - ATOM TREFL SOPOT 3:0 (25:14, 25:14, 25:17)
  • Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 15:25, 15:12)
  • Pałac Bydgoszcz - Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 19:25, 25:22, 25:11)
  • Legionovia - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 21:25, 22:25)
  • PTPS Piła - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)
  • Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 25:9, 25:21)
  • Chemik Police - Impel Wrocław 3:2 (25:20, 18:25, 19:25, 25:23, 15:9)

Opinie (22) 1 zablokowana

• (11)

To teraz już nawet brak jednej Gajewskiej to osłabienie? O losie. Łomot straszny, Atomowki nawiązania nawet walki. Takie mecze pokazują na jakim levelu jest ten zespół.
    Na max to poziom I ligi.
    Dla zachwyconych, polecam staty. Ilość własnych błędów zrobiła różnice, a łódź pograla turystycznie.

• 9 26

• Podoba mi się jak oceniane są zawodniczki. Same piątki. MVP też dla Atomowki powinno być, prawda?

• 3 13

• (2)

Spójrz gdzie w tabeli jest Łódź. Atom walczy o środek tabeli, co będzie sukcesem.

• (1)

A mi się bardzo podoba ta drużyna. 3 miesiące temu wszyscy pisali ,ze trener tragiczny ,zawodniczki fatalne , że będzie ostatnie miejsce. Jest 8 dziewczyny walczą i wygrywają. Tak trzymać.

• 24 6

• Tydzień temu, było 6, miesiąc temu 5. Pomysl

• 2 9

• O wielki znawco

Spójrz na nazwiska po stronie Łodzi i doświadczenie jaki za tym idzie a na nasze dziewczyny. One się dopiero uczą a i tak są w środku tabeli i oby tak zostało. To będzie wielki sukces dla naszych dziewczyn! Bo Ty to chyba żyjesz w innym świecie...

• 14 5

• (3)

Zespół i trenera bronią wyniki, a tych nie ma. Skoro zawodniczki za młode zbyt mało doświadczone, to może lepiej by grały w innej lidze. To są dziewczyny, przed którymi jest szansa na przyszłość, ale teraz muszą zbierać doświadczenie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co im daje mecz, gdzie na dobrą sprawę nie wiedzą co i jak się stało, przegrywając do 14, czy 15? Robienie za mięso armatnie, może jedynie zajechac psychicznie, zablokować. Zamiast się spokojnie, stać w kwadratach drużyn, gdzie wchodziły by na kilkanaście minut i pograly w otoczeniu zawodniczek, które są w stanie im coś pokazać i przekazać, tu co mecz stawiane przed poprzeczką, której nie powinny oglądać.
      Kibice tak samo podzieleni, bo jednym wystarczy, że przyjdą i bezmyślnie zachwycą się wygraną nad Developresem, inni wchodzą na hale by zobaczyć siatkówkę.
      Klepanie piłki przez siatkę, paraliż w dłoniach i nogach widoczny od pierwszych minut, a w konsekwencji notorycznie błędy w podstawowych elementach tej dyscypliny, to jakaś parodia, która niestety najbardziej odbije się na przyszłości tych dziewczyn. I to jest najbardziej bolesne.
      Dokąd zmierza damska siatkówka w tym kraju widać już po kadrze, tak samo jak po ewakuacji za granicę, najbardziej perspektywicznych dziewczyn, tak samo jak po niektórych bezmyślnie kwiczacych z zachwytu kibicach, którym wystarczy siatka i kilka skaczacych do niej zawodniczek.....

• 2 23

• Nie ma wyników???
        Wyniki są lepsze niż się ktokolwiek po tym składzie spodziewał.

Z poprzednim Atomem połowa ligi przegrywała gładko 3-0, wtedy też rwałeś szaty?

• 15 4

• Tak, zespół i trenera bronią wyniki .... (1)

Wyniki plasują młody zespół Atomu +- w środku tabeli.... Moim zdaniem lepiej uczyć się i zdobywać doświadczenie wśród mocniejszych, jeśli nie odstaje się negatywnie poziomem gry od zespołów o najmniejszym dorobku punktowym w Orlen Lidze. Tymczasem tak źle nie jest ! Obecnie Atom odstaje poziomem jedynie od czołówki Orlen ligi (4-5 zespołów). Można wysnuć wniosek, że według Twojej opinii zespoły z miejscami 7-12 powinny grać w I lidze. To całkowity nonsens !

• 14 3

• Odejmij dwie ostatnie, które dopisano do ligi w tym roku

• 1 0

• (2)

ci co liczyli na wiecej to naiwniacy Łódz idzie na pudło a Atom ma zgoła odmienne cele oby tylko wygrywały z słabszymi z mocnymi szanse raczej marne ale za 2 lata może z tej drużyny być dużo radosci.