Buducnost Podgorica - Asseco Arka Gdynia 59:62 w Eurocup koszykarzy

Asseco Arka Gdynia

Josh Bostic (nr 3) zdobył 19 punktów w meczu przeciwko Budućnost Voli Podgorica. To najlepszy wynik w zespole Asseco Arki Gdynia. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Buducnost Voli Podgorica 62:59 (10:21, 22:14, 15:11, 15:13) w 3. kolejce grupy D Eurocup. W Czarnogórze 19 punktów dla żółto-niebieskich zdobył Josh Bostic, a pięcioma "trójkami" popisał się Benjamin Emelogu. Na razie ekipa Przemysława Frasunkiewiczem poza domem ma komplet zwycięstw.

BUDUCNOST: Martin 14 (13 zb.), Cobbs 13 (2x3, 6 as.), Bampforth 10 (2x3), D. Nikolić 7 (1x3), Sehović 3 oraz Popović 5 (1x3), Meiers 4, Ivanović 3, Z. Nikolić 0, Bozić 0

ASSECO: Bostic 19 (1x3), Emelogu 17 (5x3, 9 zb.), Upson 10 (9 zb.), Hammonds 4, Szubarga 2 (6 as.) oraz Hrycaniuk 7, Wołoszyn 3, Wyka 0

Przed meczem z Buducnost Voli Podgorica, do Asseco Arki Gdynia dołączył Armani Moore. Amerykański skrzydłowy nie poleciał jednak z zespołem do Czarnogóry. Szansę debiutu otrzyma dopiero w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław.

Armani Moore nowym koszykarzem Asseco Arki Gdynia

Trzecie grupowe starcie Eurocup rozpoczęło się od wymiany ciosów. Premierowe trafienie DeVonte Upsona było jednak jedynym prowadzeniem Asseco Arki w tej części spotkania. W pierwszych minutach pudłowali Leyton Hammonds, Ben EmeloguJosh Bostic. Dzięki lepszej skuteczności, gospodarze prowadzili do końca pierwszej kwarty, ale znaczną przewagę zaczęli wyrabiać sobie dopiero po sześciu minutach, gdy od stanu 11:10 rzucili doprowadzili do ostatecznego wyniku 21:10.

Druga partia zaczęła się od celnego rzutu miejscowych. Wtedy sygnał to ataku dał Bostic. Żółto-niebiescy nie składali broni i pomniejszali rozmiary wyniku. Jeszcze przed przerwą Emelogu wykorzystał rzut z dystansu, a chwilę później poprawił Bartłomiej Wołoszyn, po czym różnica zmalała do 5 punktów. Mogłaby być mniejsza, ale w ostatniej minucie Bostic i Adam Hrycaniuk wykorzystali jedynie po jednym rzucie wolnym.

Drugą połowę "trójką" otworzył Danilo Nikolić. Przyjezdni nie przestraszyli się i po trzech minutach doprowadzili do remisu 39:39. Wyrównana walka toczyła się do końca tej partii, która ostatecznie rozstrzygnęła się na korzyść zespołu Przemysława Frasunkiewicza. W ostatnich sekundach Bostic wykorzystał 3 rzuty wolne, a Asseco Arka wyszła na prowadzenie 47:46.

Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 78:87 - relacja i oceny

Do końca meczu oglądaliśmy zaciętą walkę, choć w początkowych minutach delikatną przewagę mieli gospodarze. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem piątą "trójkę" rzucił Emelogu, dzięki czemu goście mieli 4-punktowe przewagę. Zwycięstwa nie dali już sobie wyszarpać. Bostic wykorzystał oba rzuty wolne w ostatnich sekundach. Wyrównać próbował Justin Cobbs, ale nie trafił w ostatniej akcji i to Asseco Arka zwyciężyło 62:59.

Grupa D, 3. kolejka
Buducnost Podgorica - ASSECO ARKA GDYNIA 59:62 (21:10, 14:22, 11:15, 13:15)
Unicaja Malaga - Galatasaray Stambuł 88:83 (18:21, 23:18, 23:19, 24:25)
Dolomiti Energia Trento - EWE Baskaets Oldenburg 91:81 (23:24, 24:19, 22:20, 22:18)

6. EWE Baskaets Oldenburg 3 0 3 234:261 3

* Z grupy awansują 4 najlepsze zespoły, które ponownie zostaną podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awansuje w sumie 8 drużyn, które będą toczyć batalię do dwóch zwycięstw.