Rugbiści Arki postraszyli Budowlanych Łódź

22 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Arka Rugby

Szymon Sirocki sprawił, że do przerwy w Gdyni pachniało niespodzianką. Szymon Sirocki sprawił, że do przerwy w Gdyni pachniało niespodzianką.

Rugbiści Arki Gdynia do przerwy napędzili strachu faworyzowanym Budowlanym Łódź. Jednak po przerwie punkty zdobywali już tylko goście i do niespodzianki w meczu Pucharu Polski nie doszło. W ostatnim występie przed własną publicznością w tym roku "Buldogi" przegrali 7:24 (7:5).

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA INAUGURACJA NOWEGO STADIONU W GDAŃSKU, KTÓRY JEST PRZEZNACZONY M.IN. DO RUGBY

Punkty Arka: Szymon Sirocki 7
Punkty Budowlani: Patryk Reksulak 9, Bartosz Kubalewski 5, Vitalij Kramarenko 5, Michał Mirosz 5

ARKA: Podolski, Bojke Piotr, Bysewski - Zdunek, Zypper - Grabowski, Perzak Karol, P.Dąbrowski - Szyc - Szostek - M.Dąbrowski, Plichta, Rakowski, Kuzimski - Sirocki oraz Paszkowski, Szmytkowski, Jaremko, Trzebiatowski

- Nie jesteśmy zadowoleni, bo przegraliśmy. Jednak tanio skóry nie sprzedaliśmy. Docenili to kibice, którzy dziękowali nam za grę po meczu - podkreśla Maciej Stachura.
Szkoleniowiec Arki znów "sztukował" skład. Do dyspozycji miał tylko 19 zawodników. Na pozycji numer 10 z konieczności zagrał nominalny łącznik młyna, Łukasz Szostek, gdyż nieobecnych było aż trzech zawodników, którzy wcześniej grali w tej roli. Ponadto
debiut w podstawowym składzie w seniorskiej drużynie zaliczył Jakub Kuzimski.

- To nasz wychowanek. Zaczął na skrzydle, a po przerwie przeszedł na swoją nominalną pozycję w trzeciej linii młyna. W tej sytuacji organizacyjnej, którą obecnie mamy w klubie, właśnie dużym pozytywem jest to, że coraz większa liczba młodych zawodników pojawia się na boisku - dodaje trener "Buldogów".
Ten mecz miał praktycznie znaczenie już tylko dla Budowlanych. Łodzianie musieli wygrać, by zachować szanse na 1. miejsce w grupie i prawo gry w Pucharze Polski. Arka mogła potraktować spotkanie w kategoriach szkoleniowych, ale na boisku okazało się, że jest w stanie podjąć walkę.

Na przerwę "Buldogi" zeszli nawet z prowadzeniem po punktach Szymona Sirockiego. Jednak po zmianie stron to faworyci zdobyli trzy kolejne przyłożenia i w efekcie nie tylko wygrali, ale zdobyli też punkt bonusowy. Odrabianie strat z ich strony rozpoczęło się, gdy gospodarze grali w osłabieniu. Tego dnia aż trzech żółto-niebieskich było karnych żółtymi kartkami (Daniel Podolski, Piotr Bojke, Radosław Rakowski). W drużynie Budowlanych 10-minutowe wykluczenie dotknęło tylko Tomy Mchedlidze.

- Pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej trochę nam zabrakło. Warto jednak podkreślić, że walczyliśmy od pierwszej do ostatniej minuty. Nawet w końcówce mogliśmy zdobyć kolejne przyłożenie, ale Tomek Szmytkowski nadepnął na linię boczną i punktów nie było - podkreśla Maciej Stachura.

• Grupa A
  • ARKA GDYNIA - Master Pharm Budowlani Łódź 7:24 (7:5)
  • Pogoń Siedlce - Budowlani Lublin 22:5 (12:0)
  • Grupa B
  • LECHIA GDAŃSK - OGNIWO SOPOT 16:12 (3:7)
  • Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 32:17 (17:12)

Opinie (28) 2 zablokowane

• dobry wynik

zakładałbym się że 50 przegrają

• 8 5

• przegrali, ale po walce

I za to duże brawa! Walczyli do konca o jak najlepszy wynik.

• 13 6

• az zal patrzec (2)

kazdy mecz w ktorym gra K.Perzak to zawsze oslabienie dla zespolu. W tym meczu rowniez jak w kazdym innym musial sie z kims bic. Po prostu pomylil sporty.

• 20 5

• No i prawie każda szarża spóźniona...

• 5 1

• CZepiasz się, w Arce (jak pokazuje historia, kto wie ten wie) liczyly sie wymiary i kilogramy, jest duzy gra, tak samo Jaremko, powaznie Pany nie szukajcie wirtuozji wśród tych zawodników, mają być duzi, agresywni i tyle, a gra w rugby to hmmmm Sirocki moze polocy hahaha

• 0 4

• (3)

Dlaczego Stachura nie zmienił Kuzmina jak był w młynie,przecież to chudy chłopak nie nadający sie na grę w mlynie,miał chłopaków na ławce którzy o wiele lepiej grają... Dziwne

• 8 2

• Kolego ;) ale mój podpis to Ty zostaw.

• 4 2

• (1)

Ten młody gabarytami niestety nie nadawał się do młyna, widać to było w kontakcie

• 2 0

• Hee

Perzak tez tak kiedyś wygladal
        Zrobią mu z d*py sito przez te 5 msc, to może wyrobi normę krajową

• 5 0

• (1)

teraz trener Arki " ogrywa mlodych'" , a co ma robic jak juz wszyscy opuscili ten klub ? teraz to troche za pozno !

• 11 2

• Dokładnie,powinien sie wstydzić za to,ze tak mowi!!!

• 5 0

• Pamiętaj kupując w MOTYKA szopie wspierasz...

jedną kieszeń.

• 4 0

• Tabela zawiera same błędy.

Do redakcji - poprawcie byki bo wszystko jest źle!

• 2 0

• Arka (1)

Stachu miej honor i odejdz już, tu potrzeba trenera z jajami, który trzyma dyscyplinę i zmieni tego steryda P. szukającego tylko zadymy w meczu, poza tym nic nowego juz nie wnosisz, nawet ciuchów nie zmieniasz

• 11 0

• ciuchy nie mają tu nic do rzeczy

• 2 2

• !to (10)

Co to za nowy zawodnik który wykonał ten ostatni sprint? Widać było duża dynamikę,niestety linia

• 4 2

• (4)

zgadza się widać że chłopak ma potencjał, kto to był?