"Buldogi" zachowali szanse na obronę Pucharu Polski

24 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Rugbiści Arki po raz drugi z rzędu awansowali do finału Pucharu Polski. Podobnie jak w poprzednim sezonie, który zakończył się zdobyciem trofeum, gdynianie w półfinale pokonali na własnym stadionie Lechię Gdańsk, tym razem 17:3 (14:3). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Narodowego Stadionu Rugby.

17:3 Banaszek 77'

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Rafał Kwiatkowski - Skindel (41 Andrzejczuk), Nowak - Głuszek (57 Madejewski), Kałduński (78 Zdunek), Dąbrowski - Szostek (77 Zembroń) - Banaszek 12 punktów - Motyl 5, Kvernadze, Garkawyj, Gajewski (72 Plichta) - Tsiklauri

LECHIA: Witoszyński, Janiec (44 Klusek), Kaszuba (28 Zieliński) - Odoliński, Wantoch-Rekowski - Hedesz (78 Dobkowski), Płonka, Wojcieszak - Lenartowicz - Buchajło 3 - Piszczek, Buczek (41 Kuźmiński), Robert Kwiatkowski, Narwojsz - Jurkowski.

Sędzia: Jarowicz (Sopot). Żółta kartka: Wojcieszak (Lechia). Czerwone kartki: Nowak (Arka, 54. minuta), Wantoch-Rekowski (Lechia, 54. minuta)

Arka Rugby

Drew Pal 2 Lechia Rugby

80' KONIEC MECZU. Arka awansowała do finału Pucharu Polski.
W przyszłym roku rywalem gdynian będą Budowlani z Łodzi. Związek ogłosił konkurs na organizację tego spotkania.

78' zmiany w obu drużynach, na boisko wchodzą Arkadiusz Zdunek (Arka) i Sebastian Dobkowski

77' zmiana w Arce, za Łukasza Szostka wszedł Marcel Zembroń

77' Arka prowadzi 17:3. Banaszek nie mógł pomylić się z karnego z tak bliska. Kibice fetują już sukces "Buldogów". Doping porównywalny z tym, który był wczoraj na meczu piłkarskim

76' karny dla Arki pięć metrów od pola punktowego Lechii, gdynianie, aby zapewnić sobie zwycięstwo wybrali nie młyn, ale zgłosili próbę kopu na słupy

75' Sergo Kvernadze zabrakło dwóch metrów do pola punktowego Lechii

72' zmiana w Arce, za Aleksandra Gajewskiego wszedł Mateusz Plichta, który był rezerwowym zarówno w reprezentacji seniorów 7 jak i juniorów 15 na mistrzostwa Europy do lat 19, ale ostatecznie pozostał do dyspozycji trenera klubowego

70' po przekopie Arki Patryk Narwojsz ratował Lechię przyłożeniem obronnym

65' od dłuższego czasu gra toczy się w strefie środkowej boiska

63' zmiana w Lechii, Marka Odolińskiego zastąpił Bartłomiej Wójcik. Jego ojciec Krzysztof był reprezentantem Polski, a największe sukcesy odnosił z sopockim Ogniwem, z kolei siostra gra w siatkówkę w kadetkach Gedanii

62' Banaszek po raz pierwszy dzisiaj pudłuje z karnego, piłka przeszła obok słupka

61' Lechia nie odłożyła piłki w rucku, karny dla Arki około 30 metrów od celu

60' Arka wygrała aut po wrzucie... Lechii

59' Gruzin wrócił do gry

58' aż trzech rugbistów Arki jednocześnie potrzebuje pomocy lekarskiej, najbardziej ucierpiał Tsiklauri, taka jest cena za ambitną grę w obronie

57' zmiana w Arce, za Sebastiana Głuszka wszedł Daniel Bartkowiak, trener Maciej Stachura najwyraźniej chce dodać nowych sił miejscowemu młynowi

57' Lechia atakuje, raz prawym, raz lewym skrzydle, Arka dobrze się broni

54' karny dla Lechii z około 23 metrów, pudło Buchajło, wynik bez zmian

54' Arbiter Tomasz Jarowicz wyrzuca z boisku po jednym zawodniku z obu drużyn. Czerwonymi kartkami ukarani zostali Paweł Nowak (Arka) i Dariusz Wantoch-Rekowski (Lechia)

53' bójka na boisku

52' po karnym Lechii na własnej połowie dobry przekop Buchajło, gdański łącznik ataku przeniósł grę około 25 metrów od pola punktowego Arki

50' próba drop-goala Tsiklauriego, ale niecelne uderzenie

49' ładna akcja Arki, ale piłka wypadła do przodu Motylowi

47' tym razem przerwa w grze, aby masażysta udzielił pomocy Markowi Płonce

44' trzecia zmiana w Lechii, na pozycję młynarza wszedł Mirosław Klusek, który zastąpił Jańca

43' gra się toczy, a masażysta udziela pomocy Markowi Odolińskiemu

41' drugą połowę rozpoczęła Arka, w obu drużynach doszło do jednej zmiany, wśród gospodarzy Marka Skindela, który miał przerwę ostatnio z powodu kontuzji wszedł Andrzejczuk, w Lechii kontuzja uniemożliwiła dalszą grę Buczkowi, na boisko wszedł Robert Kuźmiński

Koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi 14:3. W przerwie spiker agituje na rzecz Roberta Andrzejczuka. Rugbista Arki startować będzie w wyborach samorządowych do Rady Miasta Gdyni

40' Arka nie dała się przepchnąć młynem.

40' na linii 22 metrów piłka wypadła do przodu Banaszkowi, młyn dla Lechii, chyba już ostatnia szansa na zmianę wyniku, bo regulaminowy czas minął, w rugby sędzia nie sygnalizuje o ile przedłuża grę

39' doskonała akcja Roberta Kwiatkowskiego, który po dynamicznym rajdzie zyskał około 30 metrów, ale przy próbie przegrupowania rugbistom Lechii piłka wypadła do przodu

38' pół metra zabrakło Bece Tsiklauriemu, który po przechwycie w środkowej strefie boiska próbował przekopnąć piłkę w aut tuż przed polem punktowym Lechii, "jajo" odbiło się jednak już za linią boczną, a zatem akcja została cofnięta do miejsca kopu

37' Lechia zgubiła piłkę po rozegraniu własnego autu, nie złapał jej Witoszyński

35' przerwa w grze, pomocy masażysty wymaga Grzegorz Buczek, środkowemu gdańskiemu obandażowano bolący mięsień i gra nadal

34' Lechia mimo osłabienia zaatakowała, na trybunach miesza się doping, sympatycy Arki dopingują gospodarzy, aby utrzymali się w defensywie, a gdańszczanie dodają okrzykami Lechii sił do kolejnego przegrupowania i ataku

33' Arka poprawiła wynik na 14:3. Poza karą indywidualną dla Wojcieszaka był także karny. Banaszek trafił pewnie z 22 metrów między słupy

32' za niesportowe zachowanie Rafała Wojcieszaka zawodnik trzeciej linii młyna Lechii, który wiosną grał w... Arce, otrzymał żółtą kartkę, to oznacza, że gdańszczanie przez 10 minut grać będą w osłabieniu

28' pierwsza zmiana w Lechii, za kapitana gdańszczan Sławomira Kaszubę wszedł na pozycję filara Krzysztof Zieliński

27' pomocy masażysty potrzebuje Grzegorz Janiec. Reprezentacyjny zawodnik pierwszej linii gra dzisiaj pierwszy mecz po kontuzji mięśnia dwugłowego, której nabawił się na meczu reprezentacji Polski w Pradze

26' dobry przekop Buchajło z własnego pola 22 metrów w aut, Lechia zyskała około 50 metrów i przeniosła grę na połowę Arki

23' Lechia zmniejszyła straty na 11:3. Buchajło celnie kopnął z karnego, na wprost słupów z niespełna 30 metrów

22' Arka ponownie ukarana karnym za szarże niezgodną ze zmodyfikowanymi przepisami, w ich myśl po wykonaniu tej techniki należy jak najszybciej oswobodzić rywala

21' z podwyższenia Banaszek kopnął w słupek, wynik zatem bez zmian. Arka zaczęła w równie dobrym stylu jak przed tygodniem, gdy rozbiła u siebie w lidze Budowlanych Łódź, wówczas zagrała również dla... Lechii, która mogła wrócić na czoło ekstraligi

20' 11:0 dla Arki. Zespołowa akcja gospodarzy, Banaszek przekazał piłkę na prawe skrzydło, a tam Mariusz Motyl wykorzystał swą szybkość i zaniósł "jajo" na pole punktowe Lechii

18' dobra akcja Arki zakończona jednak podaniem piłki do przodu

17' druga nieudana próba Buchajło zdobycia punktów z drop-goala

15' 6:0 dla Arki. Banaszek trafił z karnego z około 25 metrów od celu

14' za tzw. grzebanie Lechia ukarana karnym

11' 3:0 dla Arki. Nie udało się gdynianom przełożyć, przepychając rywali na pole punktowe, wycofali zatem piłkę do Banaszka, który drop-goalem otworzył wynik tego spotkania

8' seria młynów dla Arki w odległości pięciu metrów od pola punktowego Lechii

6' odległość była podobna do tej, z której niedawno kopał Banaszek, Buchajło także nie zdobył punktów, piłka nawet nie doleciała do celu

5' karny dla Lechii za niedozwoloną szarżę

3' próba Dawida Banaszka nieudana, nadal 0:0

2' Arka wywalczyła rzut karny za niedozwolone podłączenie się do tzw. rucka, gospodarze zgłosili próbę kopu na słupy z około 43 metrów

2' próba drop-goala Buchajło, uderzenie z około 30 metrów obok słupów

1' mecz rozpoczęła Lechia

0' obie drużyny wystawiły optymalne składy, w Lechii z podstawowych graczy brakuje Mateusza Zajkowskiego, który pojechał z reprezentacją Polski siódemek na turniej do Mołdawii. Nie ma też graczy zawieszonych za kartki

2. przed Arką z Lechem.

Zatem jesteście o jedną ucieczkę od nas lepsi.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.