Bałtyk pokonał Arkę II w derbach Gdyni

Rafał Sumowski
26 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Zwycięskiego gola dla Bałtyku Gdynia zdobył w drugiej połowie spotkania Krzysztof Bułka. Zwycięskiego gola dla Bałtyku Gdynia zdobył w drugiej połowie spotkania Krzysztof Bułka.

Bałtyk Gdynia pokonał rezerwy Arki 2:1 (1:0). Biało-niebiescy stracili wcześniej uzyskane prowadzenie po samobójczym trafieniu Daniela Kokosińskiego, ale gola na wagę zwycięstwa zdobył Krzysztof Bułka, który w barwach... żółto-niebieskich dwukrotnie zagrał nawet w ekstraklasie. Dla podopiecznych Pawła Budziwojskiego była to dopiero druga wygrana w tym sezonie na własnym boisku.

Yehia - Skrzecz, Kokosiński, Zbrzyzny, Wesołowski - Wasielewski, Rusinek, Rasmus, Bułka - Rychłowski - Kurs
Sędziowie: Rybarczyk (Koszalin)
Widzów: 200
Kamola - Stolc, P.Robakowski, R.Robakowski, Dampc - Pietkiewicz, Gałecki - Sulewski, Aurelio, Jankowski - Fujikawa
  • 66' Rasmus Zmiany Piekarski
  • 46' Fujikawa Zmiany Wardziński
  • 76' Aurelio Zmiany D.Patelczyk
  • 83' Jankowski Zmiany Szulc
  • 85' Pietkiewicz Zmiany Mosiejko
  • 33' Kurs
  • 81' Bułka
  • 48' Kokosiński
  • 63' Wasielewski
  • 37' Stolc
  • 70' Pietkiewicz
  • 90+1 P.Robakowski

SPRAWDŹ - JAK PORADZIŁY SOBIE POLONIA GDAŃSK i LECHIA II GDAŃSK W SOBOTNICH MECZACH III LIGI

Przypomnijmy, że Bałtyk jako gospodarz spotkania nie ma obowiązku wpuszczać na stadion zorganizowanej grupy kibiców Arki, gdyż ich klub nie zgłosił zapotrzebowania na wejściówki. Wstępu nie może odmówić natomiast pojedynczym kibicom żółto-niebieskich, jednak ci na wejściu proszeni są o schowanie klubowych szalików.
1'
Od środka rozpoczyna Bałtyk
1'
Rzut rożny dla Bałtyku, bez zagrożenia dla Arki
1'
Kibice Bałtyku ruszyli z dopingiem. "Bałtyku, tylko zwycięstwo" - śpiewają
2'
Arka spokojnie buduje akcję na swojej połowie
3'
Fujikawa (ARKA II Gdynia) zagrał do Aurelio (ARKA II Gdynia), ten na lewe skrzydło do Jankowskiego (ARKA II Gdynia). Akcja powstrzymana przez obrońców. Rzut rożny dla Arki
4'
Złe dośrodkowanie Aurelio (ARKA II Gdynia) z kornera
4'
Stolc (ARKA II Gdynia) faulowany przez Wasielewskiego (BAŁTYK Gdynia) przy linii bocznej
5'
Fujikawa (ARKA II Gdynia) wykonał kilka zwodów w polu karnym, ale wywalczył jedynie rzut rożny
6'
Kontra i rajd Rusinka prawą stroną powstrzymane przz obrońców gości
6'
Prostopadłe zagranie do Kursa (BAŁTYK Gdynia), ale uprzedził go wychodzący z bramki Kamola (Arka II)
9'
Kolejne ataki Arki, ale Kokosiński (BAŁTYK Gdynia) dobrze rozstawia defensywę pokrzykując na swoich kolegów
11'
Rychłowski (BAŁTYK Gdynia) chciał prostopadle zagrać do Kursa (BAŁTYK Gdynia), ale trafił wprost w Pietkiewicza (ARKA II Gdynia)
11'
Pod płotem okalającym stadion pojawiają się nieliczne grupy kibiców Arki
12'
Rusinek (BAŁTYK Gdynia) wypuścił piłkę Kursowi (BAŁTYK Gdynia) na prawym skrzydle, ale ten nie zdążył do niej dobiec. Od bramki grę wznawia Kamola (ARKA II Gdynia)
13'
Dobry zwód Rusinka, który urwał się prawą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało przerwane przez główkującego obrońcę
16'
Świetne zejście Jankowskiego (ARKA II Gdynia) z lewego skrzydła z piłką do środka, ale zakończone niecelnym podaniem
17'
Raz atakuje Arka, raz Bałtyk, ale akcje kończą się przed polem karnym
18'
Rzut wolny dla Bałtyku
18'
Świetne dośrodkowanie Wesołowskiego (BAŁTYK Gdynia) z rzutu wolnego na krótki słupek, ale nikt nie zdołał wpakować piłki do bramki. Po chwili zamieszania w polu karny obronną ręką z opresji wyszedł Kamola (ARKA II Gdynia)
18'
"Bałtyk gol!" - śpiewają kibice biało-niebieskich
20'
Szarżujący prawą stroną Aurelio (ARKA II Gdynia) faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Arki
22'
Brazylijczyk z rzutu wolnego zagrał po ziemi, wprost pod nogi gracza Bałtyku. Arka odzyskała piłkę, ale akcja zakończyła się uderzeniem wysoko nad poprzeczką
23'
Bałtyk cały czas atakuje prawą stroną, ale bez skutku
23'
Uderzenie z dystansu skozłowało przelatując nad bramką Bałtyku
26'
Dobre dośrodkowanie z Bułki (BAŁTYK Gdynia) z rzutu wolnego, ale z pola karnego piłkę po powietrznym pojedynku wybijają goście
27'
Skrzecz (BAŁTYK Gdynia) dwukrotnie przerywa podania do Fujikawy (ARKA II Gdynia)
27'
Inicjatywa teraz po stronie Arki, która buduje akcje znacznie spokojniej niż Bałtyk
27'
Na spalonym Gałecki (ARKA II Gdynia)
31'
Yehia (BAŁTYK Gdynia) z własnego pola karnego zagrywa daleko w pole karne rywali. Pod bramką Arki zrobiło się gorąco. Faulwoany został Wasielewski (BAŁTYK Gdynia), a sędzie podyktował rzut wolny.
33'
[1:0] BAŁTYK Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kurs.

Arka II traci gola po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie Bułki (BAŁTYK Gdynia), zamieszanie w polu karnym i Kurs (BAŁTYK Gdynia) pakuje piłkę do siatki
34'
Głośny doping kibiców Bałtyku
37'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA II Gdynia).
38'
Kartka dla Stolca (ARKA II Gdynia) to efekt jego reakcji po tym, gdy sędzia nie ukarał zawodnika Bałtyku po faulu na R.Robakowskim (ARKA II Gdynia), który jest teraz opatrywany poza boiskiem
42'
"Bałtyk, biało-niebiescy" - śpiewają kibice
42'
Dośrodkowanie Arki pod bramki Yehi (BAŁTYK Gdynia), ale kompletnie w próżnię
43'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - śpiewają fani Bałtyku
43'
Rzut rożny dla Bałtyku po wybiciu piłki przez P.Robakowskiego (ARKA II Gdynia) spod nóg Wasielewskiego (BAŁTYK Gdynia)
44'
Groźne dośrodkowanie Wesołowskiego (BAŁTYK Gdynia) stracił Kamola (ARKA II Gdynia). Chwilę później obok słupka groźnie uderzał Rychłowski (BAŁTYK Gdynia)
45'
Ataki Arki dwukrotnie przerywa Kokosiński (BAŁTYK Gdynia). Rzut rożny dla gości
45'
Dośrodkowanie w pola karne Bałtyku, ale bezpieczeństwo zażegnał Wasielewski (BAŁTYK Gdynia) ekspediując piłkę na środek boiska
45'
Koniec pierwszej części gry Sędzia nie doliczył dodatkowego czasu. Bałtyk prowadzi z rezerwami Arki 1:0.
45'
w drugim oknie live rozpoczynamy bezpośrednią relację z meczu ekstraklasy Piast - Lechia
46'
Od środka drugą część spotkania rozpoczynają piłkarze Arki.
46'
ARKA II Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fujikawa, w jego miejsce wchodzi Wardziński.
48'
Kibice Arki zza płotu wulgarnie o Bałtyku
48'
[1:1] ARKA II Gdynia zdobywa gola! Samobójcze trafienie zaliczył Kokosiński .

Wrzutka w pole karne Bałtyku, wydawałoby się niegroźna, zakończyła się niefortunną interwencją Kokosińskiego (BAŁTYK Gdynia), który wbił piłkę do bramki obok bezradnego Yehi (BAŁTYK Gdynia)
49'
Gorąco i na boisku i poza nim. Kibice obu drużyn wyzywają się, a zawodnicy nie oszczędzają swoich kości
52'
Jankowski pogubił się w polu karnym rywali
52'
"No gdzie, no gdzie, no gdzie wy pasujecie?!" - śpiewają kibice Bałtyku o Arce
54'
Rasmus (BAŁTYK Gdynia) wzięty w kleszcze przez rywali pada na boisko, sędzia nie przerywa gry
56'
Rajd Bułki (BAŁTYK Gdynia) lewą stroną powstrzymany przez Sulewskiego i Stolca (ARKA II Gdynia)
59'
Na boisku wymiana ataków na bramkę, a poza nim... wymiana "uprzejmości" wśród kibiców
60'
"Chodźcie śmiało, jest nas mało" - krzyczą zza płotu kibice Arki
60'
Groźny strzał po ziemi Jankowskiego, ale tylko w boczną siatkę
60'
"Gdzie ta Arka z TVN-u?!" - śpiewają kibice Bałtyku
63'
Żółtą kartką został ukarany Wasielewski (BAŁTYK Gdynia).
66'
BAŁTYK Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rasmus, w jego miejsce wchodzi Piekarski.
67'
Ostry pressing Bałtyku, niemal wszyscy gracze biało-niebieskich są na połowie rywali
67'
Niecelny strzał po ziemi oddał Aurelio (ARKA II Gdynia)
67'
Wardziński (ARKA II Gdynia) powstrzymany do spółki przez Kokosińskiego (BAŁTYK Gdynia) i Yehię (BAŁTYK Gdynia)
70'
Ostre starcie w powietrzu Sulewskiego i Wesołowskiego (BAŁTYK Gdynia), ale obaj szybko zerwali się na nogi
70'
Pietkiewicz (ARKA II Gdynia) z premedytacją ciągnął za koszulkę Bułkę (BAŁTYK Gdynia)
70'
Żółtą kartką został ukarany Pietkiewicz (ARKA II Gdynia).
71'
Dośrodkowanie Wesołowskiego (BAŁTYK Gdynia) z rzutu wolnego prosto w ręce Kamoli (ARKA II Gdynia)
72'
Na boisku po starciu z rywalem leży Pietkiewicz (ARKA II Gdynia), sędzie przerywa grę
72'
Arka przez chwilę w dziesiątkę, Pietkiewiczowi (ARKA II Gdynia) udzielana jest pomoc poza boiskiem, utykał gdy z niego schodził
73'
Pietkiewicz (ARKA II Gdynia) wraca do gry
74'
Kurs (BAŁTYK Gdynia) "rozbił" się o P.Robakowskiego (ARKA II Gdynia). Sędzia nie przerywa gry
74'
Rychłowski (BAŁTYK Gdynia) zabrał się z piłką prawą stroną i z końcowej linii zagrał w pole karne, wybili ją jednak gracze Arki
76'
ARKA II Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aurelio, w jego miejsce wchodzi D.Patelczyk.
76'
Wardziński (ARKA II Gdynia) zagrywa w pole karne, ale na posterunku był Wasielewski (BAŁTYK Gdynia)
77'
Patelczyk z rzutu rożnego zagrywa wzdłuż bramki, ale nikt nie strącił piłki
78'
Patelczyk przed pole karne Sulewskiego, ale ten nie trafił czysto w piłkę i uderzył ponad bramką
79'
Coraz groźniejsze ataki przeprowadza Arka
80'
Coraz wulgarniejsze okrzyki słychać od kibiców obu drużyn
81'
[2:1] BAŁTYK Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bułka.

Kurs (BAŁTYK Gdynia) otrzymał piłkę przed polem karnym, odbił nieco na skrzydło i perfekcyjnie wyłożył piłkę wbiegającemu w "szesnastkę" Bułce. Ten potężnie uderzył nie do obrony dając prowadzenie Bałtykowi
83'
ARKA II Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Szulc.
84'
"Wszyscy wstają i śpiewają" - krzyczą kibice Bałtyku
85'
ARKA II Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietkiewicz, w jego miejsce wchodzi Mosiejko.
89'
Duże przestoje w grze, niewiele dzieje się na boisku
90'
Wardziński (ARKA II Gdynia) powstrzymany wślizgiem w polu karnym przez Wasielewskiego (BAŁTYK Gdynia)
90'
Nieudany rzut rożny w wykonaniu Arki
90+1
Żółtą kartką został ukarany P.Robakowski (ARKA II Gdynia).