Były tylko momenty

Marta
4 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokom tylko momentami sprawiali wrażenie zdolnych do sprawienia niespodzianki w ostatnim meczu Euroligi w Gdyni i przerwania koszmarnej serii porażek. Mistrzom Polski sił i umiejętności starczyło tylko na dwie i pół kwarty, a później oglądaliśmy popis hiszpańskiego zespołu. Ostatecznie sopocianie przegrali wysoko z TAU Ceramicą Vittoria 72:92 (23:19, 13:19, 17:26, 19:28).

ASSECO PROKOM:Burke 15, Burrell 12, Woods 12 (2x3), Logan 11 (1x3), Ewing 8 (2x3), Dylewicz 5 (1x3), Łapeta 5, Szczotka 2, Hrycaniuk 2, Brazelton 0, Zamojski 0.

TAU CERAMICA: Teletovic 22 (4x3), Mickeal 14, Rakocevic 13 (2x3), McDonald 11 (1x3), Prigioni 9 (3x3), Splitter 8,
Ilievski 5 (1x3), Barac 4, San Emeterio 2, Eslava 2, Vidal 2.

Sopocianie bez respektu przystąpili do meczu z jednym z faworytów całych rozgrywek Euroligi i lidera gru[y w TOP-16. Po trafieniach Davida Logana i Piotra Szczotki prowadzili 4:0.

Hiszpanie wprawdzie w 3. minucie wyrównali na 4:4, jednak mistrzowie Polski nie zamierzali łatwo oddawać pola i po "trójce" Logana znów wyszli na prowadzenie (7:4).

Minimalne prowadzenie gospodarzy, bądź remis to najczęstszy wynik w pierwszych 10 minutach. Hiszpanie prowadzili tylko przez kilka chwil (10:9 w 5 minucie).

Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięsko dla koszykarzy Tomasa Pacesasa 23:19. Na początku drugiej rywale szybko doprowadzili do remisu i kiedy wydawało się, że za chwilę "odjadą" gospodarzom. Na szczęście najpierw Filip Dylewicz, a później Qyntel Woods celnymi rzutami zatrzymywali ofensywę rywali.

Kto wie, jakim wynikiem zakończyłaby się pierwsza połowa, gdyby nie fatalna skuteczność gospodarzy. Koszykarze Asseco Prokomu trafili tylko 10 z 27 rzutów za 2 punkty (skuteczność 37 procent), rywale mieli w tym elemencie skuteczność 72-procentową.

Jeszcze mniej więcej do połowy trzeciej kwarty wynik rywalizacji był "na styku". Sopocianie chwilami nawet odzyskiwali minimalne prowadzenie, jednak później wyraźnie zabrakło im sił, a o wiele bardziej doświadczony zespół z Hiszpanii zaprezentował bogaty wachlarz koszykarskich zagrań.

Hiszpanie szybko "odjechali" gospodarzom, po 30 minutach prowadzili już 64:53. Po kolejnych 5 minutach było aż 85:65 dla gości. Właśnie różnicą 20 punktów zakończył się cały mecz, choć fani mistrzów Polski mieli nawet w końcówce powody do radości. Zadbał o nie Adam Łapeta.

Młody gracz Asseco Prokomu zaprezentował w ostatniej minucie meczu próbkę niemałych umiejętności, czym daje nadzieję, że w przyszłości zespół z Sopotu wcale nie musi stać na straconej pozycji w starciu z takimi gigantami jak TAU Ceramica.

-Zagraliśmy 25 minut dobrego spotkania. Nie mam pretensji do chłopaków za postawę w dzisiejszym meczu. Może trochę do Filipa, który w trzeciej kwarcie nie upilnował Teletovicia.
Szkoda, że nie trafiliśmy wielu łatwych rzutów spod kosza, nasza skuteczność była o wiele za niska. Cieszę się z ambitnej postawy zwłaszcza Szczotki i Hrycaniuka. Cieszy mnie też, że mieliśmy dziś mniej strat niż w poprzednich meczach -
- powiedział po spotkaniu trener Tomas Pacesas, którego drużyna w Eurolidze doznała dwunastej porażki z rzędu!

W czwartek, w drugim meczu grupy E zagrają Olympiakos Pireus z Armani Jeans Mediolan.

• 5 2

• przeciez w tej hali nic nie moze sie udac...