CCC Polkowice - DGT Politechnika Gdańska 100:64. Koszykarki rozbite przez mistrza

dak.
1 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej odnotowały czwartą porażkę z rzędu. Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej odnotowały czwartą porażkę z rzędu.

DGT Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z CCC Polkowice 64:100 (13:25, 16:19, 13:30, 22:26) w meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Przyjezdne nie miały szans nawiązać walki z mistrzyniami Polski, gdyż zanotowały aż 23 straty.

CosinusMED Widzew Łódź - Arka Gdynia 72:84. Relacja, wystawianie ocen koszykarkom i trenerom

AZS Uniwersytet Gdański - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:83. Relacja oraz wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

CCC: Stallworth 15 (7zb.), Spanou 15 (1x3, 7 zb., 6 as.), Robinson 14 (1x3, 9 as.), Bojović 9 (3x3, 6 as.), Conde 4 oraz Gajda 17 (3x3, 10 as.), Filip 13 (7 zb.), Tyszkiewicz 8 (2x3), Tomaszkiewicz 3, Naczk 2

DGT PG: Hudson 13 (1x3), Nayo 10, Bujniak 9 (2x3), Haryńska 5, Smith 2 (6 zb.) oraz Koc 8 (2x3), Duszkiewicz 7, Strzelczyk 5, Ostrowska 5 (1x3)

Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej dobrze weszły w mecz i po nieco ponad 3 minutach prowadziły 9:6. Niestety do końca inauguracyjnej kwarty po jednym trafieniu zaliczyły tylko Alice NayoJenna Smith, za to mistrzynie Polski rozkręcały się z każdą minutą. Po 10 minutach licznik stanął na 25 punktach.

EBLK - zapowiedź 16. kolejki. 4 koszykarki z Trójmiasta w reprezentacji Polski

Gospodynie rozpoczęły drugą kwartę od serii 6:0, ale szybko odpowiedziały Karolina StrzelczykAgnieszka Haryńska. Po 15 minutach zapachniało nawet pogromem, gdyż drużyna z Polkowic doprowadziła do stanu 37:18, a następnie przewaga wzrosła jeszcze do 20 punktów. Gdańszczanki próbowały niwelować stratę, ale po 20 minutach zdołały doprowadzić jedynie do stanu 29:44.

Obraz gry niewiele zmienił się po przerwie. Mistrzynie Polski pewnie kroczyły w stronę zwycięstwa, wciąż utrzymując wysokie prowadzenie. Tuż przed końcem trzeciej partii, różnica wynosiła już 30 punktów (72:42).

Pokaz siły obejrzeliśmy również w czwartej odsłonie, lecz tym razem skutecznością wykazywały się oba zespoły. Mimo wysokiej przewagi, mistrzyniom Polski wciąż było mało. Na nieco ponad 4 minuty przed końcem objęły prowadzenie 90:49. Podopieczne Vadima Czeczuro zdołały pomniejszyć rozmiary porażki do 64:100.

DGT Politechnika Gdańska - Enea Gorzów Wlkp. 66:86. Relacja oraz wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

Wyniki 16 kolejki

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:83 (30:26, 16:15, 19:23, 14:19)
  • CosinusMED Widzew Łódź - ARKA GDYNIA 72:84 (18:20, 20:14, 24:19, 10:31)
  • CCC Polkowice - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 100:64 (25:13, 19:16, 30:13, 26:22)
  • Wisła Kraków - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:77 (16:26, 16:17, 17:20, 16:14)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 94:56 (31:10, 21:20, 13:10, 29:16)
  • Energa Toruń - Ślęza Wrocław 64:81 (15:22, 23:15, 11:19, 15:25)
  • zaległe z 13. kolejki:
  • ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:62 (26:10, 18:22, 13:13, 13:17)
dak.

Opinie (3) 6 zablokowanych

• Łatwo nie będzie z AZS.

• 0 0

• Mecz mógł się podobać do 7 min. kiedy to trener zmienił w sumie 4 zawodniczki.