CCC Polkowice - GTK Gdynia 72:23. Katastrofalny mecz koszykarek

dak.
16 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
23 punkty koszykarek GTK Gdynia w Polkowicach to najniższa zdobycz punktowa w tym sezonie Energa Basket Lidze Kobiet. 23 punkty koszykarek GTK Gdynia w Polkowicach to najniższa zdobycz punktowa w tym sezonie Energa Basket Lidze Kobiet.

GTK Gdynia przegrał na wyjeździe z zespołem CCC Polkowice 23:72 (6:23, 4:14, 5:18, 8:17) w 16. kolejce Energa Basket Liga Kobiet. Co prawda przyjezdne oddały w sumie aż 66 rzutów z gry, ale tylko 9 z nich znalazło się w koszu. To najniższa zdobycz punktowa w tym sezonie jakiejkolwiek drużyny w krajowej elicie.

DGT Politechnika Gdańska - Pszczółka Lublin 70:77. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

CCC: Nacickaite 26 (6x3), Hampton 17 (2x3, 14 zb.), Gertchen 8 (2x3, 10 zb.), Telenga 6 (15 zb.), Gajda 6 (8 as.) oraz Kantzy 9 (1x3, 7 zb.), Jeziorna 0, Grabska 0

GTK: Niemojewska 6 (6 zb.), Żytkowska 3 (1x3), Marcinkowska 2, Rudzka 1, Borkowska 0 oraz Bazan 6, Szmyrka 4, Szulc 1, Homza 0, Szymkiewicz 0

Zgodnie z przewidywaniami, spotkanie od początku zaczęło układać się pod dyktando zespołu z Polkowic. Potrzebowały niespełna 3 minut, by wyjść na prowadzenie 8:0. Przyjezdne przełamały się za sprawą Justyny Rudzkiej, a chwilę później z dystansu rzuciła Alicja Żytkowska. Kolejne i jak się okazało później jedyne trafienie w tej partii dołożyła jeszcze Alicja Szmyrka. Gospodynie nie miały jednak litości i po 10 minutach miały 23 punkty na koncie.

W drugiej partii spuściły nieco z tonu, podobnie jak... przyjezdne, które przed przerwą miały zaledwie 10 "oczek" na koncie. A zaczęło się obiecująco, bo od dwóch celnych rzutów wolnych Julii Niemojewskiej. Jednak później koszykarki GTK przyglądały się tylko jak rywalki idą w stronę zwycięstwa.

GTK Gdynia - Ślęza Wrocław 59:109. Relacja, oceny

Na nic się zdała rozmowa motywacyjna w szatni, gdyż gdynianki w trzeciej kwarcie trafiły dopiero po 6 minutach. Po celnym rzucie Julii Bazan było jednak 12:53. Rzut wolny wykorzystała jeszcze Magdalena Szulc, dla której było to pierwsze spotkanie po kontuzji oraz Niemojewska.

Podopieczne Jeleny Skerović udanie weszły w czwartą partię, od prowadzenia 4:0. Później stratę pomniejszyły jeszcze Marta Marcinkowska i Bazan, ale to już było wszystko na co było stać drużynę z Gdyni w tym starciu. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 72:23.

GTK trafiło tylko 9 razy z gry, choć koszykarki oddały 66 rzutów. Nieskuteczność raziła także na obwodzie, gdyż na 29 prób, wpadła tylko 1 "trójka".

Wyniki 16 kolejki

• CCC Polkowice - GTK GDYNIA 72:23 (23:6, 14:4, 18:5, 17:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)
  • VBW ARKA GDYNIA - Energa Toruń 94:57 (24:20, 20:16, 26:9, 24:12)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CTL Zagłębie Sosnowiec 100:89 (23:24, 22:16, 23:27, 32:22)