CCC Polkowice - Politechnika Gdańska 86:72. W niedzielę mecz nr 2 play-off

dak.
13 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
DGT AZS Politechnika Gdańska prowadziła z CCC Polkowice do przerwy 42:41, ale w drugiej połowie to pomarańczowe były lepsze. DGT AZS Politechnika Gdańska prowadziła z CCC Polkowice do przerwy 42:41, ale w drugiej połowie to pomarańczowe były lepsze.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z CCC Polkowice 72:86 (17:21, 25:20, 17:25, 13:20) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off. I choć prowadziła do przerwy 42:41, to w drugiej połowie wicelider EBLK okazał się zbyt mocny. W rywalizacji do trzech zwycięstw pomarańczowe prowadzą 1-0. Spotkanie numer 2 zostanie rozegrane w niedzielę, 14 marca, o godz. 19, także w Polkowicach.

VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 112:82. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

CCC: Stanković 17 (2x3), Hampton 16 (1x3, 7 zb.), Gertchen 14 (2x3), Ellenberg 13 (3x3, 7 as.), Gajda 9 (1x3, 10 as.) oraz Telenga 11, Nacickaite 6 (2x3), Kantzy, Grabska

DGT AZS PG: Davis 22 (2x3), Pyka 9 (1x3), Koc 9 (2x3), Hamblin 7 (9 zb.), Bujniak 3 (1x3) oraz Ossowska 11 (2x3), Rymarenko 11 (6 zb.), Scekić, Zmierczak

Do składu Politechniki Gdańskiej po wyleczeniu urazu powróciła Martyna Koc. Powrót kapitanki nie pomógł jednak drużynie w ponownym zdobyciu hali w Polkowicach. Przypomnijmy, że gdańszczanki już raz sensacyjnie wygrały tu w tym sezonie 90:66.

Spotkanie udanie rozpoczęła Politechnika od celnej "trójki" Sylwii Bujniak. Na kolejne punkty zespołu Wojciecha Szawarskiego musieliśmy czekać ponad 2 minuty, gdy również z dystansu trafiła Martyna Pyka. Dzięki kolejnym akcjom przyjezdne utrzymywały przewagę, ale tylko do 6. minuty. Gospodynie zdążyły zaliczyć jeszcze 8-punktową serię i po pierwszej partii prowadziły 21:17.

Koszykarki zaczynają play-off - zapowiedź

Jazmine DavisRuth Hamblin dały sygnał do ataku na początku drugiej partii, ale akcje Weroniki Gajdy i Weroniki Telengi znów przyniosły 7 "oczek" zaliczki. Jednak pomarańczowe zacięły się na 4 minuty, w czasie których akademiczkom udało się doprowadzić do remisu 28:28. Do przerwy skutecznie odpowiadały na każde trafienie CCC, a co więcej - do szatni schodziły z 1-punktową zaliczką (42:41).

TERMINY KOLEJNYCH MECZÓW ĆWIERĆFINAŁOWYCH

• Polkowice, 14 marca (niedziela), godz. 19
  • Gdańsk, 20 marca (sobota)
  • ew. Gdańsk, 21 marca (sobota)
  • ew. Polkowice, 24 marca (sobota)

Po zmianie stron Politechnika oddała inicjatywę drugiej drużynie sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Po rzucie Pyki złapały co prawda kontakt (48:50), ale gospodynie rzucały skutecznie i w 27. minucie prowadziły 63:52. Przyjezdne wykorzystały 5 rzutów wolnych i ostatecznie na decydującą partię wychodziły przy stanie 66:59.

Krzysztof Koziorowicz ocenił sezon zasadniczy Energa Basket Ligi Kobiet

Pierwsze punkty przyjezdnych w ostatniej kwarcie padły dopiero po niespełna 3 minutach. Po chwili "trójką" odpowiedziała Aaryn Ellenberg i było 72:61. Podopieczne Szawarskiego do końca spotkania walczyły jeszcze o zwycięstwo, ale każda minuta przybliżała do niego rywalki. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 86:72.

W rywalizacji do trzech zwycięstw CCC wygrywa z PG 1-0. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 14 marca, o godz. 19.

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW:
VBW ARKA GDYNIA - CTL Zagłębie Sosnowiec 112:82 (31:16, 30:16, 27:21, 24:29)
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Basket Bydgoszcz 73:76 (20:15, 16:19, 20:15, 17:27)
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Enea AZS Poznań 92:71 (27:12, 25:26, 22:19, 18:14)