CCC Polkowice - Politechnika Gdańska 89:71. Półfinał ucieka koszykarkom

Rafał Sumowski
14 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Jazmine Davis w pierwszej połowie meczu zdobyła 15 pkt, ale po przerwie dołożyła tylko 5. Jazmine Davis w pierwszej połowie meczu zdobyła 15 pkt, ale po przerwie dołożyła tylko 5.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z CCC Polkowice 71:89 (19:23, 19:16, 10:25, 23:25), choć do przerwy traciły do rywalek tylko punkt. W ćwierćfinałowej serii Energa Basket Ligi Kobiet do trzech zwycięstw, koszykarki przegrywają 0:2. Trzeci mecz odbędzie się 20 marca w Gdańsku.

VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:58. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

CCC: Hampton 15 pkt (2x3), Gertchen 14 (2x3), Gajda 9 (2x3, 17 as.), Stanković 9 (8 zb.), Ellenberg-Wiley 8 oraz Telenga 13 (8 zb.), Nacickaite 12 (2x3), Kantzy 6 (2x3), Grabska 3 (1x3)

POLITECHNIKA: Davis 20 (3x3), Pyka 13 (1x3), Bujniak 6, Koc 6, Hamblin 5 (13 zb.) oraz Ossowska 13 (2x3), Scekić 4, Rymarenko 2, Zmierczak 2 (4 as.)

Gdańskie koszykarki bardzo dobrze zareagowały na porażkę w meczu otwierającym ćwierćfinałową serię. W pierwszej kwarcie niedzielnego spotkania, prowadziły 8:6 po rzucie Jazmine Davis. Przewagą nie cieszyły się zbyt długo, bo gospodynie odpowiedziały bardzo stanowczo. Na 2 minuty przed końcem premierowej partii prowadziły 23:12. Wtedy Davis rzuciła 7 pkt z rzędu - po trafieniu zza łuku Amerykanka zniwelowała stratę do 19:23.

CCC Polkowice - Politechnika Gdańska 86:72. Relacja, oceny koszykarek i trenera

Na pierwszą zdobycz w drugiej kwarcie akademiczki czekały ponad 3 minuty, gdy przy stanie 19:28 z rzutów wolnych jedną próbę wykorzystała Sylwia Bujniak. Lepiej w tym elemencie czuła się Jowita Ossowska, która w krótkim odstępie czasu była dwukrotnie faulowana, w tym raz przy rzucie z dystansu. Po jej pięciu trafieniach za 1 pkt, Politechnika zbliżyła się na 27:30.

TERMINY KOLEJNYCH MECZÓW ĆWIERĆFINAŁOWYCH

• Gdańsk, 20 marca (sobota), godz. 18:30
  • ew. Gdańsk, 21 marca (sobota)
  • ew. Polkowice, 24 marca (sobota)

Trójki Martyny Pyki i Davis dość nieoczekiwanie pozwoliły gdańszczankom odbić prowadzenie (33:32). Zareagował na to szkoleniowiec CCC Karol Kowalewski, który poprosił o czas.

Polkowiczanki dopięły swego i odskoczyły na 4 pkt, ale tuż przed przerwą po raz trzeci zza łuku trafiła nieomylna w tym zakresie Davis. Politechnika skończyła pierwszą połowę przegrywając zaledwie 38:39, a amerykańska rozgrywająca miała na koncie 15 pkt.

Wszystko co dobre dla gości, skończyło się wraz z zejściem do szatni. Zaraz po wznowieniu gry Ruth Hamblin wykorzystała tylko jeden rzut wolny i trafiła na remis. To wystarczyło, aby rozjuszyć "Pomarańczowe", które odpowiedziały serią 12:2 (51:41) a kwartę wygrały różnicą 15 pkt.

W ostatniej partii CCC po rzucie Weroniki Gajdy zza łuku prowadziło już 72:53 a gdańszczankom pozostało już tylko walczyć o zmniejszenie rozmiarów porażki. Przez chwilę szło całkiem nieźle, bo m.in. dzięki dwóm celnym trójkom Ossowskiej, Politechnice udało się zdobyć 10 pkt z rzędu (63:74). Na tym zrywie się jednak skończyło. CCC ostatecznie powiększyło przewagę do 18 pkt iw serii prowadzi 2:0. Trzeci mecz odbędzie się 20 marca o godz. 18:30 w Gdańsku.

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW:
VBW ARKA GDYNIA - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:58 (21:14, 31:18, 22:18, 18:8)
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Basket Bydgoszcz 62:59 (20:12, 12;22, 19:11, 11:14)
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Enea AZS Poznań 92:71 (27:12, 25:26, 22:19, 18:14