CCC Polkowice - Arka Gdynia 79:74. Remis w finale, w niedzielę poznamy mistrza

W czwartym finałowym meczu koszykarki VBW Arki Gdynia zostały powstrzymane przez CCC Polkowice. To oznacza, że wszystko rozstrzygnie się w Gdyni. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe po dogrywce z CCC Polkowice 74:79 (17:11, 27:20, 17:19, 8:19, d. 5:10) w czwartym finałowym meczu fazy play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym pomarańczowe doprowadziły do remisu 2:2 w rywalizacji do trzech zwycięstw, choć żółto-niebieskie niemalże przez całe spotkanie kontrolowały grę. W dogrywce gdyniankom zabrakło sił. Aż trzy zawodniczki spędziły na parkiecie po 45 minut. Decydujący pojedynek o mistrzostwo Polski odbędzie się w niedzielę, 18 kwietnia, o godz. 18, w hali GCS.

CCC Polkowice

Stanković 24 (8 zb.), Ellenberg 13 (6 zb.), Gajda 13 (3x3, 8 as.), Gertchen 8 (1x3), Hampton 4 oraz Nacickaite 17 (2x3), Telenga 0, Kantzy 0

VBW ARKA Gdynia

Kunek 24 (1x3, 12 zb., 6 as.), Spanou 11 (8 zb.), Miskiniene 10 (15 zb.), Kastanek 9, Balintova 6 (8 as.) oraz Greinacher 14 (2x3), Morawiec 0

[ICO]
W finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw VBW Arka Gdynia prowadzi z CCC Polkowice 2:1. Jeśli wygra dziś na wyjeździe, to koszykarki obronią mistrzostwo Polski. Do tej pory klub robił to 12-krotnie pod różnymi szyldami w latach: 1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020.
Żółto-niebieskie mogły przypieczętować sezon mistrzostwem już dzień wcześniej, gdyż do Polkowic jechały z dwoma zwycięstwami. Jednak w trzecim spotkaniu górą były pomarańczowe. Tym samym zakończyła się imponująca seria 56 zwycięstw z rzędu podopiecznych Gundarsa Vetry na polskich parkietach, która trwała od sezonu 2018/19.

CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia 74:59. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Przypomnijmy, że o zwycięstwie w pierwszym meczu zadecydował rzut Alice Kunek w ostatniej sekundzie meczu. Natomiast w drugim pojedynku było 71:65 dla żółto-niebieskich.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 69:67. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Artemis Spanou przed finałową rywalizacją mówiła, że finał sezonu to moment, na który czekała od początku rozgrywek. Warto wspomnieć, że Greczynka zdobywała mistrzostwo Polski w 2018 roku z... CCC Polkowice.

Artemis Spanou: Czekałyśmy na to cały sezon

Tuż przed trzecim meczem Alice Kunek poinformowała, że bez względu na wynik finału, pozostanie w VBW Arce Gdynia. To ważna wiadomość, gdyż Australijka jest liderką żółto-niebieskich w tym sezonie.

Alice Kunek: Zostaję na kolejny sezon - wywiad czytelników Trojmiasto.pl

[ICO]
Trenerzy nie dokonywali zmian w wyjściowych składach.

Pierwsza "5" VBW Arki: Kastanek, Kunek, Miskiniene, Spanou, Balintova
Pierwsza "5" CCC: Hampton, Stanković, Ellenberg, Gertchen, Gajda
Poza grą wciąż kontuzjowane: Angelika Slamova i Kamila Podgórna
Przed spotkaniem wybrzmiał hymn Polski
1'
Zaczynamy! Przy piłce CCC
1'
Stanković (CCC Polkowice) fauluje ofensywnie
[ICO]
1'
[0:2] Miskiniene z półdystansu
[ICO]
1'
[2:2] Stanković przez ręce Miskiniene
[ICO]
2'
[2:4] Spanou spod kosza
2'
Stanković (CCC Polkowice) pudłuje
2'
Myli się też Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
3'
[4:4] Hampton po zwodzie na Spanou
3'
Gajda (CCC Polkowice) straciła piłkę. Wcześniej pomyliła się Baintova
3'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) pudłuje z dystasnu
[ICO]
4'
[4:6] 2 punkty zdobywa Balintova (VBW ARKA Gdynia).
4'
Hampton myli się na obwodzie, ale zbierają gospodynie
[ICO]
5'
[7:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gajda (CCC Polkowice).
5'
Stanković (CCC Polkowice) blokuje Balintovą
[ICO]
5'
[7:8] 2 punkty zdobywa Kunek (VBW ARKA Gdynia).
6'
Niecelnie Ellenberg (CCC Polkowice). Z dystansu myli się Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
7'
Pudłują również Gajda (CCC Polkowice) i Balintova
[ICO]
7'
[9:8] Stanković spod kosza
7'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) nie trafia z wolnej pozycji
8'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) faulowana pod koszem
[ICO]
8'
[9:10] Kunek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
8'
[9:12] Miskiniene z półdystansu
9'
Nieskutecznie Stanković (CCC Polkowice)
9'
Telenga (CCC Polkowice) fauluje Spanou (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
9'
[9:14] Spanou (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[11:14] Stanković spod kosza
[ICO]
10'
[11:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kunek (VBW ARKA Gdynia).
10'
Greinacher (VBW ARKA Gdynia) fauluje ofensywnie
10'
Ellenerg nie trafia na syrenie
10'
KONIEC I KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 11:17.
11'
Początek II kwarty.
11'
Nacickaite (CCC Polkowice) fauluje Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
11'
[11:19] Kastanek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
11'
[11:21] Greinacher w akcji 2+1. Hamoton już z trzecim faulem na koncie
11'
Greinacher (VBW ARKA Gdynia) nie wykorzystuje rzutu wolnego
[ICO]
12'
[13:21] Ellenberg po penetracji
[ICO]
12'
[13:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Greinacher (VBW ARKA Gdynia).
12'
Greinacher (VBW ARKA Gdynia) fauluje Ellenberg (CCC Polkowice)
[ICO]
12'
[14:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Ellenberg (CCC Polkowice).
[ICO]
12'
[14:26] Greinacher spod kosza po podaniu Miskiniene
13'
Ellenberg (CCC Polkowice) pudłuje
[ICO]
13'
[14:28] Kunek z półdystansu
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie (CCC Polkowice).
[ICO]
13'
[17:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gajda (CCC Polkowice).
[ICO]
14'
[17:31] Greinacher również z dystansu. Niemka wyrasta na cichego bohatera tego spotkania
[ICO]
14'
[17:33] Łatwe punkty Kunek
[ICO]
14'
[19:33] Gajda w odpowiedzi
[ICO]
15'
[19:35] Nie myli się też Balintova
15'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) fauluje Telengę (CCC Polkowice)
15'
Telenga (CCC Polkowice) nie wykorzystuje rzutów wolnych
15'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) przekroczyła z piłką linię boczną
[ICO]
16'
Hampton fauluje w ataku. To już jej czwarte przewinienie
16'
Balintova pudłuje z dystansu
[ICO]
16'
[21:35] Gajda po zwodzie na Balintovej
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie (VBW ARKA Gdynia).
17'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) pudłuje z dystansu, ale zbiera Spanou (VBW ARKA Gdynia)
17'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) faulowana. Będą rzuty wolne
[ICO]
17'
[21:37] Spanou (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
[24:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
[ICO]
18'
[24:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Spanou (VBW ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
[26:38] Stanković spod kosza
[ICO]
19'
[26:40] W odpowiedzi Miskiniene
19'
Mylą się Stanković (CCC Polkowice) i Balintova
[ICO]
19'
[26:42] Spanou spod kosza
[ICO]
19'
[ICO]
20'
[ICO]
20'
[ICO]
20'
[29:44] Miskiniene po wjeździe pod kosz
20'
Nacickaite (CCC Polkowice) nie trafia zza łuku
20'
Strata Kunek (VBW ARKA Gdynia). Kastanek (VBW ARKA Gdynia) fauluje Nacickaite (CCC Polkowice). 1,2 sekundy do końca II kwarty
[ICO]
20'
[31:44] Nacickaite (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC II KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 31:44.
[ICO]
Oglądamy dziś zupełnie inną VBW Arkę niż wczoraj, gdy przegrała trzeci mecz z CCC Polkowice. Żółto-niebieskie wyszły na to spotkanie uśmiechnięte i pełne nadziei, a od samego początku postawiły trudne i agresywne warunki w obronie, do której dorzuciły skuteczną grę w ataku. Na drugą połowę wychodzą przy 13-punktowym prowadzeniu. Warto dodać, że 4 faule na koncie ma liderka CCC - Hampton
[ICO]
Statystyki po I połowie:
rzuty z gry: CCC 12/29 (41 proc.) - VBW Arka 16/30 (53 proc.)
rzuty za 3: 4/12 (33 proc.) - 3/10 (30 proc.)
zbiórki: 12 - 21
asysty: 9 - 14
przechwyty: 2 - 1
bloki: 2 - 1
straty: 5 - 6
21'
Zaczynamy III kwartę
21'
Stanković (CCC Polkowice) zaczyna od niecelnego rzutu
21'
Myli się też Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
22'
Nacickaite (CCC Polkowice) najpierw spudłowała, a później faulowała Kunek (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
22'
[31:46] Kunek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
22'
[33:46] Stanković spod kosza
[ICO]
22'
[33:48] W odpowiedzi Spanou
[ICO]
23'
[34:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Gertchen (CCC Polkowice).
[ICO]
23'
[37:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gajda (CCC Polkowice).
23'
Kastanek (VBW ARKA Gdynia) fauluje Nacickaite (CCC Polkowice)
23'
Gertchen (CCC Polkowice) myli się na obwodzie. Jednak Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) fauluje Stanković (CCC Polkowice)
24'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) faulowana przez Gertchen (CCC Polkowice)
[ICO]
24'
[37:50] Kunek z półdystansu
[ICO]
25'
[39:50] Stanković w kontrze
26'
CCC przechodzi do krycia strefowego. To wczoraj był właśnie gwóźdź do trumny VBW Arki
[ICO]
26'
[41:50] Ellenberg (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
26'
[41:52] Kastanek w szybkiej kontrze
26'
Gajda (CCC Polkowice) nie trafia z dystansu. Kastanek (VBW ARKA Gdynia) fauluje Nacickaite (CCC Polkowice)
[ICO]
26'
To czwarty faul Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
26'
[42:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Nacickaite (CCC Polkowice).
[ICO]
26'
[44:52] Stanković dobija rzut koleżanki
27'
Gajda (CCC Polkowice) fauluje Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
27'
[44:54] Kastanek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Stanković (CCC Polkowice) nie trafia z łatwej pozycji
28'
Strata Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
28'
[44:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kastanek (VBW ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[46:57] Stanković spod kosza
29'
Z dystansu nie trafia Kunek (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
29'
[48:57] Gertchen spod kosza
29'
Zza łuku nie trafia Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
29'
Myli się też Nacickaite (CCC Polkowice)
[ICO]
29'
[48:59] Kunek w kontrze
[ICO]
30'
[50:59] Ellenberg po penetracji
[ICO]
30'
[50:61] Miskiniene oszukała podwójną obronę
30'
Dwukrotnie próbowała Stanković (CCC Polkowice) i poprawiała Hampton, ale nieskutecznie
30'
KONIEC III KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 50:61
31'
Zaczynamy IV kwartę
[ICO]
31'
[50:63] Skutecznie Kunek
[ICO]
31'
[52:63] 2 punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
32'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) nie trafia z narożnika
[ICO]
32'
[54:63] Ellenberg z wyskoku
32'
Strata Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
32'
Nie trafia Gertchen (CCC Polkowice)
[ICO]
33'
[54:65] Greinacher z odchylenia
33'
Telenga (CCC Polkowice) spod kosza nieskutecznie
33'
Gertchen (CCC Polkowice) fauluje Kunek (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
33'
[54:67] Kunek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
34'
[56:67] Stanković po zespołowej akcji CCC
34'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) popełnia błąd kroków
[ICO]
34'
[59:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gertchen (CCC Polkowice).
[ICO]
34'
[ICO]
35'
[59:69] Balintova po wjeździe pod kosz
[ICO]
35'
[61:69] Stanković dobija rzut Gertchen
35'
Greinacher (VBW ARKA Gdynia) fauluje w ataku. To jej czwarte przewinienie
35'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) fauluje Hampton. To czwarte przewinienie Arki w tej kwarcie
36'
37'
Mylą się: Kastanek (VBW ARKA Gdynia), Nacickaite (CCC Polkowice) i Spanou (VBW ARKA Gdynia)
37'
Hampton faulowana przez Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
37'
[63:69] Hampton (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) nie trafia po penetracji
38'
Nacickaite (CCC Polkowice) faulowana przez Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
[ICO]
38'
[65:69] 2 punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
38'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) fauluje ofensywnie
[ICO]
38'
[67:69] Stanković spod kosza
[ICO]
38'
Balintova nie trafia. Piłka dla CCC
[ICO]
38'
Przerwa na żądanie (VBW ARKA Gdynia). Do końca 2 minuty i 2 sekundy
[ICO]
38'
12:3 dla CCC w ostatnich 5 minutach
[ICO]
39'
[69:69] 2 punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
39'
Nie trafia Kunek (VBW ARKA Gdynia), ale zbiera Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
39'
Przy piłce CCC. Gajda (CCC Polkowice) ustawia akcję
39'
40'
Balitova blokowana przez Ellenberg (CCC Polkowice). Pudłuje Hampton
40'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) fauluje w ataku Nacickaite (CCC Polkowice)
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie (CCC Polkowice). Do końca 28 sekund
[ICO]
40'
Stanković (CCC Polkowice) powstrzymana przez Spanou (VBW ARKA Gdynia)
40'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) faulowana przez Hampton
[ICO]
40'
[ICO]
40'
Do końca IV kwarty 4,4 sekundy
[ICO]
40'
Strata! Ellenberg (CCC Polkowice) próbowała zza połowy, ale nie trafiła
40'
KONIEC IV KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 69:69.
Przed nami dogrywka, która potrwa 5 minut
41'
Zaczynamy dogrywkę
[ICO]
41'
[71:69] Gertchen spod kosza
41'
Kastanek (VBW ARKA Gdynia) dwukrotnie rzucała, ale nieskutecznie
[ICO]
41'
[73:69] 2 punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
42'
Balitova pudłuje. Myli się też Ellenberg (CCC Polkowice)
42'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) pudłuje z dystansu
43'
Myli się też Gajda (CCC Polkowice)
43'
Greinacher (VBW ARKA Gdynia) dobija rzut Kastanek (VBW ARKA Gdynia), ale nieskutecznie
[ICO]
43'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) nie trafia pierwszego rzutu wolnego
[ICO]
43'
[73:70] Tylko jeden rzut wolny trafia Kunek (VBW ARKA Gdynia).
43'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) zbiera rzut Stanković (CCC Polkowice)
[ICO]
44'
[73:72] Greinacher spod kosza
44'
Faul Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) na Stanković (CCC Polkowice)
[ICO]
44'
Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
44'
[75:72] Stanković (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
44'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) faulowana przez Gertchen (CCC Polkowice)
[ICO]
44'
[75:74] Kunek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
44'
Ellenberg (CCC Polkowice) faulowana przez Balintovą
[ICO]
44'
[77:74] Ellenberg (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
Ostatnia minuta
45'
Kastanek (VBW ARKA Gdynia) pudłuje zza łuku
45'
[ICO]
45'
Greinacher (VBW ARKA Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
45'
[79:74] Ellenberg (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) pudłuje
45'
KONIEC MECZU. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 79:74.
[ICO]
Będzie piąty mecz w Gdyni! Koszykarki VBW Arki Gdynia prowadziły niemalże w całym spotkaniu i jeszcze przed czwartą kwartą wydawało się, że mają ten mecz pod kontrolą. W ostatniej partii CCC odrobiło straty i doprowadziło do dogrywki. W niej zwyczajnie zabrakło sił gdyniankom. Kunek, Kastanek i Balintova spędziły na parkiecie aż po 45 minut. W doliczonym czasie to gospodynie były skuteczniejsze i ostatecznie wygrały.
[ICO]
W rywalizacji do trzech zwycięstw mamy remis 2:2. Decydujący mecz o mistrzostwo Polski zostanie rozegrany w Gdyni, w niedzielę, 18 kwietnia, o godz. 18.