CTL Zagłębie Sosnowiec - GTK Gdynia 99:62. Jedna kwarta to za mało

5 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Marta Marcinkowska zdobyła w Sosnowcu 17 pkt, ale nie mogła być zadowolona z sobotniego meczu przeciwko Zagłębiu. Trafiła 6 na 15 rzutów z gry. Marta Marcinkowska zdobyła w Sosnowcu 17 pkt, ale nie mogła być zadowolona z sobotniego meczu przeciwko Zagłębiu. Trafiła 6 na 15 rzutów z gry.

Koszykarki GTK Gdynia uległy na wyjeździe CTL Zagłębie Sosnowiec 62:99 (19:25, 18:17, 15:26, 10:31). Podopieczne Jeleny Skerović postawiły się rywalkom tylko w drugiej kwarcie, a w ostatniej 7 z 10 pkt dla gdynianek zdobyła jedna zawodniczka, Marta Marcinkowska.

DGT AZS Politechnika Gdańsk postraszyła wicemistrzynie Polski - relacja z meczu w Gdańsku, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Zagłębie: Wallace 21 pkt (1x3), Toure 18, Vucković 16 (9 zb., 6 as.), January 16 (1x3, 10 zb., 8 as.), Jasnowska 7 (1x3) oraz Stasiuk 14, Jasiulewicz 3 (1x3), Wojtala 2, Rutkowska 2

GTK: Marcinkowska 17 (3x3), Rudzka 11 (2x3), Żytkowska 8 (6 as.), Kalenik 5, Niemojewska 4 (6 zb., 6 as.) oraz Makurat 6 (1x3), Borkowska 6, Szmyrka 3 (1x3), Bazan 2, Teler 0

Sobotni mecz dla GTK Gdynia rozpoczął się kiepsko. Podopieczne Jeleny Skerović po 2 minutach gry przegrywały już 2:8. Po rzutach wolnych Alicji ŻytkowskiejJulii Niemojewskiej, gdynianki zbliżyły się na punkt, ale po 6-punktowej serii sosnowiczanek było 18:9.

Zagraniczne koszykarki pierwszej piątki Zagłębia narzucały tempo gry i w pewnym momencie na tablicy widniał wynik 22:11. Akcję dwa plus jeden wykorzystała jednak Agata Makurat, a za trzy trafiła Marta Marcinkowska i udało się zmniejszyć stratę.

GTK Gdynia - Pszczółka Lublin 76:85. Marta Marcinkowska zdobyła 27 punktów

Lepiej GTK spisało się w drugiej kwarcie. Już na otwarcie zza łuku trafiła Justyna Rudzka i było tylko 25:22 dla Zagłębia. Obrończyni chwilę później trafiła z faulem i wykorzystała rzut wolny, a z dystansu trafiła Marcinkowska. Na pierwsze prowadzenie w meczu wyprowadziła przyjezdne Kamila Borkowska (30:29).

Gospodynie odpowiedziały zdobywając 11 pkt z rzędu a ich serię przerwała zza łuku Makurat. Gdynianki zbliżyły się jeszcze na 37:40 po rzucie Julii Bazan, ale na przerwę zeszły przegrywając różnicą 5 pkt.

GTK grało na ten moment skuteczniej, przede wszystkim zza łuku, ale Zagłębie oddawało więcej rzutów i prowadziło pomimo słabszej skuteczności. Z czasem i ona uległa znacznej poprawie. Na "dzień dobry" po powrocie z szatni, miejscowe zdobyły 9 pkt z rzędu. Kolejna 12-punktowa praktycznie zamknęła mecz. Po rzucie Sydney Wallace było już 67:48.

W czwartej kwarcie dwoiła się i troiła w ataku Marcinkowska, ale... do ostatniej minuty punktowała w niej jako jedyna zawodniczek z GTK. Gospodynie kompletnie zdominowały młody gdyński zespół i mogły już powoli myśleć o osiągnięciu zdobyczy. Skończyło się na 99 pkt i 37-punktowej przewadze.

Wyniki 10 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - CCC Polkowice (przełożony ze względu na zakażenia koronawirusem w zespołu gości)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Basket 25 Bydgoszcz 85:88 (20:23, 29:21, 18:26, 18:18)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - GTK GDYNIA 99:62 (25:19, 17:18, 26:15, 31:10)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Enea AZS Poznań 83:63 (20:16, 13:22, 21:15, 29:10)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław 72:63 (21:20, 10:20, 16:10, 25:13)
  • Pauzuje: Energa Toruń

Opinie (4)

• Całkiem dobry początek, potem kondycja siadła. Już się wydawało, że pierwsza wygrana będzie. Borkowska powinna rządzić pod koszem, a coś słabo jej idzie. Niemojewska, Żytkowska, Marcinkowska najbardziej widoczne.

• 2 0

• Dłużej stawiały opór zespołowi z Sosnowca niż np drużyna PG, ale teraz czas na najważniejszy mecz rundy

13 grudnia o godz. 16.00 zespół GTK Gdynia podejmować będzie Energę Toruń. I to jest ten moment na pierwsze zwycięstwo i przełamanie złej serii.

• 4 0

• Toruń napewno się nie podda i GTK ten mecz przegra.

Tak zdenerwowanie Skery dawno nie widziałem.Pani trener mówi swoje a dziewczyny grały swoje,nie realizując rozpisanych zagrywek w przerwach meczu.Potem już dała pograć drugiej piątce w 4 kw.To była radosna koszykówka.O mały włos byłaby setka,gdyby zawodniczka z Sosnowca rzuciła rzut wolny.