Wiadomości

Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40:49. Znakomity początek sezonu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy żużlowcy w Gnieźnie zaprezentowali się wybornie,a przy okazji stworzyli świetne widowisko. Jednym z liderów zespołu był Kacper Gomólski (w środku), który jest wychowankiem Startu.
Gdańscy żużlowcy w Gnieźnie zaprezentowali się wybornie,a przy okazji stworzyli świetne widowisko. Jednym z liderów zespołu był Kacper Gomólski (w środku), który jest wychowankiem Startu. fot. facebook

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk rozpoczęli sezon od wygranej. W Gnieźnie pokonali miejscowi start 49:40 a liderzy zespołu Mirosława Berlińskiego momentami robili na torze co chcieli. Niemal wyśnione powroty do gdańskich barw zaliczyli Kacper GomólskiKrystian Pieszczek.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Car Gwarant Start Gniezno

9. Oskar Fajfer 8 (1,2,2,3,0)
10. Frederik Jakobsen 6+2 (3,1*,1*,1,0)
11. Adrian Gała 7+1 (1,2,1*,2,1)
12. Mirosław Jabłoński 12+1 (3,1*,2,3,w,3)
13. Andriej Kudriaszow 3 (2,1,d,-)
14. Damian Stalkowski 2+2 (1*,w,1*)
15. Kevin Fajfer 2 (2,0,w)
40:49

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Krystian Pieszczek 13 (2,3,3,3,2)
2. Joel Kling 2 (0,0,2,0)
3. Adrian Cyfer 7+1 (0,3,0,2,2*)
4. Mikkel Bech 11+1 (2,2*,3,1,3)
5. Kacper Gomólski 12+1 (3,3,3,2,1*)
6. Denis Zieliński 0 (0,0,0)
7. Karol Żupiński 4 (3,1,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Jedna zmiana w składzie gospodarzy. Słabo spisującego się w sparingach Pavlica zastąpił Jakobsen.
Gdańszczanie jadą dziś bez kontuzjowanego Thorssella. Szwed wspiera dziś kolegów z parku maszyn. Poobijany, ale zdolny do ścigania jest za to Bech.
Zapowiadając mecz w Gnieźnie podsumowaliśmy osiągnięcia zagranicznych żużlowców w całej historii gdańskiego żużla.

Sprawdź, jak radziły sobie poszczególne nacje w barwach Wybrzeża
W próbie toru wzięli udział Pieszczek i Bech oraz Kudriaszow i Stalkowski.
[ICO]
Rozpoczęcie meczu opóźni się w związku z ogromnymi kolejkami pod kasami. Szykuje się komplet publiczności. Obecna jest także liczna grupa kibiców Wybrzeża.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:50.
Zawody odbędą się według I zestawu startowego.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Oskar Fajfer,
  Joel Kling,
  Frederik Jakobsen.
[ICO]
Gomólski przywitany przez kibiców z Gniezna... gwizdami. Przypomnijmy, że to wychowanek Startu. Podobnie jak Fajfer, który ostatnie dwa sezony też ścigał się dla Wybrzeża.
[ICO]
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Frederik Jakobsen (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Joel Kling (0 pkt).

świetnie ściganie na "dzień dobry". Pieszczek wygrał start, ale na drugim okrążeniu minął go waleczny Jacobsen. Krystian jechał mądrze i długo odpierał ataki, ale brakowało mu prędkości. Do samej mety wychowanka Wybrzeża gonił Fajfer. Niestety, daleko za wszystkimi Kling.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Denis Zieliński,
  Kevin Fajfer,
  Karol Żupiński,
  Damian Stalkowski.
[ICO]
II
[7:5] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Karol Żupiński (3 pkt), Kevin Fajfer (2 pkt), Damian Stalkowski (1 pkt), Denis Zieliński (0 pkt).

Żupiński wygrał start z czwartego pola i "założył" rywali w pierwszym łuku. Choć kiepsko radził sobie w sparingach, teraz wychowanek Wybrzeża spisał się znakomicie. Niestety, walki nie nawiązał w wyścigu młodzieżowym drugi młodzieżowiec gości.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Adrian Gała,
  Adrian Cyfer,
  Mirosław Jabłoński,
  Mikkel Bech.
[ICO]
III
[11:7] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mirosław Jabłoński (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Adrian Cyfer (0 pkt).

Ze startu lepiej gospodarze, ale szybko napędził się Bech. Minął Gałę i szykował atak na Jabłońskiego. Nie upilnował jednak wewnętrznej części toru i Gała odzyskał pozycję. Tylko na chwilę, ale Bech nie zdołał już przez to zaatakować Jabłońskiego.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Kevin Fajfer,
  Karol Żupiński,
  Andriej Kudriaszow.
[ICO]
IV
[13:11] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Andriej Kudriaszow (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Kevin Fajfer (0 pkt).

Gomólski wygrał start, ale trzymał się krawężnika, a szeroka ewidentnie dziś niesie. Kudriaszow minął "Gingera" na wyjściu z łuku, ale Kacper trzy okrążenia szykował atak i pod bandą wyprzedził Rosjanina na samej mecie. Kapitalne ściganie w Gnieźnie!
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Adrian Gała,
  Krystian Pieszczek,
  Mirosław Jabłoński,
  Joel Kling.
[ICO]
V
[16:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Adrian Gała (2 pkt), Mirosław Jabłoński (1 pkt), Joel Kling (0 pkt).

Start wygrał Gała, ale Pieszczek udanie zaatakował przy krawężniku już na wejściu. Lekko podniosło mu koło czym postraszył rywali. Wychowanek Wybrzeża uciekł do przodu obierając optymalny tor jazdy. Bardzo pewna jazda Krystiana. Kling "ciupał" Jabłońskiego, ale nieskutecznie.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Adrian Cyfer,
  Andriej Kudriaszow,
  Mikkel Bech,
  Damian Stalkowski.
[ICO]
VI
Wyścig przerwany, w walce z Bechem o drugą pozycję upadł na drugim łuku Stalkowski. Wydaje się ,że bez kontaktu.
[ICO]
VI
Stalkowski wykluczony z powtórki.
6'
Stalkowski wstał o własnych siłach i wdał się w pyskówkę z gdańskimi kibicami. Z trybun poleciało w jego stronę piwo.
[ICO]
VI
Stalkowski został ukarany przez sędziego żółtą kartką za zachowanie w stosunku do kibiców.
[ICO]
VI
[17:19] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Adrian Cyfer (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Andriej Kudriaszow (1 pkt), Damian Stalkowski (w/0 pkt).

Drgnął na starcie Kudriaszow i na tym stracił. Gdańszczanie uciekli Rosjaninowi i zgarnęli podwójne zwycięstwo.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Kacper Gomólski,
  Frederik Jakobsen,
  Denis Zieliński.
[ICO]
VII
[20:22] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Frederik Jakobsen (1 pkt), Denis Zieliński (0 pkt).

Fenomenalny jest dziś Kacper Gomólski. "Ginger" cały wyścig "czaił" się za Fajferem napędzając się po szerokiej. Wreszcie przyciął do krawężnika na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia i efektownie minął rywala. Profesorska jazda zawodnika Wybrzeża! Zieliński nie liczył się w walce o punkty.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Andriej Kudriaszow,
  Joel Kling,
  Kevin Fajfer,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
VIII
Przy stanie 3:3 dla Wybrzeżana drugim okrążeniu upadł jadący na trzeciej pozycji Fajfer. Wykręcił "bączka" chwile po tym jak minął Klinga na wejściu w łuk.
[ICO]
VIII
Fajfer wykluczony z powtórki.
[ICO]
VIII
[20:27] Wynik biegu: 0:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Joel Kling (2 pkt), Andriej Kudriaszow (d/0 pkt), Kevin Fajfer (w/0 pkt).

Pieszczek gorzej ze startu niż Kudriaszow, ale z czwartego toru szybko napędził się po zewnętrznej i przyciął na prostej wchodząc pod Rosjanina. Pognał do przodu, a Kudriaszowowi zdefektował motocykl na trzecim okrążeniu. Został zdublowany więc gdańszczanie wygrali 5:0.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Frederik Jakobsen,
  Adrian Cyfer,
  Oskar Fajfer.
[ICO]
IX
[23:30] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Frederik Jakobsen (1 pkt), Adrian Cyfer (0 pkt).

Bech robił co chciał pod bandą. Duńczyk z dużą swobodą napędzał się i minął Fajfera na drugim okrążeniu przy samym płocie. Szkoda tylko, że Cyfer bardzo szybko stracił trzecią pozycję.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Adrian Gała,
  Kacper Gomólski,
  Mirosław Jabłoński.
[ICO]
X
[26:33] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Mirosław Jabłoński (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Żupiński powiózł rywali w pierwszym łuku, a Gomólski w tym czasie napędził się pod samą bandą. Był tak szybki, że atak z trzeciej na pierwszą pozycję przeprowadził w mgnieniu oka. Żupiński nie zdobył punktów, ale wykonał ważną pracę dla kolegi na początku wyścigu.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Frederik Jakobsen,
  Joel Kling,
  Mirosław Jabłoński,
  Adrian Cyfer.
Jabłoński jako rezerwa taktyczna za Kudriaszowa.
[ICO]
XI
[30:35] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mirosław Jabłoński (3 pkt), Adrian Cyfer (2 pkt), Frederik Jakobsen (1 pkt), Joel Kling (0 pkt).

Gnieźnianie ze Startu na 5:1, ale jeszcze na pierwszym okrażeniu Cyfer przyciął z zewnętrznej i minął Jakobsena. Na widelcu miał też Jabłońskiego, ale ten odparł atak.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Denis Zieliński,
  Damian Stalkowski,
  Krystian Pieszczek,
  Adrian Gała.
[ICO]
XII
[33:38] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Adrian Gała (2 pkt), Damian Stalkowski (1 pkt), Denis Zieliński (0 pkt).

Cały wyścig pod pełną kontrolą Pieszczka. "Krycha" bezbłędnie jechał po zewnętrznej części toru. Dobrze ze startu wyszedł Zieliński, ale rywale minęli go już na wyjściu z pierwszego łuku.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Mirosław Jabłoński,
  Mikkel Bech,
  Oskar Fajfer,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
XIII
Wyścig przerwany. Leżą Jabłoński, Gomólski i Fajfer.
[ICO]
XIII
Kapitalnie jechał Gomólski, który na wyjściu z pierwszego łuku minął Jabłońskiego pod bandą. Pojedynek na łokcie, bo ten nie chciał zostawić gdańszczaninowi miejsca w walce o prowadzenie. Na trzecim okrążeniu Jabłoński wyprzedził Gomólskiego, ale podciął go zbyt ostrym wejściem. Sam poleciał na bandę, a "Ginger" upadł na tor. Za nim motocykl położył przytomnie Fajfer. Piękne obrazki po tym jak zawodnicy wstali o własnych siłach. Jabłoński przeprosił Gomólskiego, ale z wyścigu będzie wykluczony.
[ICO]
XIII
[36:41] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Mirosław Jabłoński (w/0 pkt).

Kapitalny speedway w wykonaniu Fajfera i Gomólskiego. Pierwszy wygrał start, a "Ginger" napędzał się za nim trzy okrążenia. Wreszcie zaatakował przycinając do krawężnika na wyjściu z łuku i minął rywala. Ten błyskawicznie odbił pozycję, choć długo jechali jak przyklejeni, bark w bark. Obaj pogratulowali sobie po wyścigu kapitalnej walki.
[ICO]
Przerwa na równanie toru. Gdańszczan od wygranej dzielą 4 punkty. To przy dyspozycji Gomólskiego i Pieszczka wydaje się formalnością, ale poczekajmy na wyścigi nominowane.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Adrian Cyfer,
  Adrian Gała,
  Mikkel Bech,
  Frederik Jakobsen.
[ICO]
XIV
[37:46] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Adrian Cyfer (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Frederik Jakobsen (0 pkt).

Świetny start gdańszczan. Bech uciekł do przodu, a Cyfer wykonał znakomitą pracę broniąc się przed atakami dwóch rywali to przy krawężniku, to po zewnętrznej. Po wyścigu eksplozja radości Becha i kibiców, bo Wybrzeże wygrało już mecz.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Mirosław Jabłoński,
  Kacper Gomólski,
  Oskar Fajfer,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
XV
[40:49] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mirosław Jabłoński (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Słabszy start gdańszczan, ale dobrze rozegrali pierwszy łuk i pokonali Fajfera. Nie mogli się zdecydować kto puści się w pogoń za Jabłońskim i trochę sobie poprzeszkadzali, ale dowieźli cenne 3 pkt.
15'
Koniec meczu. Wybrzeże rozpoczęło sezon od wygranej w Gnieźnie 49:40 po świetnym widowisku

opinie kibiców w trakcie relacji (243)


Typowanie wyników

mecz ligowy
31.03.2019 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Car Gwarant Start Gniezno
40:49
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

34%

133 typowania

x

1%

2 typowania

2

65%

252 typowania


Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 1 1 0 0 49:40 2
2 Orzeł Łódź 1 1 0 0 47:43 2
3 Unia Tarnów 1 1 0 0 46:44 2
4 PGG ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 1 0 0 1 44:46 0
6 Ostrovia Ostrów Wlkp. 1 0 0 1 43:47 0
7 Car Gwarant Start Gniezno 1 0 0 1 40:49 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Tabela wprowadzona: 2019-04-06

aktualna tabela »

Wyniki 1 kolejki:

 • Start Gniezno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 40:49
 • Orzeł Łódź - Ostrovia 47:43
 • Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils 46:44
 • pauza: PGG ROW Rybnik

Opinie (105) 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • fartneło sie ze słabym gnieznem ! (8)

  • 12 158

  • W głowę pustą

   ...

   • 15 4

  • Błazen nie wie, co powiedzieć..

   to pisze... "ze słabym gnieznem "

   • 23 3

  • Bolo, odejdź stąd czworonogu

   • 19 3

  • Wyobrażam sobie jak cierpisz. Bardzo mi przykro.

   • 22 3

  • Skończ!

   Weź chłopie skończ te żałosne gadki, nie masz pojęcia!

   • 11 3

  • Dokładnie

   Jak będą mieli tyle "fartownych" wygranych co Lechia, to wtedy pomyślę, że to nie fart, a umiejętności. A na razie nie ma się co podniecać.

   • 5 12

  • oj bolo bolo...

   cienki ten bolo, nogi cie bolo? ; ]

   • 7 3

  • Bolo boleczku bolunio co ci jest dziecinko ?

   • 9 3

 • GKS!

  Brawo Panowie!

  Za tydzień wszyscy na stadion!

  • 129 4

 • Właśnie obejrzałem na Polsacie,fajny mecz
  Gratulacje !!!

  • 125 1

 • To chyba ten sezon z awansu

  • 41 3

 • Kierunek awans!

  Dzisiaj pierwszy krok.

  • 49 5

 • Piękna walka. Świetny kwartet.

  • 49 2

 • Mówcie co chcecie, ale mecz był lepszy niż niejeden w ekstralidze!!! Brawo Panowie!!!

  • 108 3

 • Brawo GKS

  • 54 1

 • i załatwione (1)

  Bradley za Klinga i jedziemy dalej

  • 81 3

  • jeszcze dojdzie Thorssell. Duży optymizm na ten moment

   • 6 0

 • gks wybrzeże

  Gratulacje, jest trzon drużyn tylko spokój i jazda z zimną głową bez napinki a niespodzianka może być na koniec sezonu. Jazda Kruchy i Gingera pierwsza klasa tak trzymać. Adrian i Mikel też pokazali niezłą jazdę.

  • 72 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane