Cenne punkty na wagę utrzymania?

Maciej Wyskiel
11 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Ogniwo Sopot

Rugbiści Ogniwa zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania w ekstraklasie. Sopocianie umocnili się na siódmym miejscu w tabeli po zwycięstwie na własnym boisku nad Pogonią Siedlce 22:3 (10:3). Bardzo dobre spotkanie rozegrali w barwach gospodarzy Daniel Podolski i Adam Pogorzelski. Poniżej zapis relacji, którą na żywo przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Jana z Kolna.

Punkty: Podolski 7, M.Pogorzelski 5, Marcin Wilczuk 5, "karna piątka" - Kotasa 3.

OGNIWO: Rycewicz (70 Plich), Janiec, Marcin Wilczuk - Wantoch-Rekowski, Krużycki - Węgierski, Lademan (3 Graban, 80 Czaja), A. Pogorzelski - Kurdelski - Podolski, Olszewski, Mariusz Wilczuk, M. Pogorzelski, Iwańczuk (16 Formela) - Baraniak.

POGOŃ: Chruściel, Reguła, Tskhovrebashvili - Powałka, Maisuradze - Valius, Wierzejski, Mirosz - Lorentowicz - Migunov, Żelazowski (73 Paczóski), Ilczuk, Tsertsevadze, Olek - Kotasa.

Zapis relacji:
3' - zmiana w Ogniwie, kontuzjowanego Rafała Lademana zastąpił Robert Graban.
8' - żółta karta dla zawodnika gości, Olega Valiusa.
13' - nieudana próba zdobycia punktów z dropgola przez Ogniwo.
16' - kolejna zmiana w szeregach gospodarzy, tym razem kontuzjowanego Rolanda Iwańczuka zmienił Tomasz Formela.
19' - trzy punkty z 40 metrów zdobywa gracz gości Robert Kotasa.
20' - natychmiastowa odpowiedź Ogniwa, autorem przyłożenia Marcin Pogorzelski. Skuteczne okazało się również podwyższenie Daniela Podolskiego . Ogniwo prowadzi 7:3.
29' - imponujący uderzenie z rzutu karnego Podolskiego i prowadzenie gospodarzy rośnie, 10:3.
38' - ponownie sopocki łącznik ataku w akcji, tym razem strzał z połowy boiska był nieskuteczny.
40' - sędzia Wiesław Piotrowicz zakończył pierwszą połową. Odsłona ta zakończyła zwycięstwem gospodarzy 10:3.

41' - rozpoczęcie drugiej części gry.
44' - karna piątka dla Ogniwa. Tym razem Podolski nie trafił z podwyższenia. Wynik brzmi 15:3.
55' - większość autów pada na razie łupem podopiecznych Aleskieja Bekova.
60' - bardzo dobra gra w obronie Ogniwa. Siedlczanie byli blisko pola punktowego, ale sopocianom udało się powstrzymać ten atak i "wyrzucić" zawodnika gości na aut.
70' - zmiana w Ogniwie, Jarosława Rycewicza zmienił Michał Plich.
71' - nieudana próba Krzysztofa Kotasy z rzutu karnego.
73' - zmiana w drużynie Pogonii, Daniel Paczóski w miejsce Pawła Żelazowskiego.
75' - tylko ustne upomnienie dla Michała Mirosza po brzydkim faul. Sędzia nie zdecydował się ukarać go żółtą kartką.
77' - na boisku pojawił się Sebastian Mróz w miejsce Łukasza Powałki.
80' - efektowne przyłożenie Marcina Wilczuka. Ogniwo wygrało 22:3 po podwyższeniu Podolskiego.
80' - na placu gry po długiej kontuzji pojawia się Wojciech Czaja.

Tabela wprowadzona: 2011-05-20

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 10:11 (3:8), Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 36:0 (10:0), Posnania Poznań - Folc AZS AWF Warszawa 52:0 (12:0), WMPD-PUDiZ Olsztyn - MACH Czarni Pruszcz Gdański 15:10.

• pogoń

do boju do boju wygra pogoń Siedlce !!!!!!!!

• 1 5

• jak pruszcz-olsztyn?

• 0 1

• :)

Brawo OGNIWO, teraz jeszcze czekam na ARKE.

• 3 1

• Hurra

Widać pozytywną zmiane. Wilczuki pokazali klasę zwłaszcza podczas ustawiania przeciwników w aucie :) Oby tak dalej Panowie

• 2 0

• walkower????

Przestańcie pisać o walkowerze dla Juveni za mecz Arką, czy naprawdę myślicie , ze kierownictwo Arki jest takie ciemne i pozwoliłoby sobie na taką wpadkę?

• 0 0

• Ogniwko

Brawo Panowie!bardzo dobra gra w obronie.widac wielka mobilizacje.duza zasluge ma Wilku(starszy)potrafi poukladac gre i ustawic zawodnikow mlynia.widac doswiadczenie!oczywiscie jest zawsze nad czym pracowac ale chlopaki pokazali tym meczem ze potrafia grac w rugby!cieszy frekwencja zawodnikow na treningach od razu widac efekty!witamy na boisku Czajnika:Djeszcze raz brawo i gratulacje dla wszystkich!

• 0 0

• Ogniwo (2)

Brawo Ogniwo :))

• 0 0

• Dlaczego i po co.... (1)

z tego posta usunięta została informacja, że "Czajnik" wszedł za "Robsona"?

Grzesiek "Kurdel" z powędrował na obronę, Bary na skrzydło i tak o ile mnie pamięć nie zawodzi wyglądał powrót Wojtka na boisko po kontuzji.