Cenne zwycięstwo w Oświęcimiu

Krzysztof Klinkosz
7 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Podopieczni Tadeusza Obłoja wyruszyli na sesję wyjazdową nastawiając się głównie na walkę o komplet punktów w Nowym Targu, w piątek "Szarotki" okazały się lepsze w rzutach karnych. Niepowodzenie na Podhalu gdańszczanie powetowali sobie w Oświęcimiu. Wygrali z dotychczasowym wiceliderem tabeli 4:1 (2:0, 0:0, 2:1).

0:1 Marzec as. Janecka (09:07)
0:2 Drzewiecki as. Jankowski (15:03)
0:3 Steber as. Chmielewski, Rompkowski (43:20 w przewadze)
1:3 Krajci as. Ríha, Klisiak (44:28)
1:4 Maj as. Chmielewski, Drzewiecki (50:36)

UNIA: Zborowski; A. Kowalówka - Gallo, Piekarski - Gabryś, Dronia - Zatko, Cinalski - Połącarz, Tabacek - Jakubik - Klisiak, Riha - Modrzejewski - Krajci, Wojtarowicz - Stachura - Radwan, Piotrowicz - Bibrzycki - Sękowski.

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Kabat - Maj, Kostecki - Rompkowski, Skrzypkowski - Maciejewski; Drzewiecki - Ziółkowski - Jankowski, Skutchan - Steber - Chmielewski, Marzec - Janecka - Błażejczyk.

Jeszcze w środę po meczu w Toruniu Roman Skutchan przekonywał, że jeżeli gdańszczanie chcą zdobyć punkty w Oświęcimiu muszą na lodowisku niedawnego jeszcze wicelidera tabeli zagrać z niesamowitą dyscypliną taktyczną, nie wdawać się w otwartą grę, tylko twardo grać w destrukcji i oczekiwać na dogodną okazję do kontrataku.

Ponadto gdańszczanie nie przyjechali do Oświęcimia w najlepszych humorach, przegrali w Toruniu, przegrali po rzutach karnych, w Nowym Targu a na dodatek ostry, twardy mecz z Podhalem kosztował ich wiele sił i wiele ... kijów. Podczas twardej walki z Góralami te pękały bowiem jak zapałki. Ponadto gospodarze dzisiejszego spotkania wyznaczyli naszym hokeistom godzinę rozjazdu na lodzie niemal w tym samym czasie kiedy gdańszczanie zaplanowany mieli obiad.

- Odpuściłem więc chłopakom dzisiejszy trening na lodzie, potrenowaliśmy solidnie na sucho wczoraj więc dziś do południa mieli wolne. Po meczu z Podhalem, widziałem, że drużyna jest niesamowicie naładowana, pała chęcią walki za wszelką cenę i ta motywacja znalazła dziś ujście. W sobote natomiast udało nam się nieco uzupełnić braki sprzętowe - powiedział po meczu w Oświęcimiu trener Tadeusz Obłój.

Gdański szkoleniowiec wyróżnił bez wyjątku wszystkich swoich zawodników, jak podkreślał gdańszczanie zagrali nie na 99 procent ale na 110 procent planu taktycznego.

W pierwszej tercji skutecznie uniemożliwiali wjazd i rozegranie we własnej tercji groźnej akcji oświęcimianom, jeśli już gospodarzom udało się przedrzeć pod bramkę gdańską wówczas świetnie interweniował Przemysław Odrobny. Sami po kontrach dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy.

- Mieliśmy znaczną przewagę, szkoda nawet, że nie udało nam się strzelić jeszcze kilku bramek. Pierwsze pięć minut drugiej tercji należało do gospodarzy, przetrzymaliśmy jednak ten napór i znów zaczęliśmy dochodzić do głosu. Żadne bramki jednak w tej odsłonie nie padły - powiedział gdański trener.

W 45 minucie gdańszczanie grali w przewadze, wówczas na akcję ofensywną zdecydowała się trójka napastników Skutchan, Chmielewski i Steber. Młody reprezentant Polski wyłożył krążek Steberowi a ten podwyższył na 3:0. Gospodarze po nieco ponad minucie zdobyli bramkę na 3:1, jednak była to w niedziele pierwsza i jedyna ich bramka. Gdańszczanie zaczęli grać podobnie jak w pierwszej tercji, zdominowali całkowicie rywali i ostrzeliwali bramkę Krzysztofa Zborowskiego. W 51 minucie Dawid Maj zdobył 4 bramkę dla "Stoczni" i ustalił wynik meczu.

Po spotkaniu w Oświęcimiu hokeistów biorących udział w rozgrywkach PLH czeka przerwa do 19 listopada. Trójka gdańszczan Przemysław Odrobny, Mateusz Rompkowski i Aron Chmielewski została na południu. Udali się oni do Sosnowca na zgrupowanie kadry.

Trener gdańszczan pozwolił też Janowi Steberowi i Petrowi Janeczce na krótką wizytę w ojczyźnie. Gdańszczanie mają wolne do środy włącznie, pierwszy trening odbędzie się w czwartek.

- Drużyna zaimponowała dziś wolą walki, pokazaliśmy, że mamy charakter. Wszyscy zagrali bardzo dobrze. Muszę jednak kilka słów poświęcić Dariuszowi Błażejczykowi. Ten młody, filigranowy napastnik znalazł się w naszej kadrze na mecze z Podhalem i Unią w ostatniej chwili, zamiast Krzysia Wróblewskiego, który miał obowiązki na uczelni, zagrał jednak bez żadnego respektu dla bardziej doświadczonych i rutynowanych rywali. Zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i to na równi, a może nawet lepiej niż cała armia zaciężna rywali. Takiej utalentowanej młodzieży jest u nas więcej, mamy potencjał, wierzę, że ten zespół już niedługo zacznie mijać w tabeli zespoły, które są wyżej. Wszyscy wiemy w jak złożonej sytuacji finansowej się znajdujemy, to nasze zwycięstwo to taka dedykacja do władz miasta, do potencjalnych sponsorów- "Zobaczcie wiele już potrafimy z wasza pomocą będziemy jeszcze lepsi" - podkreślił trener Tadeusz Obłój.

Tabela wprowadzona: 2010-11-07
Pozostałe wyniki 17 kolejki PLH: Akuna Naprzód Janów - GKS Tychy 1:7 (1:1, 0:3, 0:3), Ciarko KH Sanok - Comarch Cracovia Kraków 4:3 (3:1, 0:1, 1:1), JKH GKS Jastrzębie - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 9:0 (4:0, 4:0, 1:0), KTH Krynica - MMKS Podhale Nowy Targ 5:4 po dogr.(2:2, 1:2, 1:0, d.1:0).

Opinie (73) 3 zablokowane

• WIELKA SPRAWA, GRATULACJE - DZIĘKUJEMY!