Piłkarki Sztormu wygrały w debiucie w Gdańsku

Rafał Sumowski
9 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Trójmiejskie piłkarki po trzech kolejkach I ligi plasują się w górnej połówce tabeli grupy północnej. Trójmiejskie piłkarki po trzech kolejkach I ligi plasują się w górnej połówce tabeli grupy północnej.

Piłkarki Sztormu udanie rozpoczęły występy w roli gospodarza po przenosinach do Gdańska wygrywając 2:0 (1:0) z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Z kolei Checz Gdynia w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym zremisowała w dramatycznych okolicznościach z Pelikanem Łowicz 3:3 (2:0). Gola na wagę punktu w doliczonym czasie gry zdobyła Iwona Mnich.

Sztorm AWFiS Gdańsk - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0)
Bramki: Marczak 4, 84

SZTORM: Lublewska - A.Bużan, Ramotowska, Bizewska, K.Bużan - Rogacka (85 Maruszak), Marczak, Świętoniowska, Stasiulewicz(75 Rucińska) - Orłowska( 60 Plotzka), Pielowska (80 Althoff)

Gdańszczanki, które po dwóch remisach na wyjeździe nareszcie zagrały na własnym boisku. Był to zarazem pierwszy mecz, w którym występowały w roli gospodyń na obiektach AWFiS w Gdańsku (przed sezonem zespół przeniósł się tam z Gdyni). "Sztormówki" szybko ruszyły do ataku i objęły prowadzenie już w 4 minucie po dośrodkowaniu Anety Ramotowskiej celnie uderzyła głową Katarzyna Marczak.

Minutę później w sytuacji sam na sam faulowała bramkarka gości, która ukarana została żółtą kartką. Z rzutu wolnego prosto w mur uderzyła jednak Anna Rogacka. Gdańszczankom nie brakowało sytuacji na podwyższenie wyniku, zespół z Tomaszowa wybijał m. in. piłkę z linii bramkowej. Przyjezdne zdołały wyprowadzić pojedyncze groźniejsze kontry, ale nie przyniosły one wyrównania. Druga połowa toczyła się głownie w środku pola, zespół Dargfilu walczył o wyrównującą bramkę jednak kolejne świetne uderzenie Marczak z około 30 metrów ustaliło wynik spotkania i pozwoliło Sztormowi awansować na trzecie miejsce w tabeli grupy północnej I ligi.

- Cieszymy się z trzech punktów. W poprzednim meczu w Koninie zagraliśmy bardzo ładną piłkę jednak wróciliśmy tylko z remisem. Zwycięstwo jest najważniejsze, a nad jakością ciągle pracujemy, w następnych spotkaniach na pewno gra będzie wyglądała lepiej i oby dała nam korzyści punktowe - mówi trener Robert Chałaszczyk.

Kolejne spotkanie gdańszczanki rozegrają w sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z Pragą Warszawa.

Pelikan Łowicz - Checz Gdynia 3:3 (0:2)
Bramki: Wiankowska 56, Tręboszka 65, Kosiorek 81 - Joskowska 12, Sass 16, Mnich 90+4

CHECZ: Lubecka - Czerwiak, Żagiel, Bańkowska, Kopka - Sass, Pancek, Zańko, Murawiecka (47 Misior, 65 Lińska) - Mnich, Joskowska.

Aż sześć bramek padło w wyjazdowym meczu Checzy Gdynia, która po raz pierwszy w tym sezonie zagrała na wyjeździe. Spotkanie z Pelikanem Łowicz miało dosyć dramatyczny przebieg. Gdynianki już po nieco ponad kwadransie prowadziły dwiema bramkami, choć w jednej z pierwszych akcji uratowała je poprzeczka. Prowadzenie podopiecznym Karola Złonkiewicza dała uderzeniem głową Aleksandra Joskowska. Podwyższyła je Gabriela Sass popisując się efektownym i co najważniejsze, celnym uderzeniem z 16 metrów. W 25 minucie mogło być już 3:0, ale indywidualny pojedynek z bramkarką przegrała Iwona Mnich.

Po dominacji Checzy z pierwszej części gry nie było śladu po przerwie. Nie tylko straciły przewagę, ale dały sobie strzelić aż trzy bramki. Gdynianki słabły z minuty na minutę i gdy wydawało się, że wrócą z Łowicza bez punktów, w doliczonym czasie gry po prostopadłym podaniu Karoliny Pancek w sytuacji sam na sam z bramkarką ponownie znalazła się Mnich, która tym razem zachowała zimną krew i doprowadziła do wyrównania. Gdynianki pokazały charakter i niewiele brakowało, aby poszły za ciosem - tuż przed końcowym gwizdkiem mogły zdobyć czwartego gola, ale strzał Martyny Zańko obroniła golkiperka Pelikana.

Checz kolejny mecz rozegra na własnym obiekcie w niedzielę o godzinie 13:00. Na boisko przy Zamenhofa przyjedzie SMS Łódź.