Chinyama katem

2 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Takesure Chinyama tej jesieni jest katem trójmiejskich drużyn na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. 26-letni napastnik z Zimbabwe już do przerwy strzelił dwa gole Lechii, a wcześniej otworzył również rezultat spotkania z Arką. Legia Warszawa dzięki wygranej nad gdańskimi piłkarzami 3:0 (2:0) została nowy liderem tabeli

.

Bramki: Chinyama 37, 44, Edson 79.

LEGIA: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Wawrzyniak - Radović, Iwański, Vuković, Rybus (46 Edson) - Grzelak (73 Giza), Chinyama (83 Arruabarrena).

LECHIA: Bąk - Starosta, Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Wiśniewski (46 Kalkowski), Piątek, Manuszewski, Rogalski (77 Mysona) - Buzała (62 Rybski), Kowalczyk.

Sędzia: Lyczmański (Bydgoszcz). Żółta kartka: Wiśniewski (Lechia).

Gdańszczanie rozpoczęli z animuszem. W 7. minucie Maciej Kowalczyk idealnym podaniem otworzył drogę do bramki Pawłowi Buzale. Niestety, ten ostatni już w polu bramkowy źle trafił w piłkę. Przed przerwą strzelali jeszcze Piotr Wiśniewski i Kowalczyk, ale futbolówka w obu przypadkach minęła bramkę.

-Szkoda, że Paweł nie wykorzystał okazji. Gdyby wówczas padł gol, to nie wiem, czy byśmy nie przegrali, ale na pewno zespół by bardziej uwierzył w siebie. A tak potem dostaliśmy dobrą lekcję futbolu. Legia grała piłką, a my traciliśmy siły, biegając za rywalami - ocenił trener Zieliński.

Mateusz Bąk dobrą formę z ostatnich meczów potwierdził w 22. minucie. Wówczas bramkarz Lechii wygrał pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Grzelakiem. Jednak dokładnie kwadrans później Legia objęła prowadzenie. Znów doskonałym podaniem popisał się Maciej Iwański. Chinyama minął Bąka i choć był w trudnej sytuacji, celnie strzelił.

Tuż przed przerwą ponownie ten sam duet wyprowadził w pole Lechię. Tym razem pomocnik dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka minęła gdańskich defensorów, a pozostawiony bez opieki legionista z zimną krwią skorzystał z prezentu, popisując się technicznym strzałem na 2:0. Co ciekawe Chinyama przyłożył się do zakończenia passy Arki. To on zdobył pierwszego gola na Łazienkowskiej, w przegranym przez gdynian mecz 0:2. Był to pierwszy mecz, który zapoczątkował kiepską passę żółto-niebieskich.

Ale wracajmy do dzisiejszego spotkania. Po zmianie stron Jan Urban popisał się trenerskim nosem. Na boisko wprowadził Edsona. W 79. minucie Brazylijczyk pięknym uderzenie rzutu wolnego z około dwudziestu metrów ustalił końcowe wynik. Ten gol szczególnie ucieszył gospodarzy, gdyż dzięki niemu wyprzedzili Polonię i zostali nowym liderem.

Po przerwie Legia osiągnęła dużą przewagę i Lechia może odetchnąć, że skończyło się tylko trzema bramkami. Bąk bronił m.in. uderzenia Chinyamy, Edsona, a Grzelakowi dwukrotnie w dobrych sytuacjach zabrakło precyzji.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Arka Gdynia - Polonia Warszawa 0:1 (0:1), ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 0:0, Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0 (0:0), Lech Poznań - Odra Wodzisław 3:1 (1:1), Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:0 (0:0), Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:3 (1:1), Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0 (2:0).

• Pięciu obrońców!!!

Starosta, Wołąkiewicz, Manuszewski, Midzierski, Kosznik - pięciu obrońców w składzie = obrona Częstochowy. Zieliński po raz kolejny potwierdził, że nie potafi zmienić oblicza drużyny po stracie bramki. Porażka z Legią była do przewidzenia, ale nie w takim stylu.

• 0 0

• za słabi

Smutny mecz dla Lechii, ale to już od Kubickiego sie zaczyna. Rogalski, Wisniewski, Rybsk, Midzierski, Piatek sa do wymiany. Widzialem ten mecz na canal+, Legia bawiła sie z Lechia jak z dziećmi. Lechia oddała 1 strzał na bramkę. Na dzień dzisiejszy Lechia walczy o utrzymanie i żeby też nie było takiej serii porażek. Lechia potrzebuje kilku zawodników silnych fizycznie, a nie kurdupli po 170 wzrostu, stąd problem z wygrywaniem górnych piłek i środka pola

• 0 0

• TRAGEDIA

MIDZIERSKI I BUZAŁA POWINNI ZOSTAĆ UKARANI W TYM MECZU BYŁO WIDAĆ ILE LECHII BRAKUJE DO GRY W EKSRAKLASIE.

• 0 0

• porownajmy obiektywnie wyniki Arki i Lechii: (21)

• (3)

miesiac wczesniej bylo Arka-Lechia 2-0 co Wachowicz strzelil drugiego wam juz na dobranoc bo pozno bylo (po 22.00)

• 0 0

• Mecz w jakims dzidowskim pucharze ??? (2)

Bez zartow chlopaku. Liczy sie wygrana w lidze i ona tak na prawde was zabolala. Jestescie gorsi w tabeli i w bezposredniej konfrontacji na boisku Baltyku, wiec ...lulu do lozeczak, jutro do szkoly musisz wstac!

• 0 0

• (1)

a widziales ten mecz? nikt od was tego meczu nie widzial bo za pozno byl rozgrywany, na Arce niestety mecze sa zwykle o 20

• 0 0

• nikt tego meczu nie widział bo wy tam byliście gośćmi i dla naszych mass nie było wystarczająco miejsca

• 0 0

• arka z Polonia Bytom u siebie, my na wyjezdzie.

Jedni i drudzy graja do duuu.
      I co? napisz jeszcze że dzisiaj wielkie święto w Gdyni, a w Gdańsku od piątku świętują?!

Lechia 4 mecze u siebie

I co stasiu zabrakło ci obiektywnego spojrzenia?

Lechia 8sma, arka 11sta ot co...

subiektywnych porownan moze dokonac kazdy... gorzej gdy prawda wychodzi na wierzch

• 0 0

• zapomnieliscie wszyscy o jednym, najwazniejszym (1)

co wam mowia liczby 12-12-7 ? :-)

te liczby wyrazaja caly dotychczasowy bilans derbow, powtorze jeszcze raz

12-12-7

• 0 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• porownajmy obiektywnie wyniki Arki i Lechii (6)

• 0 0

• ARKA lepsza w historii państwa polskiego (5)

przedstawię to obrazowo, uruchomię waszą wyobraźnię- licząc od Mieszka I i chrztu Polski w 966 roku
        między Arką a Lechią stoczono aż 31 cięzkich bitew

12 razy wygrali rycerze Arki
        12 razy zawarto rozejm bez roztrzygnięcia
        7 razy wygrali Lechiści

• 0 0

• 24 mecze w sezonie kupiła Arka, 0 Lechia (1)

W 1983 arka pobiła rekord na setkę, ewenement na skalę światową kiedy kibole gospodarzy w popłochu skaczą przez płot żeby wyjśc ze stadionu.

2 awanse kupiła sobie arka, Lechia wywalczyła 7 na boisku po sportowej walce.

Od 1945 Lechia gra u siebie, arka swój stadion sprzedała jak własną matkę.

Klub arka gdynia powstał w 1975, klub LECHIA GDAŃSK W 1945.

• 0 0

• co jaracie sie ze zdobyliscie górke ??? chcialbym przypomniec ze wtedy na stadionie Arki bylo 3/4 lechistow to jak by sie cieszyc ze niemcy zdobyli westerpaltte puste bailo zielone łby

• 0 0

• Stach powiedz mi, jak to jest być umoczonym po uszy, być czarną plamą w historii polskiej piłki, mieć cały skorumpowany zarząd (2)

od prezesa po sekretarkę, nie mieć stadionu i honoru, nie dotrzymywać umów słownych, przegrywać 5 meczy z rzędu, przegrać p

• 0 0

• przegrać pierwsze w historii derby w ekstraklasie u siebie, być w tabeli za Lechią, stracić najważniejszą flagę i uciekać z (1)

własnego stadionu? Nie czujesz się troszeczkę upokorzony?

• 0 0

• Arka faktycznie miala zle chwile, jest w historii pare bolesnych chwil o ktorych nie chce sie pamietac, przyszedl czas rozbiorow, trwa okupacja stadionu, ale ja nie jestem choragiewka i nigdy nie podpisze volks-listy! ARKA GDYNIA!!

• 0 0

• Areczka (1)

A ja myslalem ze moja Areczka tak slabo gra ale to co dzisiaj zobaczylem to mysle ze dzieci na podworku prezentuja lepszy poziom.

• 0 0

• dwa razy wieksze miasto, wiec i dwa razy gorszy poziom

logika.

• 0 0

• Re:

prawdziwych kibiców poznaje się po tym, że są z drużyną nawet w trudnych chwilach. na Arke już chodzi 6 tysia, przegramy jeszcze ze 2-3 mecze, to zostaną sami najwierniejsi!

gościu - szacun, jeśli to co napisales wyznajesz w zyciu - to pogratulowac wiernego kibica sąsiadom zza miedzy!