Arka blisko półfinału Pucharu Polski. Wygrana z Chrobrym 2:0. Rewanż w Gdyni

25 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Zgodnie z przewidywaniami w Pucharze Polski Arka Gdynia wystawiła rezerwowy skład. Nie przeszkodziła jej to wygrać w Głogowie. Na zdjęciu Hiszpan w środku zdobywca pierwszego gola Ruben Jurado w towarzystwie rodaka Alvaro Reya i Adama Dancha, którzy też mieli udział w ograniu Chrobrego. Zgodnie z przewidywaniami w Pucharze Polski Arka Gdynia wystawiła rezerwowy skład. Nie przeszkodziła jej to wygrać w Głogowie. Na zdjęciu Hiszpan w środku zdobywca pierwszego gola Ruben Jurado w towarzystwie rodaka Alvaro Reya i Adama Dancha, którzy też mieli udział w ograniu Chrobrego.

Jeśli w sporcie są w ogóle zwycięstwa małym nakładem sił, to właśnie na takie wygląda sukces Arki Gdynia na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Żółto-niebiescy triumfowali 2:0 (2:0) i są zdecydowanym kandydatem do awansu do półfinału Pucharu Polski w kontekście rewanżu na własnym boisku, który odbędzie się 28-29 listopada. Do gry przeciwko I-ligowcowi Leszek Ojrzyński wystawił tylko jednego piłkarza z podstawowej "11" z ostatniego meczu ligowego, a mimo to jego podopieczni wygrali bez większych kłopotów, choć zbytnio nie forsowali tempa. Byli skuteczniejsi i mieli więcej szczęścia w spotkaniu, w którym piłka sprawdzała kilka razy wytrzymałość poprzeczek obu bramek.

Chrobry Głogów Chrobry Głogów
27 Gospodinow - 18 Ilków-Gołąb, 32 Stolc, 42 Michalski, 8 Danielak - 10 Gąsior, 7 Kona - 9 B.Machaj, 89 M.Machaj, 77 Napołow - 19 Trytko
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Sapela
80 Pilarz - 2 Socha, 26 Danch, 28 Helstrup, 17 Marciniak - 6 Łukasiewicz - 8 Marcus, 20 Kriwiec, 16 Rey, 14 Nalepa - 9 Jurado
  • 60' 9 B.Machaj Zmiany 25 Bach
  • 60' 19 Trytko Zmiany 26 Kaczmarek
  • 46' 14 Nalepa Zmiany 7 Zarandia
  • 63' 9 Jurado Zmiany 44 Żebrakowski
  • 75' 16 Rey Zmiany 19 Jazvić
  • 16' Jurado
  • 90+2 Danielak samobójcza
  • 84' Michalski
  • 73' Zarandia
  • 80' Łukasiewicz
  • 82' Marcus

już tylko 3 piłkarze Arki mogą pochwalić się, że w tym sezonie grali w każdym meczu Pucharu Polski. To Pilarz (ARKA Gdynia), Socha (ARKA Gdynia) i Kriwiec (ARKA Gdynia)

PRZECZYTAJ JAK TRENER OJRZYŃSKI ROTUJE KADRĄ ARKI MIĘDZY LIGĄ A PUCHAREM

podobnie jak przed inauguracyjnym meczu tej edycji pucharu, z "11", która poprzedzała pucharowe stracie został tylko jeden piłkarz. Tym razem jest nim Helstrup
(ARKA Gdynia)

ARKA - JAGIELLONIA 4:1. VIDEO, FOTO, RELACJA. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 7 Zarandia, 10 Szwoch, 19 Jazvić, 29 Marcjanik, 33 Zbozień, 44 Żebrakowski
Przypomnijmy, że ćwierćfinały i półfinały to jedyne fazy Pucharu Polski, w których obowiązują dwumecze. Arka zaczyna na boisku I ligowca, a rewanż u siebie zagra około 29 listopada

POZNAJ SYSTEM ROZGRYWEK PUCHARU POLSKI ORAZ DRABINKĘ ROZSTAWIENIA. NIEZBYT TRUDNA DROGA ARKI DO PÓŁFINAŁU
w drodze do tej fazy Arka wygrała oba mecze po dogrywce: u siebie ze Śląskiem 4:2 i na wyjeździe z Podbeskidziem 2:1
Chrobry miał znacznie dłuższą drogę do ćwierćfinału niż Arka. W I rundzie pokonał na wyjeździe MKS Kluczbork 3:0, a dwa gole strzelił były napastnik żółto-niebieskich - Przemysław Trytko (Chrobry Głogów) . On też zaliczył jedno trafienie w wygranym meczu w Chorzowie z Ruchem 2:1, a dwie kolejne bramki dołożył Mateusz Machaj, który w ekstraklasie grał w: Lechu Poznań, Lechii Gdańsk i Śląsku Wrocław. On też zaliczył jednego z goli, które pozwoliły w 1/8 finału wyeliminować u siebie Piasta Gliwice 2:1.
poza Trytko (Chrobry Głogów) drugim byłym piłkarzem Arki, który zacznie mecz w "11" jest Przemysław Stolc (Chrobry Głogów) . Vo więcej o ile napastnik definitywnie pożegnał się z Gdynią to obrońca jest do Głogowa tylko wypożyczony
na ławce Chrobrego Grzegorz Niciński, który doprowadził Arkę do ekstraklasy i finału Pucharu Polski, ale 10 kwietnia tego roku zdecydowano, że w Gdyni zastąpi go trener Ojrzyński
Chrobry w ostatniej kolejce I ligi przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec aż 0:3. Z "11" z tego meczu na Arkę wychodzi jednak aż 10 zawodników. Miejsce w składzie oddał jedynie kolejny piłkarz, który z Gdyni jest wypożyczony do Głogowa - Jakub Bach. Zastąpił go B.Machaj (Chrobry Głogów)
ławka rezerwowych Chrobrego: 97 Makuchowski, 3 Michalec, 14 Borecki, 30 Wawszyczyk, 25 Bach, 26 Kaczmarek, 99 Kowalczyk
piłkarze na prezentacji. Arka w tradycyjnych strojach: żółte koszulki, niebieskie spodenki. Chrobry czarne stroje z pomarańczowymi dodatkami
kapitanem Arki dziś Łukasiewicz (ARKA Gdynia)
technologia VAR, znana z ekstraklasy, obecna dziś także w Głogowie
1'
od środka rozpoczął Chrobry. Pierwsze kopnięcie meczu należało do Trytki (Chrobry Głogów)
4'
odważny początek Chrobrego. Stara się atakować
4'
pierwszy strzał Arki. Niecelne uderzenie Nalepy (ARKA Gdynia)
5'
Chrobry stara się dograć piłkę w pole karne do Trytki (Chrobry Głogów), ale na razie napastnik nie dochodzi do tych podań
7'
w walce o pozycje już kilka fauli
8'
Jurado (ARKA Gdynia) w pojedynku ze Stolcem (Chrobry Głogów) nie wywalczył rogu. Od bramki zaczyna Gospodinow (Chrobry Głogów)
11'
Arka dziś bez klasycznego lewoskrzydłowego. Na tej stronie pomocy na razie najczęściej operuje Nalepa (ARKA Gdynia)
12'
na ławce zaś dwóch skrzydłowych: Zarandia, bohater meczu w Bielsku-Białej i Jazvić
14'
dobre podanie Marcusa (ARKA Gdynia) w pole karne w kierunku Jurado (ARKA Gdynia), ale zorientowali się w tym obrońcy i piłka nie doszła do Hiszpana po interwencji Michalskiego
16'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jurado. Hiszpan strzelił z 4. metra na pustą bramkę po podaniu Kriwca. Akcja Arki rozpoczęła się od straty Stolc i dośrodkowania w pole karne Nalepy
17'
kontra Napołowa (Chrobry Głogów). Miał dużo miejsca i czasu, ale podawał niecelnie
18'
niecelny strzał Kriwca po indywidualnej akcji i minięciu B.Machaja (Chrobry Głogów)
19'
Arka zaczyna już zdecydowanie dominować
19'
Równolegle prowadzimy relację live z meczu Ligi Mistrzyń w Gdyni piłkarek ręcznych Vistalu Gdynia

PRZEJDŹ DO RELACJI LIVE Z LIGI MISTRZYŃ PIŁKAREK RĘCZNYCH

22'
szczęście przy Arce. Po indywidualnej akcji prawego obrońcy Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów) strzelił w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi i wyszła w pole
23'
Arka wybija piłkę na róg
23'
Nalepa (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
24'
Arka broni się w "10" przed dośrodkowaniem z rogu M.Machaja (Chrobry Głogów)
25'
Pilarz (ARKA Gdynia) obronił strzał głową Gąsiora (Chrobry Głogów). Okazało się, że nie musiał się fatygować, gdyż pomocnik gospodarzy był na spalonych
25'
Nalepa (ARKA Gdynia) wrócił do gry
26'
strzał M.Machaja (Chrobry Głogów) z dystansu. Piłka odbiła się od nogi Sochy (ARKA Gdynia) i wyszła na róg
27'
bez zagrożenia dla Arki po krótko rozegranym rogu przez braci Machajów
29'
szybka kontra Arki. Jurado (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał do Kriwca, ale Białorusin z 12. metra przestrzelił, a mogło być 2:0
30'
twarde starcie Dancha (ARKA Gdynia) i Gąsiora (Chrobry Głogów). Obaj ucierpieli. Sędzia wolnego przyznał gospodarzom
33'
po kilku minutach rezygnacji po stracie gola, Chrobry stara się grać odważniej. Ale to dobrze dla Arki, która lubi grać w szybkim ataku
34'
prostopadłe podanie Reya w kierunku Nalepy (ARKA Gdynia), ale Michał źle przyjął piłkę i szansa na pojedynek sam na sam z bramkarzem przepadła
35'
Gospodinow (Chrobry Głogów) nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Kriwca, ale żaden z piłkarzy Arki nie skorzystał z tego prezentu i nie doszedł do strzału
38'
dość senne tempo tego meczu. Arka powinna jak najszybciej strzelić następnego gola, aby nie narazić się na przypadkową bramkę, która odbierze zprowadzenie i doda animuszu rywalom na dalszą część tego dwumeczu
41'
kiks Helstrupa (ARKA Gdynia), z którego nie skorzystał stojący 5. metrów od bramki B.Machaj (Chrobry Głogów)
42'
Trener Ojrzyński z boku pokrzykuje, by piłkarze Arki dłużej utrzymywali się przy piłce
44'
róg dla Chrobrego
45'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu M.Machaja (Chrobry Głogów)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+2
pomocy medycznej potrzebuje Kona (Chrobry Głogów)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI W GŁOGOWIE 1:0
Większa dojrzałość taktyczna i umiejętności Arki biorą górą. Gdynianie szybko objęli prowadzenie po golu Jurado (ARKA Gdynia). Miała jeszcze i inne okazje podbramkowe, ale brakowało precyzji podań, a także strzałów. Dlatego żółto-niebiescy poprzestali tylko na jednym celnym uderzeniu na bramkę rywali, właśnie po tym, po którym zdobyli prowadzenie.
Chrobry tylko raz mocniej zagroził bramce Pilarza (ARKA Gdynia). Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów) huknął w poprzeczkę.
Widać, że nawet w znacznie rezerwowym składzie, stać Arkę, by już w Głogowie załatwić sprawę awansu do półfinału Pucharu Polski. Potrzeba tylko większego zdecydowania oraz składnej gry pod bramką rywala. Chrobry na razie sprawia wrażenie jakby nie wierzył, że może sprawić niespodziankę. Gra pasywnie, popełnia sporo błędów przy wyprowadzeniu piłki.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Zarandia.
46'
Arka zatem przychodzi do ustawienia z dwoma klasycznymi skrzydłowymi. Z lewej strony zagra teraz Marcus (ARKA Gdynia), z prawej Zarandia (ARKA Gdynia)
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
49'
Arka czeka na własnej połowie na to co zrobi Chrobry
49'
zagranie wzdłuż pola bramkowego Gąsiora (Chrobry Głogów). Nikt nie zamykał tej akcji
50'
Helstrup (ARKA Gdynia) wybił na róg
50'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu M.Machaja (Chrobry Głogów)
52'
Helstrup (ARKA Gdynia) strzelał niecelnie po dalekim wrzucie z autu Marciniaka (ARKA Gdynia)
54'
Pilarz (ARKA Gdynia) pewnie przejął piłkę, którą z wolnego wrzucał M.Machaj (Chrobry Głogów)
56'
celny, choć lekki strzał Zarandii (ARKA Gdynia) z dystansu. Pewnie obronił Gospodinow (Chrobry Głogów)
60'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza B.Machaj, w jego miejsce wchodzi Bach.
60'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trytko, w jego miejsce wchodzi Kaczmarek.
60'
podwójna zmiana w Chrobrym. Roszady w ofensywnie. Wszedł trzeci z byłych arkowców w Chrobrym - Bach (Chrobry Głogów)
62'
Michalski (Chrobry Głogów) w walce powietrznej w polu karnym gości sfaulował Łukasiewicza (ARKA Gdynia)
63'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Żebrakowski.
63'
zmiana w Arce w ataku
64'
po dalekim wrzucie z autu w "16" Arki Socha (ARKA Gdynia) dobrze zablokował Napołowa (Chrobry Głogów)
65'
kontra Arki. Marcus (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne do Kriwca. Białorusin strzelił celnie. Bramkarz rywali wybił piłkę do boku
66'
zablokowany strzał Reya. Róg dla Arki
66'
poprzeczka uratowała Chrobrego. Po dośrodkowaniu z rogu Kriwca strzelał głową Marciniak (ARKA Gdynia)
66'
i szybka odpowiedź Chrobrego. Po wrzutce M.Machaja (Chrobry Głogów) Pilarz (ARKA Gdynia) zbił piłkę na poprzeczkę. Będzie jeszcze róg dla rywali
67'
68'
Helstrup (ARKA Gdynia) ręką zablokował dośrodkowanie Bacha (Chrobry Głogów). Wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego Arki
69'
zablokowane dośrodkowanie M.Machaja (Chrobry Głogów) z wolnego
70'
niecelna główka Kaczmarka
72'
M.Machaj (Chrobry Głogów) wprawia się w egzekwowaniu stałych fragmentów gry. Nadal przewaga Chrobrego
73'
Żółtą kartką został ukarany Zarandia (ARKA Gdynia) po faulu na Bachu
74'
Doskonale Pilarz (ARKA Gdynia). Wybił na róg piłkę, która zmierzała do okienka jego bramki po strzale z wolnego M.Machaja (Chrobry Głogów)
75'
niecelny strzał głową Michalskiego (Chrobry Głogów) po dośrodkowaniu z rogu M.Machaja (Chrobry Głogów)
75'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Rey, w jego miejsce wchodzi Jazvić.
76'
Marcus (ARKA Gdynia) przesunięty do środka boiska, a Jazvić (ARKA Gdynia) zajął miejsce na lewym skrzydle
77'
Pilarz (ARKA Gdynia) broni strzał głową Kaczmarka. Dośrodkowywał Bach (Chrobry Głogów), który po wejściu na boisko ożywił grę miejscowych
78'
przypomnijmy, że Bach (Chrobry Głogów) jest wypożyczony z Arki i to już do kolejnego klubu. Poprzednio 20-latek grał w Olimpii Zambrów
79'
róg dla Arki
79'
bez zagrożenia dla Chrobrego po dośrodkowaniu Kriwca z rogu
80'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA Gdynia) po faulu taktycznym na Gąsiorze
82'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA Gdynia). Znów faul taktyczny na Gąsiorze
84'
Żółtą kartką został ukarany Michalski (Chrobry Głogów), który faulował Jazvicia tuż przed polem karnym. Chorwat dobrze wymienił piłkę z Żebrakowskim i szykował się do wbiegnięcia w "16", gdy został sfaulowany
85'
strzał nad bramką z 17. metra z wolnego Kriwca. Szkoda, gdyż to była dobra okazja na poprawienie wyniku
86'
indywidualna akcja Bacha (Chrobry Głogów). Minął Marcusa (ARKA Gdynia), stracił piłkę na rzecz Marciniaka (ARKA Gdynia)
87'
coraz bardziej zdenerwowany trener Niciński przy linii bocznej
88'
Jazvić (ARKA Gdynia) wywalczył róg
88'
sędzia nakazuje powtórzyć róg Arce, choć chyba Kriwiec (ARKA Gdynia) dotknął ją nim zaczął grać Marcus (ARKA Gdynia)
89'
dośrodkowanie z rogu Kriwca tym razem bez zagrożenia dla Chrobrego
90'
jeszcze jeden róg dla Arki.
90'
było zamieszanie po dośrodkowanie Kriwca z rogu i będzie 3. z rzędu róg
90'
Gospodinow (Chrobry Głogów) obronił lekki strzał głową Jazvicia (ARKA Gdynia), który uderzał po wrzutce z rogu Kriwca
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
kontra Chrobrego. Łukasiewicz (ARKA Gdynia) na róg wybił piłkę po dośrodkowaniu Bacha (Chrobry Głogów)
90+2
Żebrakowski (ARKA Gdynia) pomógł obrońcom. To napastnik wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu M.Machaja (Chrobry Głogów)
90+2
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej Danielak. Zaatakował solo Zarandia. Dobiegł niemal do linii końcowej w polu karnym rywali i próbował dobrać w pole bramkowe. Nabił Danielaka, od którego odbita piłka wpadła do siatki
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA W GŁOGOWIE 2:0
w drugiej połowie Arka postanowiła poczekać na to co zrobi Chrobry. Gospodarze próbowali atakować, ale na niewiele się to zdało. Gdynianie zamierzali zagrać z kontry i poprawić wynik. Udało im się to, choć efektownej gry nie było. Najpierw Marciniak (ARKA Gdynia) po strzale głową posłał piłką w słupek. Ale w doliczonych czasie gry los uśmiechnął się do gdynian, gdy po nabiciu Danielaka (Chrobry Głogów) przez Zarandię (ARKA Gdynia) piłka wpadła do siatki.
2:0 stawia Arkę w doskonałej pozycji wyjściowej przed rewanżem, który odbędzie się 28-29 listopada. Jednak żółto-niebiescy nie mogą tracić czujności, gdyż pamiętamy, jakie kłopoty mieli, gdy w poprzednim sezonie w półfinale po zwycięstwie w Suwałkach 3:0, przegrali rewanż u siebie 2:4.

• Bo Arka to jest potęga! (2)

a lechia... szkoda gadać, zresztą popatrzcie sami na ten upadek: w mapach google szukamy kopaczy lechii czyli wrzucamy "Gdańsk" i "11 Betoniarzy" - przechodzimy na street view i obracamy o 180 stopni... teraz wiadomo dlaczego ostatnio grali w "10"
      upadek, po prostu betoniarze to patologia

• 19 2

• ...facet chyba czeka w kolejce do stomatologa (1)

• 1 1

• no tak, zajął miejsce już poprzedniego wieczora

• 0 1

• Siostry z Brodwina, wyczekujace na forum, aby być pierwszymi w komentarzach. Niezła jazda na bani tego gościa, a Sopot zawsze z Lechią.

• 4 27

• arka Sopot jak ufo (1)

kazdy slyszal nikt nie widzial

• 2 12

• Brodwino ! Biało-Zielone

Ktoś coś słyszał nikt nie widział i nie zobaczy !!

• 2 6

• Biało-Zielony Sopot (1)

czekam na ciebie w barwach codziennie i nie wychodzisz , to jakis twoj sopot w barwach ? tylko w jednych Biało-Zielonych !!!!

• 1 8

• był kiedyś taki jeden cwaniak co się deklarował że na jakimś parkingu będzie czekał

i co .....nie czekał

• 3 1

• Sopot znaczy Lechia (1)

Kibice Lechii z Sopotu ! nie odpisujcie na tego typu prowokacje Sopot był jest u będzie Biało-Zielony , Każdy Sopociak wie ze ufo sopot to stare dziadki i tomek szczypior flage zrobiłi i sie litra na taxie, nie ma czrgos takiego jak brodwino brothers smieszne to jest ,czy sopot w innych barwach niz BKS LECHIA, Wszyszcy dobrze wiemy kogo jest Sopot i kazda dzielnica i ulica, zreszta widac to na ulicach i nie ma juz tematu co do ufo Sopot !!

• 2 7

• A bierzcie se ten Zoppot kolejne miasto niemieckie

• 0 3

• Poziom meczu to jakaś żenada (11)

Czyli tak jak Arka bez napinki tylko fakty i to co widziałem.

• 18 124

• Pochwal się swoim przyzakładowym klubikiem

Z nieistniejącej już firmy.

• 57 5

• I kto to mówi.

Kibic śmiesznej drużyny z ligi ogórkowej!

• 34 5

• (5)

A gdzie murarze z olbrzymim budzetem?w lesie na grzybach!ha ha ha!Lechijka co masz do powiedzenia?