Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0. Trzecia przegrana z rzędu i trzy kontuzje

27 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Piłkarze Arki Gdynia, podobnie jak na początku sezonu u siebie (0:2), nie potrafili strzelił gola Rafałowi Leszczyńskiemu. W dodatku na skutek kontuzji stracili trzech piłkarzy. Najmocniej ucierpiał Mateusz Stępień, a w tej akcji sędzie nie odgwizdał nawet faulu.  Piłkarze Arki Gdynia, podobnie jak na początku sezonu u siebie (0:2), nie potrafili strzelił gola Rafałowi Leszczyńskiemu. W dodatku na skutek kontuzji stracili trzech piłkarzy. Najmocniej ucierpiał Mateusz Stępień, a w tej akcji sędzie nie odgwizdał nawet faulu.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:1 (0:0) w 19. kolejce Fortuna 1. Liga. To trzecia porażka z rzędu, która zepchnęła zespół Ryszarda Tarasiewicza na 9. miejsce w tabeli. Co gorsza żółto-niebieskich stracili nie tylko kolejne punkty, ale także piłkarzy. Boisko z kontuzjami opuścili: Mateusz Stępień, Sebastian Milewski i Olaf Kobacki. Dwóch pierwszy wykluczył Mavroudis Bougaidis, którego faul na gdyńskim młodzieżowcu pozostanie największą kontrowersją sędziowską meczu. Arbiter nie zdecydował się wyrzucić greckiego obrońcy z boiska.

Turski

Rezerwowi: 22 Dybowski, 2 Iwanowicz, 9 van der Heijden, 14 Michalczyk, 20 Pieczarka, 21 Cywka, Jandziak, 29 Tupaj, 89 Machaj

Czubak

Rezerwowi: 30 Krzepisz, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 36 Bednarski, 39 Rosołek, 77 Żebrowski
  • 66' 23 Dziąbek Zmiany 21 Cywka
  • 74' 10 Turski Zmiany 89 Machaj
  • 82' 27 Rzuchowski Zmiany 29 Tupaj
  • 46' 37 Stępień Zmiany 9 Siemaszko
  • 58' 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 71' 19 Kobacki Zmiany 39 Rosołek
  • 64' Michalec
  • 66' Mandrysz
  • 89' Ilków-Gołąb
  • 90+4 Lebedyński
  • 43' Bednarczyk (kierownik)

Arka w porównaniu do przegranego meczu w Sosnowcu (0:1) dokonała aż 6 zmian. Miejsce w "11" utrzymali tylko: Kajzer, Marcjanik, Dobrotka, Milewski i Stępień

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

jedna zmiana jest wymuszona kontuzją

Jak poważnie kontuzjowany jest Hubert Adamczyk?

czy to zestawienie będzie odpowiedzią na bolączki, które dostrzegł trener Tarasiewicz po meczu w Sosnowcu?

Arka Gdynia nie radzi sobie z presją. Ryszard Tarasiewicz wskazuje zły omen

przypomnijmy, że to dopiero drugi raz po degradacji Arki z ekstraklasy, że musi się przełamać po dwóch ligowych porażkach. By piłkarze nadmiernie nie zmęczyli się podróżą, klub zafundował im transport lotniczy na mecz

Czy będzie powtórka z marca?

Chrobry grał zaległy mecz w środę. Przegrał z Zagłębiem 2:3. W porównaniu z tym spotkaniem trzy zmiany w "11". Do składu weszli: Mandrysz, Dziąbek i Michalec
w "11" goście m.in. Rzuchowski (Chrobry Głogów), który w przeszłości dwukrotnie grał w Arce. Najpierw w latach 2012-14, a później wiosną 2015 roku
Arka żółto-niebieskie, pasiaste koszulki oraz niebieskie spodenki. Chrobry w czarno-pomarańczowych koszulkach i czarnych spodenkach
losowanie kapitanów Marcjanika (ARKA Gdynia) i Michalca. W obu zespołach opaski noszą środkowi obrońcy
1'
do środka mecz rozpoczął Chrobry
2'
na razie przy piłce głównie Chrobry, ale większość czasu na własnej połowie
3'
próbował przedzierać się środkiem Milewski (ARKA Gdynia), ale stracił piłkę
5'
Lebedyński (Chrobry Głogów) źle przyjął piłkę w polu karnym Arki i uciekła mu ona poza boisko
7'
Valcarce (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, ale Czubak nie doszedł do piłki. Przejął ją Leszczyński (Chrobry Głogów)
8'
wyrównana gra, ale na razie bez próby strzału z obu stron
9'
próba kontry gospodarzy zakończona po zbyt mocnym podaniu Rzuchowskiego (Chrobry Głogów). Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
11'
zbyt mocny przerzut Dejii (ARKA Gdynia). Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki i opuściła ona boisko
12'
złe podanie Stępnia w kierunku Czubaka. Piłkę (Chrobry Głogów) przejął Leszczyński (Chrobry Głogów)
12'
bramkarz Chrobrego od razu zagrał pod pole karne Arki. Tutaj Lebedyński (Chrobry Głogów) faulował Marcjanika (ARKA Gdynia)
13'
Arka przejmuje optyczną przewagę
13'
Milewski (ARKA Gdynia) próbował rozszerzyć grę, ale zamiast do Stępnia zagrał w aut
15'
Valcarce (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Dziąbka
16'
teraz Dziąbek (Chrobry Głogów) na spalonym
17'
znów nieporozumienie w ataku pozycyjnym Arki. Dobrotka (ARKA Gdynia) zamiast do Valcarce (ARKA Gdynia) zagrał w aut
18'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po zagraniu Mandrysza (Chrobry Głogów)
19'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale z ostrego kąta Piły (Chrobry Głogów)
19'
i jeszcze raz Kajzer (ARKA Gdynia). Tym razem złapał piłkę po główce Rzuchowskiego (Chrobry Głogów)
19'
to pierwsze strzały tego spotkania
21'
Milewski (ARKA Gdynia) na spalonym po zagraniu Dejii (ARKA Gdynia)
23'
zablokowany Dziąbek (Chrobry Głogów) w polu karnym Arki. Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu
23'
Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów) niecelnie uderzył po dośrodkowaniu Rzuchowskiego (Chrobry Głogów) z narożnika boiska
24'
Chrobry 3 strzały, w tym 2 celne. Arka 0 strzałów
25'
posiadanie piłki 50:50
26'
Michalec (Chrobry Głogów) wybił piłkę poza własną bramkę spod nóg Czubaka.
27'
krótko rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale nie zaskoczył Chrobrego
27'
Michalec (Chrobry Głogów) zablokował strzał Kobackiego (ARKA Gdynia)
27'
leży Mandrysz (Chrobry Głogów), ale musi pozbierać się sam, gdyż sędzia nie wzywa pomocy medycznej na boisko
28'
gra wznowiona, Mandrysz (Chrobry Głogów) został na boisku
29'
zablokowany strzał Dziąbka sprzed pola karnego Arki
30'
Kobacki (ARKA Gdynia) wyprowadził kontrę, ale nadąży za nią tylko Czubak. Olaf zdecydował się wejść w drybling, ale piłkę zabrał mu Rzuchowski (Chrobry Głogów)
31'
Kajzer (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki po zagraniu Piły (Chrobry Głogów) wzdłuż bramki. Dobrze wrócił Stępień (ARKA Gdynia) i wybił piłkę poza bramkę
31'
niecelny strzał Michalca sprzed pola karnego po rozegraniu rzutu rożnego przez Rzuchowskiego (Chrobry Głogów)
34'
Stępień (ARKA Gdynia) stracił piłkę w polu karnym Chrobrego
34'
po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) kiks Turskiego i piłka zmierzała w kierunku bramki Chrobrego. Złapał ją Leszczyński (Chrobry Głogów)
36'
nieudane zagranie Alemana (ARKA Gdynia). Od bramki rozpocznie Leszczyński (Chrobry Głogów)
36'
Leszczyński (Chrobry Głogów) przykłada rękę do czoła, aby lepiej widzieć pod słońce. Szkoda, że Arka tego nie wykorzystuje i nie próbuje strzałów z dystansu
37'
Chrobry ruszył do pressingu przed polem karnym Arki. Faulował Lebedyński (Chrobry Głogów)
38'
dość wolna gra z obu stron, stąd też trudno rozerwać dobrze zorganizowane defensywy i brakuje spięć podbramkowych
40'
dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia) prosto w ręce Leszczyńskiego (Chrobry Głogów)
42'
sporo niedokładności z obu stron, a tym jest ich więcej im bliżej bramki przeciwnika
43'
Stępień (ARKA Gdynia) pada na pograniczu pola karnego. Sędzia uznał, że Bougaidis (Chrobry Głogów) nie faulował. Duża kontrowersja
43'
Stępień (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
43'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik Arki Gdynia, który domagał się odgwizdania faulu
44'
decyzji sędziego dziś nikt nie zmieni, gdyż mecz jest rozgrywany bez systemu VAR
45'
Stępień (ARKA Gdynia) opuszcza boisko, rozgrzewa się Siemaszko (ARKA Gdynia)
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
niecelny strzał sprzed pola karnego Milewskiego (ARKA Gdynia)
45+2
Arka cały czas w "10". Podobnie było w poprzednim meczu, gdy kontuzji doznał Adamczyk. Wówczas trener Tarasiewicz zmiany dokonał po przerwie
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 0:0
Na razie bardzo przeciętny mecz. Arka nie oddała żadnego celnego strzału. Chrobry miał dwa, ale w jednej akcji. Z przebiegu gry zasłużony remis. Duż kontrowersja, której nie mógł rozstrzygnąć VAR, bo nie ma go na tym meczu. Zdaniem sędziego Bougaidis (Chrobry Głogów) nie faulował Stępnia, choć młodzieżowiec Arki na skutek urazu musiał opuścić boisko. Grek nie dostał nawet żółtek kartki, a mógł (powinien?) zarobić czerwoną.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Zszedł kontuzjowany Stępień, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Chrobry bez zmian w składzie
46'
sędzia nakazał Arce powtórzenie rozpoczęcia gry od środka
47'
Leszczyński (Chrobry Głogów) odbił piłkę nad bramką po strzale z woleja Siemaszki (ARKA Gdynia). Artur nie mógł się dobrze złożyć po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia) i piłkę uderzył z powietrza piętą
47'
niecelnie główkował Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
48'
Kobacki (ARKA Gdynia) niecelnie strzelił z woleja. Znów dośrodkował z lewego skrzydła Valcarce (ARKA Gdynia)
49'
na początku drugiej połowy Arka już w ofensywie zrobiła więcej niż w całej pierwszej połowie
49'
dobry powrót Deji (ARKA Gdynia). Wybił piłkę poza własną bramkę po akcji Piły (Chrobry Głogów)
50'
Kajzer (ARKA Gdynia) uratował Arkę od straty gola. Daniel odbił piłkę, którą głową uderzał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów), a odbiła się ona jeszcze od Czubaka. Z narożnika boiska dośrodkował Rzuchowski
51'
i mamy korner z drugiej strony boiska po akcji Siemaszki (ARKA Gdynia)
51'
krótko rozegrany korner przez Arkę i niecelny strzał sprzed "16" Kobackiego (ARKA Gdynia)
54'
rzut rożny dla gospodarzy
55'
przy walce o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bougaidis (Chrobry Głogów) stratował Milewskiego (ARKA Gdynia). Rzut wolny dla Arki
57'
szybsza gra po przerwie
57'
Bougaidis (Chrobry Głogów) wybił piłkę w aut i sygnalizuje kontuzję
57'
pomoc medyczna nie tylko przy Greku, ale także przy Milewskim (ARKA Gdynia)
58'
rozgrzewa się Bednarski (ARKA Gdynia). Milewski (ARKA Gdynia) kulejąc opuszcza boisko
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
59'
Bougaidis (Chrobry Głogów) został na boisku, a z gry wkluczył już dwóch piłkarzy Arki
59'
przy pomnijmy, że Bougaidis (Chrobry Głogów) przygodę z polskimi boiskami rozpoczynał w Lechii Gdańsk, gdzie na sezon 2014/15
61'
coraz więcej fauli. Chrobry 13, Arka 11
64'
rzut rożny dla Chrobrego
64'
[1:0] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michalec. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Rzuchowskiego Michalec uderzył głową z 12. metra. Kajzer trącił piłkę ręką, ale wpadła ona pod poprzeczkę jego bramki
66'
Żółtą kartką został ukarany Mandrysz (Chrobry Głogów).
66'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dziąbek, w jego miejsce wchodzi Cywka.
67'
widać intencje trenera Djurdevicia. Zdjął skrzydłowego, a wprowadził defensywnego pomocnika
68'
trener Arki jeszcze może wprowadzić 3 nowych piłkarzy. Z ofensywnych graczy na ławce są: Rosołek (ARKA Gdynia), Żebrowski (ARKA Gdynia) i Marcus (ARKA Gdynia)
69'
pomocy medycznej potrzebuje Kobacki (ARKA Gdynia)
69'
Kobacki (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
69'
Turski wywalczył rzut rożny
70'
tym razem Michalec (Chrobry Głogów) faulował w polu karnym Arki, gdy chciał dojść do piłki zagrywanej przez Rzuchowskiego (Chrobry Głogów) z narożnika boiska
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, który chyba odczuwa skutki urazu, a w jego miejsce wchodzi Rosołek.
71'
i od razu akcja Rosołka, którą niecelnym strzałem zakończył Czubak
73'
Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów) wybił piłkę poza bramkę po zagraniu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) wzdłuż pola bramkowego
74'
z rzutu rożnego Deja (ARKA Gdynia) do Siemaszki (ARKA Gdynia), ale strzał tego drugiego nad poprzeczką
74'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Turski, w jego miejsce wchodzi Machaj.
74'
środkowy pomocnik za napastnika, znów zatem zmiana w Chrobrym, która ma zabezpieczyć środkową strefę boiska, by nie dać się rozpędzić Arce
75'
Rosołek (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki, którą dośrodkował Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
76'
rykoszet po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia). Leszczyński (Chrobry Głogów) złapał piłkę
77'
Siemaszko (ARKA Gdynia) faulowany 10 metrów od pola karnego
77'
dośrodkowanie Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego, ale piłka prosto w ręce bramkarza
78'
Ziemann (Chrobry Głogów) znów fauluje Siemaszkę (ARKA Gdynia). Tym razem 2 metry od linii bocznej pola karnego
79'
dobry strzał Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego, ale Leszczyński (Chrobry Głogów) wypiąstkował piłkę poza bramkę
79'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę. Strzał Deji (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego zablokowany
80'
nacisnęła Arka. Jest kolejny korner po zablokowany strzale Alemana (ARKA Gdynia)
80'
złe dośrodkowanie Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
81'
Chrobry całą drużyną wycofany na własną połowę
82'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Tupaj.
82'
tym razem skrzydłowy za środkowego pomocnika
82'
przerwany atak Arki, bo Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki
83'
zablokowany strzał z dystansu Deji (ARKA Gdynia)
83'
będzie jeszcze rzut rożny
84'
Bougaidis (Chrobry Głogów) wybił piłkę po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
85'
Tupaj (Chrobry Głogów) protestuje, ale sędzia odgwizdał jego faul na Deji (ARKA Gdynia). Doskonała okazja do uderzenia. Około 18 metrów niemal na wprost bramki
86'
Aleman (ARKA Gdynia) przeskoczył nad piłką, a Deja (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego uderzył w mur
86'
Siemaszko (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
86'
zdecydowana przewaga Arki
86'
bez zaskoczenia dla Chrobrego po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
87'
w posiadaniu piłki już 56:44 na korzyść Arki
89'
Żółtą kartką został ukarany Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów) po faulu na Rosołku na wysokości pola karnego
90'
Deja (ARKA Gdynia) strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego, mimo ostrego kąta. Piłka (Chrobry Głogów) trafiła w boczną siatkę bramki Chrobrego
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
obie drużyny teraz pod pole rywali długimi podaniami. Lebedyński (Chrobry Głogów) na spalonym, a w odpowiedzi czubak sfaulował Michalca
90+2
obraz gry bez zmiany, Chrobry całą drużyną broni się na własnej połowie
90+3
Deja (ARKA Gdynia) niespodziewanie zaatakował z prawego skrzydła, ale skończyło się tylko rzutem rożnym
90+3
po rzucie rożnym Deji (ARKA Gdynia) strzał sprzed "16" Alemana (ARKA Gdynia) zablokowany
90+3
Piła (Chrobry Głogów) sam na sam z Kajzerem (ARKA Gdynia) po podaniu od własnego bramkarza. Strzelił nad poprzeczką
90+4
Żółtą kartką został ukarany Lebedyński (Chrobry Głogów) po faulu na Bednarskim
90+5
ostatnia szansa przed Arką, ten stały fragment gry, bo czas doliczony minął
90+5
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Alemana (ARKA Gdynia)
90+5
KONIEC MECZU. CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA
Trzecia porażka z rzędu Arki stała się faktem. To kara za brak skuteczności oraz umiejętności obrony przed rzutami rożnymi. Chrobry po przerwie zagroził Kajzerowi (ARKA Gdynia) tylko dwukrotnie właśnie po dośrodkowaniach z kornerów. Pierwszy strzał bramkarz żółto-niebieskich obronił, ale po drugim musiał wyciągać piłkę z siatki.
W ofensywie, czym dłużej trwał mecz Arka miała coraz większą przewagę. Jednak pod bramką Chrobrego brakowało zimnej krwi, precyzji przy strzałach i lepszych wyborów przy podaniach, które mogły być otwierającymi drogę do bramki. Ostatecznie tylko 2 z 8 gdyńskich strzałów były celne, ale Leszczyński (Chrobry Głogów) nie dał się zaskoczyć.
Co gorsza Arka straciła nie tylko kolejne punkty, ale także dwóch (Stępień (ARKA Gdynia), Milewski (ARKA Gdynia) ), a być może nawet trzech piłkarzy (Kobacki (ARKA Gdynia) ) na skutek kontuzji. Tymczasem w najbliższym tygodniu trzeba jeszcze rozegrać dwa ostatnie mecze tego roku.

18 GKS Jastrzębie 18 2 7 9 15:31 13
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-12-02