Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 27:25. Nieudana pogoń szczypiornistów

mip.
19 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Chrobrym Głogów (14:15) w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego przez niemal cały mecz musieli odrabiać straty i tylko dwukrotnie prowadzili. Ich błędy w końcówce wypunktowali głogowianie. Dla gdańszczan była to trzecia porażka z rzędu.

Chrobry: Derewiankin, Stachera - Zdobylak 7, Jamioł 5, Grabowski 3, Skiba 2, Tilte 2, Paterek 2, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezow 1, Klinger 1, Warmijak, Orpik, Kosznik,

TORUS WYBRZEŻE: Wałach 1, Poźniak - Jachlewski 6, Kosmala 4, Będzikowski 3, Zmavc 3, Papina 2, Stępień 2, Davidović 2, Milicević 1, Woźniak, Powarzyński, Pieczonka, Papaj, Tomczak

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk w środę zainaugurowali zmagania w 7. kolejce w wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów. Po reprezentacyjnej przerwie gdańszczanie chcieli powrócić na zwycięskie troy, przełamując passę dwóch porażek z rzędu.

Od początku jednak mocno zaatakowali zawodnicy Chrobrego. Gdańszczanie mieli problemy z upilnowaniem wybitnego strzelca Pawła Paterka. Po kilku słabszych minutach przyjezdni jednak się przebudzili i doprowadzili do remisu 5:5, kiedy karę otrzymał Anton Otrezow.

Sprawdź, z czym łączy grę Mateusz Jachlewski?

Później gospodarze znów uciekli z wynikiem, ale dzięki dobrej postawie Miłosza Wałacha i gdańskiej defensywy, udało się doprowadzić do wyniku 8:8. Głogowianie odpowiedzieli jednak trzema bramkami z rzędu. Pięknym za nadobne odpłacili się gdańszczanie, którzy wykorzystali grę w przewadze, wygrywając ją 3:0 i znów był remis (11:11).

Podopieczni duetu Mariusz Jurkiewicz - Jakub Bonisławski mieli kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia w pierwszej połowie, ale nie potrafili wykorzystać swoich akcji. To skutkowało tym, że do przerwy przegrywali 14:15. Świetnie na parkiecie spisywał się jednak Maciej Papina, który już w pierwszej połowie zanotował dwie spektakularne akcje, które na pewno znajdą się w "highlights" tej rundy spotkań.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Industria Kielce 20:31. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia z poprzedniego meczu

Drugą połowę w zupełnie innym nastawieniu rozpoczęli gdańszczanie, którzy grali agresywnie i skutecznie w defensywie. To pozwoliło im w 35. minucie po raz pierwszy objąć prowadzenie po tym, jak kontrę wykorzystał Mateusz Jachlewski. Po tym jednak gra Wybrzeża się posypała i aż na cztery bramki różnicy odskoczyli głogowianie.

Pomocną dłoń podał im jednak Otrezow, który zarobił dwa kolejne wykluczenia, w konsekwencji czerwoną kartę. W 47. minucie po rzucie do pustej bramki Macieja Papiny zrobiło się 22:22, a rzut ze skrzydła Mateusza Kosmali sprawił, że Torus Wybrzeże po raz drugi w tym meczu objęło prowadzenie.

W końcówce skuteczniejsi byli jednak miejscowi, którzy wykorzystali błędy popełniane przez gdańszczan. Ci do ostatniego gwizdka gonili wynik, ale ostatecznie przegrali 25:27. Była to ich trzecia porażka z rzędu.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 7 0 0 1 6 169:221 1
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-24

Wyniki 7 kolejki

• Chrobry Głogów - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 27:25 (15:14)
  • Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 29:23 (15:10)
  • Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:24 (10:10), karne 4:3
  • Grupa Azoty Unia Tarnów - MMTS Kwidzyn 25:26 (13:14)
  • Górnik Zabrze - Gwardia Opole 30:24 (13:17)
  • Arged KPR Ostrovia - Zagłębie Lubin 32:27 (17:13)
  • Łomża Industria Kielce - Azoty Puławy (przełożony na 15.11)
21:27 19 PAźDZIERNIKA 22

Przegrana Torus Wybrzeże (2 opinie)

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk w środę, 19 października, grali na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Przez większość czasu gonili rywali, dwukrotnie ich przegonili, po raz ostatni przy stanie 23:22. Niestety w końcówce więcej błędów popełnili gdańszczanie, którzy przegrali ostatecznie 25:27. Zobacz więcej