Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:29. Zwycięstwo po karnych

Torus Wybrzeże Gdańsk

Wojciech Prymlewicz w środowym meczu z Chrobrym Głogów zdobył 7 bramek. Rzuty karne wykonywał ze stuprocentową skutecznością, a na 13 sekund przed końcem meczu doprowadził do remisu po 29:29. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk zremisował na wyjeździe z Chrobrym Głogów 29:29 (13:10). Mecz zakończyła seria rzutów karnych. Lepiej wykonywali je gdańszczanie, którzy wygrali 4:3. Podopieczni Thomasa Orenborga mogą mówić o sporym szczęściu bowiem wyrównali stan meczu na 13 sekund przed jego zakończeniem.

Chrobry: Stachera, Kapela, Siedlicki - Bekisz 5, Sadowski 5, Wawrzyniak 5, Babicz 4, Krzysztofik 4, Klinger 3, Orpik 2, Marszałek 1, Przysiek, Tylutki, Jamioł, Makowiejew, Podobas

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski, Kiepulski - Prymlewicz 7, Komarzewski 6, Papaj 4, Wróbel 4, Bednarek 3 Adamczyk 2, Salacz 2, Janikowski 1, Didyk, Sulej, Powarzyński, Pieczonka, Oliveira

Na mecz z Chrobrym do Głogowa, gdańscy szczypiorniści udali się po porażce z Zagłębiem w Lubinie. Była to znakomita okazja do przerwania złej passy wyjazdowej. Przypomnijmy, że Wybrzeże w tym sezonie w obcej hali wygrało tylko ze Stalą Mielec.

- Do Głogowa jedziemy nie mając nic do stracenia. Będziemy walczyć - mówił nam przed spotkaniem z Chrobrym, Sebastian Suchowicz trener bramkarzy Wybrzeża.
Środowe spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Thomasa Orenborga. Już w 2. minucie bramkarza rywali pokonał Michał Bednarek, któremu w sukurs poszli koledzy z drużyny i po 10 minutach Wybrzeże prowadziło 5:0.

Głogowianie sposób na Artura Chmielińskiego znaleźli dopiero w 10. minucie. Ten dwoił się i troił pomiędzy słupkami, dlatego po 20 minutach goście prowadzili 12:4. Wydawało się, że gdańszczanie pierwszą połowę zakończą z bezpiecznym prowadzeniem.

Sebastian Suchowicz: Dobrobyt w bramce Wybrzeża

Niestety 2-minutową karę otrzymał Bednarek i gospodarze zbliżyli się na odległość dwóch trafień, za sprawą czterech rzuconych bramek z rzędu. Tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Wojciech Prymlewicz i do przerwy Wybrzeże prowadziło 13:10.

Po zmianie stron dwa szybkie trafienia zaliczyli szczypiorniści Chrobrego i zbliżyli się już tylko na dystans jednego punktu. Kiedy karę otrzymał Paweł Salacz to na tablicy świetlnej był już remis po 14.

Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19. Relacja i oceny

Następnie gra prowadzona była punkt za punkt, a na skuteczne próby głogowian, którzy zdołali objąć prowadzenie, odpowiadali gdańszczanie. Niestety goście popełniali zbyt dużo strat i po trzech celnych rzutach z rzędu, na 10 minut przed końcem to Chrobry prowadził 24:20.

Impas rzutowy Wybrzeża przełamał w końcu Salacz, a na nieco ponad 5 minut przed końcem, gdańscy szczypiorniści zniwelowali stratę do jednej bramki. Wynik pozostawał sprawą otwartą do samego końca, a na minutę przed końcowym gwizdkiem, Wybrzeże przegrywało 28:29. Do remisu na 13 sekund przed zakończeniem spotkania doprowadził Wojciech Prymlewicz.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te bezbłędnie wykonywali szczypiorniści Wybrzeża, a dwie próby gospodarzy zatrzymał gdański bramkarz i to goście mogli cieszyć się z drugiego w tych rozgrywkach, zwycięstwa na wyjeździe.