Spójnia Gdynia nadal bez punktów

23 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Bohdan Oliferchuk i jego koledzy ze Spójni nie mają póki co powodów do zadowolenia. Po czterech kolejkach Superligi pozostają bowiem bez punktów. Bohdan Oliferchuk i jego koledzy ze Spójni nie mają póki co powodów do zadowolenia. Po czterech kolejkach Superligi pozostają bowiem bez punktów.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 25:38 (16:19) i po czterech kolejkach pozostają bez punktów w PGNiG Superlidze. O wysokiej porażce beniaminka przesądził okres pomiędzy 46 a 54 minutą, gdy gospodarze rzucili 6 bramek z rzędu.

SPÓJNIA: Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz 2, Ćwikliński 2, Oliferchuk 4, Kamyszek 4, K.Pedryc 2, Kyrylenko 3, Jamioł, Brukwicki, Rychlewski 1, P.Pedryc 2, Krawczenko 1, Dworaczek, Marszałek 4

6% 19 typowań SPÓJNIA GDYNIA

Szczypiorniści Spójni gdzie nie pojadą, muszą liczyć się z tym, że nie będą faworytem spotkania. Taktyką beniaminka na wyrwanie zwycięstwa w Głogowie miało być zabieganie bardziej doświadczonych rywali. Gdynianie rozpoczęli znakomicie, bo od prowadzenia 3:1 po bramce Rafała Rychlewskiego w 4. minucie spotkania.

Wprawdzie Chrobry odbił prowadzenie po serii trzech trafień i rzucie Tomasza Klingera na 6:5, ale seria czterech bramek z rzędu, w tym trzech autorstwa Roberta Kamyszka pozwoliła Spójni wyjść na 9:6. O czas poprosili głogowianie i najpierw doprowadzili do remisu 10:10, a następnie po raz kolejny odbili prowadzenie (14:13).

WYBRZEŻE PRZEGRAŁO Z AZOTAMI W OSTATNIEJ SEKUNDZIE

Gra gości tradycyjnie już falowała i choć w 27. minucie na 16:16 trafił Bohdan Oliferchuk, tuż przed przerwą podopieczni Marcina Markuszewskiego stracili w serii trzy bramki. Po zmianie stron Chrobry rozpoczął od serii 6:2 i przejął kontrolę nad spotkaniem (25:18).

O rozmiarach porażki gdynian ostatecznie przesądził okres pomiędzy 46 a 54 minutą, gdy gospodarze rzucili 6 bramek z rzędu. Na nic zdała się przerwa, o którą w międzyczasie prosił szkoleniowiec gości. Gdynianie znów wracają bez punktów i po czterech kolejkach tego sezonu są jedynym zespołem obok Pogoni Szczecin, który legitymuje się zerowym dorobkiem.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 4 0 0 0 4 81:102 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-09-29

Wyniki 4 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Azoty Puławy 25:26 (12:10)
  • Chrobry Głogów - SPÓJNIA GDYNIA 38:25 (19:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 20:30 (11:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - KPR Legionowo 29:20 (11:9)
  • Piotrkowianin - MKS Kalisz 33:26 (19:15)
  • Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 20:32 (9:17)
  • Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:33 (12:17)

• to bylo do przewidzenia

W zasięgu Spójni jest niestety tylko kilka zespołów, z resztą mogą tylko powalczyć i być może sprawić kiedyś niespodziankę...

• 9 1

• Do końca będzie bez punktów (5)

to nieudany przeszczep, skona w konwulsjach....Spójnia to tylko i wyłącznie Gdańska historia, Mistrz Polski i wielokrotny medalista, Spójnia Gdynia to farsa i obciach, na bank nic z tego nie będzie, zdajcie sprzęt do Leona....

• 12 11

• (2)

Niestety, kryzys dotknął także Klub Sportowy "Spójnia". Z powodu braku pieniędzy rozwiązywano kolejne sekcje. Lekkoatleci przenieśli się na stałe do Sopotu, koszykarki do Gdyni, gdzie doczekały się wreszcie tytułów mistrzowskich. Najdłużej wytrwali piłkarze ręczni. Stało się to w 2001 roku a drużyna odeszła z honorem. Po dramatycznych zwycięskich meczach i utrzymaniu się w ekstraklasie zespół został rozwiązany.

• 11 1

• i niech prezydent wszystkich gdanszczan ADAMOWICZ... (1)

reaktywuje klub w jego domu - W GDANSKU!