Arka testowała trzech piłkarzy

2 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Jakub Bach (z piłką) już w 2. minucie otworzył golem ostatni sparing w tym roku piłkarzy Arki Gdynia. Jakub Bach (z piłką) już w 2. minucie otworzył golem ostatni sparing w tym roku piłkarzy Arki Gdynia.

Wszystko co najważniejsze w ostatnim tegorocznym sparingu Arki wydarzyło się w inauguracyjnym kwadransie gry z Gryfem Wejherowo. Znacznie odmłodzona gdyńska drużyna strzeliła outsiderowi II lig trzy gole, wygrywając 3:0 (3:0). Gole strzelili dwaj piłkarze testowani: Przemysław Lech i Dominik Chromiński. Trzeci ze sprawdzanych - Wojciech Mielcarek zaliczył asystę, ale na początku drugiej połowy musiał opuścić boisko na skutek urazu. Na ławce trenerskiej zabrakło Grzegorza Nicińskiego, ale za to w obronie zaprezentował się jego syn - Błażej.

Bach 2, Lech 12, Chromiński 14

ARKA: Moczadło - Stolc, Skrzypczak (46 Niciński), Wojcinowicz, Wojowski (46 Wawszczyk) - Bach (46 Tomczak), Lech (60 Koziara), Mosiejko (46 Hebel), Mielcarek (57 Czapłygin) - Chromiński (77 Lech), Szerszeń (60 Wardziński)

GRYF: Ferra - Siemko (46 Wicoń), Szur (70 Czoska), Skwiercz, Klimczak, Fierka (46 Kusiak), Szymański, Czoska (46 Kołc), Sosnowski (46 Osłowski), Giec (70 Sosnowski) - Kuzimski

Tak jak informował Grzegorz Witt w sparingu z Gryfem szanse dostali ci piłkarze, którzy jesienią mniej grali na zapleczu ekstraklasy, a występowali głównie w III-ligowych rezerwach bądź w drużynie juniorów. Podstawowi gracze w środę spotkali się na treningu w ramach roztrenowania, które ma trwać do piątku.

PIŁKARZE ARKI NIE MAJĄ JESZCZE URLOPY. JEDYNIE TRÓJKA CUDZOZIEMCÓW ZWOLNIONA WCZEŚNIEJ

Żółto-niebieskich prowadzi obecnie drugi szkoleniowiec, gdyż Grzegorz Niciński w ramach kursów na licencję UEFA Pro przebywa na stażu w Herthcie Berlin. To jemu zaprezentowało się trzech testowanych graczy. Kolejną szansę otrzymał Wojciech Milcarek, który trenował w Gdyni już w poprzednim tygodniu. Natomiast na listę strzelców wpisywali się ci, którzy po raz pierwszy w środę ubrali koszulkę Arki.

Piłkarze testowani przez Arkę Gdynia
Dominik Chromiński - data urodzenia 17.07.1993, wzrost 183 cm, waga 77 kg, wychowanek Szóstka Śrem, pozycja: napastnik, w tym sezonie grał w Jarocie Jarocin (III liga) - 16 meczów/8 goli, w tym 3 z karnych.

Przemysław Lech - data urodzenia 5.07.1995, wzrost 181 cm, waga 76 kg, wychowanek
Wisła Kraków, pozycja: pomocnik, 1 mecz w ekstraklasie, w tym sezonie na wypożyczeniu w Wiśle Płock, nie zagrał ani minuty.

Wojciech Mielcarek - data urodzenia 27.10.1994, wzrost 175 cm, waga 66 kg, wychowanek Polonia Bydgoszcz, pozycja: skrzydłowy, w tym sezonie w Starcie Warlubie (III liga) - 16 meczów/6 goli.

W 12. minucie gola głową zdobył Przemysław Lech. Wychowanek Wisły Kraków głową posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rogu Pawła Wojowskiego. W 14. minucie szybką kontrę gospodarzy bramką zwieńczył Dominik Chromiński.

Już 10 minut wcześniej piłkarz Jaroty Jarocin mógł zaliczyć asystę, ale po jego dobrym dograniu spudłował Sebastian Szerszeń. Natomiast w 33. minucie nie potrafił się po raz drugi wpisać na listę strzelców, przegrywając pojedynek sam na sam z Wiesławem Ferrą. W tej akcji znów podaniem otwierającym drogę do bramki popisał się Wojowski. Po przerwie testowany napastnik miał kolejne dwie dobre okazje, ale strzelał niecelnie.

Ze zmiennych szczęściem grał również Mielcarek. To skrzydłowy Startu Warlubie już 2. minucie sparingu zagrał do Jakuba Bacha, który otworzył wynik spotkania. Natomiast w drugiej połowie nabawił się urazu i musiał zakończyć występ po niespełna godzinie gry.