Ciarko STS Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 3:1. Trzy mecze PHL odwołane

Stoczniowiec Gdańsk

Osiem meczów, osiem porażek - to aktualny bilans Stoczniowca Gdańsk w Polskiej Hokej Lidze. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z Ciarko STS Sanok 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) i wciąż pozostaje bez punktów w Polskiej Hokej Lidze. W ramach 8. kolejki w niedzielę rozegrano tylko dwa z pięciu planowanych spotkań. Trzy mecze przełożono ze względu na podejrzenia wystąpienia zakażeń koronawirusem.

1:0 Strzyżowski as. Rąpałą - Olearczyk (5 na 4) 30:52
2:0 Bukowski as. Sihvonen - Piippo 47:45
3:0 Witan as. Rąpała 48:03
3:1 Vitek as Rompkowski 56:19

Ciarko STS: Spesny; Olearczyk, Rąpała; Witan, Strzyżowski, Biały - Kameneu, Piippo; Bukowski, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Biłas; Bielec, Wilusz, Filipek - Florczak, Skokan; Fus, Ginda, Łyko

STOCZNIOWIEC: Kieler; Rompkowski, Liśkiewicz; Lehmann, Kruk; Leśniak, Wala; Żurawski, Niedźwiecki - Vitek, Mocarski, Zając; Stasiewicz, Pesta, Bondarenko; Maciej Rybak, Strużyk, Łabinowicz oraz Drąg

W meczu beniaminków Polskiej Hokej Ligi gdańszczanie zmierzyli się z zespołem Ciarko STS, który prowadzi Marek Ziętara. Szkoleniowiec jeszcze w minionym sezonie pracował w Gdańsku, tyle że jako trener Lotosu PKH Gdańsk. Planowałem nawet zostać w nim na obecne rozgrywki, zanim klub wycofał się z rozgrywek.

W pierwszej tercji częściej celnie uderzali gospodarze, ale to miejscowi mieli lepsze sytuacje. W drugiej partii dwukrotnie blisko zdobycia bramki był Josef Vitek, ale to Marek Strzyżowski otworzył wynik spotkania. Krążek po strzale napastnika grających w przewadze gospodarzy, odbił się od łyżwy jednego z zawodników i kompletnie zmylił Michała Kielera.

Gdańszczanie mieli okazje, aby odrobić stratę podczas gry w przewadze, m.in. po karze 2 plus 10 minut dla Bogusława Rąpały, ale na 20 minut przed końcem gry nadal było 1:0 dla Ciarko STS.

Zagłębie Sosnowiec - Stoczniowiec Gdańsk 8:5. Relacja, oceny zawodników i trenera

Stoczniowiec zaczął z dużym animuszem w ostatniej tercji, ale szybko został sprowadzony na ziemię. W ciągu zaledwie 18 sekund po bramce zdobyli Jakub BukowskiMaciej Witan. Goście skierowali gumę do siatki rywali, ale chwilę wcześniej rozbrzmiał gwizdek arbitra przerywającego grę.

W końcówce wykazać się musiał jeszcze Kieler, ale i gdańszczanie wreszcie zdobyli się na honorowe trafienie. Gumę do bramki skierował Vitek mocnym strzałem z bulika.

Mecz w Sanoku był jednym z dwóch, które rozegrano w niedzielę, choć na ten dzień planowano pięć spotkań Polskiej Hokej Ligi. Aż trzy spotkania zostały jednak odwołane.

Re-Plast Unia Oświęcim i Tauron Podhale Nowy Targ, które miały grać z Energą Toruń i GKS Katowice, poinformowały, że kilka osób związanych z ich klubami, ma objawy koronawirusa wymagające samoizolacji. Natomiast w przypadku JKH GKS Jastrzębie, które miało grać z Comarch Cracovią, zastosowano środek profilaktyczny, gdyż ten zespół w piątek rywalizował z Podhalem.

10 STOCZNIOWIEC GDAŃSK 8 0 0 0 8 14:37 0

W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.

Tabela wprowadzona: 2020-10-04

Wyniki 8 kolejki:

• Ciarko STS Sanok - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
  • GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Energa Toruń przełożony ze względu na podejrzenia zakażenia koronawirusem, termin do ustalenia
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia przełożony ze względu na podejrzenia zakażenia koronawirusem, termin do ustalenia
  • GKS Katowice - Tauron Podhale Nowy Targ przełożony ze względu na podejrzenia zakażenia koronawirusem, termin do ustalenia

Opinie (186) ponad 20 zablokowanych

• Już 8 z rzędu przegrana. Brawo!

Viva kostecki. Twój stoczniowiec prezentuje wysoki poziom gdańskiego hokeja! Ale przecież już za 3 lata zawodowstwo XD

Jak tam morale szanowni kibice "prawdziwego stoczniowca"?

• 76 10

• Oj oj oj

Co to się stało? Nie było pogromu w 3. tercji? A to pech...

• 8 22

• Dziękujemy za walkę ...

Vitek jak stare wino, dziękujemy profesorze !

• 11 45

• Całe GKH haha. Gratulacje dla Trenera Ziętary i jak zwykle: precz z Kostnicą!

• 50 4

• a kostecki

im starszy tym głupszy

• 26 2

• nie smakuje ale jeszcze kopie.

• 5 1

• Wystarczy kolejna porażka w meczu ligowym :)

Ciekawe czy przebiją "osiągnięcie" punktowe kadry PZHL.

• 24 1

• Nie ma za co - odpowiedział trener Ziętara.

• 20 0

• Odwróć tabelę, Gruby na czele!

Brawo Marek Kostecki, najlepszy działacz hokejowy wszechczasów!

5. Piotr Matusiak 21 38 95.2%

06.12 (nd) godz.18:30 Comarch Cracovia typuj bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk
11.12 (pt) godz.18:30 STOCZNIOWIEC Gdańsk typuj Energa Toruń
05.01.2021 (wt) godz.17:00 Zagłębie Sosnowiec typuj STOCZNIOWIEC Gdańsk
04.12 (pt) godz.18:30 STOCZNIOWIEC Gdańsk 1:13 bez publiczności Tauron Podhale Nowy Targ LIVE!
30.11 (pon) godz.18:30 GKS Katowice 6:0 bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk