• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Szeroka kadra Łączpolu na Superligę

Rafał Sumowski
2 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Trener Jerzy Ciepliński (z lewej) jest przekonany, że młode zawodniczki w jego zespole szybko będą równały poziomem sportowym do tak doświadczonych szczypiornistek jak Karolina Siódmiak (z prawej). Trener Jerzy Ciepliński (z lewej) jest przekonany, że młode zawodniczki w jego zespole szybko będą równały poziomem sportowym do tak doświadczonych szczypiornistek jak Karolina Siódmiak (z prawej).

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przystąpi do rozgrywek PGNiG Superligi z kadrą liczącą aż 20 zawodniczek, a do zespołu może dołączyć jeszcze ukraińska bramkarka Tetiana Hawrylkiw. - To rzeczywiście szeroka kadra, ale rotacja pomiędzy doświadczonymi szczypiornistkami, a depczącą im po piętach młodzieżą zapewni mi duże pole manewru. Przebudowa zespołu po awansie była konieczna, by grać o coś więcej niż utrzymanie. Sprawimy niejedną niespodziankę - zapewnia trener Jerzy Ciepliński.Relacja LIVE
Po wywalczeniu prawa gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w gdańskim zespole doszło do gruntownej przebudowy kadry. Latem klub pozyskał aż dziesięć nowych szczypiornistek. Jako ostatnia do drużyny dołączyła absolwentka SMS Płock, Adrianna Sielska, która ostatnio była zawodniczka Vambresii Worwo Wąbrzeźno. W ten sposób kadra na nadchodzący sezon liczy już 20 zawodniczek, a wciąż możliwy jest angaż kolejnej golkiperki Tetiany Hawrylkiw, sprawa rozbija się jeszcze o kwestie wizowe.

- To rzeczywiście spora kadra, ale myślimy perspektywicznie. W kadrze muszą być zarówno zawodniczki doświadczone, które długo funkcjonują w lidze, ale i te, które już depczą im po piętach i przygotowują się do gry z najlepszymi. Przejście pomiędzy wiekiem juniorki a seniorki musi potrwać. Nie wszystkie zawodniczki będą jednakowo obciążane, ale liczę, że każda z nich wypracuje sobie szanse i zrobi duży postęp - wyjaśnia trener Jerzy Ciepliński.
STACHOWSKA I PASTERNAK POWOŁANE NA KONSULTACJĘ KADRY

Jak podkreśla szkoleniowiec, przebudowa dobrze funkcjonującej w I lidze maszyny była koniecznością, by zaistnieć w elicie. W Gdańsku nie zamierzają bowiem zadowalać się jedynie walką o utrzymanie.

Gdańskie szczypiornistki podczas prezentacji na PGE Stadionie Letnim w Brzeźnie. Gdańskie szczypiornistki podczas prezentacji na PGE Stadionie Letnim w Brzeźnie.


- Mieliśmy alternatywę albo pozostawić zespół w składzie z poprzedniego sezonu i mieć minimalne szanse na obronienie bytu w Superlidze albo zbudować drużynę, która będzie w stanie odegrać większą rolę. Zdecydowaliśmy się pójść w drugim kierunku. To w jaki sposób przepracowaliśmy lato napawa mnie optymizmem, ale należy pamiętać, że budowa zespołu to proces, który trwa nieustannie. Wypracowaliśmy już zalążki koncepcji taktycznej, które stale doskonalone powinny przynieść efekty. Mówimy o pracy z dnia na dzień - wyjaśnia trener Ciepliński.
Wiodącą rolę przynajmniej na początku powinny odgrywać w gdańskiej drużynie zawodniczki ograne w Superlidze jak Karolina Siódmiak czy Monika Stachowska. Jak zapewnia Ciepliński, kwestią czasu jest, kiedy ciężar gry na własne barki będą brały młodsze zawodniczki.

- Cały czas gonią poziomem sportowym starsze koleżanki. Dzięki szerokiej kadrze będę miał duże możliwości rotacji i dobieraniu składu i taktyki bezpośrednio pod rywalki. Dużą wymienność pozycji na pewno będzie naszym atutem - podkreśla szkoleniowiec.
SPRAWDŹ TERMINARZ SUPERLIGI KOBIET

Ruchy kadrowe AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przed sezonem 2015/16:
Przybyły: Adrianna Sielska (bramkarka, Vambresia Worwo Wąbrzeźno), Natalia Fesdorf (skrzydłowa, Zagłębie Lubin), Dorota Dobrowolska (pozycja: bramkarka, ostatni klub: Jutrzenka Płock), Katarzyna Skonieczna (rozgrywająca, Aussie Sambor Tczew), Marta Tomczyk (obrotowa, Aussie Sambor Tczew), Monika Stachowska (obrotowa, Pogoń Baltica Szczecin), Marta Dąbrowska (rozgrywająca, KPR Jelenia Góra), Hanna Strzałkowska (skrzydłowa, Aussie Sambor Tczew), Katarzyna Pasternak (skrzydłowa, Aussie Sambor Tczew), Paula Mazurek (rozgrywająca, AZS AWF Warszawa)

Przedłużenie umowy: Ljubow Osadcza (Ukraina, rozgrywająca)

Może przyjść: Tetiana Hawrylkiw (Ukraina, Promień Kijów)

Odeszły: Joanna Gelińska, Patrycja Orzłowska (powrót z wypożyczenia do Aussie Sambor Tczew), Magdalena Maszota (UKS PCM Kościerzyna), Adrianna Konefał, Alicja Szprengier, Aneta Skonieczna (szukają klubów).

TUTAJ AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY AZS ŁĄCZPOLU AWFIS GDAŃSK
Ciepliński nie chciał jednak zdradzić jakie miejsce zadowoli beniaminka na koniec rozgrywek.

- Nikt nam w klubie nie mówi, że mamy zająć pierwsze, siódme czy ósme miejsce. To wyklaruje się w trakcie rozgrywek. Ja jestem optymistą i wierzę, że sprawimy niejedną niespodziankę. Naszym celem jest sprawić, aby Gdańsk był zadowolony ze sposobu w jaki reaktywujemy żeńską piłkę ręczną - odpowiada trener akademiczek.VISTAL GOTOWY NA NIEPRZEWIDYWALNY SEZON

Pierwszy mecz gdańszczanki rozegrają już w niedzielę o godz. 16. Sezon zainaugurują w hali AWFiS derbowym pojedynkiem z Vistalem Gdynia. W spotkaniu tym na pewno nie zagra kontuzjowana bramkarka Monika Obrębalska, która wypadła z treningu na kilka tygodni.

Opinie (23)

 • (11)

  A największą niespodzianką będzie plajta klubu. Pan C. nigdy nie wspomina o budżecie i ograniczeniach finansowych, a przecież każdy profesjonalny klub takowe posiada. Mam nieodparte wrażenie, że pieniądze w tym klubie nie grają roli. Czekamy zatem na niespodziankę.

  • 16 11

  • Myślę ,że jest dużo lepsza sytuacja obecnego klubu niż upadłego . (7)

   Nie jest to klub należący do struktur AZS , czyli pieniądze które teraz trafiają do klubu Łączpol są tylko przez niego wykorzystywane . Jak było poprzednio zainteresowani kibice pamiętają i przez to nie było chętnych do sponsorowania piłki ręcznej , bo pieniądze rozpływały się po całym klubie na różne cele . Obecnie z dużym prawdopodobieństwem można być pewnym ,że pieniądze sponsorów chcących sponsorować kobiecą piłkę ręczną trafią co do złotówki właśnie na ten cel . I nie sądzę aby ktoś w tym klubie chciał wydać więcej pieniędzy niż ma ich zagwarantowane w umowach sponsorskich . Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu który powstał dzięki firmie ŁĄCZPOL i trenerowi Jerzemu Cieplińskiemu i jak to będzie się tak toczyło jak do tej pory to powstanie bardzo mocny i stabilny klub kobiecej piłki ręcznej , bo widać w jego działaniu jakąś myśl , czego niestety za miedzą wyraźnie brakuje .

   • 16 5

   • Za miedzą od kilku lat medale.

    ...taki niesolidny klub...

    • 5 4

   • Nie jest to zespół należący do struktur AZS??? (1)

    Oj chyba nie do końca - przecież to zespół AZS Łączpol Gdańsk czyli jak sama nazwa mówi, jednak struktury AZS

    • 4 3

    • Chodzi o to, że nie jest to już jedna z sekcji klubu uczelnianego (KS AZS AWFiS Gdańsk) - z AWFiS ma tyle wspólnego, że korzysta z jej obiektów na potrzeby treningów i meczów.

     • 2 2

   • Widać myśl? (3)

    Na razie widać szastanie pieniędzmi. Trzeba poczekać do końca ligi, żeby ocenić, czy jest myśl. Póki co pompowanie balonika i próba ułożenia dużej grupy kobiet. Drużyna krojona na szybki wynik - coś stylu Kataru. Zero szkolenia młodzieży.

    • 4 3

    • (2)

     Z braku własnych juniorek zespół musi na razie bazować na sprowadzaniu zawodniczek z innych klubów (na szczęście nie brakuje tych, które chcą w Gdańsku studiować), ale wcale nie jest powiedziane, że w przyszłości nie będzie szkolić młodzieży (lub przydałaby się chociaż współpraca z Conradem).
     Problem w tym, że osoby związane z dawnym AZS-em, które mogłyby trenować juniorki, pracują teraz na chwałę innych klubów (Struzik, Truszyńska) lub nie zajmują się już sportem (Rudkowski).
     Poza tym gdzie tu pompowanie balonika, skoro nigdzie w tekście nie pisze, że już w pierwszym sezonie celem klubu jest medal.

     • 3 4

     • (1)

      Proponuję zatem poczytać wcześniejsze wypowiedzi trenera w stylu "pokusić się o medal".

      • 3 1

      • Mówił, że mają możliwości, aby od razu powalczyć o czołowe lokaty (w sumie mu się nie dziwię, bo przez tyle lat trenowania zespołów w Superlidze walczył dużo częściej o medale niż o utrzymanie), ale z drugiej strony wcale nie deklarował, że każdy inny wynik niż medal będzie porażką.

       • 3 4

  • (2)

   Ci bojący się o kasę-proszę zadzwonić do klubu,księgowa poda numer konta-przelejesz i problem z głowy.
   Mistrz Polski zmienił nazwę ,zamiótł pod dywan zaległości k kwocie 2,4 miliona(głosy są o 4 milionach) i wszystko OK- mają licencję!
   Taki Sambor Tczew ma sprawy sądowe,następne dziewczyny mają składać następne pozwy- a zarząd ma się dobrze!

   • 1 1

   • (1)

    Chłopie przestań przynudzać z tymi licencjami. Jak Cię to boli, to zadzwoń do ZPRP i wyjaśnij to sobie w domowym z zaciszu. A jak Cię boli kasa Mistrza Polski, to zadzwoń do klubu, do księgowej, nakrzycz na nią, że poszło nie po Twojej myśli i przestań trollować w kwestii najlepszej drużyny w Polsce. Twój AZS dostanie takie baty, że aż się rdza ze szrotu odklei.

    • 1 6

    • widzisz Babo ja się boję o przyszłość tego tworu-ale teraz nie wiem czy to jest ten sam Mistrz i to "Miszcz" Polski?! Bo co wiem to Mistrzem jest ten z długami a kto teraz będzie grał? I która to jest najlepsza drużyna?
     Co do batów to pewnie wszyscy dostaną jak się nie obudzi ktoś i Trojana odsunie a co za tym idzie będzie plajta.
     Dla wiedzy twojej AZS mi wisi - ja chodzę na piłkę ręczną bez przynależności kibicowskiej- a palantów którzy tolerują wałki na zawodniczkach czy zawodnikach należy zamykać lub usuwać z tego środowiska!
     Ciekawe jak by Ciebie wałkowali w pracy?
     To tyle i nie rozwijam tematu.

     • 3 0

 • powodzenia (1)

  derby Vistal-Łączpol to będzie frajda. Jako stary kibic Vistalu wierzę w gdyńskie zawodniczki, ale dobrze, że Trójmiasto może być stolicą żeńskiej piłki ręcznej. Specjalne pozdrowienia dla K. Siódmiak, świetnie się spisywała w Gdyni.

  • 12 6

  • A wcześniej oczywiście też w Gdańsku w latach 1998-2004 (wtedy przyczyniła się do zdobycia złotego medalu i dwóch brązowych).

   • 6 0

 • (5)

  Kiedyś jeden klub a w niedzielę derby w ekstraklasie !!
  Za darmo bilety ciekawa jak będzie frekwencja - ludzie wolą promocję np super promocja bilet tylko po 2 zł ;)

  • 4 2

  • Który jeden klub masz na myśli? (1)

   Widocznie nie pamiętasz końcówki lat 90 i początku 00 kiedy to Gdańsk w ekstraklasie reprezentowały 4 (CZTERY!!!) zespoły piłki ręcznej - dwa Kobiece (AZS AWF Gdańsk i Start Gdańsk) oraz dwa męskie Wybrzeże Gdańsk i Spójnia Gdańsk . . . . . . . . eeeeeeh to były czasy :)

   • 5 0

   • Doskonale pamiętam te drużyny
    I derby hale sportowe zarówno na zawodników jak i na kołobrzeskiej były pełen !!
    jeden klub miałem na myśli to Łączpol i Vistal razem kiedys dzis osobno !!

    • 4 0

  • (2)

   Czy na meczu inauguracyjnym będzie ta sama ekipa dopingująca drużynę Łączpolu co w ostatnim meczu z koscierzyną ?
   Dzieciaki spisaly sie na medal z panem bebniarzam- powinny miec wejscowki na caly sezon a po meczu pizzę ;)
   Pozdrawiam

   • 4 4

   • Jasne, (1)

    do tego jeszcze obiad w restauracji dla rodziców i darmowe przejazdy... Ręce opadają...

    • 3 3

    • Nie wiesz to po co ta nerwowość .
     pamiętaj to piłka ręczna i ręce lepiej mieć w górze - blok jest potrzebny ;)

     • 2 3

 • Łączpol rozbije Vistal 6-8 bramkami (1)

  • 9 14

  • Balonik wystrzeli aż miło:)

   • 7 3

 • Proszę Państwa, proponuję trochę spuścić ciśnienia. Na dzień dzisiejszy wygrało Pomorze - tylu klubów w Ekstraklasie na północy Polski dawno już nie było.
  Wygrało też poniekąd Trójmiasto - wspólnie można kibicować trójmiejskim drużynom oddalonym od siebie o przysłowiowy rzut beretem, i poniekąd z wieloma wspólnymi powiązaniami kadrowymi - jak GA lub GD będzie na wyjeździe jest szansa obejrzeć fajne widowisko za miedzą, gdy będzie mecz domowy. A derbowe emocje gdzie mamy się lać na komentarze zostawmy sobie na finał MP pomiędzy trójmiejskimi drużynami - oto jest marzenie na kolejne lata :)

  • 8 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane