Mistrzowie Polski U-23 na gdańskim pomoście

23 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Patrycja Piechowiak nie zawiodła oczekiwań i stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii 69 kg. Patrycja Piechowiak nie zawiodła oczekiwań i stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii 69 kg.

13 kompletów medali rozdano podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 23, które odbyły się w gdańskim klubie Atleta. W większości wygrywali faworyci danych kategorii wagowych. Wśród 94 uczestników z 39 klubów znalazł się jeden reprezentant gospodarza imprezy, Bartosz Rutkowski, który w kat. 85kg zajął 10. miejsce.

Gdański klub Atleta organizował mistrzostwa U-23 po raz drugi. Poprzednio najlepsi ciężarowcy wkraczający w wiek seniorski, spotkali się w tym miejscu w 2009 roku.

Pierwszego dnia mistrzostw na pomoście stanęło 67 uczestników, w 9 kategoriach. Wśród kobiet zmagania toczyły się w kategoriach: 53kg, 58kg, 63kg, 69kg, a wśród mężczyzn: 56kg, 62kg, 69kg, 77kg, 85kg. W gronie zawodników pojawiły się tak znane nazwiska, jak: Patrycja Piechowiak (LKS Budowlani Nowy Tomyśl) - 69 kg czy Dominik Kozłowski (CWSPC Zawisza Bydgoszcz) - 56 kg. Reprezentanci Polski z seniorskich mistrzostw Europy w Tel Awiwie planowo wywalczyli tytuły mistrzów Polski do lat 23.

Piechowiak uzyskała jeden z najwartościowszych wyników dnia uzyskując 256,9 pkt. Wśród mężczyzn bardzo dobrze poradził sobie Łukasz Krawczyk (Budowlani Opole) - 85 kg z wynikiem 393,3 pkt. W tej samej kategorii startował jedyny reprezentant klubu Atleta, Bartosz Rutkowski. W rwaniu zaliczyły 93 kg, w podrzucie 123 kg, co złożyło się na 262,55 pkt.

Ostatniego dnia zmagań mogliśmy podziwiać uczestników w "ciężkich" kategoriach. Na pomoście stanęły zawodniczki ważące pond 69 kg oraz zawodnicy 94 kg, 105 kg i +105 kg. Do grona złotych medalistów w dołączyli: Magdalena Pasko, Mateusz Kasina, Przemysław BudekMartin Kochański.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI MMP U-23

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął CLKS Mazovia Ciechanów - 109 pkt. a w klasyfikacji wojewódzkiej - Mazowsze, uzyskując 279 pkt.

W gdańskiej imprezie po raz pierwszy wprowadzono limity wynikowe w kategoriach wagowych mężczyzn, których uzyskanie jest gwarantem zdobycia pełnej puli punktów (do 8. miejsca). Zmiana ta przełożyła się na większą ilość punktów wywalczonych przez kluby. Zawodnicy zdobyli 1354 pkt. czyli o 272 punkty więcej niż w roku ubiegłym.