stat
Impreza już się odbyła

City Trail

  • niedziela, 23 października 2016,
    godz. 9:30
  • Trójmiejski Park Krajobra
  • wstęp wolny

W najbliższą niedzielę, 23 października w Gdyni odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej niezwykłymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 19 października.

Inauguracja sezonu odbyła się 25 września w Gdańsku. Linię mety minęło 295 biegaczy. Zwycięstwo odniósł Michał Rolbiecki, a wśród kobiet triumfowała Ewelina Paprocka. W zawodach dla dzieci i młodzieży wystartowało 94 młodych adeptów biegania.

Dlaczego warto startować w terenie?
Biegi przełajowe - w Polsce znacznie mniej popularne niż biegi uliczne - są doskonałym treningiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. - Jako fizjoterapeuta polecam bieganie w przełaju swoim pacjentom, szczególnie jeśli ktoś jest obciążony treningiem pod maraton. Miękkie podłoże mniej obciąża nasze stawy, poprawia motorykę, poczucie stabilności. Zmiennie podłoże świetnie pobudza naszą propriocepcję czyli czucie głębokie - podkreśla Andrzej Piotrowski, fizjoterapeuta, instruktor, właściciel kliniki rehabilitacji sportowej Ortoreh w Warszawie, aktywny uczestnik cyklu CITY TRAIL. - W lesie trudniej jest zrealizować nawet najprostszy trening z asfaltu, ale upatruję w tym korzyści: pracujemy nad siłą, koncentracją, mobilizujemy siebie i swoje mięśnie do specyficznego wysiłku i w ostatecznym rozrachunku mamy lepszy efekt. Czasami udaje mi się namówić swoich pacjentów na zmianę planów startowych z "17,5ulicy" na zabawę w bieganie w terenie i z tego rodzą się ciekawe projekty - dodaje.
Andrzej Piotrowski zaznacza, że dla niego - jako biegacza - bieganie w terenie to możliwość spędzenia czasu na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem, relaksu i wykonania spontanicznego treningu - nierzadko takiego bez konkretnego celu - dla przyjemności.Zapisy do niedzielnego biegu
Rejestracja do niedzielnych zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 19 października. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku biegu głównego oraz 5 zł w biegu dla juniorów. Po zamknięciu zgłoszeń elektronicznych będzie można dopisać się do listy startowej jeszcze w dniu zawodów - opłata startowa w biegu głównym wyniesie wtedy 25 zł, koszt startu dzieci pozostaje bez zmian. Jest także możliwość wykupienia karnetu na cały cykl - opłata to 80 zł (w ramach pakietu startowego jest wtedy koszulka techniczna marki Salomon) - dorośli oraz 20 zł - dzieci.

Trasa
Biegi CITY TRAIL w Trójmieście są organizowane na dwóch trasach - na przemian w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz w Gdyni - w dzielnicy Mały Kack. Niedzielne zawody odbędą się właśnie w Gdyni. Start, meta oraz biegowe miasteczko będą zlokalizowane na skraju ulicy Spokojnej.

Plan minutowy biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km.

6 miesięcy, 6 biegów
Formuła biegów CITY TRAIL to 6 biegów, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych. Edycja 2016/2017 potrwa do 26 marca 2017. Aby zostać skalsyfikowanym należy ukończyć co najmniej 4 biegi. Każdy, kto tego dokona otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie edycji odbędzie się w ciągu kilku tygodni po zakończeniu części sportowej. Gala z wręczeniem medali i nagród będzie siódmą, oddzielną imprezą i będzie miała uroczysty charakter.

Od sezonu 2015/2016 cykl CITY TRAIL odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden. - Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej - zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
05.06 g.20.30
Górnik Zabrze
07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
14.06 g.18.00
Wisła Kraków
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra
11.04 g.18.00
HydroTruck Radom