• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Co czeka Bałtyk Gdynia? Jacek Paszulewicz: Drużyna otwarta na młodzież z regionu

Damian Konwent
7 czerwca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (133)

Bałtyk Gdynia

Prezes Bałtyku Gdynia Jacek Paszulewicz w wywiadzie z nami opowiada o przyszłości klubu i drużyny. Prezes Bałtyku Gdynia Jacek Paszulewicz w wywiadzie z nami opowiada o przyszłości klubu i drużyny.

Piłkarze Bałtyku Gdynia od poniedziałku będą przygotowywali się do lipcowego meczu z Jantarem Ustką w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Z prezesem Jackiem Paszulewiczem rozmawialiśmy o budowie drużyny na nowy sezon oraz zmianach organizacyjno-finansowych, które pozwolą uniknąć sytuacji z ostatnich miesięcy, gdy biało-niebiescy zmykali tabelę grupy drugiej III ligi. Trudno będzie utrzymać Oskara Bohma, który dobrą grą zainteresował kluby z wyższych klas rozgrywkowych.Niższe ligi piłkarskie ruszą w sierpniu. Puchar Polski będzie dograny w lipcuDamian Konwent: 11 lub 12 lipca, w 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu, zagracie z Jantarem Ustką. To korzystny termin dla Bałtyku Gdynia?

Jacek Paszulewicz: Najlepszym terminem do rozegrania Pucharu Polski byłyby czerwiec. Pamiętajmy, że nasi partnerzy i sponsorzy wymagają, że będą promowani i widoczni w trakcie rozgrywek. Patrząc na to, że wznowiona została ekstraklasa, I i II liga - oczywiście bez kibiców - też chcieliśmy wznowić rozgrywki. Termin czerwcowy był lepszy, ale takie zapadły decyzje i trzeba się do nich dopasować. Nie uważam, że mecze w lipcu są problemem, bo wszyscy muszą się do nich przygotować. Problemem są przepisy, a właściwie ich brak, bo nie wiemy kto w tej edycji będzie mógł wystąpić. Zakładając, że sezon kończy się 30 czerwca, to czy w lipcu będą mogli zagrać piłkarze, którzy byli zarejestrowani w klubie do tego dnia? I druga kwestia - czy będą mogli w nim zagrać zawodnicy, którzy zostaną zarejestrowani po tym terminie? Dziś nie ma jasnego sygnału i nie ukrywam, że czekamy na taki z niecierpliwością, bo zapewne Polski Związek Piłki Nożnej będzie musiał się do tego odnieść.

Przygotowania do meczu lub meczów w PP będą już stricte przygotowaniami do startu nowego sezonu, który startuje 1 sierpnia?

Wychodzimy z założenia, że 6 tygodni to jest optymalny czas do przygotowania drużyny. Generalnie zespoły mają 4 tygodnie na letni okres przygotowawczy. W pierwszym tygodniu chcemy zrobić wprowadzenie i testy. Jesteśmy w trakcie rozmów o przyszłości zawodników, więc okres dwóch czerwcowych tygodni dajemy sobie na domknięcie tych spraw. Większość zawodników zdeklarowało chęć pozostania i liczę, że 1 lipca będziemy mieli 95 proc. składu, który zobaczymy w Bałtyku w pierwszym meczu ligowym.

Marcel Stefaniak na testach w GKS TychyJak bardzo będzie różnił się od tego z poprzedniego sezonu?

Mamy zawodników, którzy byli poza pierwszą "13" czy "14" i ci zawodnicy chcieliby grać więcej, a nie tylko w V-ligowych rezerwach, więc bierzemy pod uwagę możliwość wypożyczenia części graczy, szczególnie mając na myśli młodszych piłkarzy. Natomiast trzon zespołu wyraził chęć pozostania. Część zawodników jest wypożyczona z Arki Gdynia, więc wiele uzależnione jest od tego, jak żółto-niebiescy będą radzili sobie w kolejnych spotkaniach. Myślę, że w przypadku spadku dojdzie do przebudowy. Musimy liczyć się, że straty będą, ale nie ukrywam, że marka, jaką ma Bałtyk - no może poza ostatnim sezonem - czyli nazwa, historia i miejsce do życia to coś, co przyciąga ludzi.

Jaką strategię przyjęliście w kontekście budowy nowej drużny?

Z jednej strony przyglądamy się tym ofertom, ale polityka klubu nie zmieni się. Już gdy przychodząc do klubu, mówiłem, że chcemy być "wentylem dla większej piłki" dla chłopaków z regionu. Nadal chcemy skupiać ich największą liczbę, żeby ci w wieku 19-20 lat nie musieli szukać klubu w całej Polsce i wracać po 2-3 latach. Chcielibyśmy, żeby taka tendencja była u nas. Pamiętajmy natomiast, że w zeszłym sezonie historia pokazała, że samą młodzieżą nie da się grać na poziomie III ligi. Dziś na poparcie swoich słów mogę podać przykład Górnika Zabrze, gdzie zespół został mistrzem w Centralnej Lidze Juniorów. I z tego co wiem, Górnik nie pozwolił, żeby ten zespół samoistnie funkcjonował na poziomie III ligi. Ktoś pójdzie do pierwszej drużyny, ktoś będzie musiał pokazać swoją wartość w drugim. Doświadczeni zawodnicy są potrzebni, ale co do zasady, by w drużynie mieć jak najwięcej ludzi z naszego regionu, bo Bałtyk ma być przepustką nie tylko dla chłopaków z Gdyni, ale również innych, którzy chcieliby nam pomóc, a z drugiej strony wypromować się na tyle, by być zauważonym gdzieś wyżej. Przykładem może być Oskar Bohm, o którego pytają kluby z wyższych lig i niewykluczone, że w przyszłym sezonie zagra właśnie tam. Nawet w zespole, gdzie gra się o życie, można być dostrzeżonym.

Jacek Paszulewicz i plan ratowania Bałtyku GdyniaKiedy możemy liczyć na pierwsze transfery?

Pracujemy nad transferami na poziomie juniora starszego i pierwszego zespołu młodzieżowców, którzy byli wypożyczeni. Mamy kilka transferów "za pięć dwunasta" i one będą realizowane, ale czy na tyle medialne, aby pisała o nich prasa, tego nie wiem. Musimy patrzeć na to bardzo wybiórczo, bo nie możemy się pomylić. Natomiast chcemy utrzymać trzon zespołu z wielu powodów, bo uważam, że doświadczenie i zgranie, mimo nierozgrywania meczów, zaprocentuje w przyszłym sezonie i ja wierzę w tych chłopaków, którzy do nas przyszli.

Czy jest przygotowana już lista sparingów?

Dopinamy tę sprawę. Myślę, że w przyszłym tygodniu pojawi się informacja w kwestii okresu przygotowawczego. Wiadomo, że mogą być jeszcze jakieś zmiany terminów. Planujemy także obóz dochodzeniowy, a ponadto część zawodników będzie nam pomagała przy organizacji półkolonii, bo taką ofertę skierowaliśmy do naszych rodziców, więc myślę, że skupimy trochę ludzi wokół Gdyńskiego Centrum Sportu.

Michał Listkiewicz: Najgorsze za nami. Zbudować zespół na środek tabeliCzy trener Jerzy Jastrzębowski nadal będzie prowadził zespół?

Jerzy Jastrzębowski miał taki handicap, że w przypadku utrzymania ma dalszą umowę i na dzień dzisiejszy jest trenerem Bałtyku Gdynia, a jego asystentem - Łukasz Witek, z którym rozmawiamy o przedłużeniu kontraktu, bo obecny wygasa 30 czerwca. Szukamy możliwości rozbudowy sztabu szkoleniowego, ale wiele zależy od sytuacji finansowej.

Rozmowy z potencjalnymi sponsorami są dużo trudniejsze w obecnych czasach?

Dużo czasu jest poświęcone temu, aby przekonać i namówić partnerów oraz sponsorów do dalszej współpracy. Wiele umów wygasa, ale pracujemy też nad nowymi podmiotami, które mogłyby nam pomóc. Tak naprawdę te rozmowy pokażą, w jaki sposób Bałtyk Gdynia będzie wyglądał w kolejnym sezonie i o jakie cele będzie walczył. Pamiętajmy, że będzie on nie mniej trudny, ale liga może mieć nawet 22 zespoły, a po sezonie będzie musiała zejść do 14, więc aby ten trud, który żeśmy włożyli pod kątem finansowo-organizacyjnym nie poszedł w niepamięć. Ważne, abyśmy w kolejnych rozgrywkach nie drżeli do ostatniej kolejki o to, co stanie się z klubem.

Jacek Paszulewicz prezesem Bałtyku GdyniaBudżet klubu będzie dużo mniejszy, niż w poprzednim sezonie?

Ciężko określić. Zakładamy, że część sponsorów pozostanie na tych samych lub podobnych warunkach, szczególnie patrząc, że udało nam się pozbyć balastu z poprzedniego sezonu. Te sprawy udało nam się poregulować na tyle, że wniosek licencyjny został przyznany. Wniosek strukturalny tak naprawdę uderza nie w nas, ale opiekuna obiektu. To są drobne sprawy, które trzeba uregulować, ale to akurat kwestia pandemii, że nie udało się przeprowadzić badania oświetlenia. Dziś wierzymy że przyszły sezon będzie lepszy pod kątem organizacyjno-finansowym, mimo że wszystkich dotknęły problemy związane z pandemią.

W klubie nie ma już zaległości wynikających z ingerencji poprzedniego sponsora oszusta?

Bałtyk jest dziś na "zero".

Bałtyk Gdynia ofiarą sponsora oszustaMiasto będzie nadal wspierało Bałtyk Gdynia?

Miasto jest niezmiennie przychylnie ustosunkowane do Bałtyku Gdynia i mimo jakichś zawirowań ze względu przerwanych, a następnie zakończonych rozgrywek, miasto jest ważnym partnerem klubu. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze.

Opinie (133) ponad 20 zablokowanych

 • Zlikwidowac (8)

  Brak perspektyw, kasy i kibicow.

  • 51 82

  • Korty sobie zlikwiduj (6)

   • 30 13

   • (5)

    Gdyby byly moje to bym nad tym pomyslal. Tymczasem Baltyk niszczy nawierzchnie na stadionie narodowym rugby.

    • 20 26

    • narodowy - barwy Ukrainy. ok. (4)

     • 7 1

     • (3)

      A jakie maja byc, Baltyku? Przeciez to wstyd.

      • 7 9

      • (2)

       Zdrajca, wstydzi się biało-niebieskich barw Gdyni....

       • 10 2

       • (1)

        Żaden szanujący się gdynianin nie założy na siebie tych barw w kompozycji białej i niebieskiej. Dlatego jest was tak mało kolaboranci. Za czasów wojny takie scierwa jak wy pełniły rolę kapo

        • 0 4

       • Poczytaj ciężki idi*to o działaczach Bałtyku w czasie okupacji i nie pisz bzdetów obrażających patriotów.

        • 3 0

  • Co ?

   NIC

   • 0 0

 • Ten kolejny slup jakies kpiny urzadza z inteligencji czytelnikow! (3)

  To sa jakies kalkowane schematy wypowiedzi, nic nie majace wspolnego z rzeczywistoscia... To jest po prostu kolejny smieszny tekst...

  • 27 21

  • (2)

   Czyli nie zrozumiałeś prostego przekazu? To faktycznie problemy są z inteligencją

   • 11 9

   • Powiedziec mozna wszystko albo i wiecej (1)

    Natomiast NSR nie robi nic od lat - poza systematycznym zwijaniem Baltyku, a takze dotacji...

    • 8 6

    • To i tak wiecej od Ciebie

     Bo Ty nie robisz nic zey był Bałtyk wielki

     • 3 4

 • Powodzenia Bałtyk (6)

  Mieszkańcy, kibice czekają na lepsze czasy Bałtyku. Ten klub to część historii Gdyni i młodości wielu mieszkańców.Jedno nasuwa się pytanie...jakie są widoczne efekty pracy Pana Listkiewicza?

  • 64 30

  • On nic nie robi.
   Ile jest dni w roku w Gdyni?

   • 7 2

  • (3)

   a jakie macie sukcesy biale mewy

   • 6 8

   • (2)

    Może to nie wielki sukces, ale sezon w ekstraklasie zakończyliśmy na wyższym miejscu niż Arka kiedykolwiek. Mam nadzieję że większe rzeczy powalczymy jeszcze w przyszłości.

    • 9 3

    • (1)

     No faktycznie 40 lat temu Baltyk zajal 6 miejsce, a 42 lata temu Arka zajela 7. Teraz pochwal sie ile pucharow lub super pucharow zdobyl Baltyk.

     • 1 6

     • Mistrzostwo olimpijskie starczy?

      • 9 0

  • Listkiewicz z kumplami wali naftę po kazdym meczu Arki w on/offie :-)

   • 9 1

 • Najmądrzejszy (2)

  Czy to normalne, że Pan Paszulewicz czynnie działa i wymądrza się w dwóch klubach: Bałtyk i Jaguar?

  • 22 5

  • (1)

   Tak, docelowo Baltyk ma byc zapleczem rozwojowym dla Jaguara kiedy ten awansuje wyzej.

   • 10 8

   • Ciekawe komu bedzie kibicowac jak te dwa kluby spotkają się w PP

    • 4 1

 • Ilu dokładnie piłkarzy jest wypożyczonych z Arki?

  Na stronie nawet zestawienia zawodnikow nie ma. Sie okaze ze faktycznie po odejsciu niektorych powstanie szkolny klub. Niby kasa za mlodziez, ale Lech i Pogon ma ich wiecej.

  • 14 4

 • Co czeka wiadomo jak tylko Pan Rafał uzbiera na bilet do Gdyni (12)

  2018-07-18 21:01
  Obiecuję
  ...
  Ja, Rafał G obiecuję że wyprowadzę Bałtyk na szczebel centralny. Klub będzie grał na stadionie przy Olimpijskiej i będzie aktywny w regionie i słyszalny w całej Polsce.
  ...
  Nie będę pobierać żadnego wynagrodzenia za pracę dla Bałtyku i użyję wszystkich sił by swój cel zrealizować!
  ...
  Obiecuję Wam ludzie i biorę za słowa osobistą odpowiedzialność...

  • 27 4

  • Już wtedy wiadomo było że nigdy nie wróci

   2018-07-31 23:32
   Powrotu Gołego Pottera nigdy nie będzie
   W obiecywaniu cudów to mistrzowie świata
   Wszystko wiedzą najlepiej, na wszystkim się znają
   Tylko w robieniu mniej niż zero
   Kto nie zna przynajmniej kilku takich cwaniaczków?

   Gołochwała w kacie stała

   • 14 3

  • ta sama gadka od lat (2)

   2018-08-01 09:08
   Prokurator się odniesie do was
   Tyle
   Pan Goły

   • 14 3

   • Teraz to jest leon kunicki vel kunik

    Alter ego vel zaburzenia afektywne dwubiegunowe :))

    • 14 1

   • 2022 to na 100%, a w 2025 to już na pewno

    Pan Prokurator z tej samej grupy terapeutycznej od sierpnia 2018 idzie do Gdyni ręka w rękę z Panem Prezesem Rafałem hihihi

    • 5 0

  • 2018-09-23 17:33
   Tak będziesz mówił w Urzędzie Skarbowym i innych urzędach...także teraz pogdakaj bez konsekwencji...
   Pan Goły

   • 9 3

  • sam sobie rozważam hahaha (1)

   2018-09-23 15:28
   Ktoś myśli że tu się toczy jakaś walka?
   Nie, tu nie ma żadnej walki - sprawa jest taka, że jest kwestia - czy zakończyć działalność osobników nsr już teraz, czy poczekać kilka miesięcy...? I to jest jedyna kwestia którą sobie sam rozważam.
   Pan Goły

   • 12 2

   • Tyle naobiecywał a jedynie co umie to donosic

    Wrzesień 2018
    "czy zakończyć działalność osobników nsr już teraz, czy poczekać kilka miesięcy...? I to jest jedyna kwestia którą sobie sam rozważam.
    Pan Goły"
    2 lata minęły i nadal rozważasz sobie sam kiedy zniszczysz BG hehehe

    • 1 0

  • (1)

   2018-06-18 06:48
   To znaczy że wracam do Polski
   I tyle
   Pan Goły

   • 13 2

   • Zgubił drogę czy przez Australię idzie?

    Zaraz 2 lata jak Pan Prezes Rafał zaczął wracać, nawet na piechotę powinien dojść jak nie ma na bilet.

    • 10 0

  • Znowu zagadywanie faktow. Coz, tyle wam zostalo. Wszyscy sie z was smieja (2)

   Nikt a NSR nic nie chce miec wspolnego, bo i co mozna miec z ludzikami trzema ktorzy ciagle klamia, nic nie robia poza wyciaganiem dotacji i sluza ulegle wrogom Baltyku...Obmawiacze, smieszne przekupki...

   • 7 9

   • leon kunik to ty? goly? dyzma? a moze sufit? (1)

    Hihihi, roztrojenie jaźni, omamy :))

    • 11 2

    • No i...? Jak to się ma do sedna sprawy, czyli tego że zniszczyliście Bałtyk...?

     Jak się te nieważne brednie mają do sedna sprawy...? Co i kogo wy chcecie zagadać tymi bredniami...?

     • 1 3

 • toledo

  tylko baltyk i lechia w trojmiescie walczcie o kibicw na boisku

  • 8 28

 • (1)

  Czy ściągniemy albo porozmawiamy z wypożyczonymi zawodnikami?

  • 9 2

  • Czy ktokolwiek chce jeszcze rozmawiac?

   • 3 2

 • Przestańmy żartować z tym klubem. Nic nie będzie, nie spadlo teraz, to spadną za rok. Listkiewicz zrobił sobie trochę szumu kolo siebie. Z Polonia mu się nie udalo, to przykleił się do Baltyku i czmychnie pierwszy.

  • 19 10

 • Co czeka? A kogo to obchodzi. (1)

  Słabi muszą zniknąć. Takie są prawa buszu.

  • 21 20

  • To jedz do buszu

   Trawe na sprzedanej Gorce potargal wiatr. Busz chylonski - tluczenie aut, wyrwy, dragi, itd... Ukradziona i sprzedana tradycja zobowiazuje...tlenione grzywki... lokaje a NSR...Busz panie, busz...

   • 8 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Bałtyk Gdynia

 

Data powstania:
1930

Pełna nazwa:
Stowarzyszenie Klub Sportowy Bałtyk Gdynia

Barwy:
biało-niebieskie

Największe osiągnięcia:
7 sezonów w Ekstraklasie (1980-86, 1987/88), 6. miejsce w Ekstraklasie (1981), półfinał Pucharu Polski (1985)

Debiut w I lidze (ekstraklasa)
1980

Siedziba:
ul. Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia
tel.: 622-00-99

Stadion:
ul. Górskiego 10,
pojemność 3000 miejsc
oświetlenie: 1200 lx
podgrzewana murawa sztuczna

Prezes: 
Jacek Goliński

Wiceprezes:
Michał Listkiewicz

Członek zarządu:
Andrzej Adamczyk

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Świt Skolwin 1 1 0 0 6:0 3
2 Olimpia Grudziądz 1 1 0 0 4:0 3
3 Błękitni Stargard 1 1 0 0 5:2 3
4 Sokół Kleczew 1 1 0 0 4:1 3
5 Zawisza Bydgoszcz 1 1 0 0 3:1 3
6 Unia Swarzędz 1 1 0 0 3:1 3
7 Pogoń II Szczecin 1 1 0 0 2:0 3
8 Cartusia Kartuzy 1 1 0 0 1:0 3
9 Pogoń Nowe Skalmierzyce 1 0 1 0 1:1 1
9 KP Starogard Gdański 1 0 1 0 1:1 1
11 Unia Solec Kujawski 1 0 0 1 0:1 0
12 Vineta Wolin 1 0 0 1 1:3 0
12 BAŁTYK GDYNIA 1 0 0 1 1:3 0
14 Jarota Jarocin 1 0 0 1 0:2 0
15 GEDANIA GDAŃSK 1 0 0 1 2:5 0
16 Unia Janikowo 1 0 0 1 1:4 0
17 Stolem Gniewino 1 0 0 1 0:4 0
18 Polonia Środa Wielkopolska 1 0 0 1 0:6 0

Wyniki 1 kolejki

 • GEDANIA GDAŃSK - Błękitni Stargard 2:5 (0:2)
 • Unia Swarzędz - BAŁTYK GDYNIA 3:1 (1:0)
 • Świt Skolwin - Polonia Środa Wielkopolska 6:0 (3:0)
 • Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz 0:4 (0:2)
 • Vineta Wolin - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (0:1)
 • Unia Solec Kujawski - Cartusia Kartuzy 0:1 (0:1)
 • Pogoń Nowe Skalmierzyce - KP Starogard Gdański 1:1 (1:0)
 • Sokół Kleczew - Unia Janikowo 4:1 (3:1)
 • Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 0:2 (0:0)

Relacje LIVE