Co mistrz to mistrz

25 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Prokom Trefl pokonał pewnie we własnej hali Turów Zgorzelec 84:67 (20:14, 19:16, 24:17, 21:20). Do pełni szczęścia zabrakło tylko wygranej z przewagą większą niż 20 punktów, bo praktycznie już w niedzielę mistrzowie mogliby przyjmować gratulacje za pierwsze miejsce. A tak w trzech ostatnich kolejkach, przy założeniu, że najgroźniejsi rywale zainkasują komplet punktów, ekipa Eugeniusza Kijewskiego może pozwolić sobie co najwyżej na jedną porażkę.

PROKOM: Slanina 19 (4x3), Atkins 14, Wójcik 8, Hukić 7 (1), Masiulis 5 oraz Dylewicz 12 (2), Dalmau 11 (2), Andersen 4, Besok 4.

TURÓW: Kelati 15 (2), Witka 9 (1), Rodriguez 7, Drobnjak 4, Petrović 2 oraz Roszyk 12 (2), Williams 11, Koszarek 5 (1), Stimac 2, Ljubotina 0, Sherill 0.

"Hej Turów, chemy lidera" - śpiewali przed meczem sympatycy gości. Ale na chęciach i to kibiców się skończyło. Przyjezdni koszykarze ani na chwilę nie byli w stanie dogonić nawet remisu. Miejsce w szeregu od razu pokazali im Tomas Masiulis, Rashid Atkins i Adam Wójcik, którzy dali gospodarzom prowadzenie 6:0. Przed przerwą zagrożenie rzutowe sopocianom groziło praktycznie tylko ze strony Thomasa Kelatiego. Ponadto Prokom Trefl zdominował tablicę. Zbiórki w pierwszej połowie wygrał w stosunku 24:10! Turów mógł straty przed przerwą sprowadzić do pięciu punktów, ale w ostatnich sekundach przechwytem popisał się Donatas Slanina, a kontrę punktami zwieńczył Atkins.

W trzeciej kwarcie przewaga mistrzów Polski systematycznie rosła. Gdy było 60:42 o przerwę poprosił Saso Filipovski. Na ławce znalazł Krzysztofa Roszyka, który dobrą zmianą nie pozwolił dobić swojej drużyny. Stanowczo zbyt późno sopocianie zaczęli myśleć o odrobieniu 20 punktów z pierwszego meczu. A przecież tego dnia każdy z nich był dobrze dysponowany. Dość powiedzieć, że każdy z tych, którzy wchodzili na parkiet punktował, a ponadto grano bardzo zespołowo, o czym świadczy aż 21 asyst. - Nakazałem im grać o odrobienie strat z pierwszego meczu na cztery minuty przed końcem - przyznał trener Kijewski. Na 67 sekund przed końcem Slanina trafił trzy wolne po faulu Keletiego przy rzucie za trzy. Rywal spadł za pięć przewinień, a Prokom prowadził już 82:62. W nastepnej akcji nie trafił Łukasz Koszarek, a Huseyn Besok rzucił na 84:62. W tym momencie sopocianie mieli lepszy bilans dwumeczu z Turowem. Niestety, nie poszanowali wyniku. Andres Rodriguez przeprowadził akcję 2+1 z faulem Besoka, a wynik meczu ustalił Koszarek, po tym jak nie trafił Slanina.

Trenerski dwugłos:
Eugeniusz Kijewski: - wbrew pozorom nie było to łatwe spotkanie. Rywal w każdej chwili był groźny, nawet wysoko przegrywając, szybko potrafił sprowadzić wynik do 11 punktów różnicy. W końcówce spała koncetracja Atkinsa, a może to było już zmęczenie. Dlatego zamiast faulować, pozwolił grać przez kilka ostatnich sekund rywalowi.

Saso Filipovski: - Gratuluję Prokomowi, bo pokazał dziś naprawdę bardzo dobry basket. Statystyki mówią wszystko. Przeciwnik grał zespołowo, walczył na tablicach. Dostaliśmy dzisiaj lekcję koszykówki.

Komplet wyników i tabela w artykule "Czarna passa".

Opinie (5)

• I znowu Kijek brał czasy i nic nie potrafił zawodnikom powiedzieć. Dobrze, że sami potrafią coś wymyślić na boisku.

• 0 0

• Potencjał ta drużyna ma ogromny ale to tak jak z samochodami. Jak kierowca dupa to i Ferrari nie pomoże.
    Kijek jest najsłabszym ogniwem w tym klubie i już.

• 0 0

• co to w ogóle jest??!!

Ilość komentarzy do powyższej wiadomości świadczy o "potężnym" zainteresowaniu. Mecz na szczycie, a tu połowa kibców się lansuje i nic nie kuma, a druga połowa to Kinder Klub. Kiedyś sie chodziło ale na TREFLA SOPOT! Z Kamińskim, Kukuczką, Czerniakiem i innymi w składzie walczakami i Polakami!!, a teraz podejście Klubu jest takie jakie jest, czyli dupowate. Lepiej chodzić na Stocznie albo Lechie - tam wiedzą co to znaczy doping!

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)