- 1 Żużlowcy nie zachwycili w memoriale (19 opinii)
- 2 W Arce takie błędy nie wypadają (56 opinii)
- 3 Piłkarze ręczni przespali początek 2. poł. (12 opinii)
- 4 Lwy Północy apelują do władz Lechii (132 opinie)
- 5 Pełna hala, ale Trefl przegrał (21 opinii) LIVE!
- 6 Siatkarze do play-off z 6. miejsca (3 opinie) LIVE!
Co spakować do torby na porodówkę? Oczekiwanie na poród u przyszłych mam wiąże się z radością poznania przyszłego członka rodziny, ale budzi jednocześnie wiele obaw. Rozpoczęcie i przebieg porodu jest często wielką niewiadomą, zwłaszcza dla ciężarnych, które na świat sprowadzają pierwsze dziecko. Trochę stresu potrafi odjąć odpowiednio spakowana torba na porodówkę, która jest jednym z istotniejszych elementów przygotowań do wizyty w szpitalu. Sprawdzamy, co powinno się w niej znaleźć.
- Jak spakować torbę do szpitala?
- Lista wyprawkowa na porodówkę?
- Poród. Na ile dni spakować torbę do szpitala?
Jak spakować torbę do szpitala?
Rzeczy, które kobieta musi zabrać ze sobą do szpitala, powinny być podzielone na dwie torby - potrzebne do samego porodu oraz na resztę pobytu w szpitalu. W obu bagażach powinny znaleźć się niezbędne przedmioty zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Dobrze, by wszystkie rzeczy były poukładane, co pozwoli uniknąć chaosu i sytuacji, gdy nie będziemy mogły czegoś znaleźć. Ponieważ w obliczu silnych bólów porodowych możemy zapomnieć, co i gdzie umieściłyśmy, dobrze jest sporządzić podręczną listę zawartości torby z informacjami, gdzie się znajdują. Taka lista może być w formie kartki umieszczonej w bocznej kieszeni torby lub jako notatka w telefonie ciężarnej.
Pielęgniarki i położne w Trójmieście
Lista wyprawkowa na porodówkę?
Na stronach szpitali możemy znaleźć listy wyprawkowe, które z reguły wyglądają bardzo podobnie. Możemy zaobserwować jedynie drobne różnice, które najczęściej zależą od specyfiki danego szpitala.
- W pierwszej torbie, przeznaczonej na czas porodu, powinna znajdować się karta ciąży i wszelkie niezbędne badania. Wśród nich powinny znaleźć się wyniki infekcyjne wykonane dwukrotnie w I i w III trymestrze ciąży, wynik badania na GBS od 35 tygodnia ciąży oraz potwierdzony wynik grupy krwi. Nie powinnyśmy również zapomnieć o dowodzie osobistym lub innym dokumencie tożsamości - przypomina Karolina Pluta, położna z Klinika Invicta.

W torbie "porodowej" powinny się znaleźć rzeczy niezbędne dla przyszłej mamy: koszule do porodu - najlepiej dwie sztuki, szlafrok, mniejszy ręcznik, pomadka ochronna do ust, klapki i żel pod prysznic. Zestaw dla dziecka powinien natomiast zawierać body, pajacyk lub półśpiochy, pampers, pieluszkę tetrową, rożek lub kocyk i cienką czapeczkę.
- Dobrym pomysłem jest też zabranie wygodnego ubrania dla osoby towarzyszącej. Najlepiej sprawdzi się dres i klapki. Dobrze jest też zabrać coś do jedzenia i picia oraz gotówkę do parkometru - zauważa Karolina Pluta.
O ile przed planowanym cesarskim cięciem powinnyśmy się zgłosić na czczo, o tyle jeśli planowany jest poród naturalny, warto zabrać ze sobą napoje oraz jedzenie dla rodzącej. Ciężarnym, które będą miały cesarskie cięcie, przydadzą się one później.
- Warto zabrać ze sobą wodę mineralną z tzw. dziubkiem, soki owocowe, których nie trzeba trzymać w lodówce, najlepiej również o mniejszej pojemności. Przydadzą się także musy owocowe, ciasteczka owsiane, a w ostatniej chwili możemy też spakować wysokoenergetyczne banany - mówi Dominika Dietrich, dietetyk z Akademii Skutecznej Diety.
W trakcie porodu naturalnego mogą się przydać także żelki lub wysokoenergetyczny napój, np. na bazie imbiru, miodu i wody, który możemy przygotować tuż przed wyjściem z domu.
W drugiej torbie powinna znaleźć się koszula do karmienia na zmianę, bielizna, w tym również majtki poporodowe wykonane z siatki lub cienkiego materiału, podpaski poporodowe, kapcie i klapki pod prysznic czy przybory higieniczne.
Szkoły rodzenia w Trójmieście
- Warto zabrać ze sobą kubek i sztućce, wodę mineralną i soki, nakładki na sedes, maść i muszle ochronne na brodawki oraz laktator, a dla dziecka: około 30 sztuk pampersów, chusteczki nawilżane typu water wipes, pieluchy flanelowe, muślinowe lub tetrowe, czapeczkę oraz ubranka na trzy doby - wymienia Karolina Pluta.
Dobrym pomysłem jest podzielenie torby przeznaczonej na pobyt w szpitalu na dwie części: jedną dla mamy, a drugą dla niemowlęcia. W tym bagażu powinny znaleźć się także wszystkie elementy, bez których ciężarna nie wyobraża sobie wytrzymać kilku dni, takie jak przykładowo ładowarka do telefonu, najlepiej z długim kablem czy słuchawki.
Poród. Na ile dni spakować torbę do szpitala?
Ponieważ pobyt w szpitalu po porodzie nie jest długi, zaleca się, aby spakować torbę na maksymalnie trzy dni. Dodatkowy zestaw ubranek i przyborów higienicznych możemy przygotować i zostawić w widocznym miejscu w domu. W sytuacji gdy konieczna będzie dłuższa hospitalizacja, bliska osoba będzie mogła go dostarczyć w każdej chwili. Podobnie możemy postąpić z rzeczami przeznaczonymi do wyjścia ze szpitala.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2023-01-19 22:54
Mama z 2021 (1)
Drogie mamy! Nie pakujcie się w wielkie walizki! Mała wystarczy :) codziennie i tak ktoś z rodziny przyjdzie i doniesie potrzebne rzeczy. Ja włącznie z rożkiem zamieściłam się w pokładowa walizkę
- 3 9
-
2023-01-21 14:20
Super rada, a jak nie przyjdzie? To odstąpisz swoje ciuchy?
- 5 0
-
2023-01-19 13:49
Grupe krwi, nawet jesli to juz ktorys pobyt w tym szpitalu, nie ma czegos takiego ze zostaje w systemie. Wazne badania ostatniego trymestru. Oraz swoje leki, w szoku bylam jak mąż musial wracac do domu po insuline, spodziewalam sie ze dostane szpitalną, ot czlowiek głupi
- 15 1
-
2023-01-19 11:30
polecam też pustą plastikową butelkę, tantum rosa do rozpuszczania i ręczniki papierowe (2)
a do tego materiałową siatkę;
za każdym razem jak się w pierwszych dniach po porodzie idzie do kibelka, zabiera się taki komplet + podpaski w siatkę właśnie i spokojnie można się podmyć;
papier toaletowy w szpitalu to niestety rzeź, więc lepiej mieć swoje mięciutkie papierowe ręczniki- 24 2
-
2023-01-19 12:19
(1)
O tak, papier scierny ze szpitala, pamietam do dzis
- 7 0
-
2023-01-19 13:18
A roztapiające się, cuchnące ręczniki papierowe? A ich brak? A brak wody?
Zaspa wita (a raczej atakuje homokomando)!
- 0 8
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.