• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co spakować do torby na porodówkę?

JPU
19 stycznia 2023, godz. 10:15 
Opinie (59)
Torbę do szpitala warto podzielić na dwie części: na salę porodową oraz na resztę pobytu w szpitalu. W obu bagażach powinny być rzeczy dla mamy i noworodka. Torbę do szpitala warto podzielić na dwie części: na salę porodową oraz na resztę pobytu w szpitalu. W obu bagażach powinny być rzeczy dla mamy i noworodka.

Co spakować do torby na porodówkę? Oczekiwanie na poród u przyszłych mam wiąże się z radością poznania przyszłego członka rodziny, ale budzi jednocześnie wiele obaw. Rozpoczęcie i przebieg porodu jest często wielką niewiadomą, zwłaszcza dla ciężarnych, które na świat sprowadzają pierwsze dziecko. Trochę stresu potrafi odjąć odpowiednio spakowana torba na porodówkę, która jest jednym z istotniejszych elementów przygotowań do wizyty w szpitalu. Sprawdzamy, co powinno się w niej znaleźć.
Jak spakowałaś torbę na porodówkę?

Torba do szpitala powinna być spakowana najpóźniej cztery tygodnie przed spodziewaną datą porodu, chociaż wiele kobiet, w zależności od obaw czy przebiegu ciąży, stara się skompletować wyprawkę dużo wcześniej, najlepiej do 33 tygodnia ciąży.

Jak spakować torbę do szpitala?Rzeczy, które kobieta musi zabrać ze sobą do szpitala, powinny być podzielone na dwie torby - potrzebne do samego porodu oraz na resztę pobytu w szpitalu. W obu bagażach powinny znaleźć się niezbędne przedmioty zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Dobrze, by wszystkie rzeczy były poukładane, co pozwoli uniknąć chaosu i sytuacji, gdy nie będziemy mogły czegoś znaleźć. Ponieważ w obliczu silnych bólów porodowych możemy zapomnieć, co i gdzie umieściłyśmy, dobrze jest sporządzić podręczną listę zawartości torby z informacjami, gdzie się znajdują. Taka lista może być w formie kartki umieszczonej w bocznej kieszeni torby lub jako notatka w telefonie ciężarnej.

Pielęgniarki i położne w Trójmieście


Lista wyprawkowa na porodówkę?Na stronach szpitali możemy znaleźć listy wyprawkowe, które z reguły wyglądają bardzo podobnie. Możemy zaobserwować jedynie drobne różnice, które najczęściej zależą od specyfiki danego szpitala.

- W pierwszej torbie, przeznaczonej na czas porodu, powinna znajdować się karta ciąży i wszelkie niezbędne badania. Wśród nich powinny znaleźć się wyniki infekcyjne wykonane dwukrotnie w I i w III trymestrze ciąży, wynik badania na GBS od 35 tygodnia ciąży oraz potwierdzony wynik grupy krwi. Nie powinnyśmy również zapomnieć o dowodzie osobistym lub innym dokumencie tożsamości - przypomina Karolina Pluta, położna z Klinika Invicta.
Poród pośladkowy - naturalny czy przez cesarskie cięcie? Poród pośladkowy - naturalny czy przez cesarskie cięcie?
W torbie "porodowej" powinny się znaleźć rzeczy niezbędne dla przyszłej mamy: koszule do porodu - najlepiej dwie sztuki, szlafrok, mniejszy ręcznik, pomadka ochronna do ust, klapki i żel pod prysznic. Zestaw dla dziecka powinien natomiast zawierać body, pajacyk lub półśpiochy, pampers, pieluszkę tetrową, rożek lub kocyk i cienką czapeczkę.

- Dobrym pomysłem jest też zabranie wygodnego ubrania dla osoby towarzyszącej. Najlepiej sprawdzi się dres i klapki. Dobrze jest też zabrać coś do jedzenia i picia oraz gotówkę do parkometru - zauważa Karolina Pluta.
5
miejsce: Ginekolodzy
Bella Clinica
Gdańsk, al. Rzeczypospolitej 4/151
8.3

Do torby na salę porodową warto zabrać rzeczy dla przyszłej mamy, dziecka i osoby towarzyszącej. Do torby na salę porodową warto zabrać rzeczy dla przyszłej mamy, dziecka i osoby towarzyszącej.
O ile przed planowanym cesarskim cięciem powinnyśmy się zgłosić na czczo, o tyle jeśli planowany jest poród naturalny, warto zabrać ze sobą napoje oraz jedzenie dla rodzącej. Ciężarnym, które będą miały cesarskie cięcie, przydadzą się one później.

- Warto zabrać ze sobą wodę mineralną z tzw. dziubkiem, soki owocowe, których nie trzeba trzymać w lodówce, najlepiej również o mniejszej pojemności. Przydadzą się także musy owocowe, ciasteczka owsiane, a w ostatniej chwili możemy też spakować wysokoenergetyczne banany - mówi Dominika Dietrich, dietetyk z Akademii Skutecznej Diety.
W trakcie porodu naturalnego mogą się przydać także żelki lub wysokoenergetyczny napój, np. na bazie imbiru, miodu i wody, który możemy przygotować tuż przed wyjściem z domu.

W drugiej torbie powinna znaleźć się koszula do karmienia na zmianę, bielizna, w tym również majtki poporodowe wykonane z siatki lub cienkiego materiału, podpaski poporodowe, kapcie i klapki pod prysznic czy przybory higieniczne.

Szkoły rodzenia w Trójmieście


- Warto zabrać ze sobą kubek i sztućce, wodę mineralną i soki, nakładki na sedes, maść i muszle ochronne na brodawki oraz laktator, a dla dziecka: około 30 sztuk pampersów, chusteczki nawilżane typu water wipes, pieluchy flanelowe, muślinowe lub tetrowe, czapeczkę oraz ubranka na trzy doby - wymienia Karolina Pluta.
W wyprawce do szpitala nie powinno zabraknąć też rzeczy dla dziecka. Przyjmuje się, że oprócz ubranek po porodzie warto zabrać rzeczy na kolejne trzy doby. W wyprawce do szpitala nie powinno zabraknąć też rzeczy dla dziecka. Przyjmuje się, że oprócz ubranek po porodzie warto zabrać rzeczy na kolejne trzy doby.
Dobrym pomysłem jest podzielenie torby przeznaczonej na pobyt w szpitalu na dwie części: jedną dla mamy, a drugą dla niemowlęcia. W tym bagażu powinny znaleźć się także wszystkie elementy, bez których ciężarna nie wyobraża sobie wytrzymać kilku dni, takie jak przykładowo ładowarka do telefonu, najlepiej z długim kablem czy słuchawki.

Poród. Na ile dni spakować torbę do szpitala?Ponieważ pobyt w szpitalu po porodzie nie jest długi, zaleca się, aby spakować torbę na maksymalnie trzy dni. Dodatkowy zestaw ubranek i przyborów higienicznych możemy przygotować i zostawić w widocznym miejscu w domu. W sytuacji gdy konieczna będzie dłuższa hospitalizacja, bliska osoba będzie mogła go dostarczyć w każdej chwili. Podobnie możemy postąpić z rzeczami przeznaczonymi do wyjścia ze szpitala.
JPU

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane