Lechia zremisowała w Zabrzu

28 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Antonio Colak strzelił już cztery gole w ekstraklasie. Po jego drugim trafieniu w Zabrzu, przy którym asystował Stojan Vranjes (na zdjęciu na drugim planie), Lechia prowadziła w Zabrze 2:1. Antonio Colak strzelił już cztery gole w ekstraklasie. Po jego drugim trafieniu w Zabrzu, przy którym asystował Stojan Vranjes (na zdjęciu na drugim planie), Lechia prowadziła w Zabrze 2:1.

Piłkarze Lechii zagrali najlepszy mecz co najmniej od miesiąca, ale po raz piąty z rzędu nie potrafili rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść. Biało-zieloni zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:2 (0:1). O stracie punktów zaważyły błędy w defensywie. Przed przerwą fatalnie pomylił się Mateusz Bąk, a po zmianie stron gdańszczanie dali się zaskoczyć przy rzucie rożnym. Dlatego dla gole Antiono Colaka wystarczyły tylko do remisu. Drużynę poprowadzili Tomasz UntonMaciej Kalkowski. Od poniedziałku większościowy akcjonariusz ma ponowić próbę, by obsadzić na stanowisku trenera Tomasza Hajto, który niedzielny pojedynek oglądał z wysokości trybun.

Steinbors - Sadzawicki, Szeweluchin, Magiera - Gergel, Danch, Jeż, Sobolewski, Kosznik - Madej, Łuczak
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Sabela, Siejka
Widzów: 3000
Bąk - Pietrowski, Valente, Janicki, Leković - Borysiuk, Łukasik - Makuszewski, Vranjes, Grzelczak - Colak
  • 64' Jeż Zmiany Plizga
  • 86' Gergel Zmiany Kurzawa
Zmiany Zmiany
  • 63' Grzelczak Zmiany Pawłowski
  • 75' Vranjes Zmiany Wiśniewski
  • 89' Łukasik Zmiany Dźwigała
  • 30' Magiera
  • 79' Łuczak
Bramki Bramki
  • 48' Colak
  • 64' Colak
  • 27' Danch
  • 38' Sobolewski
  • 65' Kosznik
Kartki Kartki
  • 13' Grzelczak
  • 78' Makuszewski
  • 82' Leković

KOMENTARZ POMECZOWY MACIEJA MAKUSZEWSKIEGO:
przed kamerami Canal Plus Sport
Przez ostatnie 20 minut sędzia wyraźnie pomagał Górnikowi. My przyjechaliśmy tutaj, aby zatrzeć złe wrażenie po ostatnich spotkaniach. Zagraliśmy dobre zawody. Wierzę, że w kolejnych meczach będzie to już ta Lechia, którą wszyscy byśmy chcieli oglądać.

GDAŃSKA OFERTA ODKUPIENIA UDZIAŁÓW W LECHII OD WERNZE

w porównaniu z "11", która rozpoczęła mecz w Stalowej Woli, szkoleniowcy gdańszczan dokonali czterech zmian, na środek obrony wraca Valente (LECHIA), na prawą obronę Pietrowski (LECHIA), na prawą pomoc Makuszewski (LECHIA), a na pozycję defensywnego pomocnika Łukasik (LECHIA)
Lechia na swoją korzyść nie potrafiła rozstrzygnąć żadnego z czterech ostatnich meczów, po raz ostatni ze zwycięstwa cieszyła się 22 sierpnia po 2:0 w Bydgoszczy, także ostatnia wizyta w Zabrzu, 1 czerwca przyniosła taki sam... wynik
Górnik w ustawieniu z trzema nominalnymi obrońcami, zagra w schemacie 1-3-5-2
na trybunach obecny jest Hajto, którego większościowy udziałowiec Lechii chce zatrudnić na trenera gdańskich piłkarzy
1'
od środka rozpoczął Górnik, gospodarze w białych strojach, Lechia dzisiaj na zielono
3'
pressing Lechii już na połowie Górnika, piłkę odzyskał Grzelczak (LECHIA), ale gdy podał do Łukasika (LECHIA), ten zwolnił akcję
4'
niecelny strzał Gergela (GÓRNIK)
4'
od bramki rozpoczął Bąk (LECHIA), który, podobnie jak w Stalowej Woli, gra z opaską kapitana
6'
kolejny odbiór Lechii na połowie przeciwnika
6'
Borysiuk (LECHIA) po przechwycie piłki zdecydował się na strzał z dystansu, uderzenie celne, ale dobrze ustawiony Steinbors (GÓRNIK) pewnie złapał piłkę
7'
kibice oglądający często mecze ekstraklasy nie są tym faktem zdziwieni, gdyż bramkarz Górnika gra już od kilku miesięcy w specjalnej masce, to pamiątka po kontuzji głowy
7'
sędzia napomina Grzelczaka (LECHIA) i Madeja (GÓRNIK), która mieli do siebie wiele do powiedzenia, jeszcze bez kartek
8'
Leković (LECHIA) włączył się do ataku, został sfaulowany
9'
dośrodkowanie z wolnego Makuszewskiego (LECHIA) nie doszło do żadnego z lechistów w polu karnym rywali
9'
celny strzał Makuszewskiego (LECHIA) z dystansu, piłka uderzona po ziemi została złapana przez Steinborsa (GÓRNIK)
10'
Lechia stara się strzelać z każdej nadającej się okazji, takie zasady obowiązywały też m.in. przed rokiem, gdy trenerem biało-zielonych był Probierz
13'
Vranjes (LECHIA) stracił piłkę w polu karnym Górnika, Magiera (GÓRNIK) przejął jego podanie w kierunku Makuszewskiego (LECHIA)
13'
Żółtą kartką został ukarany Grzelczak (LECHIA), który faulował Madeja
13'
Grzelczak (LECHIA) musi poskromić nerwy, bo od początku meczu "iskrzy" między nim a Madejem (GÓRNIK)
14'
Sadzawicki (GÓRNIK) wybił piłkę na róg po próbie strzału Vranjesa (LECHIA), do którego piłkę zagrywał Makuszewski (LECHIA)
15'
po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA) aż trzech piłkarzy Lechii główkowało, ale żaden z nich nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
16'
na razie otwarty mecz z obu stron, żadna z drużyn nie muruje własnej bramki
16'
niecelny strzał z dystansu Sobolewskiego (GÓRNIK), jednak był po drodze rykoszet, róg dla Górnika
16'
Bąk (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Jeża (GÓRNIK)
17'
bardzo dobre dośrodkowanie Łukasika (LECHIA), Colak (LECHIA) głową posłał piłkę na górną siatkę bramki Górnika
18'
Steinbors (GÓRNIK) na róg sparował piłkę po strzale sprzed "16" Vranjesa (LECHIA)
18'
zbyt mocne dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA) z rogu, piłka wyszła poza boisko, nikt jej nie sięgnął
20'
zamieszanie w "16" Górnika, Vranjes (LECHIA) skiksował przy próbie strzału
21'
rośnie przewaga Lechii, gdańszczanie w strefie środkowej najczęściej przejmują piłkę i coraz łatwiej przedostają się pod bramkę Górnika
24'
Lechia gra bardzo wysoko, już 4 piłkarzy przeszkadza Górnikowi w rozegraniu piłki na jego połowie
25'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Madeja (GÓRNIK)
27'
celny, ale bardzo lekki strzał Kosznika (GÓRNIK), Bąk (LECHIA) złapał piłkę
27'
Żółtą kartką został ukarany Danch (GÓRNIK) po faulu na Lekoviciu
28'
gdy piłkarze Górnika pokazywali, że Grzelczak (LECHIA) zagrywał zza linii końcowej, sędzia puścił grę, ale Vranjes (LECHIA) strzelił zbyt słabo, by pokonać Steinborsa (GÓRNIK)
30'
[1:0] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Magiera. Obrońca Górnika uderzył około z 25 metrów. Błąd popełnił Bąk. Bramkarz Lechii przesuwał się w lewo, a piłka skierowana została w drugą stronę, spóźniony Mateusz zdążył jeszcze dotknąć piłkę, ale i tak wpadła ona do siatki
33'
Górnik atakuje, Borysiuk (LECHIA) broni się faulem
33'
strzał Magiery (GÓRNIK) z wolnego, piłkę zablokował Leković (LECHIA)
35'
wyciągnięta noga Valente (LECHIA) zablokowała drogę w kierunku bramki piłce uderzanej przez Gergela (GÓRNIK), róg dla gospodarzy
36'
niecelny strzał głową Sobolewskiego (GÓRNIK) po dośrodkowaniu z rogu Magiery (GÓRNIK)
37'
zablokowany strzał Kosznika (GÓRNIK)
37'
Łuczak (GÓRNIK) pudłuje głową po dośrodkowaniu Kosznika (GÓRNIK), ale jeszcze sędzia sygnalizuje spalonego
38'
jak gol praktycznie z niczego zmienił ten mecz, Lechia, która miała przewagę, od wyniku 0:1 zepchnięta została do obrony
38'
Żółtą kartką został ukarany Sobolewski (GÓRNIK) po faulu na Janickim
39'
pierwsza od kilkunastu minut akcja ofensywna Lechii, Colak (LECHIA) strzelił niecelnie po podaniu Pietrowskiego (LECHIA)
40'
doskonała akcja Makuszewskiego (LECHIA) zakończona dobrym dośrodkowaniem, Vranjes (LECHIA) fatalnie spudłował
42'
składna akcja Górnika zakończona fatalnym dośrodkowaniem Kosznika (GÓRNIK)
44'
Grzelczak (LECHIA) wywalczył róg
44'
nieudane dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA), znów nikt nie doszedł do piłki, krótko z rogu podawał do niego Grzelczak
45'
Grzelczak (LECHIA) rozciągnął grę do Makuszewskiego (LECHIA), ale dośrodkowanie tego drugiego zablokowane
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1 W ZABRZU
Przez pół godziny Lechia nie przypominała drużyny, która jest w kryzysie. Gdańszczanie dobrze grali pressingiem, przejmowali piłki daleko od własnej bramki i konstruowali pomysłowe ataki. Czterokrotnie zatrudniony został Steinbors (GÓRNIK), a trzy inne uderzenia minęły bramkę.
Jednak zamiast udokumentowania przewagi golem Lechii, mieliśmy bramkę dla Górnika. Zawiódł Bąk (LECHIA), który niefortunnie interweniował przy strzale z dystansu Magiery (GÓRNIK).
Niekorzystny wynik sprawił, że biało-zieloni potrzebowali kilkunastu minut, by wrócić na właściwe tory. W końcówce znów była szansa dla Lechii, ale Vranjes (LECHIA) fatalnie przestrzelił.
Na trybunach obecny jest trener Hajto, którego większościowi udziałowcy nadal widzą na stanowisku pierwszego szkoleniowca gdańskiej drużyny. Nie prowadzi Lechii już w Zabrzu tylko dlatego, że jego nominacji sprzeciwił się zarząd. Czy prezes Krawczyk wytrwa z tym stanowiskiem także w najbliższych dniach?
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
46'
podanie Valente (LECHIA) do Bąka, bramkarz atakowany przez Łuczaka (GÓRNIK) wybił piłkę w aut
47'
Bąk (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Madeja (GÓRNIK)
47'
Colak (LECHIA) wywalczył róg
47'
Gergel (GÓRNIK) wybił piłkę na róg do dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA)
48'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Colak. Makuszewski mocno podkręcił piłkę przy dośrodkowaniu z rogu, Chorwat przewracał się już, ale zdołał z trzeciego metra skierować piłkę do siatki
49'
Szweluchin faulował Makuszewskiego (LECHIA)
49'
niecelny strzał z wolnego Makuszewskiego (LECHIA)
51'
ładna akcja Lechii, ale niecelne podanie Colaka (LECHIA) do Grzelczaka (LECHIA)
53'
Magiera (GÓRNIK) naciskany przez Makuszewskiego (LECHIA) wybił piłkę w aut
53'
Colak (LECHIA) poszedł na pojedynek jeden na jeden z Szeweluchinem (GÓRNIK), ale przegrał
54'
Steinbors (GÓRNIK) uratował Górnika, dośrodkował Colak, bramkarz odbił piłkę po strzale głową Vranjesa (LECHIA), a potem obronił także dobitkę Bośniaka, będzie tylko róg
55'
i jeszcze jeden róg dla Lechii, tym razem z drugiej strony boiska, korner wykonał Makuszewski
56'
Steinbors (GÓRNIK) wyjaśnił sytuację, piłka w jego rękach, z rogu zagrywał tym razem Vranjes
57'
Bąk (LECHIA) uratował Lechię, broniąc strzał Łuczaka (GÓRNIK), do którego dośrodkował Madej (GÓRNIK), dobitka Jeża niecelna
59'
niecelny strzał Colaka (LECHIA) z woleja
59'
interesujący mecz w Zabrzu, wiele spięć podbramkowych, częściej przy piłce Lechia, ale akcje Górnika też groźne
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
63'
Steinbors (GÓRNIK) zagrał głową poza "16", nieznacznie uprzedzając Makuszewskiego (LECHIA)
64'
[1:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Colak. Bałkańska akcja gdańszczan. Vranjes dograł z lewego skrzydła, a Colak strzela z narożnika pola bramkowego
64'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jeż, w jego miejsce wchodzi Plizga.
65'
Żółtą kartką został ukarany Kosznik (GÓRNIK) po faulu na Makuszewskim
66'
po strzale Makuszewskiego (LECHIA) bramkarz odbił piłkę przed siebie, Szeweluchin (GÓRNIK) nie pozwolił na dobitkę Colakowi (LECHIA), będzie róg dla Lechii
67'
po dośrodkowaniu Vranjesa (LECHIA) z rogu zablokowany strzał głową Lekovicia (LECHIA), piłka na górnej siatce bramki Górnika, kolejny róg dla Lechii
68'
Gergel (GÓRNIK) wybił piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA) z rogu
69'
Madej (GÓRNIK) wywalczył róg dla Górnika
70'
Pawłowski (GÓRNIK) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Magiery
70'
piłka w bramce Lechii po strzale Gergela (GÓRNIK), ale gola nie ma, bo odgwizdany spalony
70'
telewizyjna kamera wyłapała na trybunach Hajtę, akurat oglądał telefon jakby sprawdzał wiadomości, na jakiej treść sms czeka?
73'
Gergel (GÓRNIK) wywalczył róg
73'
Bąk (LECHIA) wybija jeszcze raz piłkę na róg
73'
trzeci z rzędu róg dla Górnika
73'
dwukrotnie wrzucał Plizga (GÓRNIK), tym razem korner z drugiej strony i do rogu idzie Magiera (GÓRNIK)
74'
czwarty z rzędu róg dla Górnika, znów Magiera (GÓRNIK)
75'
Bąk (LECHIA) broni strzał Dancha (GÓRNIK), ale wcześniej odgwizdany faul Szeweluchina (GÓRNIK) na Janickim (LECHIA), obaj skakali do dośrodkowania z rogu Magiery (GÓRNIK)
75'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vranjes, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
76'
Łuczak (GÓRNIK) faulowany przed polem karnym Lechii przez Borysiuka (LECHIA)
77'
Bąk (LECHIA) piąstkuje po strzale z wolnego Plizgi (GÓRNIK)
78'
Żółtą kartką został ukarany Makuszewski (LECHIA), który protestował przeciwko przyznaniu rogu Górnikowi, gdyż uważał, że w jego pojedynku z Kosznikiem to rywal jako ostatni dotknął piłki
79'
[2:2] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łuczak. Madej wrzucił piłkę w pole bramkowe, a tam napastnik gospodarzy z bliska wpakował piłkę do siatki. Nie zdążył za nim Pietrowski, ale i bramkarz gdańszczan też powinien wychodzić do dośrodkowania
81'
Colak (LECHIA) sfaulował Szeweluchina (GÓRNIK)
82'
Żółtą kartką został ukarany Leković (LECHIA)
82'
nieudane dośrodkowanie z wolnego Magiery (GÓRNIK)
84'
Steinbors (GÓRNIK) odbija do boku piłkę po strzale Wiśniewskiego (LECHIA) sprzed pola karnego
85'
Sobolewski (GÓRNIK) w polu karnym Lechii fauluje Pietrowskiego (LECHIA)
86'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gergel, w jego miejsce wchodzi Kurzawa.
87'
niecelny strzał Colaka (LECHIA)
88'
róg dla Lechii
88'
Szeweluchin (GÓRNIK) wybija piłkę po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA)
89'
Borysiuk (LECHIA) przerwał kontrę Kosznika (GÓRNIK)
89'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Dźwigała.
90'
niedokładne dośrodkowanie Pawłowskiego (LECHIA) kończy kontrę Lechii
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Bąk (LECHIA) niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Kosznika (GÓRNIK), ale łapie piłkę przy strzale Madeja (GÓRNIK)
90+2
Wiśniewski (LECHIA) sfaulował Sadzwickiego, chyba ostatni wolny w tym spotkaniu
90+2
wybita piłka przez Lechię po dośrodkowaniu z wolnego Magiery (GÓRNIK)

Wyniki 10 kolejki

• Górnik Zabrze - LECHIA GDAŃSK 2:2 (1:0)
  • Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów 1:1 (1:1)
  • GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2 (0:2)
  • Cracovia - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (3:0)

Opinie (237) ponad 10 zablokowanych

• Dobra gra Lechijko (17)

Mimo dobrej gry nie da się wygrać meczu z takim bramkarzem i prawym obrońcą. Bak i Pietrowski OUT i to nie do rezerw. Fanom Bąka bardzo dziekuje za zremisowany mecz.

• 121 61

• (1)

Bąk - ile dostajesz za bramkę? Dzisiaj dwie twoje.