Comarch Cracovia - Lotos PKH Gdańsk 6:2. Koniec zwycięskiej passy

Mikołaj Pachniewski
8 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Comarch Cracovią 2:6 i ich przewaga w tabeli nad krakowianami stopniała do czterech "oczek". Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Comarch Cracovią 2:6 i ich przewaga w tabeli nad krakowianami stopniała do czterech "oczek".

Lotos PKH Gdańsk przegrał na wyjeździe z Comarch Cracovią 2:6 (0:2, 0:3, 2:1) w meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gdańszczanie wystąpili w Krakowie bez sześciu podstawowych zawodników. Dla podopiecznych Marka Ziętary była to pierwsza przegrana po czterech wygranych z rzędu. Spotkanie było bardzo chaotyczne, a sędziowie nałożyli na oba zespoły aż 50 minut kar.

6:2 - Jakub Stasiewicz as. Petr Polodna 4 na 3 55:45

Cracovia: Kopriva; Jachym, Stebih - Mikula, Jezek, Tvrdon; Kruczek, Bychawski - Bepierszcz, Vachovec, Kapica; Rompkowski, Gula - Drzewiecki, Domogała, Leivo; Musioł, Dąbkowski - Gajor, Bryniczka, Kamiński

LOTOS: Studziński; Bilcik, Szurowski - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Stasiewicz, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Jełakow, Pesta, Marzec oraz Mocarski, Wołoszyk

Podopieczni Marka Ziętary pojechali do Krakowa mając cztery wygrane z rzędu, ale i w mocno okrojonym składzie. Do kontuzjowanych od dłuższego czasu: Ladislava HavlikaPavla Popowa dołączył Mateusz Danieluk, który w starciu z GKS Tychy nadwyrężył bark. Z anginą walczy wciąż Tomas Fucik, a obowiązki reprezentacyjne uniemożliwiły występ Michałowi Narogowi oraz Igorowi Smalowi. Wyleczyć zdołali się za to i Władisław Jełakow Petr Polodna

Początek niedzielnego spotkania, mówiąc krótko, nie porywał. Pierwsza dogodna okazja nadarzyła się gdańszczanom, gdy na ławce kar przebywał kapitan Cracovii - Maciej Kruczek. Oskar Lehmann strzałem z bliska ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Miroslava Koprivę.

Wraz z upływem minut do głosu dochodzili krakowianie. Ich napór na bramkę strzeżoną przez Mateusza Studzińskiego dał efekt w 13. minucie, kiedy to Mateusz Bepierszcz był najsprytniejszy i dobił krążek do odsłoniętej siatki. Goście próbowali odpowiadać szybkimi wypadami. Po jednym z nich groźnie strzelił Jełakow, ale Kopriva był na posterunku.

Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy 3:2 po karnych. Relacja, oceny

Jeszcze przed przerwą goście przegrywali różnicą dwóch bramek. Koronkową akcję krakowian wykończył Damian Kapica. Tuż po niej karę zarobił Lehmann, a przewagę błyskawicznie wykorzystały "Pasy", kiedy to Studzińskiego pokonał Ales Jezek. Minęło zaledwie 29 sekund i było już 4:0. Bramkarza Lotosu zaskoczył zupełnie niepilnowany Michal Vachovec.

Gdańscy hokeiści wyraźnie odczuwali trudy rozgrywania kolejnego meczu na trzy formacje. Dość powiedzieć, że w pierwszej tercji oddali zaledwie cztery celne strzały przy 17 próbach Cracovii.
Biało-niebiescy momentami nie byli w stanie przejechać z krążkiem połowy lodowiska. Wicemistrzowie Polski nie zamierzali odpuszczać i wkrótce dołożyli piąte trafienie autorstwa Maciej Kruczka.

Następnie na lodzie doszło do regularnej bijatyki, która była efektem ostrego ataku ciałem Damiana Kapicy na Jana Stebera. Sędziowie długo debatowali nad wymiarem kar. Ostatecznie nałożyli aż 30 minut wykluczeń, a najwięcej, bo aż 14 otrzymał Bilcik.

Zagłębie Sosnowiec - Lotos PKH Gdańsk 1:4. Relacja, oceny

Przyjezdni mimo gry w podwójnej przewadze, nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Koprivy. Najbliżej tego był Aleksander Gołowin, ale Rosjanin chybił będąc metr przed bramką. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i na 14 minut przed końcem, po raz szósty krążek z siatki musiał wyciągnąć Studziński.

Podopiecznym trenera Ziętary udało się strzelić honorową bramkę. Filip Pesta wykorzystał grę w przewadze i pozbawił Koprivę czystego konta. W końcówce posypały się kary i wynik na 6:2 zdołał jeszcze poprawić Jakub Stasiewicz.

Warto zaznaczyć, że w całym spotkaniu sędziowie nałożyli aż 50 minut kar, z czego 22 biało-niebieskich. Najwięcej, bo aż 14 "zarobił" Vlastimil Bilcik.

11 Naprzód Janów 28 1 0 0 27 32:198 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-12-09

Wyniki 30 kolejki

• Comarch Cracovia - LOTOS PKH GDAŃSK 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
  • GKS Katowice - Energa Toruń 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
  • GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
  • Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:1, 0:3, 0:5)
  • Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

• Gdańska lotos Stocznia kochamy Cię!!!

Odpoczywajcie chłopaki, zbierajcie siły! Trzeba rozdać 'prezenty' przed świętami, jesteśmy z Wami

• 18 0

• (3)

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce. W piątek wszyscy na Olivię!

• 40 0

• Bilcik (2)

Vlastimil trochę oklepał vachovca

• 16 0

• (1)

Ktos w końcu Kapice powinien oklepać ... a mecz slaby w naszym wykonaniu. Widać zmęczenie i braki kadrowe. Wierze, że będzie lepiej. Brawa za walkę do końca i bramki Pesty i Stasiewicza.

• 13 0

• Widziałem jak Szymon podjechał do boksu kar i coś mu powiedział,to Kapica aż się zerwał z miejsca ale sędziowie odciagneli Szymona.Brawo dla Bilcika,tak powinni postępować koledzy

• 10 0

• Porażka spodziewana, nasi wykończeni, Cracovia wzmocniona i na fali.

Filipiak sypnął groszem na kolejne wzmocnienia, wróciło też paru kontuzjowanych, więc nic dziwnego że Cracovia idzie w górę.

Po ostatnich ciężkich meczach nie liczyłem tam na punkty.
    Teraz kilka dni na regenerację i treningi, w piątek kolejny ważny mecz.

• 30 1

• (16)

Niestety daleko nie zajedziemy na 3 formacjach, po ciężkim meczu w piątek podejrzewałem że dzisiaj nam to się odbije. Przydałby się jakieś wzmocnienia ale czy mamy dukaty na to. Przy tak przetrzebionym składzie powalczyć o 5 miejsce będzie prawie niemożliwie tym bardziej że wzmocniona Cracovia za naszymi plecami. Widzimy się w piątek, dobrze ze mają 5 dni odpoczynku.

• 30 0

• (15)

Pytanko:) ten Pan co grał w jednej drużynie wcześniej razem z Rozkowem i Krasowskim a pojawił się na elite to przypadek?:)

• 3 6

• Możesz jaśniej

• 8 0

• Czy to ma być jakaś szarada?

• 8 0

• (12)

Wątpię byśmy ściągneli tego ruska, potrzebujemy transferu jak najszybciej a tu potrzebna była by jeszcze wiza sportowa a to zabiera trochę czasu a w tym czasie musiałby pałzować

• 0 2

• (11)

A naprawdę nie można by sięgnąć po jakiś młodych z Janowa czy Sanoka? Pewnie nie byłaby to duża inwestycja, a przy naszych starszych by się ograli, nabrali umiejętności i doświadczenia. 4 piątka potrzebna od zaraz, a trzeba patrzeć w przyszłość, czeski atak nie będzie grał do 50-ki, chociaż nawet pewnie byśmy sobie tego życzyli.

• 4 5

• Tyklo napisz kogo (8)

• 4 0

• (7)

Hm... wiem, że chciałoby się samych świetnych gości, ale: 1) gdyby byli świetni i niedrodzy, to by grali już w Tychach, Katowicach albo Krakowie, 2) jesteśmy w potrzebie i dutków też nie ma za dużo, więc trzeba brać co jest. Konkrety? Bracia z Gdańska, co teraz są w Janowie, może jednak chcieliby wrócić nad morze, i coś przy okazji zarobić, bo w Janowie chyba za talerz zupy trzeba grać (obym się mylił, bo życzę graczom jak najlepiej).

• 3 10

• (6)

Nam jest potrzebne wzmocnienie a Rybaki hmmm.... to chyba nie do końca o to chodzi na teraz.

• 9 0

• (5)

W ich talent to wierzą już chyba tylko rodzice

• 9 0

• (4)

No dobra, skoro to nie jest wzmocnienie, a w talent wierzą tylko rodzice (rodzice to podstawa), to niech nasi dalej jeżdżą na 3 piątki i się zaharowują do upadłego. Walka o 8 miejsce z Toruniem przed nami!

• 0 5

• (3)

Spokojnie, jestem pewny, że klub przewidział taką sytuację i wzmocnienia są tylko kwestią czasu. I pieniędzy, dlatego dobrze by było, gdyby na mecze przychodziło jak najwięcej ludzi.

• 2 0

• (2)

Według hokejnetu wczoraj w Krakowie 700 osób... nakrywamy ich czapką, skoro w piątek było nas 1600. Także frekwencja nie jest chyba zła.

• 3 1

• Zawsze może być lepiej. :)

• 4 0

• 700 w Krakowie to prawie rekord sezonu.
                Tam poza play off i paroma meczami to zwykle 300-400 osób jest.

• 2 0

• Tylko (1)

• 1 2

• Tylko co?

• 2 0

• Cracovia Kraków największą hańba polaków (3)