Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 5:0. W niedzielę w "Olivii" lider PLH

25 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Stoczniowiec Gdańsk przegrał po raz piąty w tym sezonie, ale pierwszy raz nie zdobył nawet bramki. Stoczniowiec Gdańsk przegrał po raz piąty w tym sezonie, ale pierwszy raz nie zdobył nawet bramki.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z Comarch Cracovią 0:5 (0:0, 0:3, 0:2) w 5. kolejce Polskiej Hokej Lidze. W niedzielę poprzeczka pójdzie jeszcze wyżej. W Hali "Olivia" o godzinie 17 stawi się lider - Energa Toruń, która w przedsezonowych sparingach ogrywała ekipę Krzysztofa Lehmanna 12:1 i 6:0. Bilety w ceni 20 i 10 zł do nabycia wyłącznie przez internet.

1:0 Tiala Taavi as. Sebastian Brynkus 24:31
2:0 Richard Nejezchleb as. Tomas Franek - Martin Dudas 24:43
3:0 Martin Dudas as. Ales Jezek 32:26
4:0 Dawid Musioł as. Tiala Taavi - Erik Nemec (5 na 4) 44:14
5:0 Tomas Franek as. Ales Jezek - Richard Nejezchleb 45:34

CRACOVIA: Kowalówka; Gula, Saur - Dudas, Gutwald - Musioł, Szurowski oraz Gosztyła; Tiala, Nemec, Brynkus - Franek, Jezek, Nejezchleb - Bezwiński, Kamiński, Csamango oraz Dziurdzia, Augustyniak

STOCZNIOWIEC: Kieler; Rompkowski, Liśkiewicz - Lehmann, Żurawski - Leśniak, Wala - Kruk, Niedźwiecki; Vitek, Mocarski, Zając - Stasiewicz, Pesta, Bondarenko - Maciej Rybak, Strużyk, Łabinowicz oraz Sadowski, Drąg

Gdańscy hokeiści do Krakowa pojechali bez kontuzjowanych Michała RybakaDawida Maciejewskiego. Do pierwszej piątki przesunięty został Michał Zając a do drugiej Jakub Stasiewicz. Ponadto trener Krzysztof Lehmann po raz pierwszy zgłosił do meczowej kadry Białorusina Ilję Kruka.

W pierwszej tercji Stoczniowiec zagrał ambitnie i kilkukrotnie zagroził rywalom. Niestety ani Zając, Josef VitekKrystian Mocarski nie byli w stanie zaskoczyć Roberta Kowalówki. Na szczęście swoje w bramce robił Michał Kieler i po 20 minutach był wynik 0:0 przy prowadzeniu gospodarzy 12:11 w statystyce celnych strzałów.

Krystian Mocarski: Chcę rozwinąć skrzydła

Początek drugiej partii to zdecydowane ataki "Pasów". Krakowianie poszli jak po swoje i w ciągu zaledwie 12 sekund zdobyli dwie bramki. Wynik spotkania z najbliższej odległości otworzył Tiala Taavi a błyskawicznie prowadzenie podwyższył Richard Nejezchleb, który uderzał z bulika.

Gdańszczanom nie pomogły kolejne 2 minuty gry w przewadze po karze Martina Dudasa. Czech wrócił na lód, a kilka minut później pokonał Kielera i było już 3:0 dla drużyny Rudolfa Rohacka. Chwilę wcześniej na słupek skierował krążek Stephan Csamango.

Czwarte trafienie Cracovia zdobyła w przewadze, gdy w trzeciej tercji na ławce kar usiadł Oskar Lehmann. Po bramce Dawida Musioła "Pasy" znów poszły za ciosem. 80 sekund później w zamieszaniu pod bramką zaskoczył Kielera Tomas Franek.

Dudas za niesportowe zachowanie otrzymał jeszcze karę 10 minut, a ich suma w zespole Cracovii przez cały mecz wyniosła 26 min przy zaledwie 8 min gdańszczan. Mimo tego, Stoczniowiec nie zdołał zdobyć choćby honorowej bramki. To pierwsze w tym sezonie spotkanie, które hokeiści Krzysztofa Lehmanna zakończyli bez trafienia.

10 Stoczniowiec Gdańsk 5 0 0 0 5 6:23 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-09-25

Wyniki 5 kolejki

• Comarch Cracovia - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
  • Tauron Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
  • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
  • GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, d. 1:0)

W niedzielę o godz. 17 gdańszczanie zagrają u siebie. Do hali Olivia przyjedzie niepokonany lider rozgrywek, Energa Toruń. Z tym rywalem Stoczniowiec mierzył się dwukrotnie w przedsezonowych sparingach. U siebie torunianie wygrali 6:0, zaś w Gdańsku rozgromili Stoczniowca 12:1.

Bilety na niedzielny mecz można nabyć wyłącznie przez internet. Na trybuny wejdzie nie więcej niż 299 osób.

Opinie (186) ponad 20 zablokowanych

• Hahahaha jak się czujecie "prawdziwi kibice" Stoczniowca? Plan prezesa wykonany na piątkę! (2)

• 70 13

• Na tym portalu cenzura jest gorsza (1)

Niż w PRL

• 21 0

• Racja wszystkie wpisy blokuja a krytyki nie toleruja PRL

• 16 0

• Hej Hej Cracovia (2)

Brawo pasy brawo Cracovia i co amatorzy z Gdańska? Odwróć tabelę Kostnica zawsze na czele

• 40 16

• cel na ten sezon. (1)

No to będzie zacięta walka z Sanokiem i Sosnowcem o 8 miejsce. Już nie mogę się doczekać tych spotkań.Pierwszy mecz z Sanokiem (02.10) jeszcze wytrzymają ale potem do Zagłębia (04.10) to już tylko rękawy....

• 1 3

• Jakie 8 miejsce?

Jaka walka?
        Obudź się.
        W tym składzie nie mają szans na nic.
        A gruby nie ma kasy na piątkę dobrych graczy + bramkarza. To byłoby minimum żeby o coś zawalczyli.

• 3 0

• Prawie wbili gola. Na rozgrzewce wbił!

• 40 6

• cierpliwości (13)

zobaczymy za 2-3 miesiace, szacunek za walke i momenty w pierwszej tercji

• 20 46

• (1)

W takim układzie powinni grać tylko jedną pierwszą tercję.

• 24 0

• W takim układzie nie powinni wcale istnieć.

• 20 1

• Za trzy lata zobaczymy profesjonalną drużynę! Haha
      Już za trzy lata, już za trzy lata "Stocznia" będzie Mistrzem Świata!

• 23 0

• Jakie momenty?

Jak grając w przewadze zapomnieli zabrać krążek zza własnej bramki i przejął go krakus?

• 27 0

• (7)

Z a 2-3 miesiące to większość będzie nieźle poturbowana. Dopiero początek sezonu a już braki w ekipie.

• 25 0

• A moze symuluja kontuzje bo wstyd im wychodzic na mecz (6)