Widzew Łódź - Arka Gdynia 72:84. Serpentynami w koszykarki. Mecz przerwany

dak.
1 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Koszykarki Arki Gdynia mecz w Łodzi rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero w ostatniej kwarcie, gdyż wcześniej musiały zmagać się nie tylko z rywalkami. Koszykarki Arki Gdynia mecz w Łodzi rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero w ostatniej kwarcie, gdyż wcześniej musiały zmagać się nie tylko z rywalkami.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe CosinusMED Widzew Łódź 84:72 (20:18, 14:20, 19:24, 31:10) w 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W drugiej partii sędziowie musieli przerwać spotkanie na blisko 10 minut, po tym jak miejscowi kibice zaczęli rzucać serpentynami w stronę przyjezdnych koszykarek. W ostatnią kwartę podopieczne Gundarsa Vetry wchodziły z 10-punktową stratą, ale urządziły rywalkom "demolkę" i nadal są niepokonaną drużyną w tym sezonie na krajowych parkietach.

AZS Uniwersytet Gdański - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:83. Relacja, wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

CCC Polkowice - DGT Politechnika Gdańska 100:64. Relacja, wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

WIDZEW: Emery 14 (8 zb.), Gala 10 (2x3), Vucković 9 (1x3), Gertchen 5, Drop 4 oraz Davis 17, Jasnowska 10 (3x3)

ARKA: Balintova 24 (5x3, 7 as.), Kastanek 16 (5x3), Greinacher 14 (10 zb.), Papowa 12, Allen 10 (1x3, 8 zb.) oraz Misiek 5 (1x3), Rembiszewska 3 (1x3), Niemojewska 0, Podgórna 0

Barbora Balintova: Wszystko dla klubu i drugiego domu. Głosowanie na Ligowca Roku 2019 trwa do 2 lutego

Koszykarki Arki Gdynia ostatni test przed przerwą reprezentacyjną rozgrywały w Łodzi. Spotkanie z Widzewem rozpoczęły jednak od niecelnych rzutów Maryi Papowej, która wróciła po kontuzji, a także Rebeccki Allen oraz Sonji Greinacher. Miejscowe dzięki temu objęły prowadzenie 9:0 po niespełna 3 minutach gry. Po słabym początku, żółto-niebieskie wróciły do gry, do której nas przyzwyczaiły i zaliczyły serię 11:0 (15:12). Trafienia dołożyły Barbora BalintovaAmalia Rembiszewska, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:18.

Żółto-niebieskie przysnęły również w drugiej partii, bo na ich pierwsze punkty czekaliśmy tym razem prawie 4 minuty. Rywalki w tym czasie zdążyły objąć prowadzenie 25:20. Łodzianki poczuły szansę i brnęły ku wygranej, a rzuty wolne nowo pozyskanej Jazmine Davis sprawiły, że Widzew wysunął się na 12-punktową przewagę. Podopieczne Gundarsa Vetry ocknęły się w porę i jeszcze przed przerwą zaczęły odrabiać straty, ale po 20 minutach i tak przegrywały 34:38.

W międzyczasie sędziowie musieli przerwać spotkanie na blisko 10 minut, po tym jak miejscowi kibice zaczęli rzucać serpentynami w stronę gdyńskich koszykarek. Z tego powodu, działacze Arki zapowiedzieli wystosowanie specjalnego pisma do Komisji Ligi.

Arka Gdynia - Sopron Basket 67:77. Relacja live, galeria foto, wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

"Fala" serpentyn podczas meczu koszykarek CosinusMED Widzew Łódź - Arka Gdynia. "Fala" serpentyn podczas meczu koszykarek CosinusMED Widzew Łódź - Arka Gdynia.
Gdynianki potrzebowały nieco ponad minutę na wyrównanie stanu spotkania (41:41). W kolejnych akcjach ponownie brakowało im jednak skuteczności, za to łodziankom - wręcz przeciwnie, bo po "trójce" Katariny Vucković prowadziły 50:43. Choć indywidualne popisy Pauliny Misiek zbliżyły Arkę na 2 punkty, tak po chwili znów mieliśmy stratę 8 "oczek". Starty, złe podania oraz przekroczony czas 24 sekund sprawiły, że żółto-niebieskie przegrywały 62:53 po trzeciej kwarcie.

Taki obrót sytuacji sprawił, że mało kto spodziewał się demolki w ostatniej kwarcie. Oba zespoły zaczęły spokojnie, ale z każdą minutą przyjezdne rosły w siłę. 4 minuty i 3 sekundy wystarczyły drużynie z Gdyni, by objąć prowadzenie (65:64). Wśród łodzianek punktowała już tylko Davis, za to rywalki dokonywały dzieła zwycięstwa. Po ostatniej syrenie ich 16. zwycięstwo w lidze okazało się faktem.

Wyniki 16 kolejki

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:83 (30:26, 16:15, 19:23, 14:19)
  • CosinusMED Widzew Łódź - ARKA GDYNIA 72:84 (18:20, 20:14, 24:19, 10:31)
  • CCC Polkowice - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 100:64 (25:13, 19:16, 30:13, 26:22)
  • Wisła Kraków - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:77 (16:26, 16:17, 17:20, 16:14)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 94:56 (31:10, 21:20, 13:10, 29:16)
  • Energa Toruń - Ślęza Wrocław 64:81 (15:22, 23:15, 11:19, 15:25)
  • zaległe z 13. kolejki:
  • ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:62 (26:10, 18:22, 13:13, 13:17)
dak.

Opinie (53) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Kamila (1)

Kamila dalej trzyma najbardziej wyrównaną formę.0pkt znowu.Bravo

• 14 19

• Musiała ci coś zrobić... albo nie zrobić.

• 10 1

• Barbora taka rozentuzjazmowana bo Davit wrócił z Turcji i czeka już w Gdyni. (1)

24 pkt , 7 zbiórek o 7 asyst.Kapitalny występ.

• 28 1

• Poważnie oni coś teges razem?

• 1 1

• pani Misiek (3)

W statystykach +/- Misiek, wynik - 17. Ta pani wogóle się nie nadaje do grania na tym poziomie. Dobrze że trener Vetra w porę się zorientował i nie dał jej za wiele minut. Super zagrała Balintova, Kastanek i Greinacher. Brawo

• 22 4

• Witomino pierd

Weź się zastanów nad sobą serio. Ta Pani nie grała rok w basket więc wręcz odwrotnie, trzeba jej dać w końcu grać a nie trzymać jak maskotkę. Jak widać może biegać więcej niż 3 minuty a i o punkty nie ma się co martwić. Idą playoffs potrzebny cały zespół a nie 7 zawodniczek.

• 12 3

• Do Pana Znawcy

Jak widać Pan tylko widzi to co chce widzieć, same minusy zero plusów. Co tam że skuteczność na poziomie 100%, a w obronie też dawała radę to i tak jest ważne że jest to - 17. Przypominam jeszcze że to jest zawodniczka, która leczyła przez rok kolano, które już wcześniej miała operowane, a myślę że te 2 czy 3 minuty podczas meczu nie sprawią tego że wróci to takiej dyspozycji jaką miała przed kontuzją.

• 2 0

• Ty zapewne w pracy jesteś najlepszy,

ciekawe jakbyś się czuł jakby ktoś z pracy pisał publicznie o tobie jaki jesteś cienki.
      I zapewne wiele osiągnąłeś w sporcie. Ale tak konkretnie to co?

• 2 0

• (1)

Czy ktoś orientuje się, dlaczego Angeliki Slamovej nie było dziś w ogóle w składzie?

• 9 0

• coś z powieką miała wczesniej, może przez to

• 3 2

• Opinia wyróżniona

Skandaliczne zachowanie kiboli Widzewa!!! (1)

Trener Vetra i Beci Allen trafieni twardymi przedmiotami w głowę po rzuceniu na parkiet w 2 kw serpentyn na parkiet. Mecz mógłby być przerwany i walkower.

• 62 11

• Brawo

• 0 1

• A co robi przez kwarty ,allen juz jest chyba zmeczona sezonem

• 2 11

• Komentatorzy z Łodzi tv. (2)

-Balintowa to przeciętna zawodniczka. Tylko Oni nie wiedzą, że Baśka potrafi zawsze sama w końcówce przechylić losy meczu na korzyść swojej drużyny. Oni poprostu lekcji nie odrobili. Barbora to Mesii w spódnicy. BRAWO!