Cracovia - Lechia Gdańsk 1:0. Przegrana po golu w 91. minucie

2 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Lechii Gdańsk nie udało się utrzymać remisu w wyjazdowym meczu z Cracovią. Lechii Gdańsk nie udało się utrzymać remisu w wyjazdowym meczu z Cracovią.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:1 (0:0) w 14. kolejce ekstraklasy. Pelle van Amersfoort pokonał Dusana Kuciaka w 91. minucie gry. To czwarty mecz ligowy z rzędu biało-zielonych bez wygranej i kolejny, w którym punkty uciekają im w końcówce spotkania. Drużyna z Krakowa w tym momencie objęła prowadzenie w tabeli, a ekipa Piotra Stokowca obsunęła się na 7. miejsce, ale przed nami jeszcze spotkania drużyn, które mogą zmienić tę kolejność.

40 Pesković - 2 Rapa, 85 Jablonsky, 39 Helik, 3 Siplak - 5 Gol - 4 Hanca, 6 Lusiusz, 10 van Amersfoort, 21 Lopes - 26 Piszczek
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Wójcik, Golis
12 Kuciak - 19 Fila, 6 Kubicki, 25 Nalepa, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 21 Peszko, 7 Gajos, 27 Wolski, 17 Haraslin - 90 Sobiech
  • 67' 26 Piszczek Zmiany 77 Strózik
  • 82' 6 Lusiusz Zmiany 8 Dimun
  • 62' 21 Peszko Zmiany 28 Paixao
  • 76' 27 Wolski Zmiany 9 Lipski
  • 86' 17 Haraslin Zmiany 23 Maloca
  • 90+1 van Amersfoort
  • 90+3 Pesković
  • 84' Fila
  • 86' Mladenović

trener Stokowiec zapewnia, że Lechia gra tym lepiej, im przed trudniejszym wyzwaniem staje

Cracovia - Lechia Gdańsk - zapowiedź

w poprzednim sezonie właśnie po 13 kolejce Lechia objęła prowadzenie. Teraz traci do lidera 4 punkty

Lechia Gdańsk liderem ekstraklasy po 13. kolejce sezonu 2018/19

punktów mogłoby być tyle co przed rokiem, ale w dwóch ostatnich meczach Lechia nie utrzymała korzystnych wyników i zamiast wygranych były remisy

Piotr Stokowiec o problemie, który dotyka Lechię Gdańsk w końcówkach meczów ligowych

niezależnie jak potoczą się mecze do końca roku, szkoleniowiec Lechii już wie, że drużyna zimą wymaga "świeżej krwi"

Piotr Stokowiec przyznaje, że Lechia Gdańsk potrzebuje zimą transferów

w pojedynku z III-ligowcem wynik meczu otworzył Nalepa, ale na skutek urazu musiał opuścić boisko już w przerwie

Michał Nalepa z meczu w Chełmie trafił do szpitala

Nalepa (LECHIA Gdańsk) jest w "11", ale jest też na środku obrony kreowany na jego zastępcę - Kubicki (LECHIA Gdańsk). Pomocnik zastępuje Augustyna
Augustyn nie gra z powodu dolegliwości przeciążeniowych kolana. Jest na ławce rezerwowych
ponadto w porównaniu z meczem z Górnikiem (1:1) z ostatniej kolejce mamy zmianę na środku drugiej linii. Gajos (LECHIA Gdańsk) zmienił Makowskiego
ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 4 Chrzanowski, 9 Lipski, 23 Maloca, 26 Augustyn, 28 Paixao, 30 Żuk, 36 Makowski
jedna pozycja nie obsadzona w protokole Lechii, ale już przed wyjazdem do Krakowa, trener Stokowiec sygnalizował, że nie zabierze pełnej "20"
Cracovia w ostatniej kolejce zmieniła lidera, gdyż pokonała Pogoń 2:0. W porównaniu z tamtym meczem trener Probierz dokonał jednej zmiany w "11". Hanca (Cracovia) zastąpił Vestenicky'ego
ławka rezerwowych Cracovii: 31 Hrosso,8 Dimun, 11 Wdowiak, 25 Rakoczy, 29 Ceracić, 33 Pestka, 77 Strózik, 87 Diego, 99 Vestenicky
piłkarze na prezentacji. Lechia w stalowych strojach. Cracovia biało-czerwone koszulki, białe spodenki
serdeczne przywitanie obu trenerów
kapitanem Lechii dziś Łukasik (LECHIA Gdańsk)
minuta ciszy poprzedza grę. To ku czci wszystkich zmarłych ludzi, którzy za życia byli związani z Cracovią
1'
od środka rozpoczęła Lechia
3'
na razie walka w środku boiska, brak płynnych akcji
4'
już po 2 faule z obu stron
6'
Siplak (Cracovia) dośrodkował w pole karne Lechii. Piłkę zgrywał van Amersfoort (Cracovia), ale nie było tam napastnika gospodarzy
7'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę do boku po strzale sprzed pola karnego van Amersfoorta (Cracovia)
8'
Lechia cofnęła się na własną połowę, Cracovia próbuje wyższego pressingu
9'
dośrodkowanie Peszki (LECHIA Gdańsk) z prawego skrzydła, ale piłka prosto w ręce Peskovicia (Cracovia). Wcześniej Sławek założył "siatkę" van Amersfoortowi (Cracovia)
11'
Helik (Cracovia) fauluje Kuciaka (LECHIA Gdańsk) w pojedynku o powietrzną piłkę
12'
rykoszet po strzale Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
13'
bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
13'
jeszcze Mladenović (LECHIA Gdańsk) na spalonym, gdy Lechia próbowała kontynuować akcję
14'
masażyści Lechii na boisku, bo Łukasik (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w starciu z Golem
15'
rzut wolny będzie jednak dla Cracovii
15'
Helik (Cracovia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Siplaka (Cracovia)
16'
już 6. faul Lechii
17'
Jablonsky (Cracovia) odepchnął w polu karnym Lechii Gajosa (LECHIA Gdańsk) przy próbie dojścia do dośrodkowania. Rzut wolny dla Lechii
18'
piłkarze Lechii faulują, aby uchronić się przed szybkimi atakami rywali. Jednak i stałe fragmenty gry mogą być dla gdańszczan niebezpieczne, gdyż rywale mają przewagę wzrostu
18'
już 8 fauli Lechii
19'
indywidualna akcja Wolskiego (LECHIA Gdańsk). Wbiegł w pole karne i strzelił. Pesković (Cracovia) odbił piłkę. Nie było nikogo na dobitkę
20'
Siplak (Cracovia) dobrze dośrodkował z lewego skrzydła. Jednak Piszczek (Cracovia) za bardzo podszedł pod piłkę i musiał główkować wysoko nad poprzeczką
20'
posiadanie piłki Cracovia - Lechia 54:46
21'
van Amersfoort (Cracovia) faulowany na wysokośći pola karnego Lechii
21'
niecelnie strzelał Jablonsky (Cracovia), który doszedł do uderzenia po zgraniu piłki głową przez van Amersfoorta (Cracovia). Z rzutu wolnego dośrodkował Siplak (Cracovia)
22'
na razie dużo szczęścia ma Lechia przy dośrodkowaniach z wolnych Cracovii. Rywale dochodzą do piłki, ale brakuje im celnego strzału lub dobrego zgrania piłki. Warto, aby gdańszczanie z tych sytuacji wyciągnęli odpowiednie wnioski i nie kusili już losu
23'
9 fauli po stronie Lechii, 5 przewinień Cracovii
23'
Sobiech (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do piłki, którą dośrodkował Haraslin (LECHIA Gdańsk)
24'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Hanki
25'
Cracovia, widząc że panuje w powietrzu, coraz więcej akcji kończy dośrodkowaniami w "16" Lechii
26'
nadal gra z przewagą Cracovii. Lechia czeka na okazję do kontry
26'
nieznacznie niecelny strzał głową Piszczka po dośrodkowaniu Hanki
26'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) po tej sytuacji pobiegł w kierunku Fili (LECHIA Gdańsk), aby przekazać mu najwyraźniej uwagi, jak nie pozwalać na tego typu dośrodkowania
28'
Fila (LECHIA Gdańsk) w powietrznym pojedynku najpierw z Lopesem (Cracovia), a po chwili Siplakiem (Cracovia). Rywal zagrał poza bramkę
29'
Wolski (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Lisiusza około 25 metrów od bramki
30'
nikt nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wolskiego (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Pesković (Cracovia)
30'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) pobiegł w kierunku bramkarza i zmusił go do wybicia w aut
32'
Peszko (LECHIA Gdańsk) próbował złożyć się do strzału, ale sędzia uznał, że faulował Gola i przerwał grę
34'
bardzo dobra akcja Haraslina (LECHIA Gdańsk), "zakręcił" Helikiem (Cracovia) i strzelił. Piłka jednak trafiła tylko w boczną siatkę bramki Cracovii
35'
bardzo niecelny strzał z dystansu Rapy (Cracovia)
35'
na razie częściej strzela Cracovia (7:4), ale w celnych uderzeniach 1:1
37'
7. faul Cracovii, a Lechia przekraczała przepisy 2 razy częściej. Na razie bez kartek
38'
niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Jeszcze podniesiona chorągiewka sędziego bocznego, informująca o spalonym
38'
dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk) w ręce Peskovicia (Cracovia)
39'
i jesteśmy już z drugiej strony boiska, gdzie dośrodkowanie van Amersfoorta (Cracovia) bezpośrednio wychodzi za bramkę
39'
kontra Lechii, ale zbyt mocne podanie Haraslina (LECHIA Gdańsk) do Peszki (LECHIA Gdańsk). Piłkę przejął Pesković (Cracovia), którego jeszcze asekurował Jablonsky (Cracovia)
42'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) bez problemu łapie piłkę po lekki strzale głową van Amersfoorta (Cracovia). Dośrodkowywał Lopes (Cracovia)
43'
przepychanki między Nalepą (LECHIA Gdańsk) a Piszczkiem. Wolny dla Lechii, bo napastnik gospodarzy kolanem trafił w głowę obrońcę gdańskiego
43'
przypomnijmy, że Michał gra w masce, chroniąc złamany nos, a w środę w Chełmie po zderzeniu z rywalem miał kłopoty z widzeniem, był badany w szpitalu
45'
trójkowa kontra Lechii. Dobrze wyprowadzali ją Haraslin (LECHIA Gdańsk) i Sobiech (LECHIA Gdańsk), ale dośrodkowanie nie wyszło Peszce. Od bramki zaczyna Pesković (Cracovia)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia konsekwentnie realizowała plan na to spotkanie. Czekała na rywala na własnej połowie i szukała możliwości skontrowania. Tylko raz dobiła się do celnego strzału, kiedy Peskovicia (Cracovia) sprawdził Wolski (LECHIA Gdańsk).
Natomiast priorytetem Lechii było jednak, aby nie stracić gola. Nie pozwalała na szybkie akcje rywalom, kiedy trzeba to nie wahała się przed przerywaniem takich ataków faulami. Łącznie przekroczyła przepisy aż 15 razy.
Cracovia ma lepsze warunki fizyczne, króluje w powietrzu, a zatem próbowała wielu wrzutek w pole karne Lechii. Nawet jak dochodzili gospodarze do takich piłek, to niecelnie strzelali.
W pierwszej połowie Kuciaka (LECHIA Gdańsk) tylko dwa razy zatrudnił van Amersfoort (Cracovia).
Mecz na pewno jest daleki od rozstrzygnięcia. Jedna akcja bądź kartka może zmienić diametralnie przebieg gry. Na razie, mimo optycznej przewagi Cracovii, żadna z drużyn nie zasłużyła, by prowadzić. Niewiele oba zespoły biegały, gdyż z obu stron przemierzone zostało niewiele ponad 50 km.
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
obie drużyny bez zmian w składzie
46'
w Lechii jedynie zmiana w ustawieniu skrzydłowych. Haraslin (LECHIA Gdańsk) teraz na prawej, a Peszko (LECHIA Gdańsk) na lewej stronie pomocy
49'
spokojne otwarcie tej połowy z obu stron
50'
próby dośrodkowań w pole karne, ale z obu stron niecelne
50'
zablokowane dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
51'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska w polu karnym nie udało się oddać strzału Peszce i Nalepie (LECHIA Gdańsk), a próbujący uderzać sprzed "16" Łukasik (LECHIA Gdańsk) skiksował
52'
niecelnie główkuje Wolski (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA Gdańsk)
53'
odważniejsza gra Lechii. Od razu nie cofa się teraz na własną połowę. Próbuje odzyskać piłkę w środkowej strefie boiska
54'
lekki strzał głową Jablonsky'ego (Cracovia) po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia). Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę
56'
nadal dość wolna gra z obu stron
56'
dobra interwencja Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Nie pozwolił, by Hanca (Cracovia) wbiegł z piłką w pole karne Lechii
57'
Peszko (LECHIA Gdańsk) powstrzymany tuż przed polem karnym, a po chwili faulowany Mladenović (LECHIA Gdańsk)
58'
po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego piłkę przejął Pesković (Cracovia), a Sobiech (LECHIA Gdańsk) i tak był na spalonym
59'
Kapitalna interwencja Łukasika (LECHIA Gdańsk). Gdy Piszczek (Cracovia) zagrał piętą do van Amersfoorta (Cracovia), kapitan Lechii w ostatniej chwili zablokował strzał Holendra
60'
drugi rzut rożny z rzędu dla Cracovii. Po Siplaku (Cracovia) dośrodkowywać będzie Hanca (Cracovia)
60'
rozgrzewa się Paixao
61'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Hanki
61'
Helik (Cracovia) zagrał w pole bramkowe, ale na szczęście dla Lechii nie było tam żadnego z jego kolegów
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Paixao.
62'
jest też zmiana w ustawieniu. Paixao (LECHIA Gdańsk) wszedł na pozycję numer "10", a Wolski (LECHIA Gdańsk) przesunięty na lewe skrzydło
64'
wyrównana gra po przerwie
65'
na spalonym Sobiech (LECHIA Gdańsk)
66'
crossowy przerzut Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Flavio nie sięgnął piłki
67'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piszczek, w jego miejsce wchodzi Strózik.
68'
Fila (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny dla Lechii
69'
69'
po podaniu Paixao, Haraslin (LECHIA Gdańsk) ograł Rapę i był sam na sam z bramkarzem, ale obronił jego strzał Pesković (Cracovia). Być może, gdy skrzydłowy Lechii przewrócił się, byłby rzut karny
69'
jeszcze zablokowany strzał Sobiecha (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
70'
Siplak (Cracovia) zbyt krótko wybił piłkę po dośrodkowaniu z kornera Wolskiego (LECHIA Gdańsk). Łukasik (LECHIA Gdańsk) złożył się do uderzenia z woleja, ale uderzył wysoko nad bramką
71'
od kilku minut przewaga Lechii
72'
Jablonsky (Cracovia) wybił na róg piłkę po dośrodkowaniu Paixao (LECHIA Gdańsk)
73'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) sędzia odgwizdał faul Haraslina (LECHIA Gdańsk) na bramkarzu Cracovii
74'
dobry powrót Haraslina (LECHIA Gdańsk) pod własną bramkę. Zabrał piłkę Rapie (Cracovia)
74'
Cracovia sygnalizował faul Nalepy (LECHIA Gdańsk), ale Michał czysto wybił piłkę w powietrznym pojedynku z van Amersfoortem (Cracovia)
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Lipski.
76'
trener Stokowiec wykorzystał cały potencjał ofensywny, który tego dnia miał na ławce rezerwowych
77'
przewagę optyczną Lechii w drugiej połowie widać już w statystykach posiadania piłki. Obecnie 51:49 dla Cracovii, gdy w przerwie było to 54:46
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia)
79'
Cracovia w drugiej połowie praktycznie nie próbuje atakować krótki podaniami. Gra długie piłki pod pole karne Lechii
81'
słabszy fragment meczu. Obu drużynom jakby brakowało pomysłu, co grać dalej
82'
Cracovia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Lusiusz, w jego miejsce wchodzi Dimun.
83'
trener Probierz wzmocnił środek drugiej linii o defensywnego piłkarza
84'
Żółtą kartką został ukarany Fila (LECHIA Gdańsk) po faulu na Siplaku
84'
Fila (LECHIA Gdańsk) będzie pauzować w następnej kolejce, bo to jego 4. żółta kartka
84'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) minął się z piłką po dośrodkowaniu Hanki, ale bez przykrych konsekwencji dla Lechii
85'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Lopesa (Cracovia). Rzut rożny dla gospodarzy
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Maloca.
86'
zmiana ma na celu podwyższenie składu Lechii. Maloca (LECHIA Gdańsk) ma walczyć o górne piłki. Wszedł też na środek obrony, a Kubicki przeszedł do drugiej linii
86'
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (LECHIA Gdańsk) za dyskusję z sędzią
86'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni piłkę po strzale głową Helika (Cracovia)
88'
teraz stara się atakować Cracovia. Lechia chyba zadowolona z remisu
88'
zablokowany strzał Dimuna (Cracovia)
89'
wszyscy piłkarze Lechii nie dalej niż 30 metrów do własnej bramki
90'
Cracovia miała 36. meczów z rzędu bez wyniku 0:0
90'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na rzut rożny
90'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hanki
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
[1:0] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki van Amersfoort. Strzał głową przy prawym słupku bramki Kuciaka. Dośrodkował Hanca
90+3
Żółtą kartką został ukarany Pesković (Cracovia) za opóźnianie gry
90+4
KONIEC MECZU. CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK 1:0
wielka radość w drużynie Cracovii. "Pasy" zostały nowym liderem ekstraklasy
dla Lechii to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa w ekstraklasie
Druga połowa stała na bardzo przeciętnym poziomie. Lechia była częściej przy piłce, ale brakowało jej sytuacji podbramkowych. Tej jedynej, która mogła dać prowadzenie, nie wykorzystał Haraslin (LECHIA Gdańsk), który przegrał pojedynek sam na sam z Peskoviciem (Cracovia).
Trener Stokowiec wykonał najpierw dwie ofensywne zmiany, czyli wprowadził do gry wszystkich ofensywnych piłkarzy, których tego dnia posiadał.
Jednak w końcówce to Lechia broniła wyniku i znów to jej się nie udało. Cracovia wykonana tego dnia wiele wrzutek w pole karne biało-zielonych i jedno z nich, już w doliczonym czasie gry wykorzystał van Amersfoort (Cracovia), który uderzeniem głową pokonał Kuciaka (LECHIA Gdańsk).

Wyniki 14 kolejki

• ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 (2:0)
  • Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Opinie (432) ponad 50 zablokowanych

• Lechia Gdańsk najlepszym klubem na pomorzu (18)

Dumni po zwycięstwie wierni po porażce.

Widać taktykę Rudego, ostatnie minuty obrona Częstochowy, zamiast atakować do końca

• 94 127

• Chciałeś być pierwszy tłuku (3)

• 11 10

• i byłem kmiocie, a tobie ból 4 liter :))) (2)

• 11 6

• O! arczanie na ostatnim, Korona wygrala! (1)

Jaki piekny weekend

• 10 7

• fajnie że lechia w d....

• 9 4

• (4)

Trener sciaga wszystkich ofensywnych zawodników,dostaje bramke na 1-0 i kto ma to odrobic. Maloca czy Lipski?