Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0. Spadek na 3. miejsce w ekstraklasie

5 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Zmęczona po zdobyciu Pucharu Polski Lechia Gdańsk wywróciła się w meczu z Cracovią. Nie oddała żadnego strzału, a wynik otworzył karny podyktowany po faulu na Michale Heliku (nr 39). Na zdjęciu Flavio Paixao próbuje uderzyć przewrotką.  Zmęczona po zdobyciu Pucharu Polski Lechia Gdańsk wywróciła się w meczu z Cracovią. Nie oddała żadnego strzału, a wynik otworzył karny podyktowany po faulu na Michale Heliku (nr 39). Na zdjęciu Flavio Paixao próbuje uderzyć przewrotką.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:2 (0:0). Wynik otworzył rzut karnym, którego sędziemu podpowiedział VAR. Po biało-zielonych było widać, jak wielki wysiłek włożyli w ostatni czwartek, zdobywając Puchar Polski. Podopiecznym Piotra Stokowca nie udało się oddać nawet jednego celnego strzału, a roszady w składzie nie zatuszowały tym razem szczupłości kadry zawodniczej. Tym samym po 34. kolejce jest tylko 3. miejsce w ekstraklasie. Do zakończenie sezonu pozostały jeszcze 3 mecze.

40 Pesković - 2 Rapa, 39 Helik, 20 Datković, 3 Siplak - 5 Gol - 4 Hanca, 14 Dąbrowski, 8 Dimun, 29 Cecarić - 26 Piszczek
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Sapela, Gajda
Widzów: 8224
1 Alomerović - 3 Nunes, 25 Nalepa, 5 Vitoria, 22 Mladenović - 6 Kubicki - 28 Paixao, 36 Makowski, 9 Lipski, 17 Haraslin - 90 Sobiech
  • 64' 29 Cecarić Zmiany 11 Wdowiak
  • 85' 4 Hanca Zmiany 77 Strózik
  • 89' 26 Piszczek Zmiany 87 Diego
  • 59' 17 Haraslin Zmiany 35 Łukasik
  • 77' 5 Vitoria Zmiany 19 Fila
  • 77' 22 Mladenović Zmiany 29 Żukowski
  • 74' Hanca karny
  • 82' Dimun
  • 41' Rapa
  • 66' Datković
  • 7' Vitoria

Lechia Gdańsk rusza z transferami. Michalak sprzedany. Będą powroty. Poznaj szczegóły

Legia w sobotę przegrała z Piastem 0:1. Zatem w przypadku zwycięstwa Lechii na Cracovią, biało-zieloni zrównają się punktami z Legią. Co wówczas zdecyduje o 1. miejscu?
regulamin ekstraklasy jest bardzo precyzyjny. Dają aż 11 elementów, które wówczas decydują
pierwszy element to liczba puntów po sezonie zasadniczym. Oznacza to, że Lechia i Legia zawsze będą wyżej od Piasta, gdy skończą rozgrywki z identyczną liczbą punktów. Natomiast w przypadku rozstrzygana kolejności Lechii i Legii trzeba odwołać się do kolejnych kryteriów
następnie bierze się pod uwagę bezpośrednie mecze między drużynami, ale uwzględniając tylko te z sezonu zasadniczego. W przypadku Lechii i Legii jest remis, bo oba przyniosły wyniki 0:0
kryterium, które może rozstrzygnąć jest: korzystniejsza różnica bramek we wszystkich meczach z całego cyklu Rozgrywek Ekstraklasy, a przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach z całego cyklu Rozgrywek Ekstraklasy,
obecnie bramki Legii to 52:34, a Lechii 50:33. Dlatego gdańszczanie będą liderami, jeśli wygrają z Cracovią różnicą co najmniej 2 goli bądź 1, ale przy wynikach: 3:2, 4:3, 5:4, 6:5 itd.
przy wygranej Lechii 2:1, różnica i liczba bramek z Legią będzie identyczna. Wówczas pod uwagę brane będzie następne kryterium: większa liczba zwycięstw we wszystkich meczach z całego cyklu rozgrywek ekstraklasy. Tutaj lepsza Legia - 20, gdy Lechia dotychczas - 18
to są kryteria, którymi przy równej liczbie punktów z Legią, Lechia może być lepsza. Kolejne bowiem definitywnie przesądzi sprawę dla rywali. Gdyby na koniec różnica bramek, liczba strzelony goli i liczba zwycięstw była identyczna to rozstrzygnie większa liczba zwycięstw na wyjeździe w rundzie zasadniczej. Ten parametr już się nie zmieni. Lepsza Legia - 9 wygranych przy 6 Lechii
Bohater z Narodowego - Artur Sobiech zapewnia, że Lechia pojechała do Krakowa po zwycięstwo

Przeczytaj wywiad z napastnikiem Lechii Gdańsk

z Cracovią Lechia ma rachunki do wyrównania z ostatni mecz sezonu zasadniczego. To wówczas Legia zrównała się punktami z Lechią i stąd teraz może być konieczność tak szczegółowego wertowania regulaminów

Przypomnij sobie, w jakich okolicznościach Lechia Gdańsk przegrała z Cracovią 2:4

Piłkarze Lechii w Krakowie zaprezentują się z nowymi fryzurami

Zobacz drogę Lechii Gdańsk po Puchar Polski oraz dlaczego drużyna jest na łyso

oby po meczu mogli wracać w tak doskonałych nastrojach jak w czwartek z Warszawy

Zobacz i przeczytaj, jak została powitana Lechia w Gdańsku po powrocie z Pucharem Polski oraz co mówili piłkarze

zdobycie Pucharu Polski daje Lechii oczywiście prawo gry na otwarcie następnego sezonu w Superpucharze Polski. Mecz odbędzie się na stadionie tej drużyny, która sięgnie po tytuł mistrzowski

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:0. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

przed meczem piłkarzy Lechii odwiedził Sławomir Peszko. Skrzydłowy jest wypożyczony z gdańskiego klubu do końca sezonu do Wisły Kraków
3 zmiany w Lechii w porównaniu z "11" z finału Pucharu Polski. Do gry wchodzą od początku: Sobiech (LECHIA Gdańsk), Lipski (LECHIA Gdańsk) i Vitoria (LECHIA Gdańsk). Na ławkę przesunięty Łukasik, a Augustyn i Michalak w ogóle nie przyjechali do Krakowa
ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak, 8 Mak, 19 Fila, 29 Żukowski, 35 Łukasik, 55 Dymerski, 80 Sopoćko
Michalak po sezonie ma przejść z Lechii do rosyjskiego klubu Achmat Grozny
poznaliśmy pierwszego spadkowicza z ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec opuści ekstraklasę. Po porażce u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:4 e trzech ostatnich kolejkach nie ma już nawet matematycznych szans, aby przebić się na 14. miejsce, ostatnie, które gwarantuje pozostanie w elicie
Cracovia nie może wystawić najsilniejszego składu. Za kartki pauzują piłkarze, który stanową największe atuty ofensywne gospodarzy: Cabrera i Hernandez
w porównaniu z "11", która w ostatniej kolejce rozpoczynała przegrany mecz z Piastem w Gliwice 1:3, trener Probierz dokonał tylko tych wymuszonych zmian. Za pauzujących wprowadza do gry: Dąbrowskiego (Cracovia) i Piszczka
ławka rezerwowych Cracovii: 13 Stępniowski, 6 Lusiusz, 11 Wdowiak, 21 Serafin, 34 Dytiatiew, 77 Strózik, 87 Diego
w Krakowie pada deszcz
piłkarze na prezentacji. Lechia, tak jak w Pucharze Polski, szare stroje. Cracovia koszulki w biało-czerwone pasy oraz białe spodenki
w wyniku losowania kapitanów: Paixao (LECHIA Gdańsk) i Gola drużyny zmieniają się stronami boiska
"Stadiony bez barier" - pod takim banerem pozują piłkarze obu drużyn, gdyż to hasło przewodnie dwóch najbliższych kolejek
podczas powitania trenerów Michał Probierz wręczył Piotrowi Stokowcowi butelkę zacnego trunku. To najwyraźniej dowód uznania po zdobyciu Pucharu Polski przez biało-zielonych
1'
od środka rozpoczęła Cracovia
1'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) przedarł się w pole karne, ale przegrał drybling z Helikiem (Cracovia)
3'
na razie częściej piłka pod nogami piłkarzy Lechii
4'
pierwszy atak Cracovii, ale bez zagrożenia dla Lechii
6'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) wykorzystał zbyt krótkie podanie między środkowymi obrońcami Cracovii. Uderzył z pierwszej piłki sprzed pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką
7'
Żółtą kartką został ukarany Vitoria (LECHIA Gdańsk) po faulu na Piszczku
7'
wolny dla Cracovii niespełna 25 metrów od bramki
8'
dośrodkowanie z wolnego Siplaka (Cracovia). Piłka wybita na róg
9'
po dośrodkowaniu z rogu Siplaka (Cracovia) do główki doszedł Datković (Cracovia), ale uderzył niecelnie
10'
dośrodkowania z obu stron Lechii. Nikt jednak nie doszedł do wrzutek Sobiecha (LECHIA Gdańsk) z prawej i Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z lewej strony boiska
12'
optyczna przewaga Lechii. Cracovia czeka na przechwyt na własnej połowie
13'
zdenerwowany Sobiech (LECHIA Gdańsk) pokazuje sędziemu, że to nie on wybił piłkę poza boisko w starciu z Dimunem (Cracovia), ale arbiter daj korner gospodarzom
14'
Po dośrodkowaniu z rogu Dąbrowskiego Piszczek uderzył zbyt lekko, aby pokonać Alomerovicia
14'
sędzia upomina ustnie Makowskiego (LECHIA Gdańsk), który faulował Hankę
16'
róg dla Lechii
17'
krótko wypiąstkował Pesković (Cracovia) po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Do piłki doszedł Haraslin (LECHIA Gdańsk) i wywalczył kolejny róg
17'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Haraslina (LECHIA Gdańsk)
19'
zablokowany przez Nunesa (LECHIA Gdańsk) strzał z dystansu Siplaka (Cracovia)
20'
niecelne uderzenie Piszczka po dośrodkowaniu Dąbrowskiego (Cracovia)
20'
nieudane dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk)
21'
i jeszcze raz to samo. Paixao (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno wrzucał piłkę
21'
Lechia około 60 procent posiadania piłki
22'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) czujnie na przedpolu. Przejął piłkę zagrywaną wzdłuż bramki przez Rapę (Cracovia)
24'
strzał sprzed pola karnego w boczną siatkę Siplaka (Cracovia)
24'
bardzo aktywny od początku meczu jest lewy obrońca Cracovii. Chętnie włącza się do atakowania
25'
Piszczek (Cracovia) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA Gdańsk)
26'
bez zagrożenia dla miejscowych po dośrodkowaniu z kornera Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
26'
zablokowany strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk)
28'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę nogą po strzale Dimuna (Cracovia), którego prostopadłym podaniem uruchomił Dąbrowski. Najgroźniejsza sytuacja tego meczu jak na razie
29'
bez zagrożeniu dla Lechii po kornerze Cracovii
30'
Vitoria (LECHIA Gdańsk) dobrze asekurował piłkę przed Piszczkiem nim przejął ją Alomerović (LECHIA Gdańsk)
31'
ostre starcie Datkovicia (Cracovia) z Lipski (LECHIA Gdańsk). Bez kartki, wolny dla Lechii
32'
Rapa (Cracovia) wybił piłkę na róg
33'
tym razem Haraslin (LECHIA Gdańsk) krótko rozegrał róg, ale i to nie zaskoczyło rywali
36'
Lechia jeszcze bez celnego strzału. Widać po biało-zielonych zmęczenie finałem Pucharu Polski
37'
Hanca (Cracovia) uderzył z linii pola karnego. Na szczęście dla Lechii niecelnie
38'
Vitoria (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Cecaricia (Cracovia). Korner dla "Pasów"
38'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Dąbrowskiego (Cracovia)
39'
z minuty na minutę coraz odważniejsza gra Cracovii
41'
Piszczek (Cracovia) sfaulował Nalepę (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Lechii
41'
Żółtą kartką został ukarany Rapa (Cracovia) po faulu na Haraslinie
41'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
42'
po wolnym od razu korner dla Lechii
43'
Lipski (LECHIA Gdańsk) krótko z rogu do Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), który dośrodkował. Bez zagrożenia dla Cracovii
43'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) wrócił do gry
44'
Cecarić (Cracovia) zablokował dośrodkowanie Nunesa (LECHIA Gdańsk). KOlejny korner
44'
Piszczek (Cracovia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI
Widać po Lechii trudy czwartkowego boju w finale Pucharu Polski. Zwycięzcom z Narodowego brakuje na razie szybkości i dokładności. Krzywdy rywalom nie robią też stałe fragmenty, a było ich sporo. Na przykład aż sześć kornerów. Zadania Lechii nie ułatwia też Cracovia, która głównie czeka na kontry, zmuszając biało-zielonych do gry w ataku pozycyjnym, co nie jest łatwe. Tym samym Lechia na razie bez celnego strzału, choć z przewagą w posiadaniu piłki.
Cracovia z minuty na minutę grała odważniej, ale i ona pod bramką rywali niewiele wskóra. Z 6 jej strzałów na uwagę zasługiwał tylko jeden. Alomerović (LECHIA Gdańsk) musiał pokazać klasę broniąc strzał Dimuna (Cracovia).
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
w przerwie żaden trener nie zdecydował się na zmiany
47'
Siplak (Cracovia) najpierw z autu w pole karne, a po chwili dośrodkowywał, ale obie próby nie zaskoczyły Lechii
48'
Cecarić (Cracovia) pokazywał, że był uderzony łokciem. Sędzia nakazał grać dalej
50'
sporo strat z obu stron
51'
po przerwie Cracovia częściej w ataku pozycyjnym
51'
dobra interwencja Alomerovicia (LECHIA Gdańsk) na przed polu bramki
52'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) do przewrotki próbował się złożyć Paixao (LECHIA Gdańsk). Siplak (Cracovia) zablokował strzał
54'
Hanca (Cracovia) wywalczył róg w pojedynku z Nunesem (LECHIA Gdańsk)
55'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia) z narożnika boiska
55'
Helik (Cracovia) zabrał piłkę Paixao (LECHIA Gdańsk) przed własnym polem karnym
56'
po przerwie to Lechia czeka na własnej połowie na rywala, a po przechwycie długim podaniem stara się grać pod bramkę gospodarzy
57'
rozgrzewa się Łukasik
58'
po akcji Rapy (Cracovia) prawym skrzydłem, Nalepa (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na celny strzał Piszczkowi. Od bramki zacznie Alomerović (LECHIA Gdańsk)
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Łukasik.
59'
trener Stokowiec wzmacnia defensywę, bo defensywny pomocnik wszedł za skrzydłowego. Zapewne Lipski (LECHIA Gdańsk) przejdzie teraz na skrzydło
60'
Lechia nadal bez celnego strzału. W statystykach tylko 4 niecelne uderzenia
61'
w Cracovii do wejścia przygotowuje się Wdowiak, czyli skrzydłowy
63'
Cracovia radzi sobie z dalekim wrzucie z autu w pole karne Nunesa (LECHIA Gdańsk)
63'
na spalonym Hanca (Cracovia) przy próbie kontry gospodarzy
64'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cecarić, w jego miejsce wchodzi Wdowiak.
64'
nowe siły w Cracovii na lewym skrzydle, czyli tam gdzie broni Nunes (LECHIA Gdańsk), a przed nim gra Paixao (LECHIA Gdańsk), który jednak często wchodzi do środka
65'
niecelny strzał Siplaka (Cracovia) sprzed pola karnego
65'
cały czas mecz toczy się w deszczu, co też utrudnia zadanie piłkarzom
66'
Żółtą kartką został ukarany Datković (Cracovia) po faulu na Kubickim
66'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy masażystów
67'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zostaje na boisku
68'
Hanca (Cracovia) dośrodkował, Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę
68'
zagranie Rapy (Cracovia) wzdłuż bramki. Nunes (LECHIA Gdańsk) klatką piersiową zagrał piłkę do Alomerovicia (LECHIA Gdańsk)
69'
zablokowany strzał Piszczka
70'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg
71'
zamieszanie w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu z rogu Dąbrowskiego (Cracovia). Piłkarze Cracovii domagają się karnego
71'
sędzia nakazuje grać dalej, a w polu karnym Lechii leży Helik (Cracovia)
72'
sędzia konsultuje się z VAR, a następnie sam biegnie do monitora obecenić starcie Nunesa (LECHIA Gdańsk) z Helikiem (Cracovia)
rzut karny
73'
po analizie VAR sędzia dyktuje rzut karny dla Cracovii. Dostrzegł, że Nunes (LECHIA Gdańsk) kopnął nogę w Helika (Cracovia), a nie w piłkę
74'
[1:0] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hanca. Alomerović rzucił się w lewy róg i tam Rumun skierował piłkę. Jednak uderzenie mocne i precyzyjne. Nie do obrony
74'
dwie zmiany przygotowuje trener Stokowiec. Rozgrzewają się młodzieżowcy: Fila i Żukowski
75'
Oficjalna frekwencja 8224 kibiców
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vitoria, w jego miejsce wchodzi Fila.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mladenović, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
78'
niecelnie główkował Helik (Cracovia), korzystając z tego, że Lechia po zmianach jeszcze nie ustawiła się w obronie
79'
Cracovia w trzech ostatnich kolejkach przegrywała. Jednak, jeśli ogra Lechię, to sama przesunie się na 4. miejsce, a biało-zieloni spadną na 3. pozycję, za Piasta, który w sobotę pokonał Legię
79'
Lechia w defensywnie w ustawieniu, w którym w oficjalnym meczu jeszcze nie grała. Duże ryzyko podejmuje trener Stokowiec
82'
[2:0] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dimun. Szybki atak gospodarzy. Prawym skrzydłem przedarł się Wdowiak. Wydawało się, że akcję przerwie Kubicki, ale skrzydłowy "Pasów" pobiegł dalej, a przy linii końcowej wycofał piłkę do nadbiegającego pomocnika, który pokonał Alomerovicia
84'
pomocy medycznej wymaga Hanca (Cracovia)
85'
Cracovia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Hanca, w jego miejsce wchodzi Strózik.
85'
zablokowany w polu karny Paixao (LECHIA Gdańsk), ale odbitą piłkę sprzed pola karnego uderzył jeszcze Fila (LECHIA Gdańsk). Strzał mocny, ale niecelny
88'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale z dystansu Rapy (Cracovia)
88'
kapitalna interwencja Alomerovicia (LECHIA Gdańsk). Na róg wybił piłkę, która zmierzała w "okienko" bramki po strzale Wdowiaka (Cracovia)
89'
Cracovia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Piszczek, w jego miejsce wchodzi Diego.
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+3
Lechia spróbowała zaatakować, ale złe dośrodkowanie i nikt nie doszedł do piłki, mimo że Rapa (Cracovia) się poślizgnął
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA NA WYJEŹDZIE Z CRACOVIĄ 0:2
Lechia nie zdołała zregenerować się po wygranej w finale Pucharu Polski, która miała miejsce w czwartek. W Krakowie biało-zielonym brakowało szybkości, dokładności i charakterystycznej dla niej agresywności. Efekt - przegrana i żadnego celnego strzału.
Cracovia "wyczekała" Lechię w pierwszej połowie, jeszcze bardziej ją "męcząc" poprzez zmuszenie do gry w ataku pozycyjnym. Natomiast po przerwie gospodarze zdecydowanie zaatakowali. Wygrali zasłużenie.
Wyszła też "krótka ławka" Lechii. Ryzykowna zmianie przy 0:1 trener Stokowca, tym razem nie popłaciła. Na stracie kolejnego gola nie musiało się zakończyć.
Po 34. kolejce Lechia spadła na 3. miejsce w ekstraklasie. Do Legii traci 3, a do Piasta 2 punkty.
Teraz biało-zieloni mają tydzień na zregenerowanie sił, a potem czekają ich 3 mecze w ciągu 7 dni.

16 Zagłębie Sosnowiec 34 7 7 20 47:74 28
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę A - mistrzowską (pozycje 1-8) oraz B - spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-05-06

Wyniki 34 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 2:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)
  • Grupa spadkowa
  • Wisła Płock - ARKA GDYNIA 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
  • Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2:4 (0:1)

Opinie (402) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• (2)

Trzecie miejsce to i tak ponad faktyczne umiejętności piłkarzy.Jest kilka drużyn lepiej grających od Lechii i to nawet w drugiej połówce jak Wisła Kraków, tamci piłkarze są lepsi technicznie a tzw młodzież przerasta o klasę takich jak Żukowski czy Makowski albo Fila.
    Trzecie miejsce i puchar to głównie zasługa trenera Stokowca który wykrzesał z piłkarzy więcej jak mogą przez determinacje połączoną z żelazną dyscypliną ale odbyło się to kosztem wyczerpania organizmów piłkarzy, są wyeksploatowani maksymalnie.
    Gdzie są zmiennicy, nie było ich i nie ma do dziś, gdzie młodzież na poziom ekstraklasy, wiem w Krakowie , Poznaniu,Lubinie.
    Ale szacunek do piłkarzy Lechii trzeba mieć, dali z siebie więcej jak mogli. Co dalej, trzeba pilnować pieniędzy aby, trochę będzie za PP,trzecie miejsce, transfery, gdzie trafią?

• 6 1

• Bredzisz. Makowski to piłkarz o dużych umiejętnościach i dobrej technice.

Ma 19 lat, jest podstawowym piłkarzem klubu ekstraklasy i reprezentacji. Ten chłopak myśli na boisku w przeciwieństwie do drewnianego Michalaka. Może być przyszłym reprezentantem dorosłej reprezentacji. Żukowski ma dopiero 17 lat i nie wiadomo co z niego będzie. Fila może zostać ligowym rzemieślnikiem, przyszły sezon zadecyduje, czy poradzi sobie w ekstraklasie. Nie porównuj umiejętności dojrzałych ogranych piłkarzy do tych dzieciaków.

• 0 0

• W akademiach piłkarskich Lecha, Wisły,Zagłębia Lubin świetni są piłkarze a w Lechii dobrze mają się trenerzy.

• 0 1

• z trudem (1)

Przeczytalem wszystkie opinie i teza że 63 pkt. i Puchar Polski Lechia ugrała fartem świadczy o osobnikach z rozwiniętym Fixum dyrdum .

• 0 0

• 3mecze w sezonie to "troche" malo zaangazowania

z druzyna rakow, z pogonia, i final
      jak na profesjonalistow czy zawodowcow troche slabo 3mecze w sezonie...
      tyle grali a faktem jest, ze ugrali duzo.. jak na zainwestowane wlasne srodki (energia itd)
      zdobyli odwrotnie proporcjonalnie do wlozonego wysilku

• 1 0

• Wielki powrót drewien do Lechii. Janicki, Peszko, Borysiuk. (1)

Są bardzo związni kasą z Lechią. W czerwcu kończy się kontrakt trenerowi Piotrowi Nowakowi !!! Do tego Stokowiec ściągnie Gajosa. O mistrzostwie w przyszłym sezonie możecie zapomnieć, Flavio już nie będzie strzelał, a te drewna, które przyjdą nie zastąpią go. Wróci Maloća, tylko nie wiadomo czy będzi grał jak wcześniej, lat przybyło. 32 letni Udovicić ma wspaniałe statystyki, 9 goli, 10 asyst, ale lada moment może już nie podoałać grze ze względu na wiek. Drewniany Łukasik dalej będzie się bunkrował w Lechii.