Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0. Strata goli, punktów i piłkarzy

11 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Cornel Rapa (z lewej) strzelił gola na 2:0 dla Cracovii, a Conrado (z prawej) musiał w przerwie opuścił boisko z powodu kontuzji. Cornel Rapa (z lewej) strzelił gola na 2:0 dla Cracovii, a Conrado (z prawej) musiał w przerwie opuścił boisko z powodu kontuzji.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:2 (0:0) w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Dała się zaskoczyć po błędach, na które była uczulana, czyli po stracie piłki w środkowym sektorze boiska oraz po stałym fragmencie gry. Biało-zieloni w piątkowym wieczór stracili nie tylko punkty, ale także piłkarzy. Z powodu kontuzji przedwcześnie z boiska zeszli: Marco Terrazzino i Conrado, a kuśtykając murawę opuszczał Dusan Kuciak.

van Amersfoort

Rezerwowi: 31 Hrosso, 17 Ogorzały, 18 Rocha, 20 Knap, 22 Loshaj, 28 Piszczek, 33 Pestka, 45 Balaj, 85 Jablonsky

Paixao

Rezerwowi: 1 Buchalik, 2 Pietrzak, 4 Tobers, 9 Zwoliński, 29 Stec, 69 Biegański, 76 Clemens, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
  • 67' Siplak Zmiany Pestka
  • 75' Rakoczy Zmiany Loshaj
  • 85' Myszor Zmiany Knap
  • 23' 33 Terrazzino Zmiany 9 Zwoliński
  • 46' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 64' 22 Ceesay Zmiany 76 Clemens
  • 64' 28 Paixao Zmiany 69 Biegański
  • 84' 6 Kubicki Zmiany 79 Sezonienko
  • 68' Rakoczy
  • 90' Rapa
  • 47' Nalepa
  • 66' 76 Clemens

mimo to trener Kaczmarek zdecydował się na zmianę młodzieżowca, a to wymusza również drugą korektę w "11"

Lechia Gdańsk ustaliła nową hierarchię wśród młodzieżowców. Kto liderem i czy tylko decyduje forma?

to raz pierwszy w karierze w podstawowym składzie w ekstraklasie 17-letni Koperski, który - przypomnijmy - według nas był największym wygranym okresu przygotowawczego

26.01.2022: Filip Koperski największym wygranym okresu przygotowawczego

roszada na pozycji młodzieżowca jest związana także ze zmianą na pozycji ofensywnego pomocnika. Terrazzino zastępuje tu Kałuzińskiego. Jak ustaliliśmy wcześniej, o tym, który gra młodzieżowiec, nie decyduje tylko forma

za kilkanaście minut dowiemy się, czy doszło jedynie do zmian w składzie, a pomysł na wygrywanie jest bez zmian, czy i tu mamy inną koncepcję

Jaki był pomysł Lechii Gdańsk na wygraną nad Śląskiem Wrocław?

na środku obrony miejsce otrzymał oczywiście Nalepa, który ustalił wynik meczu ze Śląskiem na 2:0

Michał Nalepa: Widać sens, tego co robimy. Przeczytaj wywiad z obrońcą Lechii Gdańsk i strzelcem gola na inaugurację

trener Kaczmarek przy ustalaniu taktyki na Cracovię korzystał z wiedzy swojego asystenta - Kalkowskiego, który sezon rozpoczynał w sztabie szkoleniowym... krakowskiej drużyny

Czy to będzie broń Lechii Gdańsk na najwyższy zespół piłkarski w Europie?

mecz Cracovia - Lechia jest drugim w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Pierwszy odbył się na śniegu. Górnik Łęczna zremisował ze Śląskiem 1:1. W Krakowie zielona murawa
w pierwszym meczu roku Cracovia zremisowała u siebie z Lechem 3:3, mimo że przegrywała 1:3
hitem dnia był transfer Cracovii z byłym reprezentantem Ukrainy - Konoplanką. Na razie napastnik tylko na trybunach
w Cracovii również dwie zmiany w porównaniu z "11" z Lechem. Do gry wchodzą: Siplak (Cracovia) i Myszor (Cracovia)
Cracovia wymieniła piłkarzy w bocznych sektorach boiska, a zatem widać, że ma respekt przed gdańskimi skrzydłowymi
piłkarze wychodzą na murawę. Lecha w wyjazdowym komplecie strojów. Szare koszulki z biało-zielonymi dodatkami
Cracovia wyszła na prezentację w białych spodenkach oraz w czerwono-czarnych bluzach
gdy bluzy od dresów zostały zrzucone, już widać, że Cracovia w tradycyjnych, biało-czerwonych, pasiastych koszulkach
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
2'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) faulował w polu karnym po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
3'
niecelny strzał Siplaka (Cracovia) po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Rapy (Cracovia)
4'
Siplak (Cracovia) teraz we własnym polu karnym wybił piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk), nie zdążył do piłki Paixao
5'
na spalonym Myszor (Cracovia)
6'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) uratował Lechię od straty gola. Michał wybił piłkę z pustej już bramki po strzale Rakoczego. Błąd popełnił Kuciak, który wybił piłkę pod nogi rywali
7'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym przed Rakoczego (Cracovia)
8'
Durmus (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego z około 27 metrów strzelił nad poprzeczką
9'
Niemczycki (Cracovia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Koperskiego (LECHIA Gdańsk)
10'
odważny początek Lechii, posiadanie piłki 67:33 na korzyść gdańszczan
10'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym
10'
rykoszet po strzale z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk). Do bramki było niespełna 25 metrów. Będzie rzut rożny
11'
niecelny strzał Conrado (LECHIA Gdańsk) po rozegraniu rzutu rożnego
13'
Durmus (LECHIA Gdańsk) strzelił w poprzeczkę sprzed pola karnego po podaniu Paixao
14'
Cracovia broni się faulami. Już 5 przewinienie gospodarzy. Lechia faulowała 2 razy
15'
Niemczycki (Cracovia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Durmusa (LECHIA Gdańsk)
16'
na razie przewaga Lechii, ale bez żadnego celnego strzału z obu stron
17'
na spalonym van Amersfoort
18'
drugi rzut rożny dla Lechii, Rodin (Cracovia) wybił piłkę spod nóg Paixao
18'
najpierw dośrodkowała Durmus (LECHIA Gdańsk), następnie jak piłka przeszła na drugą stronę zrobił to Gajos (LECHIA Gdańsk), ale wyrzucił piłkę poza bramkę
20'
Niemczycki (Cracovia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Ceesay'a (LECHIA Gdańsk)
21'
nadal przewaga Lechii
21'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) we własnym polu karnym przewał kontrę gospodarzy. Będzie rzut rożny
21'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) dziękuje Kubickiemu (LECHIA Gdańsk)
21'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze Cracovii
23'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
23'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
23'
Lechia teraz z dwoma nominalnymi napastnikami, ale z rzutu rożnego nie zagroziła rywalom
25'
nadal bez celnego strzału
26'
jest pierwszy celny strzał. Niemczycki (Cracovia) złapał piłkę po uderzeniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego. {Pozycję do strzału wypracował Durmus (LECHIA Gdańsk), który ograł Siplaka (Cracovia)
27'
sędzia Marciniak upomina słownie Nalepę (LECHIA Gdańsk), który faulował van Amersfoorta
28'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia) i jeszcze jest faulowany
29'
po zmianie w Lechii zmiana w ustawieniu w ofensywnej formacji, Zwoliński (LECHIA Gdańsk) jako wysunięty napastnik, a Paixao na pozycji ofensywnego pomocnika
29'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu van Amersfoorta
30'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) sfaulował na wysokości własnego pola karnego Rakoczego (Cracovia)
31'
Siplak (Cracovia) z rzutu wolnego trafił w Gajosa (LECHIA Gdańsk). Piłka wyszła na aut
32'
dużo fauli z obu stron, Lechia już 8, Cracovia 6
33'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać w pojedynku sam na sam z Jurgasem
34'
po rozegraniu rzutu rożnego przez Rakoczego (Cracovia) sprzed pola karnego niecelnie strzelał Myszor (Cracovia)
36'
Koperski (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Siplaka (Cracovia), a po chwili został sfaulowany przez sfrustrowanego rywala
37'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) dobrze interweniuje poza własnym polem karnym, ale van Amersfoort i tak był na spalonym
39'
Niemczycki (Cracovia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Ceesay'a (LECHIA Gdańsk)
39'
jednak gra ofensywna Lechii wyraźnie "siadła" po zejściu Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Coraz częściej do głosu dochodzi Cracovia
41'
Durmus (LECHIA Gdańsk) faulowany przy własnym polu karnym przez Rapę (Cracovia)
43'
Cracovia naciska. Miała rzut rożny, Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu van Amersfoorta
44'
i kolejny korner dla gospodarzy, którzy w ostatniej kwadransie osiągnęli przewagę
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Siplaka (Cracovia)
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Ceesay (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Siplaka (Cracovia). Kolejny rzut rożny dla miejscowych
45+2
Krótko rozegrany rzot rożny przez Cracovię, który zakończył niecelny strzał z sprzed pola karnego Kakabadze (Cracovia)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CRACOVIA - LECHIA 0:0
Lechia lepiej weszła w mecz, osiągnęła optyczną przewagę, ale nie potrafiła tego przypieczętować gola. Najlepszą okazję na bramkę miał Durmus (LECHIA Gdańsk), który posłał piłkę w poprzeczkę.
Gra ofensywna Lechii zaczęła gasnąć, gdy boisko opuścił kontuzjowany Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Zaczęły pojawiać się straty w środkowej strefie boiska. Kuciak (LECHIA Gdańsk) wygrał pojedynek sam na sam z Jurgasem, a skórę bramkarzowi Lechii uratował Nalepa (LECHIA Gdańsk), który zagroził drogę do siatki piłce po strzale Rakoczego (Cracovia).
W tym meczu nic nie zostało jeszcze rozstrzygnięte, a druga połowa jest niewiadomą. Dużo zależy od tego, co zaproponują trenerzy, a przede wszystkim, czy ich koncepcje znajdą odpowiednich wykonawców.
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie zmianę w lewej obronie. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
46'
Lechia dokonała już 2 zmiany, Cracovia nadal w wyjściowym ustawieniu
47'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
47'
dla Nalepy (LECHIA Gdańsk) to już 7. żółta kartka. Każda kolejna oznaczać będzie przymusową absencję
48'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę
48'
krótko rozegrany korner przez Cracovię nie zaskoczył Lechii
49'
ale jest kolejny korner dla miejscowych
49'
tym razem Siplak (Cracovia) dośrodkował w pole karne, ale i to nie zaskoczyło Lechii
50'
Koperski (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Siplaka (Cracovia) sprzed pola karnego
50'
kibice Cracovii się cieszą, gdyż z wielu miejsc na stadionie wydawało się, że Myszor (Cracovia) strzelił gola. Ale było to uderzenie w słupek podtrzymujący siatkę, a następnie piłka potoczyła się wzdłuż siatki, ale za nią
51'
początek drugiej połowy przy przewadze gospodarzy
52'
przewaga w posiadaniu piłki Lechii spadła do 54:46
54'
zablokowany strzał Nalepy (LECHIA Gdańsk)
57'
Koperski (LECHIA Gdańsk) włączył się do ataku, ale nie udało mu się zdobyć rzutu rożnego
59'
Rakoczy (Cracovia) pada w polu karnym Lechii, sędzia nie reaguje
60'
piłka po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) nie doszła do Paixao
61'
Koperski (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dośrodkowanie. Korner dla Cracovii
61'
nieporozumienie między Rapą (Cracovia) a van Amersfoortem. Od bramki rozpocznie Kuciak
(LECHIA Gdańsk)
63'
i kolejny rzut rożny dla Cracovii
63'
Lechia przygotowuje zmiany
64'
niecelny strzał z dystansu Kakabadze (Cracovia)
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Clemens.
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Biegański.
64'
dla Clemensa (LECHIA Gdańsk) to debiut w Lechii
64'
opaskę kapitana od Flavio przejął Nalepa (LECHIA Gdańsk)
66'
Żółtą kartką został ukarany Clemens (LECHIA Gdańsk) po faulu na Jurgasie
66'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po ostrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego
67'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siplak, w jego miejsce wchodzi Pestka.
68'
[1:0] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rakoczy. Szybka akcja Cracovii po stracie Kubickiego. Gospodarze wyszli 4 na 2. Rasmussen zagrał do Rakoczego, który precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego przy słupku bramki Kuciaka
70'
szansa na wyrównanie Lechii. Zwoliński (LECHIA Gdańsk) po podaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk), minął bramkarza, ale nie zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a wyłożył piłkę przed bramkę, gdzie nie było żadnego z jego kolegów
74'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał z dystansu Nalepy (LECHIA Gdańsk)
74'
Biegański (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
75'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska zablokowany strzał Biegańskiego (LECHIA Gdańsk), a dobitka Durmusa (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką
75'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rakoczy, w jego miejsce wchodzi Loshaj.
75'
kibice skandują imię i nazwisko schodzącego z boiska strzelca gola
78'
strzał Myszora (Cracovia) nad poprzeczką bramki Lechii
78'
Lechia z 1 celnym strzałem, Cracovia miała ich już 5
79'
rzut rożny dla gospodarzy
79'
w kornerach 10:5 dla gospodarzy
79'
dobrze piąstkuje Kuciak (LECHIA Gdańsk) i jeszcze był faulowany
83'
za mało atutów Lechii w ofensywie, stara się obecnie głównie Durmus (LECHIA Gdańsk)
83'
Myszor (Cracovia) prosi o zmianę
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
85'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Myszor, w jego miejsce wchodzi Knap.
85'
w Lechii limit zmian wykorzystany, Cracovia, choć zrobiła o 2 roszady mniej, też nie może już dokonać zmiany
85'
w Lechii w "11" jest obecnie aż trzech młodzieżowców: Koperski (LECHIA Gdańsk), Biegański (LECHIA Gdańsk), Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
87'
Cracovia cały czas po przerwie ma przewagę
89'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Loshaja (Cracovia)
90'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ucierpiał przy tej interwencji, ale zostaje w bramce
90'
[2:0] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rapa. Po dośrodkowaniu Pestki z rzutu rożnego van Amersfoort zgrał piłkę głową, a zamykający akcję Rapa uprzedził Pietrzaka i głową skierował piłkę do siatki
90'
3 minuty doliczone
90+2
Kuciak (LECHIA Gdańsk) znów potrzebuje pomocy medycznej
90+4
KONIEC MECZU. CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK 2:0
90'
Lechia przegrała mecz i straciła na skutek kontuzji dwóch piłkarzy: Terrazzino (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk), a być może i Kuciaka (LECHIA Gdańsk), który kulejąc opuszczał boisko. Po zejściu tego pierwszego z placu gry jakby skończył się pomysł biało-zielonych na grę w ofensywie. Po przerwie była tylko jedna akcja ofensywna, w której Zwoliński (LECHIA Gdańsk) po minięciu bramkarza nie zdecydował się jednak na strzał na bramkę.
Natomiast Lechia poległa po błędach, których miała się tego dnia wystrzegać. Pierwszego gola zainkasowała po stracie Kubickiego (LECHIA Gdańsk), a drugiego po rozegraniu rzutu rożnego. W tym drugim przypadku dała się zaskoczyć w podobny sposób, w jaki ona w poprzedniej kolejce zaskakiwała Śląsk.

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 3 6 11 22:38 15
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-02-15