Trefl Sopot bezlitosny dla Czarnych Słupsk

15 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Piotr Śmigielski zastąpił w Słupsku pierwszej piątce kontuzjowanego rozgrywającego Brandona Browna i zrobił to bardzo dobrze. Piotr Śmigielski zastąpił w Słupsku pierwszej piątce kontuzjowanego rozgrywającego Brandona Browna i zrobił to bardzo dobrze.

Przerwę reprezentacyjną koszykarze Trefla spędzą w bardzo dobrych humorach. W środę rozbili w Słupsku miejscowych Czarnych 88:51 (19:21, 19:5, 22:20, 28:5). Sopocianie zdemolowali rywala w drugiej i czwartej kwarcie. To sprawiło, że przed końcem spotkania trener Marcin Kloziński dał szansę gry 17-letniemu Sebastianowi Waldzie. Grający drugi mecz w PLK koszykarz zdobył debiutanckie punkty trafiając za trzy.

Czarni: Artis 13 (5 as.), Wall 8 (2x3), Stelmach 7 (2x3), Seweryn 5 (1x3), Aiken 2 oraz Blaus 9 (5 zb.), Cesnauskis 5, Bonarek 2, Ludwiczuk 0, Urban 0, Brandon 0

TREFL: Marković 13 (1x3, 8 zb., 6 as.), Zack 12 (5 zb.), M. Kolenda 11 (2x3), Śmigielski 8 (1x3, 6 zb., 6 as.), Mielczarek 5 (1x3) oraz Karolak 19 (5x3), Dylewicz 12 (2x3, 8 zb.), Ł. Kolenda 5 (1x3), Walda 3 (1x3), Stefański 0

Drugi mecz z rzędu koszykarze Trefla musieli radzić sobie bez podstawowego rozgrywającego, Brandona Browna. Wiedzieli już jednak, że jego absencja potrwa dłużej. Amerykanin przeszedł w poniedziałek badania i okazało się, że uraz kręgosłupa wyklucza go z gry na sześć-osiem tygodni. Brown przeszedł w środę operację i zaczyna okres rehabilitacji.

Sopocianom ubędą z tego jednak ponad dwa tygodnie bez gry, ponieważ po starciu w Słupsku czeka ich przerwa związaną z grą w reprezentacji. Co prawda w weekend jest jeszcze ligowa kolejka, ale Trefl przełożył z niej mecz z Legią Warszawa na 13 grudnia. A po przerwie na kadrę wróci na boisko 4 grudnia, na derby z Asseco Gdynia.

W pierwszym spotkaniu bez Browna trener Marcin Kloziński postawił w pierwszym składzie na rezerwowego rozgrywającego, Łukasza Kolendę. 18-latek uczy się jednak dopiero profesjonalnej koszykówki, co było widać w kilku akcjach. Z Czarnymi, jako podstawowy rozgrywający zagrał Piotr Śmigielski, który jest nominalnym rzucającym obrońcą. Do tego dobrze zachowuje się w obronie, co było ważne przy pilnowaniu lidera słupskiej drużyny, Dominic Artis. I w pierwszej połowie świetnie się z tego wywiązywał.

W tym okresie po Treflu nie było widać, że brakuje w składzie Browna. Od punktów mecz zaczęli Steve Zack oraz Śmigielski, ale do 4. min. nie goście nie zdobyli już nic więcej. Natomiast grający na świeżości gospodarze wpadli w ofensywny rytm, który przyniósł im w tym czasie 10 pkt. Różnice 6 pkt mieliśmy jeszcze 2 min. później, na więcej przyjezdni jednak nie pozwolili. A po dwóch celnych rzutach za trzy punkty Jakuba Karolaka wyszli na prowadzenie 19:17. Ostatnie 4 pkt w kwarcie zdobyli jednak Czarni (21:19).

W drugiej kwarcie sopocianie zdecydowanie poprawili obronę, choć z drugiej strony także rywale ułatwiali im grę. Pierwsze punkty w kwarcie padły dopiero w 12. min. po rzucie Łukasza Kolendy. Rywale ocknęli się jeszcze później, bo w 14. min. Już wtedy przegrywali po trafieniu Mantasa Cesnauskisa 23:25. To był najlepszy moment gry w ataku Czarnych w tej kwarcie, ponieważ za chwilę dołożyli jeszcze 2 pkt wsadem. Następnie Trefl zanotował serię 7:0, którą celnym wolnym przerwał Cesnauskis. Po nim trafienia zaliczył Nikola Marković i przed trzecią kwartą sopocianie prowadzili 38:26.

W drugiej połowie przyjezdni przejęli zupełną kontrolę nad meczem. Kolejne punkty Markovicia, Filip Dylewicza a także trafienie zza łuku Michała Kolendy i na tablicy wyników pojawiło się 50:31 dla Trefla. A raptem minęły 3 min. trzeciej kwarty. Co prawda przez kolejne 4 Trefl nie mógł trafić z gry, ale kiedy złą passę przerwał Karolak dalej mógł spokojnie spoglądać na tablicę wyników (39:54). A trójki Markovicia i Dylewicza ponownie powiększyły przewagę (42:60).

W czwartej kwarcie, podobnie jak w drugiej, gospodarze zdobyli tylko 5 pkt. A Trefl szalał w ataku dziurawiąc ich kosz. To sprawiło, że na 3 min. przed końcem starcia trener Kloziński wpuścił na boisko Sebastiana Waldę. 17-letni zawodnik, który wcześniej, w meczu z Miastem Szkła Krosno debiutował w Polskiej Lidze Koszykówki, dostał w środę szanse na pierwsze punkty. I na niespełna 2 min. przed końcem trafił zza linii 6,75 m.

17 Legia Warszawa 8 0 8 576:706 8 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli ustalana jest w pierwszej kolejności na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań. Po rundzie zasadniczej do fazy play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-11-15

Wyniki 7 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Anwil Włocławek 89:109 (28:35, 17:19, 18:23, 26:31)
  • TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 78:84 (22:19, 19:26, 14:24, 23:15)
  • Czarni Słupsk - TREFL SOPOT 51:88 (19:21, 5:19, 20:22, 5:28)
  • King Szczecin - Czarni Słupsk 96:83 (29:21, 22:27, 22:18, 23:17)
  • TBV Start Lublin - GTK Gliwice 90:65 (19:18, 28:18, 21:14, 22:15)
  • Rosa Radom - Stelmet BC Zielona Góra 72:80 (31:17, 18:17, 13:22, 10:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 79:56 (21:8, 17:20, 24:18, 17:10)
  • Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 64:72 (20:19, 14:15, 17:20, 13:18)
  • Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 67:85 (23:25, 13:19, 13:23, 18:18)
  • GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (przełożony na 13.12)
  • Awansem z 8. kolejki;
  • AZS Koszalin - GTK Gliwice 90:97 (24:23, 23:21, 23:20, 20:33)

Opinie (13) 5 zablokowanych

• Hej Trefl

Gratulacje

• 21 1

• Derby są nasze Hej Treflu Derby są Nasze (1)

• 20 7

• Derby

Będziemy się czuć jak u siebie ale ekologiczni maja szansę. Oby wynik był podobny na korzyść Trefla