Asseco przerwało serię zwycięstw

1 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Kiedy w pierwszej połowie gdynianom udawało się dostać w strefę podkoszową Czarnych gra była wyrównana. Po zmianie stron Asseco za bardzo skupiło się jednak na rzutach trzypunktowych. Kiedy w pierwszej połowie gdynianom udawało się dostać w strefę podkoszową Czarnych gra była wyrównana. Po zmianie stron Asseco za bardzo skupiło się jednak na rzutach trzypunktowych.

Na czterech z rzędu skończyła się seria zwycięstw koszykarzy Asseco. W 17. kolejce Tauron Basket Ligi ulegli oni Enerdze Czarnym 56:67 (18:18, 11:14, 11:25, 16:10). Rywale zagrali fantastycznie w trzeciej kwarcie, a ekipa Davida Dedka za wszelką cenę chciała ich doganiać rzutami za trzy punkty. Niestety w całym meczu gdynianie trafili jedynie 6 z 31 prób zza linii 6,75 m.

Walton 18 (1x3, 7 zb.), Dmitriew 10 (2x3, 6 as.), Seweryn 6 (2x3), Szymański 1, Szczotka 0 oraz Galdikas 14 (8 zb.), Matczak 7 (1x3), Frasunkiewicz 0, Kowalczyk 0
Sędziowie: Ziemblicki, Zapolski, Bieńkowski
Widzów: 2500
Trice 20 (2x3, 5 zb.), Dutkiewicz 11 (3x3, 7 zb.), Taylor 6 (5 zb.), Nowakowski 5 (1x3), Śnieg 2 oraz Stutz 11 (8 zb.), Mokros 9, Zimmerman 3 (5 zb., 8 as.), Hulls 0, Jarmakowicz 0

Trenerzy po meczu:

Andrej Urlep Andrej Urlep
Andrej Urlep (Energa Czarni) - Wiedzieliśmy, że w Gdyni czeka nas trudny mecz, gdyż Asseco było na fali, wygrało cztery razy z rzędu. To zawsze podbudowuje drużynę. My po meczu ze Śląskiem kontynuujemy dobrą grę w obronie i ona decyduje o pozytywnych wynikach meczów. Do tego bardzo dobre wejście do drużyny zanotował Zimmermana. Jego gra i asysty mocno nam pomogły. Co prawda nie zna jeszcze wszystkich zagrywek, ale dzięki doświadczeniu potrafi już teraz odnaleźć się w naszej drużynie.

David Dedek David Dedek

David Dedek (Asseco) - W pierwszej połowie graliśmy pozytywnie. Nie mogliśmy trafić rzutów z dystansu, co sprawiało nam sporo problemów, ale toczyliśmy wyrównaną walkę. W trzeciej kwarcie rywal pokazał klasę, zwłaszcza Trice. W czwartej części spotkania staraliśmy się wrócić do gry, ale się nie udało. Zbyt łatwo daliśmy odjechać przeciwnikowi po zmianie stron. Dalej nie trafialiśmy dużej ilości otwartych rzutów z dystansu. Teraz jesteśmy w fazie meczów z górą tabeli więc nasz młody zespół czeka trudna próba, w której każda wygrana będzie niespodzianką.

Co do postawy nowego gracza Czarnych Zimmermana, to jego gra nie była wielką niespodzianką. Nie uważam jednak, aby to on, Trice czy Taylor zadecydowali o wyniku. Po prostu poza trzecią kwartą zawsze udawało się zatrzymywać przeciwników na niskiej skuteczności rzutów z gry. Gdy tego nie zrobiliśmy, rywale odskoczyli.

Pierwsza piątka gości: Śnieg (ENERGA CZARNI), Nowakowski (ENERGA CZARNI), Trice (ENERGA CZARNI), Dutkiewicz (ENERGA CZARNI), Taylor (ENERGA CZARNI)
Gospodarze z tradycyjną piątką: Walton (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Seweryn (ASSECO), Szymański (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ
1'
Pudła obu drużyn w pierwszej minucie
za 3 punkty
2'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Walton (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[4:0] Tylko jeden rzut wolny trafia Szymański (ASSECO).
za 2 punkty
4'
[6:0] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
4'
[6:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
4'
[8:3] 2 punkty kolejnym rzutem z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[8:5] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
wolne (trafione oba)
6'
[10:5] Galdikas (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[10:7] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
6'
Gramy Gdynia, gramy - skandują fani
za 2 punkty
7'
[10:9] 2 punkty z kontry zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
7'
[13:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 2 punkty
8'
[13:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
8'
[15:11] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO). Do tego jest faulowany
za 1 punkt
8'
[16:11] Rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
9'
Czarni, Czarni - skanduje spora grupa kibiców ze Słupska
za 3 punkty
9'
za 2 punkty
10'
[16:16] 2 punkty wsadem zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
10'
[18:16] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[18:18] 2 punkty w odpowiedzi zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
10'
Pudło Waltona (ASSECO) KOŃCZY PIERWSZĄ KWARTĘ
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
za 3 punkty
11'
[21:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
11'
za 2 punkty
12'
[21:23] 2 punkty zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
13'
Jarmakowicz (ENERGA CZARNI) pudłuje oba wolne
13'
[23:23] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
13'
[23:25] 2 punkty spod kosza zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
15'
[25:25] 2 punkty z kontry zdobywa Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
16'
[25:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI).
16'
Gdynia, Gdynia - krzyczą fani Asseco
17'
Seweryn (ASSECO) pudłuje łatwy rzut z kontrze...
czas
18'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
18'
[25:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Zimmerman (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
18'
[27:29] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
19'
Pudła z obu stron
20'
[27:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Stutz (ENERGA CZARNI).
czas
20'
Przerwa na żądanie Urlepa (ENERGA CZARNI).
20'
[29:30] Galdikas (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO). 6,6 sekundy do końca połowy
za 2 punkty
20'
[29:32] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI). Równo z syreną kończącą połowę!
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W pierwszej połowie najwięcej dla gospodarzy zdobyli: Walton (ASSECO) - 11, Galdikas (ASSECO) - 9
Wśród gości najskuteczniejsi byli: Dutkiewicz (ENERGA CZARNI) - 9, Stutz (ENERGA CZARNI) - 7 pkt
za 2 punkty
21'
[31:32] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
21'
[31:34] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
22'
[31:36] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
23'
[31:38] 2 punkty, także po rzucie z półdystansu zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
czas
23'
23'
Czarni, Czarni - na trybunach Gdynia Arena
za 3 punkty
23'
[31:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (ENERGA CZARNI).
23'
Asseco stara się za wszelką cenę trafić za trzy, ale nie może. W tym elemencie gry ma skuteczność 3/19.
za 2 punkty
24'
[31:43] 2 punkty zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI), asystuje Trice
za 2 punkty
25'
[31:45] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
25'
[31:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
czas
26'
26'
Jesteśmy z wami, Asseco jesteśmy z wami - skandują fani
za 3 punkty
27'
[31:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
27'
Niesportowy faul Nowakowskiego (ENERGA CZARNI). Rzuty wykona Galdikas (ASSECO), a następnie piłka dla Asseco.
27'
[32:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[34:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Walton (ASSECO).
28'
[36:51] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
28'
[36:53] 2 punkty spod kosza zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI). Do tego jest faulowany przez Galdikasa.
28'
Stutz (ENERGA CZARNI) pudłuje wolnego
29'
[37:53] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO).
28'
za 3 punkty
28'
[37:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI). Do tego jest faulowany!
29'
Mokros (ENERGA CZARNI) opuszcza boisko z kontuzją
za 1 punkt
29'
[37:57] Rzut wolny trafia Dutkiewicz (ENERGA CZARNI), który rzucał w zastępstwie Mokrosa.
29'
[39:57] Galdikas (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
[40:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY OSTATNIĄ KWARTĘ
za 3 punkty
31'
[43:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
31'
[43:59] 2 punkty zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
32'
[45:59] 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
33'
[45:61] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
34'
[45:63] 2 punkty zdobywa Nowakowski (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
34'
[47:63] 2 punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
schodzi za faule
35'
Nowakowski (ENERGA CZARNI) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
35'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają gdyńscy kibice
za 2 punkty
35'
[49:63] 2 punkty rzutem jedną ręką z półdystansu zdobywa Dmitriew (ASSECO).
37'
Hej Asseco, hej Asseco, kosz, kosz, kosz - krzyczą fani
czas
38'
za 3 punkty
38'
[52:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
39'
[55:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
40'
Matczak (ASSECO) pudłuje rzut za trzy...
40'
Dziękujemy, dziękujemy - skandują słupscy kibice
za 1 punkt
40'
[55:64] Rzut wolny trafia Mokros (ENERGA CZARNI). 25 sekund do końca kwarty
40'
Strata Asseco
40'
Dmitriew (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
12,5 sekundy do końca kwarty
40'
[55:66] Mokros (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[56:66] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
40'
[56:67] Tylko jeden rzut wolny trafia Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
40'

• Jestem także zły i wkurzony (9)

za to ze nie kupiłem biletów na mecz bo była tylko jedna kasa czynna i ze 150 osób w kolejce. jest to robienie z kibiców wała. po 20 minutach stania w kolejce było jeszcze ze 130 osob i rozpoczynał się mecz. Czy nie można otworzyc w takie sytuacji inne kasy? wielu ludzi jak i ja zrezygnowało. A Asseco jako "bogaty" klub olał moje 2x25PLN.

A po wyniku -chyba dobrze ze nie byłem.

• 33 5

• (6)

ja też zrezygnowałem po 30 minutach stania w kolejce do jednej kasy!!!!!!

• 21 3

• (5)

Po to właśnie kasy otwarte są na kilka dni przed meczem. Można kupić wcześniej i się już nie denerwować ;)

• 12 15

• nie zawsze można być-miąłem wyjaz
          d wiec słabo...kiedyś kupowałem on-line ale slabe sektory wystawiają

• 11 2

• po to też są organizatorzy by przewidzieć... (3)

co się może wydarzyć. To organizator (klub) ma bieżącą kontrolę jak sprzedają się bilety i doświadczenie, które pozwala przewidzieć co może się wydarzyć godzinę przed meczem przy jedynej czynnej kasie. Fakt, że w naszym kraju pomstuje tradycja "na ostatnią chwilę" , a potem lament i pretensje.
          Ale podkreślę raz jeszcze - mecz ze Słupskiem to nie Siarką i nie potrzeba doświadczenia w organizowaniu meczów by przewidzieć taką sytuację przy kasach w związku z większym zainteresowaniem kibiców Asseco i Czarnych.

• 8 1

• (2)

Haha no i właśnie zamiast lamentować, przewidujący kibicu, było przyjechać wcześniej po bilety, licząc się z tym, że sporo kibiców ze Słupska może przybyć na kilkanaście minut przed meczem i będzie kolejka.

• 1 8

• czytanie ze zrozumieniem to też trudna umiejętność anonimie... (1)

W którym miejscu mojego wpisu lamentuje?! Stwierdzam fakty,a są one negatywne zarówno dla organizatora meczu jak i kibiców. Ale to kibic jest jest klientem, o którego klub powinien zabiegać i ułatwić mu zakup biletu.
              Nie wszyscy są tak przewidujący jak Ty. Gotówka z biletów to przy aktualnej sytuacji finansowej klubów (nie tylko Asseco) znaczny wpływ do budżetu.
              I jeszcze jedno - wczorajszego meczu niestety nie mogłem zobaczyć w Arena Gdynia, na szczęście była transmisja TV. Do hali przychodzę zdecydowanie wcześniej bo chcę zobaczyć rozgrzewkę i poczuć klimat meczu, ale przecież nie wszyscy muszą tak robić! Czy długa kolejka i jedna kasa to dobra promocja klubu?!?

• 7 2

• Niestety, basketfanie, lamentujesz, bo skoro piszesz, że nie potrzeba doświadczenia w organizowaniu meczów, żeby przewidzieć, że w związku z tym rywalem będzie większe zainteresowanie, to najprostszym wyjściem z sytuacji było po prostu wcześniejsze kupno biletów i tyle w temacie. Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi.

• 1 7

• i git

jakoś nikt po Tobie nie płakał ;) Dobry mecz.

• 5 15

• taki problem przyjechać trochę wcześniej na mecz? ja kupowałem bilet parę minut po 17 i przede mną były "aż" 2 osoby w kolejce.

• 5 8

• szczotka w końcu w formie ! (2)

• 16 9

• ktoś nam po połowie podmienił drużynę, wyszło na parkiet coś co miało taką ochotę do gry jak czasami gwiazdorzy z poprzednich sezonów.
      Walton niech swoje aktorskie popisy po nieudanych akcjach niech głęboko schowa bo to nie podnosi morale drużyny (jak nie radzi sobie ze stresem niech mu klub zatrudni psychologa)
      ps: ta tylko jedna kasa przed meczem to też jedna wielka porażka

• 11 13

• szczoteczka MVP ;)

• 13 2

• Walka była

Ale gra za bardzo nastawiona na 3-ki , przydałby się jeszcze ktoś z dobrym rzutem z półdystansu

• 14 9

• asseco podobnie jak reszta zespołów z dołu tabeli jest nastawiona na rzuty 3 punktowe

jak nie trafiają...to właściwie każdy mecz przegrany

• 16 5

• Kotara przegrała, a to pech!

• 11 20

• Byłem przed kasami 20 min przed meczem a wszedłem do hali w połowie II kwarty i zgadzam się z przedmówcami.Organizacja sprzedaży biletów w tego typu meczach była do d....Dlaczego mam kupować cały bilet na pół meczu?Ktoś napisał,że był po 17.00.Można przyjść już trzy godziny przed meczem,wtedy tego problemu nie ma,ale co zrobić z resztą czasu do meczu.Można też kupić karnet,co dotychczas praktykowałem,ale kiedy w ubiegłym wszystkich posiadaczy karnetów klub ASSECO-PROKOM zrobił ,mówiąc mało delikatnie w CH...,ta forma kupowania biletów mnie przestała interesować.Przypomnę: karnety na Euroligę były 3-krotnie droższe,od biletu na ten sam sektor w dniu sprzedaży.Ciekawe ile godzin naprzód trzeba będzie przyjść przed meczami z Treflem i Stelmetem w Gdyni?

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)