Koszykarki Riviery rozpoczęły porażką

28 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Koszykarki z Gdyni walczyły, ale to Energa Toruń wyjechała z Gdyni zwycięska. Koszykarki z Gdyni walczyły, ale to Energa Toruń wyjechała z Gdyni zwycięska.

Koszykarki Riviery przegrały na inaugurację sezonu 2013/2014 z Energą Toruń 56:74 (18:14, 12:28, 17:12, 9:20). Gdynianki we własnej hali stać było jedynie na dwie kwarty wyrównanej walki. Podopieczne Vadima Czeczuro nie mogły wygrać tego spotkania, gdyż popełniły aż 32 straty!

Misiuk 11 (1x3), Małaszewska 9 (1x3), Wilson 7 (1x3, 6 zb), Matsko 5 (1x3, 5 zb), Johnson, 5 (1x3) oraz Puss 13 (4x3), Miłoszewska 3, Szymczak-Górzyńska 2, Jakubiuk 1, Szlachta 0, Baryło 0
Sędziowie: Fiedler, Bieńkowski, Proc
Widzów: 300
Idczak 18 (3x3), Walich 14, Dixon 12 (5 zb, 7 as), Caldwell 7 (10 zb), Ratajczak 6 oraz Tłumak 10, Gulak-Lipka 7 (1x3), Wieczyńska 0, Darnikowska 0

Trenerzy po meczu
Vadim Czeczuro Vadim Czeczuro
Vadim Czeczuro (Riviera) - Gratuluję Enerdze dobrej, konsekwentnej, twardej gry. Moje koszykarki zaczęły dobrze, ale kiedy rywal z Torunia włączył fizyczną walkę, pogubiliśmy się i nie mogliśmy wyjść z dołka. Może miał na to wpływ brak koncentracji? Nie graliśmy konsekwentnie. Wyglądało tak, jakbyśmy bali się szybkiego ataku, gdyż nie zdobyliśmy z niego żadnego punkty. Do tego nie radziliśmy sobie z rozbiciem defensywy postawionej na całym boisku, choć potrafimy to robić.

W trzeciej odsłonie znowu zaczęliśmy dobrze grać, dobiliśmy nawet do 5 punktów straty. Następnie wyszło jednak to, że jesteśmy krótko razem i mało graliśmy 5 na 5. Popełniliśmy błędy w strefie, a rywalki to wykorzystały. Wiem, że potrafimy dobrze grać, trzeba jedynie ustabilizować wahania.

Elmedin Omanić Elmedin Omanić

Elmedin Omanić (Energa) - Przed meczem mówiłem zawodniczkom, że nie będzie łatwo wygrać w Gdyni i trzeba powalczyć. W meczu było dużo dobrego i złego w naszej grze. Raz potrafiliśmy zatrzymać Riviere bez punktów przez parę minut, innym razem oddawać jej sporo trafień, w krótkim odstępie czasu. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo.

Oba zespoły spotkały się dwukrotnie w okresie przygotowawczym. Riviera przegrała oba starcia, w Gdyni 68:81 i w Toruniu 67:87
Za moment rozpoczynamy nowy sezon, który podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym trzeba zająć miejsca 1-6, aby w drugim walczyć o play-off.
Pierwsza piątka gości: Walich (Energa Toruń), Dixon (Energa Toruń), Caldwell (Energa Toruń), Idczak (Energa Toruń), Ratajczak (Energa Toruń)
Piątka Riviery: Małaszewska (RIVIERA Gdynia), Matsko (RIVIERA Gdynia), Johnson (RIVIERA Gdynia), Wilson (RIVIERA Gdynia), Misiuk (RIVIERA Gdynia)
1'
Zaczynamy
1'
Misiuk (RIVIERA Gdynia) na parkiecie, piłka dla Energi
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Misiuk (RIVIERA Gdynia), asysta Małaszewskiej
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty zdobywa Ratajczak (Energa Toruń).
za 3 punkty
2'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matsko (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
3'
[7:2] 2 punkty zdobywa Johnson (RIVIERA Gdynia).
3'
Wilson (RIVIERA Gdynia) wywalczyła w parterze piłkę do swojego zespołu.
wolne (trafione oba)
4'
[7:4] Tłumak (Energa Toruń) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
4'
[10:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Johnson (RIVIERA Gdynia).
5'
Ratajczak (Energa Toruń) fauluje w ataku.
6'
Dwie minuty walki i niecelnych rzutów
za 2 punkty
7'
[10:6] 2 punkty zdobywa Tłumak (Energa Toruń).
za 2 punkty
7'
[12:6] 2 punkty zdobywa Matsko (RIVIERA Gdynia). Minimalnie przekroczyła linę rzutów za trzy.
za 2 punkty
7'
[12:8] 2 punkty zdobywa Walich (Energa Toruń).
7'
[12:10] Walich (Energa Toruń) wykorzystuje oba rzuty wolne.
9'
[14:10] Małaszewska (RIVIERA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[14:12] 2 punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń).
za 3 punkty
10'
[17:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Małaszewska (RIVIERA Gdynia). Asysta Małaszewskiej.
wolne (tylko 1 trafiony)
10'
[18:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Puss (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
10'
[18:14] 2 punkty zdobywa Walich (Energa Toruń).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
Riveira po pierwszej kwarcie ma już 9 start.
Energa niewiele lepsza - 6
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
za 2 punkty
11'
[18:16] 2 punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń).
czas
11'
Przerwa na żądanie (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
11'
[18:18] Po stracie Riviery 2 punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń).
12'
Johnson (RIVIERA Gdynia) fauluje byłą rozgrywającą gdyńskiego klubu Dixon (Energa Toruń) i dwa rzuty wolne.
12'
Oba niecelne
za 3 punkty
13'
[18:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gulak (Energa Toruń).
za 2 punkty
13'
[18:23] 2 punkty zdobywa Tłumak (Energa Toruń).
14'
Matsko (RIVIERA Gdynia) fsuluje Dixon (Energa Toruń), to jej trzeci faul. A gdynianki wciąż bez punktów w tej kwarcie.
14'
[18:25] Dixon (Energa Toruń) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
14'
[18:27] Ogromna dziura pod koszem i 2 punkty zdobywa Gulak (Energa Toruń).
czas
14'
Druga przerwa na żądanie (RIVIERA Gdynia).
14'
Podwojenie na Puss (RIVIERA Gdynia), strata i faul na Caldewll.
14'
[18:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Caldwell (Energa Toruń).
za 2 punkty
15'
[20:28] Pierwszy celny kosz w kwarcie gdynianek. 2 punkty zdobywa Małaszewska (RIVIERA Gdynia).
czas
15'
Przerwa na żądanie (Energa Toruń).
za 2 punkty
16'
[20:30] 2 punkty zdobywa Tłumak (Energa Toruń).
za 2 punkty
17'
[20:32] 2 punkty zdobywa Dixon (Energa Toruń).
17'
Małaszewska (RIVIERA Gdynia) opuszcza boisko skacząc na jednej nodze.
17'
Tym razem na parkiecie leży Misiuk (RIVIERA Gdynia), która trzyma się za twarz.
17'
Pomoc medyczna została udzielona na boisku, więc Misiuk (RIVIERA Gdynia) musi udać się na ławkę rezerwowych.
17'
[20:34] Dixon (Energa Toruń) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
17'
[20:36] Przechwyt i 2 punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń). Po wznowieniu kolejny przechwyt przyjezdnych...
za 3 punkty
18'
[23:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Puss (RIVIERA Gdynia).
czas
18'
Przerwa na żądanie (Energa Toruń). Trener Omanić wziął w tej kwarcie dwa czasy. Oba po celnych rzutach Riviery, których w tej części gry oglądaliśmy... dwa
za 2 punkty
18'
[25:36] 2 punkty zdobywa Miłoszewska (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
19'
[25:38] 2 punkty zdobywa Walich (Energa Toruń).
19'
Johnson (RIVIERA Gdynia) fauluje pod koszem rywalek Dixon (Energa Toruń) i dwa ruty wolne.
19'
[25:40] Dixon (Energa Toruń) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[27:40] 2 punkty zdobywa Małaszewska (RIVIERA Gdynia), która jednak wróciła na boisko.
za 3 punkty
20'
[30:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Puss (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
20'
[30:42] 2 punkty zdobywa Walich (Energa Toruń).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY
Po pierwszej połowie najskuteczniejszą koszykarką Riviery jest Karolina Puss (RIVIERA Gdynia), która zdobyłą 10 pkt (w tym trzy trójki). 6 pkt dołożyła Małaszewska (RIVIERA Gdynia), po 5 Matsko (RIVIERA Gdynia) i Johnson (RIVIERA Gdynia).
Dramatycznie wygląda statystyka strat. Riviera aż 20-krotnie oddawała bez rzutu piłkę Enerdze.
Dla porównania przyjezdne mają 12 start. Najwięcej punktów dla Energi zdobyły: 10 - Walich (Energa Toruń), po 8 Tłumak (Energa Toruń) i Idczak (Energa Toruń).
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ
za 3 punkty
21'
[30:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń).
21'
Johnson (RIVIERA Gdynia) rzuca dwa razy z półdystansu, za każdym razem piłka wykręca się z kosza.
za 2 punkty
22'
[32:45] 2 punkty zdobywa Misiuk (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
22'
[32:47] 2 punkty zdobywa Walich (Energa Toruń).
za 3 punkty
23'
[35:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Misiuk (RIVIERA Gdynia).
23'
Matsko (RIVIERA Gdynia) bardzo chciała rozgrywać i podała w... nogi Wilson (RIVIERA Gdynia).
za 3 punkty
24'
[38:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Małaszewska (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
25'
[38:49] 2 punkty spod kosza zdobywa Caldwell (Energa Toruń).
za 2 punkty
25'
[40:49] Zbiórka i w ataku i 2 punkty zdobywa Wilson (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
27'
[40:51] 2 punkty po rzucie z półdystansu zdobywa Dixon (Energa Toruń).
za 3 punkty
27'
[43:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Puss (RIVIERA Gdynia).
za 3 punkty
28'
[46:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wilson (RIVIERA Gdynia).
29'
Czwarty faul Johnson (RIVIERA Gdynia)
29'
[46:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Idczak (Energa Toruń).
29'
Matsko (RIVIERA Gdynia) fauluje w ataku, to je czwarty faul.
za 2 punkty
30'
[46:54] 2 punkty z kontry zdobywa Ratajczak (Energa Toruń).
30'
3,7 sekundy do końca kwarty, faul na Miłoszewskiej (RIVIERA Gdynia) i dwa wolne.
30'
[47:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Miłoszewska (RIVIERA Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
Przed ostatnią częścią gry jest nadzieja na dobry wynik dla Riviery. Aby tak się stało trzeba utrzymać agresywną obronę i wysoką skuteczność rzutów za trzy punkty.
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ
za 2 punkty
31'
[47:56] 2 punkty po kontrataku zdobywa Dixon (Energa Toruń).
32'
Riviera, tak ja w drugiej kwarcie, ma problemy z przeprowadzeniem piłki przez połowę.
za 2 punkty
32'
[47:58] 2 punkty zdobywa Gulak (Energa Toruń).
za 2 punkty
32'
[49:58] 2 punkty nieco dziwnym rzutem zdobywa Szymczak (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
34'
[49:60] 2 punkty po asyście od Dixon zdobywa Tłumak (Energa Toruń).
za 2 punkty
35'
[49:62] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa Caldwell (Energa Toruń).
za 2 punkty
35'
[51:62] Rzut z półdystansu i 2 punkty zdobywa Misiuk (RIVIERA Gdynia).
za 3 punkty
35'
[51:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń).
za 2 punkty
36'
[53:65] ładne wejście pod kosz i 2 punkty zdobywa Misiuk (RIVIERA Gdynia).
za 2 punkty
36'
[53:67] Strata Misiuk, 2 punkty zdobywa Ratajczak (Energa Toruń).
za 3 punkty
37'
[53:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Idczak (Energa Toruń).
czas
37'
Przerwa na żądanie Vadima Czeczury (RIVIERA Gdynia).
czas
37'
za 2 punkty
38'
[53:72] 2 punkty zdobywa Walich (Energa Toruń).
za 2 punkty
39'
[53:74] 2 punkty zdobywa Caldwell (Energa Toruń). Asysta Walich.
czas
39'
za 2 punkty
39'
[55:74] Johnson podaje, 2 punkty zdobywa Wilson (RIVIERA Gdynia).
schodzi za faule
39'
5 faul Johnson (RIVIERA Gdynia), wchodzi Szlachta (RIVIERA Gdynia)
40'
24,5 sekundy przed końcem dwa wolne dla Jakubiuk (RIVIERA Gdynia).
40'
[56:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Jakubiuk (RIVIERA Gdynia).
40'

Wyniki 1 kolejki

• RIVIERA Gdynia - Energa Toruń 56:74 (18:14, 12:28, 17:12, 9:20)
  • Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 56:76 (21:20, 11:19, 11:19, 13:18)
  • King Wilki Morskie Szczecin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:63 (14:8, 16:12, 23:20, 16:23)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 85:60 (29:12, 19:17, 21:14, 16:17)
  • Basket ROW Rybnik - MKS MOS Konin 75:67 (21:22, 18:13, 16:22, 20:10)

Opinie (10)

• było do przewidzenina

• 19 0

• Podusmowaniem jest...

...7 komentarzy podczas meczu i zaledwie 300 kibiców na pierwszym meczu. Szkoda, że tak teraz wygląda żeńska koszykówka w Gdyni. Męska nie lepiej, Staru nie ma, Prokom to już cień dawnej potęgi.

• 26 0

• Teraz kasa idzie na Arke miasto niedługo będzie im transfery robić!!!!Tragedia co szczurek robi ze sportem w Gdyni

• 15 4

• Jesteśmy liderem

Jesteśmy niekwestionowanym w lidze liderem w stratach tylko 31!!!! Żadna drużyna nie ma takich osiągnięć! To co się działo dzisiaj na parkiecie to tylko usiąść i zapłakać. Jak tu ściągnąć kibiców. Poziom gry momentami przypominał grę żaczków i zuchów ze szkoły podstawowej a to są profesjonalne zawodniczki! Willson pod koszem pokazała dzisiaj jedną akcję!!! Mało akcji rzutowych pod Misiuk i Puss, którym chce się grać i są jaśniejszymi punktami drużyny. Komunikacja w zespole leży i płacze! Matsko nie wykorzystana wcale. Na parkiecie totalny chaos. Miłoszewska rzuca o tablicę jak kamieniem. Ktoś mi powie po co w składzie jest Górzyńska-Szymczak. Jedna akcja jej wyszła. To jak tu wygrać mecz? Po meczu z Mińskiem pojawiło się światełko w tunelu ale dzisiaj Energa to się nawet nie spociła. Jak tak dalej pójdzie to będziemy walczyć o utrzymanie w BLK. Rozumiem, że teraz jest kosa prezesa Mietka z GTK ale w tym kraju nie ma zawodniczek?

• 17 0

• Aż się pogubiłem na tym meczu. Czekam na kolejny.

• 11 0

• co to riviera 2 ???

co to riviera??? (1)
    ...aha...fota dajan, fota porta, polpharma vbw clima, lotos vbw clima, pekao bank polski, centrum handlowe wzgórze...a to już wiem, że niby kiedyś Spójnia Gdańsk :)