Czerwona Gdynia

6 maja 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

Zmiana trenera nie pomogła. Arka nadal nie może wygrać w ekstraklasie. W sobotę gdynianie bezbramkowo zremisowali u siebie z Pogonią Szczecin. Mecz ten w pamięci kibiców pozostanie nie z powodu pięknej gry, ale przestrzelonego karnego przez Piotra Jawnego oraz aż trzech czerwonych kartek. Dariusz Ulanowski i Ze Roberto za wzajemne przepychanki na srodku boiska zostali ukarani już po meczu, a Lilo zarobił pod koniec pierwszej połowy dwie żółte kartki w ciągu dóch minut...

ARKA: Witkowski - Kościelniak (46 Ława), Jawny, Sobieraj, Jakosz - Gorząd (56 Nawrocik), Ulanowski, Moskalewicz, Wróblewski - Niciński, Pilch (78 Parzy).

POGOŃ: Pesković - Mineiro, Batata, Julcimar, Matheus - Lilo, Kaźmierczak, Anderson, Daniel (90 Przewoźniak) - William (46 Ze Roberto), Andradina (86 Grosicki).

Sędzia: Robert Małek (Katowice). Czerwone kartki: Ulanowski , Ze Roberto (obaj po zakończeniu meczu), Lilo (druga żółta 45. minuta). Żółte kartki: Sobieraj, Niciński, Pesković, Batata, Daniel, Lilo. Widzów: 8 000.

- Chcieliśmy wygrać i zwycięstwo zadedykować trenerowi... Wąsikiewiczowi - mówił po meczu Olgierd Moskalewicz, dzięki któremu Arka strzelała w tym sezonie pierwszego karnego. Ta deklaracja nie dziwi, gdyż gdynianie grali jak za poprzedniego trenera. Pracujący od wtorku samodzielnie Zbigniew Kaczmarek nie odcisnął swego piętna na drużynie, chociaż w jego ocenie "Arka grała bardzo dobrze" Ale był to sąd odosobniony. - Nie było tutaj ciekawej gry, tylko walka o każdy metr boiska. To nasz pierwszy remis od dłuższego czasu, bo wcześniej albo wygrywaliśmy, albo przegrywaliśmy. Ten punkt cała drużyna wybiegała - ocenił Mariusz Kuras, trener Pogoni, który w sobotę w Trójmieście cieszył się aż z... dwóch punktów. Radomiak, którego prowadził także wiosną, wywiózł 0:0 z Gdańska, również grając drugą połowę w "10".

Pogoń była schowana za podójną gardą. W ofensywie ograniczyła się jedynie do dwóch celnych strzałów i to z daleko. Dobrze, że Norbert Witkowski nie przysnął w bramce z braku pracy, bo bomba Przemysława Kaźmierczaka w 68. minucie mogła dać rywalom gola. Arka miała optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Gospodarze do znudzenia posyłali wysokie piłki w pole karne rywali, które stawały się najczęściej łupem szczecińskich obrońców lub pewnego na przedpolu Peskovica. Brakowało prostopadłych podań po ziemi, czy strzałów zza "16". Po grze trudno było się dowiedzieć, czy długie holowanie piłki w obszarze 20-25 metra od bramki Pogoni było spowodowane oczekiwaniem na faul i zdobyciem korzystnej pozycji do oddania strzału z rzutu wolnego, czy też wynikało z braku odwagi poszczególnych zawodników. Lepiej było podać do najbliższego kolegi i na jego barki zrzucić odpowiedzialność za powodzenie akcji. Tak też było przy rzucie karnym! Upłynęło kikadziesiąt sekund zanim ktoś zdecydował się uderzyć. Tym odważnym był Jawny. Obrońca kopnął wysoko nad poprzeczką. - Chyba to nie ja powinienem strzelać, ale nikt inny nie chciał. Nogę, która kopałem miałem długo kontuzjowaną - tłumaczył Jawny, który mecz z rozbitą głową skończył w szpitalu. Podobnie zresztą jak Daniel Cruz.

Arka nie wykorzystała karnego, a powinna w 27. minucie otrzymać kolejną jedenastkę. Grzegorz Pilch nie ma wątpliwości, że był faulowany w polu karnym. Po przerwie to właśnie Pilch i damian Nawrocik zagrozili tylko bramce dobrze usposobionego Borisa Peskovica. Strzał głową tego pierwszego golkiper Pogoni przerzucił nad poprzeczką, a uderzenie z wolnego drugiego pewnie złapał.

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:0 (0:0). Bramki: Zieńczuk (61), Paulista (64). Odra Wodzisław - Polonia Warszawa 0:0. Groclin Dyskobolia - Wisła Płock 3:0 (0:0). Ślusarski (64), Zając (68), Sikora (85). Górnik Łęczna - Korona Kielce 3:0 (1:0). Grzegorzewski (31, 50), Oziemczuk (65). Legia Warszawa - Amica Wronki 1:0 (1:0). Edson da Silva (36). GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 3:0 (0:0). Matusiak (52), Garguła (88), Dziedzic (90, karny). Cracovia - Lech Poznań 3:2 (1:0). Drumlak (5), Przytuła (65), Bojarski (83, karny) - Zakrzewski (57), Świerczewski (63).

• TAKA ARKA

Nie oszukujmy sie-takn to jest jak druzyna nie pasuje do poziomu ligi w jakiej gra-wszyscy dobrze wiedza ze arka zapewnila sobie awans tylko i wylacznie poprzez zasobnego sponsora a teraz widac czarno na bialym ze jest niestety za slaba na extraklase!!!!
    Takze nie ma sie co blaznic i lepiej grac w mocnej II lidze niz byc biedakiem pierwszoligowym.

Pozdrawiam wszystkich fanow pilki

• 0 0

• wstyd

kibicuje trojmiejskiemu futbolowi w ogolnosci ale szczerze: wole zebysmy nie mieli zadnej druzyny 1 I lidze niz zeby trojmiasto mial tam reprezentowac tak slaby team.co tydzien zludzenia ze moze sie uda i co tydzien rozczarowanie - wymeczony remis albo porazka. poza bartkiem lawa ani jednego zawodnika ktorego gre mozna obserwowac z przyjemnoscia.totalna zenada. niech leca z tej ligi bo najwyrazniej na nia nie zasluguja. zadnych chachmentow przy zielonym stoliku - niech zostana charakterne chlopaki z zabrza - ara do 2 ligi.

• 0 0

• no poziom poprostu marzenie tej arki...

a gdzie jest ducze?na tynkarzy cos narzekales?nie dosc ze flagi wam kradna i cala polska z was sie smieje,to jedyne co potraficie osiagnac to wymeczony remis...Kibicow tez wam pozazdroscic, w Polske jezdza trzode robia a jak przychodzi mecz podwyzszonego ryzyka w sledziowie to stadion zamykacie..