Cztery gole w Gdyni

24 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Piłkarze Arki dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu z Bogdanką Łęczna, ale za każdym razem nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku. Żółto-niebiescy na własnym boisku zagrażali rywalom tylko po stałych fragmentach gry. Remis 2:2 (1:0) jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.

BOGDANKA BOGDANKA
Juszczyk - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kasperkiewicz - Kowalski, Benat, Słowiński, Kuklis - Arifović
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Rosa i Jaworski
Widzów: 3965
Prusak - Sołdecki, Walles, Nikitović, Pielorz - Zuber,
Bartoszewicz, Łuczak, Renusz - Pesir, Nildo.
  • 58' Słowiński Zmiany Flis
  • 77' Kowalski Zmiany Jarzębowski
  • 82' Arifović Zmiany Surdykowski
  • 46' Renusz Zmiany Oziemczuk
  • 66' Łuczak Zmiany De-Oliveira
  • 90+1 Zuber Zmiany Kusiak
  • 3' Arifović
  • 69' Mazurkiewicz
  • 66' Wallles
  • 72' Nildo
  • 39' Arifović
  • 22' Nikitović
  • 31' Bartoszewicz
  • 37' Renusz
  • 88' Pesir

Trener Nemec znów zaskoczył ustawieniem i dokonał kilku zmian w "11". Po kontuzji do gry wrócił Krajanowski, miejsce na środku obrony odzyskał Jarun, a na środku drugiej linii Kuklis, pauzującego za kartki Ivanovskiego zastąpił Arifović, na możliwość gry w Gdyni nadal czeka Jarzębowski, który po dwóch wyjazdowych występach tym razem został odesłany na ławkę rezerwowych
mimo akcji promocyjnej polegającej na wpuszczaniu na mecz za darmo zorganizowanych grup młodzieży na trybunach najniższa frekwencja w tym sezonie, dokładną liczbę widzów tradycyjnie podamy, gdy otrzymamy dane z kołowrotków stadionowych
sektor gości pusty
na trybunach, wśród oldbojów Grzegorz Niciński. Były kapitan Arki w środę odniósł największy sukces w krótkiej dotychczas karierze trenerskiej. Prowadzony przez niego Gryf Wejherowo ograł Koronę Kielce 1:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Teoretycznie w tej fazie rozgrywek jest możliwy mecz Gryfa z... Arką, która do czołowej "16" awansowała po sukcesie w karnych 3:1 w Elblągu nad Olimpią
piłkarze już na murawie, goście szybko rozstawili się na pozycjach, gdynianie objęci w kole zagrzewali się do walki
1'
od środka rozpoczęli grę gdynianie, z trybun gromkie "Arka Gdynia", a do chwili "Do boju Arkowcy"
1'
pierwsza akcja Arki przerwana faulem na Kuklisie, rzut wolny z wysokości pola karnego dla gospodarzy
2'
o mały włos nie byłoby samobójczego gola, gdyż po dośrodkowaniu Kowalskiego Benevente ryzykownie wybił piłkę na róg
3'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Arifović. Dośrodkowanie z rogu Radzewicza na "krótki słupek" głową przedłużył Kuklis, Arifović z trzech metrów wpakował głową piłkę do siatki
4'
bramkarz Bogdanki szybszy od Benata
6'
Pielorz bezpardonowym faulem powstrzymał Kowalskiego, jeszcze nie ma kartki, choć mogła być
6'
Radzewicz z wolnego tym razem dośrodkował zbyt nisko
8'
dobry przechwyt Kasperkiewicza i od razu podanie do Arfivovicia, ten zgrał do Słowińskiego, ale młodzieżowiec nie opanował piłki, a mógł z nią zabrać się w pole karne
10'
błąd Mazurkiewicza, który we własnym polu karnym stracił piłkę na rzecz Nildo, dobrze, że w akcję wmieszał się jeszcze Radzewicz i zażegnał niebezpieczeństwo
11'
szybka odpowiedź Arki, dośrodkowanie Kowalskiego wyłapał jednak Prusak
12'
dużo ruchu w przednich formacjach, teraz widzimy Arifovicia z prawej strony, do środka ataku wbiegał Słowiński, a akcje lewym skrzydłem zamykał Kuklis
13'
bardzo dobre podanie Radzewicz do Słowińskiego, młodzieżowiec niepotrzebnie zdecydował się na strzał, który został zablokowany, mógł odebrać do0 wbiegających w pole karne Benata lub Radzewicza, którzy mieliby lepszą okazję na celne uderzenie
15'
Radzewicz znów włączył się do akcji ofensywniej, ale tym razem dośrodkowanie mu się nie udało, piłka wyszła poza bramkę
16'
wolny dla Bogdanki z około 25 metrów po zagraniu ręką Krajanowskiego
17'
Nildo wywalczył róg
18'
Juszczyk uratował Arkę po strzale Pesira
20'
przerwa w grze, po zderzeniu z Kowalskim pomocy masażysty potrzebuje Renusz, który niegdyś grał w Arce, ale nie przebił się do pierwszej drużyny
21'
Prusak chyba minął się z powołaniem, bo we własnym polu karnym zwodem minął Słowińskiego, a po chwili Arifovicia, napór gdynian spowodował jednak, że bramkarz Bogdanki podał niedokładnie
22'
Żółtą kartką został ukarany Nikitović (BOGDANKA), który próbował naprawić błąd bramkarza, ale 20 metrów od własnej bramki sfaulował Kowalskiego
23'
akcja na linii pola karnego, sędzia uznał, że faulowany był Zuber, będzie wolny tuż przed polem karnym Arki
24'
Łuczak strzelił nad bramką
25'
Renusz minął Krajanowskiego, po jego dośrodkowaniu dobrze główkował Mazurkiewicz, będzie róg dla gości
26'
ostre dośrodkowanie z rogu Łuczaka, Juszczyk minął się z piłką, ale nie doszedł do niej także żaden gracz z pola, od bramki zacznie Arka
28'
głośny doping "Arka Gdynia". Przyda się on gospodarzom, bo w ostatnich minutach częściej przy piłce jest Bogdanka
31'
Żółtą kartką został ukarany Bartoszewicz (BOGDANKA), który sfaulował Kowalskiego. Radek to były piłkarz Arki, grał m.in. w gdyńskich barwach w sezonie 2005/06 w ekstraklasie
33'
strzał Łuczaka zablokowany przez Jaruna
35'
Arifović wstrzelił w pole karne piłkę, ale za mocno, aby ktoś do niej doszedł, szkoda, gdyż była to składna akcja, którą przerzutem z lewego na prawe skrzydło rozpoczął Kuklis, a dobrze włączył się do ataku prawy obrońca Krajanowski
36'
Kasperkiewicz strzelał z 17. metra, ale bardzo niecelnie
37'
Żółtą kartką został ukarany Renusz (BOGDANKA), który faulował Kowalskiego. Jakub mógł wbiec w pole karne, a znów dobrze dostrzegł go Kuklis, który popisał się dobrym podaniem
38'
z wolnego z około 25 metrów dobrze uderzył Mazurkiewicz, piłka minęła nieznacznie "okienko" bramki gości
39'
Żółtą kartką został ukarany Arifović (ARKA), który sfaulował rozpoczynającego akcje rywali Nikitovicia
43'
Benat starał się jak najdłużej utrzymać piłkę w narożniku boiska, ale wyszedł z nią za końcową linię
45'
pierwsza połowa trwać będzie o dwie minuty dłużej
45+1
Pielorz przepychał się z Arifoviciem, a gdy przegrał ten pojedynek coś krzyknął po adresem sędziego liniowego, ten nie zareagował, a Arka straciła piłkę
45+2
ostatnia szansa przed przerwą dla Arki, wolny z około 30 metrów po faulu na Kowalskim
45+2
Radzewicz zbyt mocno dośrodkował, piłka poza boiskiem
45+2
Koniec pierwszej połowy
ARKA PROWADZI 1:0
na trybunach jest dzisiaj obecnych 3965 kibiców
46'
BOGDANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Oziemczuk.
46'
drugą połowę rozpoczęli goście
49'
strzał z dystansu Słowińskiego mocno niecelny
51'
Juszczyk wyszedł poza "16", aby asekurować piłkę, do której próbował dojść Pesir, futbolówka opuściła boisko
52'
Nikitović wybił piłkę na róg po wrzutce Krajanowskiego
52'
Prusak dobrze piąstkuje piłkę do dośrodkowaniu z rogu Kowalskiego
53'
nieudany strzał Nildo z 20 metrów
55'
Zuber na prawym skrzydle ograł Radzewicz i natychmiast strzelił sprzed "16", Juszczyk pewnie złapał piłkę
56'
po dośrodkowaniu Sołdeckiego aż dwaj piłkarze gości na spalonym
57'
znów głośny doping z trybun, bo nic się nie klei w grze gospodarzy
58'
sędzia nie zagwizdał, choć wydawało się, że był spalony, Nildo w sytuacji sam na sam z Juszczykiem strzelił nad poprzeczką
58'
Mazurkiewicz i Radzewicz z protestami przy arbitrze bocznym, który nie podniósł chorągiewki
58'
ARKA przeprowadza zmianę wśród młodzieżowców. Boisko opuszcza Słowiński, w jego miejsce wchodzi Flis.
62'
słabszy fragment meczu, gra toczy się w środku pola
63'
dobra akcja Benata, bramkarz przeciął jego podanie, gdyby nie to Arifović byłby sam z pustą bramką
66'
[1:1] BOGDANKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wallles. Z rogu dośrodkował Łuczak. Głową strzelał Nildo. Juszczyk zdołał odbić piłkę, ale prosto pod nogi Wallesa, który musiał wyrównać
66'
BOGDANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łuczak, w jego miejsce wchodzi De-Oliveira.
69'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. Kolejna bramka po rogu. Tym razem dośrodkował Kowalski, obrońcy gości zbyt krótko odbili piłkę, a głową do siatki posłał ją Mazurkiewicz
72'
[2:2] BOGDANKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nildo. Składna akcja gości. Prawą flanką przedarł się Zuber, który podał do prawego obrońcy Sołdeckiego, a ten wyłożył piłkę do strzału Nildo
75'
Jarun nie zdołał oddać strzelić z pięciu metrów, zanim złożył się do uderzenia został zablokowany
76'
strzał Arifovicia tuż obok słupka
77'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Jarzębowski. Nieco dziwna roszada, bo za prawoskrzydłowego wszedł defensywny pomocnik, potrzebne będą przesunięcia w całym zespole
79'
wolny dla Arki po faulu na Flisie około 20 metrów od bramki
79'
Kuklis z wolnego strzelił nad poprzeczką
82'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
84'
Nildo faulowany przez Radzewicza, wolny dla Bogdanki z wysokości pola karnego Arki
84'
Pielorz wrzucił w pole karne, tam przewrócili się obrońca Arki i napastnik Bogdanki, ale sędzia nakazał grać dalej
85'
Surdykowski wywalczył róg dla Arki
86'
Arka blisko gola, po dośrodkowaniu z rogu Benat z pięciu metrów nie trafił dobrze w piłkę, a dobitka Mazurkiewicza nad poprzeczką
88'
Żółtą kartką został ukarany Pesir (BOGDANKA) za krytykowanie orzeczeń sędziego
90'
ostry strzał Radzewicza, ale tuż obok słupka
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
BOGDANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zuber, w jego miejsce wchodzi Kusiak.
90+2
"Po meczu wszyscy do klubu" - skandują kibice
90+3
Juszczyk przejął piłkę po dośrodkowanie rywali
90+3
Koniec meczu
90'

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - KS Polkowice 1:0 (0:0), Wisła Płock - GKS Katowice 0: (0:2), Polonia Bytom - Kolejarz Stróże 0:1 (0:1), Pogoń Szczecin - Dolcan Ząbki 2:3 (1:0), Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 3:1 (0:0), Ruch Radzionków - Piast Gliwice 1:2 (0:1). Niedziela: Warta Poznań - Flota Świnoujście 4:2 (1:0), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Elbląg 3:0 (1:0).