Czwarte zwycięstwo z rzędu na pożegnanie sezonu

Krzysztof Klinkosz
7 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca w ostatnim meczu sezonu 2009/2010 rywalizowali na własnym lodowisku z Aksam Unią Oświęcim, a stawką tego meczu było piąte miejsce w PLH. W piątek gdańszczanie wygrali w 3:0. W niedzielę przypieczętowali swoją wyższość nad Unią, zwyciężając 5:3 (3:2, 1:1, 1:0). Tym samym rozgrywki zakończyli czterema wygranymi z rzędu.

1:0 Ziółkowski as. Jankowski, Furo (8.27 w przewadze)
2:0 Kostecki as. Rzeszutko, B.Wróbel (10.12 w przewadze)
3:0 Steber as. Skutchan, Rzeszutko (13.42)
3:1 Modrzejewski (14.03)
3:2 Kowalówka as. Wojtarowicz, Klisiak (15.13)
4:2 Jankowski as. Mat.Rompkowski (31.25)
4:3 Bucek as. Modrzejewski (34.57)
5:3 Rzeszutko (43.54)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny (50.44 Soliński); B.Wróbel - Kostecki, Skrzypkowski - Mat.Rompkowski, Smeja - Maj, Maciejewski - Kantor; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Furo - Ziółkowski - Jankowski, Vitek - M.Wróbel - Chmielewski, Mac.Rompkowski - Strużyk - Wróblewski.

AKSAM UNIA: Szydłowski; Gallo - Kowalówka, Javin - Kasperczyk, Połączarz - Cinalski oraz Krzemień; Klisiak - Jakubik - Wotarowicz, Modrzejewski - Stachura - Bucek, Twardy - Szewczyk - Adamus oraz Bibrzycki, Sękowski.

Gdańszczanie rozpoczęli ze sporym animuszem spychając rywali do głębokiej defensywy. Już w 9 minucie przyniosło to efekt w postaci bramki dla gospodarzy. Wynik otworzył Tomasz Ziółkowski. Młody gdański napastnik zdobył jednocześnie dwusetną bramkę dla "Stoczni" w tych rozgrywkach.

Ataki gdańszczan nie ustawały i w 11 minucie było już 2:0 dla Energi Stoczniowca. Ponownie wykorzystali gdańszczanie grę w przewadze. Do krążka toczącego się wzdłuż linii bramkowej dopadł Artur Kostecki zagarnął go i wpakował do siatki.

W 14 minucie było już 3:0 a bramka godna była sfilmowania. Po dynamicznej akcji pierwszego ataku krążek otrzymał Roman Skutchan i niemal zza bramki podał na środek tercji do Jana Stebera i Czech podwyższył rezultat,

To wyraźne prowadzenie nieco zdekoncentrowało gdańszczan co wykorzystali goście. Już w 21 sekund po trzeciej bramce dla gdańszczan było 3:1 a indywidualną akcję golem wykończył Marek Modrzejewski. 70 sekund później było już 3:2, tym razem Adrian Kowalówka wykorzystał fakt, że Przemysław Odrobny nie zasłonił dobrze "krótkiego słupka" i umieścił krążek właśnie przy nim.

W kolejnych minutach gdańszczanie próbowali skopiować akcję, która dała im trzecią bramkę ale tym razem czynili to mniej precyzyjnie i nie podwyższyli rezultatu.

Przez większość czasu w drugiej odsłonie inicjatywę posiadali gospodarze, jednak brakowało im precyzji pod bramką Sebastiana Stańczyka. swoich szans nie wykorzystali m.in. Aron Chmielewski i Jsef Vitek. Wreszcie w 32 minucie Wojciech Jankowski zdecydował się na solowa akcję, wymanewrował bramkarza i strzelił pod poprzeczkę na 4:2.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z dwubramkowego prowadzenia. Trzy i pół minuty później Martin Bucek popędził w kierunku bramki gdańskiej i mimo asysty gdańskiego obrońcy strzelił trzecią bramkę dla Unii.

W ostatniej tercji gdańszczanie kontrolowali przebieg gry i z każdą minutą przybliżali się do piatego miejsca na koniec sezonu. Zwyciestwo przypieczętował juz w 44 minucie Jarosław Rzeszutko, który w zamieszaniu podbramkowym wepchnął krązek do siatki. Unici reklamowali strzelenie bramki wbrew przepisom, jednak sędzia po analizie zapisu wideo wskazał na środek lodowiska.

W ostatnich minutach meczu gdańszczanie grali, jak określił to ich trener Andrzej Słowakiewicz - po przyjacielsku i poprzestali na zaaplikowaniu oświęcimianom pięciu goli.

Tymczasem jeszcze przed rywalizacją w Olivii rozstrzygnęły sie losy obsady hokejowego finału. Do Cracovii, która już wcześniej zapewniła sobie awans, dołączył Wojas Podhale Nowy Targ. "Szarotki" pokonały na własnym lodowisku GKS Tychy 6:0 (1:0, 3:0, 2:0), a ponieważ przystępowały do półfinałów z bonusem zwyciężyły w nich 4:3.

Wojas Podhale

W finale Cracovia zagra więc z Podhalem, zaś GKS Tychy z Zagłębiem Sosnowiec o brąz. Piąte miejsce przypadło gdańszczanom, a szóste zespołowi z Oświęcimia. Na siódmym miejscu sezon zakończyło JKH GKS Jastrzębie Zdrój, które pokonało Akunę Naprzód Janów.

Do niespodzianki natomiast doszło w gronie drużyn walczących o ostatnie dwa miejsca w PLH. Utrzymanie zapewniło sobie Ciarko KH Sanok po pokonaniu HC GKS Katowice w serii do trzech zwycięstw 3:1. Tymczasem z ekstraklasą żegnają się w Toruniu. TKH Nesta przegrało w niedzielę w Krynicy z KTH 3:5 (2:1, 0:3, 1:1) i w całej rywalizacji 2-3.

Opinie (57) 8 zablokowanych

• (1)

poczytajcie

• 0 0

• nie można to wklić linka ?!?!?! na hokej net jest wywiad z Rzeszutem - to jest gość !

• 0 0

• dobra balcewicz ytalentowany (2)

chyba w wozeniu sie po hali z bada malolatow...cwaniak powiatowy,racja jest slabszy od amatorow,i prezentuje poziom taki jak artur k.

• 5 1

• grzybek serce cię boli?

• 0 0

• "utalentowany" i "młody"

• 2 1

• (8)

BIEDNY SPORT I PIJĄCY CO TYDZIEŃ NA IMPREZACH HOKEIŚCI ...

• 9 18

• (3)

a co cie to cioto obchodzi czy pijmy czy nie? nie bedziesz nam zycia ukladal. potrafisz sie tylko komentowac a na ulicy pewnie lizesz nam tyłki. zazdroscisz nam ze zarabiamy kase na tym co kochamy i od czasu do czasu idzimy na impreze? ty pewnie od 8 do 16 latasz w robocie a w weekend zona kaze Ci sprzatac mieszkanie. granie w hokeja nie oznacza celibatu. jest czas na ostre trenowanie ale jest tez czas zeby odpuscic, spotkac sie ze znajomymi czy isc gdzieś sie zrelaksowac na dyskoteke.

• 0 4

• (1)

no coz ostre trenowanie? chyba Ci sie kolego cos pomylilo, ostro w tej druzynie to trenuje kilka osob a wiekszosc o ktorej tu mowa stara sie isc po najmniejszej lini oporu, no ale co sie dziwic jacy zawodnicy takie wyniki i wszystko jasne, mozecie sie tlumaczyc ile chcecie

• 3 0

• a ty byłes treningu stoczniowca?
          nie wiesz kto ostro trenuje i jaka atmosfera jest w druzynie kiedy wszyscy chca cos zrobic! "jacy zawodnicy takie wyniki' zal mi Ciebie, pewnie trenowaleś do gimnazjum albo nawet nie i teraz bawisz sie w wielkiego znawce. a nawet jak trenowales to trener sadzał Cie na ławe bo byles cieniasem jakich mało. hehe pozdrowienia kolego, moze na nastepny sezon stan na lawce trenerskiej znawco hokej albo lepiej chodzi grac do druzyny i pokaz jak to sie robi.