Asseco pokonało Stelmet i gra dalej

6 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Koszykarze Asseco po raz kolejny udowodnili, że we własnej hali potrafią wygrać z każdym. Czy uda się im to powtórzyć także w piątek? Koszykarze Asseco po raz kolejny udowodnili, że we własnej hali potrafią wygrać z każdym. Czy uda się im to powtórzyć także w piątek?

Koszykarze Asseco ponownie sprawili niespodziankę w swojej hali. W ćwierćfinale play-off pokonali po dogrywce Stelmet Zielona Góra 73:70 (13:16, 11:17, 14:17, 20:8, d. 15:12) i przedłużyli sezon o jeden mecz. Końcówkę czwartej kwarty i dogrywkę popisowo rozegrali A.J. Walton i Przemysław Żołnierewicz, którzy poprowadzili drużynę do pierwszej wygranej w serii do trzech zwycięstw. W niej to jednak rywale prowadzą 2:1. Gdyńsko-zielonogórska para jest jedyną w tym sezonie TBL, która rozegra w ćwierćfinale mecz numer cztery. Odbędzie się on w piątek, w Gdynia Arenie o godz. 19:15.

Walton 22 (6 zb. 7 as., 8 st.), Galdikas 8 (6 zb.), Frasunkiewicz 7 (1x3, 14 zb.), Matczak 5 (1x3), Szczotka 5 oraz Kowalczyk 11 (2x3), Żołnierewicz 11 (1x3, 5 zb.), Parzeński 4 (8 zb.), Radosavljević 0, Czerlonko 0
Sędziowie: Ćmikiewicz, Proc, Adameczek
Widzów: 1500
Hosley 18 (2x3, 6 zb.), Zamojski 14 (4x3), Cel 12 (2x3, 11 zb.) Koszarek 7 (1x3, 5 as.), Lalić 2, oraz Robinson 9 (2x3), Chanas 7 (1x3), Hrycaniuk 1 (5 zb.), Troutman 0

Wypowiedzi po meczu

David Dedek David Dedek
DAVID DEDEK, trener Asseco
Muszę pogratulować zawodnikom za walkę, tak w czterech kwartach, jak i w dogrywce. Zagraliśmy bardzo dobrą obronę. Stelemt razem z dodatkowym czasem gry rzucił 70 pkt, a to mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że podobnie będziemy walczyć w kolejnym meczu play-off. Oczywiście bardzo dziękuję również kibicom, którzy wspierali nas od początku do końca.

Saso Filipovski Saso Filipovski

SASO FILIPOVSKI, trener Stelmetu
Myślę, że mogę być zadowolony tylko z trzech pierwszych kwart. Ale gdy zaczęliśmy prowadzić różnicą 17 punktów, to przestaliśmy grać skutecznie. Moi zawodnicy myśleli, że to już koniec. Niestety tak nie było. W samej końcówce zabrakło nam energii. Za to Asseco pokazało jej znacznie więcej, tak w ataku, jak i w obronie i dzięki temu wygrało

W pierwszym meczu półfinału Asseco uległo 72:79, w drugim 59:80
Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się w play-off na tym samym etapie zmagań, a gdynianie ulegli 1:3. Wówczas wygrali mecz w Zielonej Górze
Stelmet grał ostatnio w Gdynia Arena w ligowym starciu z Asseco 2 listopada. Drużyna Davida Dedka wygrała 72:68
Znamy już dwóch półfinalistów TBL. We wtorek serie po 3:0 wygrali koszykarze: PGE Turowa Zgorzelec z Treflem Sopot i Energa Czarni Słupsk ze Śląskiem Wrocław
Trwa właśnie mecz w Radomiu, gdzie Rosa podejmuje AZS Koszalin. Pierwsza z drużyn prowadzi w serii 2:0 i w 18 min. meczu 48:28
Goście zaczną piątką: Koszarek (STELMET), Zamojski (STELMET), Hosley (STELMET), Lalić (STELMET), Cel
Pierwsza piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Frasunkiewicz (ASSECO), Matczak (ASSECO), Galdikas (ASSECO), Szczotka (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ, piłka dla Stelmetu
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Cel (STELMET).
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
3'
Let's go Gdynia - skandują fani
4'
Hosley (STELMET) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
4'
[4:2] 2 punkty po zbiórce zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 3 punkty
5'
[4:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
5'
[6:5] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 3 punkty
5'
[6:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
za 2 punkty
6'
[8:8] 2 punkty spod kosza dobywa Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[11:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[11:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cel (STELMET).
za 2 punkty
7'
[13:11] 2 punkty z kontry zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
czas
7'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET).
za 3 punkty
8'
[13:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (STELMET).
8'
Asseco Gdynia - skandują kibice
wolne (trafione oba)
9'
[13:16] Cel (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
KONIEC PIERWSZE KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
za 2 punkty
11'
[13:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chanas (STELMET).
12'
Asseco Gdynia - słychać w hali
za 2 punkty
12'
[13:20] 2 punkty z trudnej pozycji zdobywa Chanas (STELMET).
za 2 punkty
12'
[15:20] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
13'
[15:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
czas
13'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
za 2 punkty
13'
[17:23] 2 punkty "hakiem" zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[17:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Robinson (STELMET).
15'
Faul niesportowy Hosleya (STELMET) na Waltonie (ASSECO)
15'
[19:26] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
16'
[19:28] 2 punkty spod kosza zdobywa Hosley (STELMET).
16'
Galdikas (ASSECO) pudłuje oba wolne
za 3 punkty
16'
[19:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
16'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają kibice
za 3 punkty
17'
[22:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[22:33] 2 punkty z kontry zdobywa Koszarek (STELMET).
czas
18'
Przerwa na żądanie Dedek (ASSECO).
19'
[24:33] Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET). 6,3 sekundy do końca kwarty
20'
Robinson (STELMET) rzuca za trzy, ale piłka nie dolatuje do kosza
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W przerwie trwa licytacja koszulek gwiazd NBA: Marcina Gortata, Jamesa Hardena i Dwighta Howarda, wszystkie z autografami. Dwie ostatnie załatwił były koszykarz Asseco, Donatas Motiejunas. Wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na pomoc choremu, młodemu koszykarzowi, Kacprowi Piekarskiemu.
Najskuteczniejsi do przerwy w obu drużynach: Hosley (STELMET) - 8 pkt, Cel (STELMET) i Chanas (STELMET) po 7 pkt, Kowalczyk (ASSECO) i Matczak (ASSECO) po 5 pkt
Stelmet trafił już 7 razy za trzy punkty, Asseco tylko dwa. Goście prowadzą także w zbiórkach 23:17 i asystach 7:4
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ, piłka dla Stelmetu
za 2 punkty
22'
[26:33] 2 punkty z kontry zdobywa Walton (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
22'
[27:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
23'
[28:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
23'
[30:33] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Galdikas (ASSECO).
24'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba wolne
za 3 punkty
24'
[30:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
25'
Asseco twardo w obronie - skandują fani
za 3 punkty
25'
[30:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
27'
[30:41] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hosley (STELMET).
czas
27'
za 2 punkty
27'
[30:43] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET), a do tego faul Kowalczyka
za 1 punkt
27'
[30:44] Rzut wolny trafia Hosley (STELMET).
27'
[31:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[33:44] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Parzeński (ASSECO).
czas
28'
28'
W Radomiu poznaliśmy kolejnego półfinalistę. Została nim Rosa, która o wejście do finału zagra ze zwycięzcą pary Asseco - Stelemt.
28'
[33:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Robinson (STELMET).
29'
Gdynia, Gdynia - niesie się po hali
29'
[33:47] Hosley (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
30'
[33:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Robinson (STELMET).
za 3 punkty
30'
[36:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[38:50] 2 punkty z kontry zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
30'
Spięcie na boisku pomiędzy Parzeńskim (ASSECO) i Hosley'em (STELMET), musieli interweniować sędziowie i inni zawodnicy
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
za 2 punkty
31'
[40:50] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
31'
[42:50] 2 punkty spod kosza zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
32'
[42:52] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hosley (STELMET).
za 2 punkty
32'
[44:52] 2 punkty z trudnej pozycji zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
34'
[47:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
czas
35'
za 2 punkty
35'
[47:54] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cel (STELMET).
35'
Dodatkowo faulował Parzeński (ASSECO) i dwa wolne wykona Hrycaniuk (STELMET)
35'
[47:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (STELMET).
za 2 punkty
36'
[49:55] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
schodzi za faule
37'
Hrycaniuk (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
[50:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 3 punkty
38'
[53:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
38'
Asseco, Asseco - skanduje cała Gdynia Arena
38'
[55:55] Parzeński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Błędy po obu stronach boiska
39'
[55:57] Robinson (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
39'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO). 71 sekund do końca kwarty
40'
[56:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
40'
Kowalczyk (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. 36,5 sekundy do końca kwarty, dwa wolne dla Hosleya
40'
[56:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Hosley (STELMET).
za 2 punkty
40'
[58:58] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Walton (ASSECO).
czas
40'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET). 25,7 sekundy do końca kwarty
40'
Przechwyt Waltona (ASSECO), rzut za trzy w ostatnich sekundach, ale niecelny...
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY, czas na dogrywkę!
41'
ZACZYNAMY DODATKOWE 5 MINUT GRY, piłka dla Stelmetu
za 2 punkty
41'
[60:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
41'
[60:60] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Lalić (STELMET).
za 2 punkty
42'
[62:60] 2 punkty z kontry zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
43'
[62:62] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
43'
[64:62] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
43'
[64:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cel (STELMET).
43'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 3 punkty
44'
[64:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
czas
44'
za 2 punkty
44'
[66:68] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO) i jest faulowany przez Cela!
za 1 punkt
44'
[67:68] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
45'
[69:68] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Walton (ASSECO).
45'
Faul na Koszarku, 31,5 sekundy do końca dogrywki
45'
[69:70] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
45'
[71:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
czas
45'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET). 12,7 sekundy do końca dogrywki
za 2 punkty
45'
[73:70] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
45'
Faul na Zamojskim (STELMET), 2,5 sekundy do końca, wolne dla gracza gości
45'
Zamojski (STELMET) pudłuje oba wolne!
45'

• 71 2

• Moj post jako pierwszy w relacji, czulem, ze wygraja!!!!

• 19 3

• Co za emocje, prawie cały mecz na stojąco. Gratulacje, to się nazywa DRUŻYNA!

• 23 1

• Gratulacje dla trenera i całej drużyny!!!

• 56 2

• Brawo Asseco!!!

Wielki Stelmet przegrał bo ma Koszarka, Zamojskiego i Hrycaniuka. Zespół euroligowy rzuca 40 razy za 3 pkt! Brak pomysłu na grę i jeżeli przejdą Gdynię to na Rosę nie mają szans. Zespół flustratów i zarozumialców.
    Brawo Gdynia za ambicję. Macie jaja!

• 50 3

• I to jest właśnie serce do gry.

• 51 1

• (4)

A na gazeta.pl był już artykuł, że Gdynia przegrała 0-3 ze Stelmetem. Brawo brawo brawo. W razie czego mam "printskrina"!