Asseco pokonało Stelmet i gra dalej

Asseco Arka Gdynia

Koszykarze Asseco po raz kolejny udowodnili, że we własnej hali potrafią wygrać z każdym. Czy uda się im to powtórzyć także w piątek? fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Asseco ponownie sprawili niespodziankę w swojej hali. W ćwierćfinale play-off pokonali po dogrywce Stelmet Zielona Góra 73:70 (13:16, 11:17, 14:17, 20:8, d. 15:12) i przedłużyli sezon o jeden mecz. Końcówkę czwartej kwarty i dogrywkę popisowo rozegrali A.J. Walton i Przemysław Żołnierewicz, którzy poprowadzili drużynę do pierwszej wygranej w serii do trzech zwycięstw. W niej to jednak rywale prowadzą 2:1. Gdyńsko-zielonogórska para jest jedyną w tym sezonie TBL, która rozegra w ćwierćfinale mecz numer cztery. Odbędzie się on w piątek, w Gdynia Arenie o godz. 19:15.

ASSECO

Walton 22 (6 zb. 7 as., 8 st.), Galdikas 8 (6 zb.), Frasunkiewicz 7 (1x3, 14 zb.), Matczak 5 (1x3), Szczotka 5 oraz Kowalczyk 11 (2x3), Żołnierewicz 11 (1x3, 5 zb.), Parzeński 4 (8 zb.), Radosavljević 0, Czerlonko 0

STELMET

Hosley 18 (2x3, 6 zb.), Zamojski 14 (4x3), Cel 12 (2x3, 11 zb.) Koszarek 7 (1x3, 5 as.), Lalić 2, oraz Robinson 9 (2x3), Chanas 7 (1x3), Hrycaniuk 1 (5 zb.), Troutman 0

Wypowiedzi po meczu

David Dedek
David Dedek
DAVID DEDEK, trener Asseco
Muszę pogratulować zawodnikom za walkę, tak w czterech kwartach, jak i w dogrywce. Zagraliśmy bardzo dobrą obronę. Stelemt razem z dodatkowym czasem gry rzucił 70 pkt, a to mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że podobnie będziemy walczyć w kolejnym meczu play-off. Oczywiście bardzo dziękuję również kibicom, którzy wspierali nas od początku do końca.

Saso Filipovski

SASO FILIPOVSKI, trener Stelmetu
Myślę, że mogę być zadowolony tylko z trzech pierwszych kwart. Ale gdy zaczęliśmy prowadzić różnicą 17 punktów, to przestaliśmy grać skutecznie. Moi zawodnicy myśleli, że to już koniec. Niestety tak nie było. W samej końcówce zabrakło nam energii. Za to Asseco pokazało jej znacznie więcej, tak w ataku, jak i w obronie i dzięki temu wygrało

W pierwszym meczu półfinału Asseco uległo 72:79, w drugim 59:80
Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się w play-off na tym samym etapie zmagań, a gdynianie ulegli 1:3. Wówczas wygrali mecz w Zielonej Górze
Stelmet grał ostatnio w Gdynia Arena w ligowym starciu z Asseco 2 listopada. Drużyna Davida Dedka wygrała 72:68
Znamy już dwóch półfinalistów TBL. We wtorek serie po 3:0 wygrali koszykarze: PGE Turowa Zgorzelec z Treflem Sopot i Energa Czarni Słupsk ze Śląskiem Wrocław
Trwa właśnie mecz w Radomiu, gdzie Rosa podejmuje AZS Koszalin. Pierwsza z drużyn prowadzi w serii 2:0 i w 18 min. meczu 48:28
Goście zaczną piątką: Koszarek (STELMET), Zamojski (STELMET), Hosley (STELMET), Lalić (STELMET), Cel
[ICO]
Pierwsza piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Frasunkiewicz (ASSECO), Matczak (ASSECO), Galdikas (ASSECO), Szczotka (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ, piłka dla Stelmetu
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Cel (STELMET).
[ICO]
2'
[2:2] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
3'
Let's go Gdynia - skandują fani
4'
Hosley (STELMET) pudłuje oba wolne
[ICO]
4'
[4:2] 2 punkty po zbiórce zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
5'
[4:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
5'
[6:5] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
[ICO]
5'
[6:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
[ICO]
6'
[8:8] 2 punkty spod kosza dobywa Szczotka (ASSECO).
[ICO]
6'
[11:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
6'
[11:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cel (STELMET).
[ICO]
7'
[13:11] 2 punkty z kontry zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET).
[ICO]
8'
[13:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (STELMET).
8'
Asseco Gdynia - skandują kibice
[ICO]
9'
[13:16] Cel (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
KONIEC PIERWSZE KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
[ICO]
11'
[13:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chanas (STELMET).
[ICO]
12'
Asseco Gdynia - słychać w hali
[ICO]
12'
[13:20] 2 punkty z trudnej pozycji zdobywa Chanas (STELMET).
[ICO]
12'
[15:20] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
13'
[15:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
[ICO]
13'
[17:23] 2 punkty "hakiem" zdobywa Szczotka (ASSECO).
[ICO]
15'
[17:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Robinson (STELMET).
[ICO]
15'
Faul niesportowy Hosleya (STELMET) na Waltonie (ASSECO)
[ICO]
15'
[19:26] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
16'
[19:28] 2 punkty spod kosza zdobywa Hosley (STELMET).
16'
Galdikas (ASSECO) pudłuje oba wolne
[ICO]
16'
[19:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
16'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają kibice
[ICO]
17'
[22:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
[ICO]
18'
[22:33] 2 punkty z kontry zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie Dedek (ASSECO).
[ICO]
19'
[24:33] Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET). 6,3 sekundy do końca kwarty
20'
Robinson (STELMET) rzuca za trzy, ale piłka nie dolatuje do kosza
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
[ICO]
W przerwie trwa licytacja koszulek gwiazd NBA: Marcina Gortata, Jamesa Hardena i Dwighta Howarda, wszystkie z autografami. Dwie ostatnie załatwił były koszykarz Asseco, Donatas Motiejunas. Wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na pomoc choremu, młodemu koszykarzowi, Kacprowi Piekarskiemu.
Najskuteczniejsi do przerwy w obu drużynach: Hosley (STELMET) - 8 pkt, Cel (STELMET) i Chanas (STELMET) po 7 pkt, Kowalczyk (ASSECO) i Matczak (ASSECO) po 5 pkt
[ICO]
Stelmet trafił już 7 razy za trzy punkty, Asseco tylko dwa. Goście prowadzą także w zbiórkach 23:17 i asystach 7:4
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ, piłka dla Stelmetu
[ICO]
22'
[26:33] 2 punkty z kontry zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
22'
[27:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
[ICO]
23'
[28:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
[ICO]
23'
[30:33] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Galdikas (ASSECO).
24'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba wolne
[ICO]
24'
[30:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
25'
Asseco twardo w obronie - skandują fani
[ICO]
25'
[30:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
27'
[30:41] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hosley (STELMET).
[ICO]
27'
[ICO]
27'
[30:43] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET), a do tego faul Kowalczyka
[ICO]
27'
[30:44] Rzut wolny trafia Hosley (STELMET).
[ICO]
27'
[31:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
28'
[33:44] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Parzeński (ASSECO).
[ICO]
28'
[ICO]
28'
W Radomiu poznaliśmy kolejnego półfinalistę. Została nim Rosa, która o wejście do finału zagra ze zwycięzcą pary Asseco - Stelemt.
[ICO]
28'
[33:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Robinson (STELMET).
29'
Gdynia, Gdynia - niesie się po hali
[ICO]
29'
[33:47] Hosley (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
[33:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Robinson (STELMET).
[ICO]
30'
[36:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
[ICO]
30'
[38:50] 2 punkty z kontry zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
[ICO]
30'
Spięcie na boisku pomiędzy Parzeńskim (ASSECO) i Hosley'em (STELMET), musieli interweniować sędziowie i inni zawodnicy
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
[ICO]
31'
[40:50] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
31'
[42:50] 2 punkty spod kosza zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
32'
[42:52] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hosley (STELMET).
[ICO]
32'
[44:52] 2 punkty z trudnej pozycji zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
34'
[47:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[47:54] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cel (STELMET).
35'
Dodatkowo faulował Parzeński (ASSECO) i dwa wolne wykona Hrycaniuk (STELMET)
[ICO]
35'
[47:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (STELMET).
[ICO]
36'
[49:55] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
37'
Hrycaniuk (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
37'
[50:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
[ICO]
38'
[53:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
38'
Asseco, Asseco - skanduje cała Gdynia Arena
[ICO]
38'
[55:55] Parzeński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Błędy po obu stronach boiska
[ICO]
39'
[55:57] Robinson (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO). 71 sekund do końca kwarty
[ICO]
40'
[56:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
[ICO]
40'
Kowalczyk (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. 36,5 sekundy do końca kwarty, dwa wolne dla Hosleya
[ICO]
40'
[56:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Hosley (STELMET).
[ICO]
40'
[58:58] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET). 25,7 sekundy do końca kwarty
40'
Przechwyt Waltona (ASSECO), rzut za trzy w ostatnich sekundach, ale niecelny...
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY, czas na dogrywkę!
41'
ZACZYNAMY DODATKOWE 5 MINUT GRY, piłka dla Stelmetu
[ICO]
41'
[60:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
41'
[60:60] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Lalić (STELMET).
[ICO]
42'
[62:60] 2 punkty z kontry zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
43'
[62:62] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
43'
[64:62] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
43'
[64:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cel (STELMET).
[ICO]
43'
Let's go Gdynia - skandują kibice
[ICO]
44'
[64:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
44'
[ICO]
44'
[66:68] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO) i jest faulowany przez Cela!
[ICO]
44'
[67:68] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
[ICO]
45'
[69:68] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Walton (ASSECO).
45'
Faul na Koszarku, 31,5 sekundy do końca dogrywki
[ICO]
45'
[69:70] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
[71:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
45'
Przerwa na żądanie Filipovskiego (STELMET). 12,7 sekundy do końca dogrywki
[ICO]
45'
[73:70] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
45'
Faul na Zamojskim (STELMET), 2,5 sekundy do końca, wolne dla gracza gości
45'
Zamojski (STELMET) pudłuje oba wolne!
45'

• 71 2

• Moj post jako pierwszy w relacji, czulem, ze wygraja!!!!

• 19 3

• Co za emocje, prawie cały mecz na stojąco. Gratulacje, to się nazywa DRUŻYNA!

• 23 1

• Gratulacje dla trenera i całej drużyny!!!

• 56 2

• Brawo Asseco!!!

Wielki Stelmet przegrał bo ma Koszarka, Zamojskiego i Hrycaniuka. Zespół euroligowy rzuca 40 razy za 3 pkt! Brak pomysłu na grę i jeżeli przejdą Gdynię to na Rosę nie mają szans. Zespół flustratów i zarozumialców.
    Brawo Gdynia za ambicję. Macie jaja!

• 50 3

• I to jest właśnie serce do gry.

• 51 1

• (4)

A na gazeta.pl był już artykuł, że Gdynia przegrała 0-3 ze Stelmetem. Brawo brawo brawo. W razie czego mam "printskrina"!