Wybrzeże zremisowało z Górnikiem

21 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Szczypiorniści Wybrzeża w ostatniej minucie meczu z Górnikiem roztrwonili dwie bramki przewagi. Dla autora ośmiu trafień Łukasza Rogulskiego (na zdjęciu) i jego kolegów, remis z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu to mimo wszystko, wciąż duże osiągnięcie. Szczypiorniści Wybrzeża w ostatniej minucie meczu z Górnikiem roztrwonili dwie bramki przewagi. Dla autora ośmiu trafień Łukasza Rogulskiego (na zdjęciu) i jego kolegów, remis z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu to mimo wszystko, wciąż duże osiągnięcie.

Piłkarze ręczni Wybrzeża sensacyjnie zremisowali na swoim parkiecie z Górnikiem Zabrze 28:28 (13:13). Niespodzianka mogła być tym większa, gdyż na na minutę przed końcem gry gospodarze prowadzili różnicą dwóch bramek, ale wypuścili zwycięstwo z rąk. Dla gdańszczan to już czwarty podział punktów w tym sezonie.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski - Rogulski 8, Lijewski 3, H.Kornecki 3, Kondratiuk 2, Mogielnicki 2, Nilsson 2, Prymlewicz 2, Rakowski 2, Sulej 2, Abram 1, Papaj 1, Piątek

GÓRNIK: M.Kornecki, Suchowicz, Kicki - Kubisztal 9, Jurasik 6, Tomczak 5, Kuchczyński 3, Niewrzawa 2, Niedośpiał 1, Daćko 1, Orzechowski, Gromyko 1, Buszkow, Tatarincew, Twardo

ZOBACZ, GDZIE W NAJBLIŻSZYCH DNIACH GRAJĄ TRÓJMIEJSCY SZCZYPIORNIŚCI

Do sobotniego spotkania w hali AWFiS gdańszczanie mieli przystąpić bez Marcina Lijewskiego, który pauzował już przed tygodniem w Szczecinie z powodu kontuzji palca (złamany paliczek w prawej dłoni). Rozgrywający zgłosił jednak gotowość do gry wcześniej niż zakładano i nie odpuścił meczu przeciwko Górnikowi.

Dla gospodarzy dopingowanych przez 1200 widzów, pojedynek rozpoczął się bardzo obiecująco. W 4. minucie prowadzili 2:0, a obroniony rzut karny miał już na koncie Artur Chmieliński. Po bramce Piotra Papaja w 8. minucie gry, Wybrzeże prowadziło już 5:1.

Niestety, całą tę przewagę podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wlekaka roztrwonili, zanim upłynął kwadrans gry. Kilka udanych interwencji zaliczył w bramce Sebastian Kicki i po lepszym dla gości okresie gry, do remisu 6:6 doprowadził Michał Kubisztal.

Prowadzenia gdańszczanie jednak nie oddali, a przynajmniej nie do przerwy. Po niej obydwa zespoły przystąpiły do gry w osłabieniu, gdyż pod koniec pierwszej części gry wywiązała się przepychanka, po której 2-minutowe kary otrzymali Andrzej RakowskiBartłomiej Tomczak.

Po zmianie stron dwa trafienia z rzędu zanotowali zabrzanie. Przy stanie 13:15 o czas poprosili szkoleniowcy Wybrzeża. Chwila przerwy poskutkowała. Gospodarze chwilę później zapisali na sowim koncie serię trzech bramek. Na prowadzenie 17:16 wyprowadził ich Patryk Abram. Dwa rzuty karne skutecznie egzekwował Adrian Kondratiuk i gdańszczanie uzyskali przewagę 19:17.

Gdy wydawało się, że Górnik weźmie się za odrabianie strat, bramki zdobyli Rogulski i Dawid Nilsson (23:20). Chwilę później gdańszczanie grali jednak w podwójnym osłabieniu po karach dla Abrama i Tymoteusza Piątka. Zabrzanie, choć nie wykorzystali rzutu karnego, doprowadzili do remisu 24:24 po rzucie Mariusza Jurasika.

Wtedy piekielnie mocnym i celnym rzutem odpowiedział Lijewski, a znakomite podanie na skrzydło od Jacka Suleja wykorzysta Wojciech Prymlewicz. Na 5. minut przed końcem meczu, Wybrzeże sensacyjnie prowadziło 26:24.

O czas poprosili zabrzanie, a po wznowieniu gry straty zmniejszył Kubisztal. Tylko na chwilę, bo celnym rzutem akcję po długim podaniu wykończył Krzysztof Mogielnicki i Wybrzeże prowadziło 27:25. Górnik nie dawał za wygraną i kolejne kontaktowe trafienie zanotował Jurasik.

Na minutę przed końcem bramkę zdobył Rogulski i Wybrzeże prowadziło 28:26. Gdańszczanie nie po raz pierwszy w tym sezonie, wypuścili jednak okazję na zwycięstwo z rąk. Dwie bramki na wagę remisu zdobyli dla zabrzan w ostatnich sekundach gry Paweł Niewrzawa i Kubisztal.

Po trafieniu tego drugiego, Wybrzeże wzięło jeszcze czas, by omówić rozegranie ostatniej akcji. Niestety, gdański zespół nie zdołał ponownie objąć prowadzenia. Remis z brązowymi medalistami PGNiG Superligi to duża niespodzianka i spory sukces dla Wybrzeża. Tym bardziej jednak czerwono-biało-niebiescy mogą czuć ogromny niedosyt. To dla nich już czwarty remis w obecnym sezonie.

Wyniki 16 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Górnik Zabrze 28:28 (13:13)
  • PGE Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 29:33 (12:15)
  • MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 25:28 (12:13)
  • Nielba Wągrowiec - Pogoń Szczecin 19:22 (12:13)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 27:26 (15:16)
  • Azoty Puławy - Chrobry Głogów 36:25 (13:12)

• brak zmiany

wyszlo zmeczenie sulej, kubeł przechwycił i zwyciestwo uciekło. ale pewnie przed meczem remis bralibyśmy w ciemno także cieszmy sie z tego co mamy bo nie było zle abedzie lepiej

• 5 0

• Sądząc z przebiegu meczu, to bardziej punkt stracony niż zyskany, tym bardziej że w pozostałych meczach u siebie będzie można coś ugrać chyba tylko z Chrobrym, ale i tak to świetny prognostyk przed decydującymi meczami o utrzymanie (nawet Nielba udowodniła, że będzie walczyć do końca).

• 16 0

• (2)

Byłem na meczu, po raz pierwszy od dłuższego czasu ale powiem wprost, że nie mogłem poznać Wybrzeża. Gra z rudny jesiennej, a to co grali dziś to wyglądało jakby grał zupełnie inny zespół! Przede wszystkim poprawiona została znacznie gra w obronie, w ataku błędy były ale gra jest duzo lepiej ułozona, jest więcej akcji ułozonych pod skrzydła i koło. Lijek rządzi tym zespołem w ataku ale za to atak nie opiera sie tylko na nim! W obronie za to rządzi Piątek i robi to bardzo dobrze. jestem pod wrażeniem gry tego chłopaka. Oby tak dalej Panowie!