• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czworo deskarzy SKŻ walczy o podium

jag.
22 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
Maja Dziarnowska (na zdjęciu) i Agnieszka Bilska walczą o medale w mistrzostwach świata w Formule Windsurfing. Maja Dziarnowska (na zdjęciu) i Agnieszka Bilska walczą o medale w mistrzostwach świata w Formule Windsurfing.

Bardzo dobrze spisują się przedstawiciele SKŻ Ergo Hestia Sopot w mistrzostwa świata w Formule Windsurfing, które są rozgrywane w łotewskiej Lepaji. Agnieszka Bilska jest liderką, a Maja Dziarnowska plasuje się na trzecim miejscu po dwóch dniach regat. Seniorzy zakończyli eliminacje. Do wyścigów finałowych z czwartą lokatą przystąpi Przemysław Miarczyński. Natomiast w grupie młodzieżowców prowadzi Jacek Piasecki

.

Drugiego dnia regat, które na starcie zgromadziły 116 deskarek i deskarzy z 23 państw, nie sprzyjała pogoda. Z uwagi na deszcz i zmienny wiatr udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig. Tym samym mężczyźni osiągnęli niezbędne minimum do zakończenia eliminacji. Ponadto zarówno wśród panów jak i pań można już zastosować przepis o tzw. odrzutce, czyli nie uwzględnianiu w klasyfikacji generalnej każdemu startującemu jego najsłabszego wyścigu.

Jak informowaliśmy Agnieszka Bilska została liderką już po inauguracyjnym dniu regat (czytaj więcej). W środę przed atakiem kolejnych Polek nie oparła się łotewska faworytka - Marta Ozola. Tym samym klasyfikacje otwierają aż trzy nasze reprezentantki.

Czwarty wyścig wygrała Agnieszka Pietrasiak, za nią finiszowały Bilska i Maja Dziarnowska, a Łotyszka była piąta. W klasyfikacji generalnej łodzianka rozdziela sopocianki.

Czołówka kobiet po dwóch dniach mistrzostw:
1. Agnieszka Bilska 4 punkty
2. Agnieszka Pietrasik 6
3. Maja Dziarnowska 8
4. Marta Ozola 9
5. Ingrid Puusta (Estonia) 10
6. Natalia Wójcik 15

Deskarze w środę po raz ostatni ścigali się w grupach. Przemysław Miarczyński zajął drugie miejsce, a eliminacje ukończył na czwartej pozycji. Dotychczas zdobyte punkty nie będą miały znaczenia. Do finałowej rozgrywki panowie przystąpią z takim dorobkiem, które miejsce obecnie zajmują. Czyli lider - Arnon Dagan otrzyma 1 punkt, a Miarczyński 4.

W walce o medale pozostanie już tylko połowa zawodników ze 106, którzy brali udział w pierwszej części regat. Z Polaków - poza sopocianinem - na podium mają szanse również stołeczni deskarze Michał PolanowskiWojciech Brzozowski. Ten ostatni dodatkowo rywalizzuje o medal wśród mastersów, czyli zawodników powyżej 35 lat. Na razie w tej grupie wiekowej jest drugi za Williamsem.

Natomiast wśród młodzieżowców najlepszy jest Jacek Piasecki (SKŻ Ergo Hestia), który wrócił do żeglowania na desce po nieudanej próbie zdobycia kwalifikacji olimpijskie w klasie 49er wspólnie z Marcinem Czajkowskim. Sopocianin w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata plasuje się na 28. pozycji, a wyścigi grupowe dwukrotnie kończył na 11. oraz dwukrotnie na 15. miejscu.

Najlepsi mężczyźni w eliminacjach mistrzostw:
1. Arnon Dagan (Izrael) 3 punkty
2. Steve Allen (Australia) 4
3. Ross Williams (W.Brytania) 4
4. Przemysław Miarczyński 8
5. Michał Polanowski 9
6. Wojciech Brzozowski 10
jag.

Kluby sportowe

Opinie (1) 1 zablokowana

  • zdjecia

    dajcie jakies fajne foty do tego artykulu...

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane