Lechia poza Pucharem Polski

mad, jag.
25 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Przemysław Frankowski zdobył jedynego gola dla Lechii, ale po meczu i on nie miał szczęśliwej miny, gdyż w półfinale Pucharu Polski zagra Jagiellonia Białystok.  Przemysław Frankowski zdobył jedynego gola dla Lechii, ale po meczu i on nie miał szczęśliwej miny, gdyż w półfinale Pucharu Polski zagra Jagiellonia Białystok.

Piłkarze Lechii nie zrealizowali pierwszego z celów postawionych przez nowego właściciela pakietu większościowego gdańskiego klubu. Franz Josef Wernze, który osobiście pofatygował się na mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na PGE Arenę, przełknął gorzką pigułkę. Gdańszczanie tylko zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:1), a że na boisku rywala przegrali 1:2, zostali wyeliminowani z dalszej rywalizacji. Czy za to niepowodzenie Michał Probierz zapłaci posadą, czy dostanie jeszcze szansę, aby spróbować biało-zielonych do grupy mistrzowskiej ekstraklasy? Na trybunach był Niemiec Thomas von Heesen, który nie tylko może zainwestować w Lechię, ale i zostać jej trenerem.

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
M.Bąk - Stolarski, Janicki, Madera, Leković - Zyska, Dawidowicz - Tuszyński, Vranjes, Grzelczak - Sadajew
Sędziowie: Rynkiewicz (Gorzów Wlkp.) oraz Pierściński, Arys
Widzów: 9579
K.Baran - Popkhadze, Ukah, M. Baran, Perouvo - Pazdan, Tosik - Dźwigała, Gajos, Dzalamidze - Balaj
  • 36' Zyska Zmiany Wiśniewski
  • 58' Sadajew Zmiany Makuszewski
  • 72' Stolarski Zmiany Frankowski
  • 75' Dzalamidze Zmiany Quintana
  • 88' Dźwigała Zmiany Plizga
  • 90+5 Gajos Zmiany Michalski
  • 72' Frankowski
  • 28' Balaj
  • 45+1 Wiśniewski
  • 82' Frankowski
  • 90' Dawidowicz
  • 90+5 Janicki
  • 11' Perouvo
  • 23' Popkhadze
  • 61' Ukah
  • 68' Pazdan
  • 69' Tosik

WERNZE O PLANACH ZWIĄZANYCH Z LECHIĄ

Trenerzy po meczu

Michał Probierz Michał Probierz
Michał Probierz (Lechia) - Dwumecze mają to do siebie, że trzeba wykorzystywać sytuacje, aby awansować. W Białymstoku zaprzepaściliśmy dużo takich akcji. Dzisiaj chcieliśmy to nadrobić, dlatego od początku graliśmy trzema napastnikami. Nie potrafiliśmy jednak płynnie przechodzić do ataku, a kontry Jagiellonii były bardzo groźne. Gdy w końcu zaczęło nam iść, to dostaliśmy bramkę z wolnego. Później stworzyliśmy jednak trzy sytuacje, z których trzeba zdobyć bramki.

W końcówce przeszliśmy na jeszcze bardziej ofensywne ustawienie 3-4-3 i zdobyliśmy gola. Szkoda, że w ostatnich minutach nie doprowadziliśmy do dogrywki.

Statystyki nie kłamią. Kiedy zawodnik przychodzi do klubu i już wcześniej strzelał mało bramek, to trzeba go przekonać do tego, aby częściej uderzał i żeby stanowiło dla niego przyjemność zdobywanie goli. Tak jest w przypadku Sadajewa. Staramy się go zmienić. Poza tym, jako zespół zdobywamy za dużo bramek falami. Najpierw strzelał Tuszyński, potem Vranjes, a teraz Frankowski. Do tego nie potrafimy się przełamać w decydujących momentach. Nawet dzisiaj mieliśmy sytuacje, w których dobrze nabiegaliśmy na pikę, ale nie potrafiliśmy wykończyć akcji. A to decyduje o wyniku.

Wiem, że w Gdańsku był dzisiaj pan Wernze, ale nie miałem okazji się z nim spotkać. Takie coś nie było nawet przewidziane. Z tego co wiem, to rozmowy o sprawach klubowych prowadzone są na szczeblu ludzi, którzy tutaj zarządzają.

Piotr Stokowiec Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec (Jagiellonia) - Przyjechaliśmy do Gdańska awansować do półfinału i cel osiągnęliśmy. Na tym można by zakończyć komentarz. Myślę jednak, że uroda i jakość meczu wpływają na to, że wypada, aby wspomnieć coś więcej. Lechia miała okazje do strzelania bramek, gra była otwarta, my także chcieliśmy grać w piłkę więc spotkanie wydawało się ciekawe także dla kibiców.

W mojej ocenie zasłużyliśmy na awans. Kluczem do sukcesu było zdobycie bramki na wyjeździe. Po niej kontrolowaliśmy grę. Lechia miała swoje sytuacje, ale tak jest na śliskim terenie.

Czasami są takie mecze, że zawodnicy sami siebie nie poznają. Po starciu ligowym z Koroną mówiłem coś takiego, na szczęście działa to także w druga stronę i dzisiaj zobaczyliśmy prawdziwą Jagiellonię. To kolejny kop przed dalszą częścią sezonu. Zimny prysznic po meczu z Koroną podziałał na nas i na długo go zapamiętamy.

Czy obecność jednego z inwestorów zmotywuje Lechię do lepszej gry? Spekuluje się, że jeśli gdańszczanie nie awansują do półfinału, wówczas z posadą pożegna się trener Michał Probierz.
Trener Probierz dokonał kilku roszad w pierwszym składzie. Miejsce w nim znaleźli najlepsi piłkarze biało-zielonych z ostatniego meczu ligowego z Lechem, Sadajew (LECHIA) i Grzelczak (LECHIA).
Kibice wciąż dochodzą na trybuny, obecnie jest ich ok. 5000. W przerwie podamy dokładną liczbę widzów.
To 9. mecz Lechii z Jagiellonią w PP. Gdańszczanie jeszcze ani razu nie wygrali w regulaminowym czasie gry.
O nasz... - śpiewają kibice
Tylko zwycięstwo, Lechijko, tylko zwycięstwo - słychać tym razem
1'
Jagiellonia zaczyna spotkanie
1'
Długa piłka na Balaja (JAGIELLONIA) i strata gości
2'
Bąk do Sadajewa (LECHIA), ten zgrywa do Tuszyńskiego (LECHIA), ale i w tym wypadku strata.
3'
Pazdan (JAGIELLONIA) fauluje Tuszyńskiego (LECHIA) w środku pola
3'
Leković (LECHIA) ofiarnie kasuje akcję Jagiellonii
kibiców piłkarskich informujemy, że obecnie prowadzimy równolegle dwie relacje live, kończymy mecz w Legnicy, gdzie Arka Gdynia gra z Miedzią, a od 20:30 zapraszamy na stadion na PGE Arenie, gdzie o półfinał walkę rozpoczęli piłkarze Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok
4'
Stolarski (LECHIA) ruszył do przodu, ograł Popkhadze (JAGIELLONIA), ale dośrodkował za linię końcową.
4'
Vranjes (LECHIA) dośrodkowuje w pole karne, ale na głowę obrońcy gości.
6'
Dzalamidze (JAGIELLONIA) chciał rozegrać klepkę z Gajosem (JAGIELLONIA), ale podanie tego drugiego bardzo niecelne.
8'
Dźwigała wbiega w pole karne, naciskany przez Janickiego (LECHIA) oddaje słaby strzał.
9'
Jagiellonia znacznie częściej przy piłce, a to przecież Lechia powinna atakować.
10'
Stolarski (LECHIA) chce ponownie uruchomić Sadajewa (LECHIA), ale długie podanie nie dociera do celu.
11'
Żółtą kartką został ukarany Perouvo (JAGIELLONIA), za faul na Dawidowiczu.
12'
Lechia gol, Lechia, gol, Lechia gol - śpiewają kibice
12'
Popkhadze (JAGIELLONIA) strzela z ok. 25 m, ale wysoko nad bramką.
14'
Faul na Grzelczaku (LECHIA), szansa na dośrodkowanie w pole karne.
14'
Tuszyński (LECHIA) dośrodkowuje w "16" dwie ofiarne interwencje gości i aut dla Lechii.
15'
Leković (LECHIA) ładnie zastawił piłkę, ale ostatecznie wyszła ona w aut, choć piłkarz uważa, że był faulowany.
17'
Kontra Jagiellonii, ale piłka wychodzi poza linię boczną.
18'
BKS, BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają fani
19'
Dośrodkowanie Gajosa (JAGIELLONIA), zgranie piłki, którą łapie M. Bąk (LECHIA),a do tego jest faulowany.
20'
Stolarski (LECHIA) faulowany przez Popkhadze (JAGIELLONIA), sędzia upomina zawodnika gości.
21'
Podanie do Grzelczaka (LECHIA), ale do piłki wychodzi K. Baran (JAGIELLONIA).
23'
Lechia, Lechia, Lechia - skandują kibice
23'
Żółtą kartką został ukarany Popkhadze (JAGIELLONIA).
24'
Vranjes (LECHIA) strzela sprzed pola karnego, K. Baran (JAGIELLONIA) nie łapie piłki, przerzuca ją nad nim Sadajew (LECHIA), który podaje do Tuszyńskiego, kórego ubiega obrońca gości. Gdańszczanie domagają się zagrania ręką, ale sędzia pozostanie niewzruszony.
26'
Gdańska Lechia - słychać nieustający doping kibiców
28'
[0:1] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Balaj. Potężne uderzenie napastnika gości po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z ok. 25 m. Piłka wpadała w samo okienko bramki M. Bąka.
30'
Lechia Lechia, Lechia, gol, Lechia, gol - starają się pomóc kibice
31'
Ładne zagranie w pole karne Grzelczaka (LECHIA) do Zyski (LECHIA), ten staje na 5. metrze oko w oko z K. Baranem (JAGIELLONIA), strzela obok niego, ale także obok bramki.
32'
Dawidowicz (LECHIA) do Grzelczaka (LECHIA), ale ten na spalonym.
33'
Leković (LECHIA) psuje kontrę Lechii.
34'
Sadajew (LECHIA) trzema zwodami zakręcił obrońcą gości, strzelił z ostrego kąta, ale w K. Barana (JAGIELLONIA).
36'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zyska, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
37'
A na trybunach wciąż: Lechia, Lechia, Lechia, gol, Lechia gol
38'
Sadajew (LECHIA) na lewą stronę do Grzelczaka (LECHIA), ten wpada sam w pole karne, strzela obok interweniującego K. Barana (JAGIELLONIA), ale piłka wychodzi za linię końcową...
40'
Dzalamidze (JAGIELLONIA) wbiegł w pole karne Lechii i wywalczył rzut rożny.
40'
Dźwigała (JAGIELLONIA), wiedząc, że M. Bak wyszedł nieco z bramki strzela po przejęciu piłki z ok. 40. m. Za wysoko.
42'
Strzał z dystansu Dawidowicza (LECHIA) zablokowany, poprawka Stolarskiego (LECHIA) tradycyjnie obok bramki.
44'
Vranjes (LECHIA) fauluje w ok. 22. m. Rzut wolny dla gości z możliwością strzału na bramkę.
44'
Balaj (JAGIELLONIA) strzela, ale w mur, goście zdobywają jednak rzut rożny.
45'
Wiśniewski (LECHIA) nie przyjmuje piłki na lewym skrzydle.
45'
Sędzia dolicza minutę.
45+1
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA), za faul na Pazdanie.
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W drugiej połowie gdańszczanie muszą strzelić dwie bramki, aby doprowadzić do dogrywki, albo minimum trzy (jeśli nie stracą już gola), aby awansować. Inaczej odpadną z Pucharu Polski.
Oficjalna frekwencja na trybunach to 9579 widzów
46'
Lechia rozpoczyna drugą połowę. W obu klubach bez zmian w przerwie.
46'
Tyko zwycięstwo, Lechijko, tylko zwycięstwo - skandują fani
46'
Uderzenie Dźwigały (JAGIELLONIA) z dystansu, M. Bąk (LECHIA) interweniuje na dwa razy.
47'
Puchar jest nasz - śpiewają fani Lechii.
49'
Vranjes (LECHIA) na wolne pole do Lekovicia (LECHIA), ale ten na spalonym.
49'
Sędzia daje reprymendę Balajowi (JAGIELLONIA) i Maderze (LECHIA), którzy starli się poza grą.
50'
Faul na Lekoviciu (LECHIA), który zatrzymał akcję gości.
50'
Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego Lechii, piłka spada na głowę Balaja (JAGIELLONIA), ten strzela... obok bramki.
51'
Wiśniewski (LECHIA) drybluje, a piłka wychodzi za linię końcową...
52'
Faul na Tuszyńskim (LECHIA), szansa na dośrodkowanie w pole karne.
53'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA), strzał główką Madery (LECHIA), K. Baran (JAGIELLONIA) przenosi piłkę nad poprzeczką!
54'
Lechia niedokładnie z rzutu rożnego
55'
Sadajew (LECHIA) dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze interweniują obrońcy gości
56'
Stolarski (LECHIA) naprawił swój błąd, a mogło być groźnie
57'
bardzo dobre uderzenie z dystansu Gajosa (JAGIELLONIA), piłka przeszła tuż obok słupka bramki Lechii
58'
Lechia, aby awansować do półfinału Pucharu Polski musi strzelić trzy gole, ale na razie w drugiej połowie Jagiellonia nie pozwala gdańszczanom przejść do ofensywy
58'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sadajew, w jego miejsce wchodzi Makuszewski.
60'
w "Wolny Mieście Gdańsku..." - śpiewy z trybun
61'
Żółtą kartką został ukarany Ukah (JAGIELLONIA) po faulu na Wiśniewskim
62'
Baran dobrze piąstkuje do dośrodkowaniu z wolnego Lechii
62'
róg dla Jagiellonii
62'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po wrzutce z rogu Perovuo (JAGIELLONIA)
63'
La, la, la, BKS, BKS, BKS - gromki doping fanów Lechii
63'
niecelny strzał z dystansu Popkhadze (JAGIELLONIA)
63'
szybka odpowiedź Lechii, strzał Makuszewski (LECHIA) celny, ale w środek bramki i Baran łapie piłkę
64'
róg po dośrodkowaniu Lekovicia (LECHIA)
65'
Lechia blisko gola, po dośrodkowaniu z rogu Wiśniewskiego (LECHIA) najpierw piłkę głową zagrał Madera (LECHIA), a po chwili uderzył ją także głową Janicki (LECHIA), niestety niecelnie
66'
niepilnowany w polu karnym Lechii Ukah (JAGIELLONIA), jednak słaby strzał głową obrońcy Jagiellonii, bez kłopotu piłkę złapał M.Bąk (LECHIA)
66'
obie drużyny w tym momencie mają po 4 celne strzały, ale oczywiście nadal prowadzi Jagiellonia
67'
na spalonym Wiśniewski (LECHIA)
68'
W Gdańsku się urodziłem... - śpiewają kibice
68'
Żółtą kartką został ukarany Pazdan (JAGIELLONIA) po faulu na Wiśniewskim
69'
La, la, la, gdańska Lechia - nie cichnie doping fanów
69'
Żółtą kartką został ukarany Tosik (JAGIELLONIA). Sędzia najpierw zastosował przywilej korzyści, ale gdy gdańszczanie stracili piłkę, przerwał grę i ukarał piłkarza gości za faul na Tuszyńskim
71'
róg dla Lechii
71'
dośrodkowanie z rogu Lekovicia (LECHIA), próbował strzelać Dawidowicz (LECHIA), ale niecelnie
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolarski, w jego miejsce wchodzi Frankowski. Gdańszczanie chyba zagrają tylko na trzech obrońców, bo skrzydłowy zmienił obrońcę
72'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frankowski. Akcja rezerwowych w tym meczu piłkarzy Lechii. Dośrodkował Makuszewski z prawego skrzydła, a piłkę głową do pustej bramki wepchnął Frankowski, bo Baran się poślizgnął i przewrócił
73'
gol pobudził nowy doping na gdańskich trybunach
75'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dzalamidze, w jego miejsce wchodzi Quintana.
76'
ostatni kwadrans może być bardzo emocjonujący, jeden gol dzieli Lechię, aby doprowadzić do dogrywki, dwa by awansować, oczywiście pod warunkiem, że biało-zieloni sami nie stracą kolejnej bramki
78'
gwizdy z trybun, gdyż Baran zwleka z wybiciem piłki od bramki
79'
cały czas atakuje Lechia
80'
My chcemy gola, Lechijko, my chcemy gola - skandują fani
81'
po dośrodkowaniu z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA) niecelny strzał głową Madery (LECHIA), a nawet, gdyby piłka została skierowana w bramkę, to gola by nie było, gdyż stoper Lechii faulował Ukaha (JAGIELLONIA)
82'
Żółtą kartką został ukarany Frankowski (LECHIA) za niesportowe zachowanie
84'
Hej Lechia gol - nie milkną kibice
84'
na spalonym Dźwigała (JAGIELLONIA)
85'
w ostatnich minutach Lechia nie potrafi zdecydowanie zaatakować, jest częściej przy piłce, ale nie może się zbliżyć bardziej niż do 30-40 metra od bramki rywali
86'
Leković (LECHIA) wywalczył wolnego około 15 metrów od narożnika pola karnego Jagiellonii
86'
Mógł być gol. Po dośrodkowaniu z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA) główkował Madera (LECHIA), ale wprost w ręce Barana!
87'
niecelny strzał Dźwigały (JAGIELLONIA) po dośrodkowaniu Gajosa (JAGIELLONIA)
88'
fatalne pudło Quintany (JAGIELLONIA), pomocnik dostał kapitalne podanie od Tosika (JAGIELLONIA)
88'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dźwigała, w jego miejsce wchodzi Plizga.
88'
Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk - starają się pomóc kibice
88'
rusza kolejne skandowanie "Lechia Gdańsk"
89'
teraz "BKS" z trybun
90'
Żółtą kartką został ukarany Dawidowicz (LECHIA) po faulu na Balaju
90'
Gramy do końca, Lechijko, gramy do końca - skandują fani
90'
Baran uprzedził Grzelczaka (LECHIA) we własnym polu karnym
90'
4 minuty doliczone do czasu gry
90+1
Baran sygnalizuje, że Grzelczak (LECHIA) go kopnął, sędzia słusznie uznał, że nic takiego nie miało miejsca, ale ta polemika "urwała" kilkanaście minut z doliczonego już czasu gry